ביום שישי האחרון, כמדי שנה, התקיים מרוץ הלפיד המסורתי לזכר ההרוגים בפיגועי התופת בחיפה, בשיתוף אגודת מכבי חיפה, עיריית חיפה ובית הספר הריאלי העברי.

במרוץ לקחו חלק תלמידי בית הספר הריאלי ותלמידי בתי ספר נוספים בעיר, יחד עם ספורטאי אגודת מכבי חיפה, שנשאו את לפיד המרוץ. המרוץ עבר ב- 6 מסלולים בעיר, דרך האתרים בהם התבצעו הפיגועים האכזריים. בסמוך לכל אנדרטה נערך טקס זיכרון קצר, במהלכו הודלקו משואות לזכר הנספים.

לפיד המרוץ, שנישא בידי אתלט אגודת מכבי חיפה-כרמל – משה ברששת, ואלופת הארץ באופני הרים ושטח – גלי וואלך, תלמידי כיתה י"ב בבית הספר הריאלי, נכנס בשעה 10:30 לאולם פבזנר בבית בירם, בו נערך טקס הסיום.יוסי מנדלוביץ', אביו של יובל מנדלוביץ', שנרצח בפיגוע בקו 37 ברחוב מוריה, נשא דברים בשם המשפחות השכולות.

המנהל הכללי של בית הספר הריאלי, ד"ר יוסי בן-דב, נשא גם הוא דברים: "העיר חיפה היא עיר מעורבת של יהודים וערבים. אחת המטרות של המפגעים היתה לפגוע בחיים המשותפים שלנו בעיר. אני שמח לומר שגם בנושא זה הטרור לא הצליח. נזכור את העבר ואת הנופלים, אך גם נמשיך קדימה".

יוחנן וולך, חבר הנהלת אגודת מכבי חיפה-כרמל ובוגר בית הספר הריאלי, נשא דברים לזכרו של שלום ואנו ז"ל, שהיה פעיל באגודת חיפה כרמל ובמשך שנים הוביל את מרוץ הלפיד: "עברה כמעט שנה מאז נפרדנו משלום ואנו. על שלום נאמר שהדם שזורם בעורקיו הוא ירוק ולא אדום. כאדם מאוד חכם, רגשי וחם, הבין שלום את החשיבות בחיבור בין אגודת מכבי חיפה, בית הספר הריאלי ועיריית חיפה, לטובת בני הנוער בעיר".

שרית גולן שטיינברג, נציגת עיריית חיפה אמרה: "בראש מורכן אנחנו מתייחדים היום עם זכר נרצחי הפיגועים בחיפה ואסון השריפה בכרמל. הדרך שלנו לנצח היא באמצעות החיים הרגילים, באמצעות הספורט".

במהלך הטקס, כבכל שנה, הוענקו מגנים ליקירי אגודת מכבי חיפה-כרמל. חבר האגודה בני ברנשטוק, חילק את המגנים יחד עם חברת מועצת העיר שרית גולן שטיינברג ועם מנכ"ל אגודת מכבי חיפה-כרמל רועי שווץ. את המגנים קיבלו פיני שרון – כדורגלן עבר במכבי חיפה ופיזיותרפיסט, שמטפל לאורך השנים במאות ספורטאים, ויחיאל פישטה – מעמודי התווך של מחלקת הכדורמים הירוקה.

מרכזת החינוך הגופני בבית הספר הריאלי – עינת אהרון, המנהל הכללי של בית הספר – יוסי בן-דב, מנכ"ל אגודת מכבי חיפה כרמל רועי שווץ ואבי בורנשטיין, מורה לחינוך גופני, העניקו תעודות הוקרה לספורטאים המצטיינים מבית הספר ומהאגודה: משה ברששת, גלי וואלך, נעמה גזית, גלעד אלון, עופרי זכאי, מירון וייסמן, רותם שקד, ראם שקד, נדב גרשגורן, עמית סודרי, טל ברשאי, ביאן חיר, נועם שמואלי, הילה ילין, אורי פרידמן, שלי בורד, אביאל בוטור, ניל בן עזרא, שחר גרשגורן ותום כהן. נוסף על כך, קיבלו הספורטאים כרטיס לדרבי החיפאי בכדורגל.הזמרת החיפאית מאי ספדיה שרה מספר שירים במהלך הטקס ואת "התקווה" בסיומו.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY