סיבוב שלם עבר מאז פגשה הפועל חיפה את מכבי תל אביב, השופט במשחק ההוא דניאל בר נתן המציא אז בדקה השלושים שריקה לכדור עונשין מ11 מטר ודקה לאחר מכן הרחיק שחקן מקבוצת הפועל. המשחק שהיה עד אז מאוזן גם מבחינת התוצאה הסתיים בתבוסה של 3-0 וקירב את סיום קריירת האימון של טל בנין. בשבת שוב נפגשו שתי הקבוצות, הפעם בבלומפילד. אמנם מכבי תל אביב שלטה במשחק, אבל לא הצליחה לפצח את ההגנה החיפאית. בכלל היכולת שמציגה מכבי לאחרונה לא מצדיקה את מיקומה במרומי הטבלה. בדקה ה-70  כשרק השופט חכמון קבע בעיטת עונשין לטובת הקבוצה הביתית. ראיתי את ההילוכים החוזרים שוב ושוב ועד רגע זה אני לא בטוח שהשריקה נכונה. אמנם מגיעה לשופט פריווילגיה כי אין לו את היכולת לצפות בהילוכים חוזרים. אבל בשער השני כבר לא היה לי ספק כלל שטל בן חיים קיבל את הכדור במצב נבדל פרץ לרחבה וכבש שער שאושר. אמנם חיפה כבשה שער מצמק לקראת הסיום אך אין סיבה שקבוצה הנלחמת על חייה מאבדת נקודה בגלל טעות שיפוט. נקודה העלולה לקבוע בסיום העונה האם לשבט או לחסד. ופנייה לשופט חכמון, מכבי תל אביב לא זקוקה לחסדי השופטים והדבר המפריע לי ביותר שאיש מתכניות הטלויזיה בשעות לא השכיר את הנבדל האמור.

מכבי חיפה פגשה שוב את הפועל תל אביב במגרש בנתניה אך לא הזכירה במאום את המחצית השנייה מהסיבוב הקודם. לומר את האמת היו לי לא מעט חששות לפני המשחק, הן משום היכולת העלובה של מכבי חיפה מול ביתר ירושלים והן מכיוון שהפועל תל אביב התחזקה מאוד בחלון ההעברות ואף הציגה תוצאות חיוביות בשני המשחקים האחרונים.  שתי הקבוצות עלו למגרש כאשר המטרה העיקרית היתה לעקר את משחק היריבה. חוסר הביטחון נראה בבירור במשחקן של שתי הקבוצות ולא נראה לרגע שמישהו משני הסגלים גם יחד מצטער על התוצאה המאופסת. השחקן המדובר ביותר לפני המשחק היה חוצה החדש של הפועל תל אביב ארון שוינפלד אשר כבש בשני המשחקים האחרונים שלו ועורר התעניינות רבה בקרב אוהדי הספורט והפרשנים. אמנם לא רק שהוא לא הצדיק את ההתעניינות אלא שהתנהגותו האלימה כלפי דקל קינן מזכירה לנו שהפרחח הזה משחק בליגה הישראלית. אני מקווה שהוא לא עומד לחקות את שחקן המיליון יורו בן רייכרט אשר בכל מהומה במגרש אתה מוצא אותו בלב ההמולה. כאשר אני מנסה לאתר שחקן מצטיין אין לי אלא להצביע על טאלב טוואטחה אשר הציל שער בהרחקה נמרצת מהקו ואף נראה רגוע הרבה יותר מאשר במשחקיו האחרונים.

למעלה משבועיים שאני ממתין לראות את קבוצת הכדורסל של העיר חיפה. השחקנים אשר בילו את הפגרה המאולצת שלהם בהליכה על המים בכנרת ובחופשה של המאמן הנפלא רמי הדר, הוכיחו כמה הקבוצה רגועה ובטוחה בעצמה. וכך היא התייצבה למשחק שהיא מעולם לא ניצחה בו במושבה הותיקה נס ציונה. אולם מכבי חיפה של העונה היא הדבר ביותר בכדורסל הישראלי, בשנה בה מכבי תל אביב והפועל ירושלים מגמגמות זה תענוג לראות את הקבוצה הירוקה שלא מכירה את המושג להיכנע. למרות שהשופטים לא אפשרו להוציא לפועל את ההגנה הנחושה ומספר השריקות נגדם היה ללא פרופורציה מול השריקות לזכותם. עדיין ידעה הקבוצה לחזור מפיגור להשוות להערכה ראשונה ושנייה ואף לנצח בסיום בהפרש נקודה. אכן קבוצה עם אופי ותמיד נמצא השחקן המחפה על חולשת האחרים והפעם היה זה ורגאס האיש ששמר את חיפה במשחק וגם עוז בלייזר ניפק משחר מעולה. מילה למנהל הקבוצה עידו קוז'יקרו, מעולם לא היית שחקן הקולע משלוש ודבר לא השתנה.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY