בימים אלו משיקים באשכול הגנים הירוק, של בית הספר הריאלי העברי בחיפה, הסמוך לבית בירם, את התוכנית החדשנית ללימודי רובוטיקה בגנים FIRST LEGO League Jr

התוכנית החדשה שתוטמע בגני חורש והדרים הינה פרי פיתוח של חברת FIRST שהינו ארגון רובוטיקה בינלאומי, החושף ילדים בכל הגילאים לתחום המדע, הטכנולוגיה והרובוטיקה. אחת מהתכניות של הארגון – "Junior" מותאמת לילדים בגילאי הגן.במסגרת התכנית, יפעלו ילדי הגנים במתחם הרובוטיקה של בית הספר, בהדרכת קבוצת "גלקסיה" של בית הספר– חברי התכנית לבוגרים של FIRST, והמוביל עוזי רוזן.

בכל מחזור יקבלו הילדים אתגר לתכנון ובנייה מתחום התחבורה, האקלים, איכות הסביבה ועוד. במשך כשמונה שבועות יפעלו אנשי צוות וקבוצת "גלקסיה" עם הילדים במעבדת הרובוטיקה שבבית בירם, כדי לעמוד באתגר – בנייה של דגם פועל ונע באמצעות מערכת לגו הנקראת 2.0 WeDO.

הילדים יתכננו, יעצבו ויפתרו את האתגר, ילמדו על שימוש ברכיבים טכנולוגיים (חיישנים, מנועים), יכירו תהליכים מדעיים, ילמדו לשתף פעולה בצוות, ועוד.

בסיום התהליך יתקיים פסטיבל אזורי בשיתוף ההורים, שבו יציגו ילדי הגנים את הדגמים ויחגגו את סיום התהליך.

בתכנית השתתפו עד כה תלמידי כיתות א'-ג' מכיתות היסוד, וגני הריאלי יהיו מבין הגנים הבודדים בארץ שהצטרפו לתכנית לגני הילדים.

אילת איזנברגר מנהלת האשכול: "אני שמחה על ההזדמנות להעשיר את חווית הלימודים בגנים, דרך חשיפת הילדים הצעירים לטכנולוגיה בכלל ולרובוטיקה בפרט ובכך לחבב עליהם את התחום, ולהרחיב את תחומי העניין שלהם. זוהי הזדמנות נוספת להעמיק את הקשר בין תלמידי החטיבה העליונה לבין הצעירים בגן".

 

 

15 COMMENTS

LEAVE A REPLY