שהרבני מזפזפ

כבר לא חסין. סטויקוביץ'
כבר לא חסין. סטויקוביץ'

 

מכבי חיפה מביכה את עצמה עוד יותר עם הזרים שלה. ואף אחד מהם לא חף מאשמה. כן כן, אפילו לא סטויקוביץ'. הפעם שהרבני קם על צד שמאל

המחשבה המוטעית כאילו אם רשומים חמישה זרים בקבוצה כולם חייבים לשחק, תופסת רק במכבי חיפה. רוב קבוצות הליגה מעדיפות לעיתים קרובות לפתוח עם שחקן זר על הספסל ולהשתמש בו כאשר הקבוצה זקוקה לשינוי. איני מתכוון לבקר את המאמן רוני לוי שעל יכולותיו המקצועיות אין עוררין. צורת המשחק של הזרים נותנת את ההרגשה כאילו הם עושים טובה כאשר הם מניעים את גופם על הדשא, זאת כאשר שחקנים היושבים על הספסל וביציע, מוכנים להקיז דם כדי להיות במקומם ואין לי שום ספק שהם ייתנו יותר תוצרת.

 

סטויקו לא חסין – האיש שאיתו אתחיל יגרום לאוהדי חיפה להיפגע. ולדימיר סטויקוביץ' שהשתתף בתגרה במשחק קדם העונה ואף היכה באגרוף אימים חוליגן שניסה לפגוע בשחקני הקבוצה, נכנס בעקבות כך עמוק ללב האוהדים ומקומו שמור שם עד קץ הדורות. אולם למרות זאת, יש מקום להפנות אליו שאלה: כיצד בדקה ה-90+3 אתה יוצא מהשער בפריצה סוחפת עד מחצית המגרש, מאבד את הכדור ורק תיקול הרואי של אחד משחקני חיפה, מנע מכפר סבא להשיג 3 נקודות ולך לאבד את הנקודה שעליה עמלת משחק שלם? חוסר אחריות כמתואר לעיל, אינו יכול לעבור בשתיקה, גם אצל אוהדיו האדוקים ביותר. הוא השחקן היחיד שחיפה לא תפסיד ממון מכך שתוותר עליו. לכן אני מאמין שישיבה שלו על הספסל לא תגרום נזק לאיש. ולאוהד לויטה תינתן הזדמנות להוכיח כי הוא ראוי להיות שוער ראשון גם בקבוצה בעלת יומרות כמו מכבי חיפה.

 

דרינה תעלה על המטוס – הזר השני שגרם לי אי נחת מרובה היה הקשר ניקולה דרינצ'יץ'. המאמן רוני לוי מצא לנכון להחליפו בדקה ה-36 בשחקן טכני יותר (חן עזרא). אולם הדבר לא נראה לפרימדונה, שהתרגל כי הוא משחק בכל מקרה ויכול להמשיך לשוטט על המגרש כראות עיניו, כאשר אפילו המשטרה לא יכולה לעצור אותו. האיש עושה דין לעצמו, יורד לחדר ההלבשה, מוריד את טיפות הזיעה שהצטברו, אולם גם המקלחת לא קיררה אותו. הוא אוסף את משפחתו ועוזב את המקום. מכאן אני מבקש מאיש המשק, להכניס את בגדיו של דרינצ'יץ' לכביסה לקפל ולארוז, על מנת שבסיום הדיון המשמעתי הוא יוכל לעלות למטוס בלי הרגשה ששכח דבר מה בישראל.

 

פלט ארך רגליים – האיש השלישי הוא גליינור פלט. לו ולי יש דבר משותף: שנינו לא מבינים מה הוא עושה על הדשא. זאת, כאשר בסגל הקבוצה יש שחקנים כשובל גוזלן והירש שיש בהחלט מקום לשבצם במשחק ואין לי ספק כי מבחינת מחויבות שיביאו עימם, הם ישכיחו את החלוץ ארוך הרגליים וחסר הקואורדינציה.

 

זהו, אין כבר כח להמשיך לבקר, נותר רק להתפלל שפציעתו של דקל קינן תתברר כקלה והוא יחזור במהרה למגרש. וכן שמכבי תחזור להיות הקבוצה הדורסנית שכה למדנו ליהנות ממנה ואת זה מוכיחים מספר המנויים. דרך אגב המשחק הסתיים בתוצאה 1:1 אבל זהו פרט שולי.

בהפועל חיפה הכל כרגיל, תוצאה של 1:1 בהחלט גורמת לשביעות רצון בקרב המאמן, מנהל ובעל הקבוצה. ואני אומר שאם יש שמחת עניים אז מי אני שאקלקל אותה.

 

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY