דוד שהרבני מציע למאמן מכבי חיפה איך לשפר את יכולות המשחק של הקבוצה, ואת מי כדאי לשים על המגרש. שהרבני מזפזפ

יותר ויותר אני מוצא את עצמי ממתין בחוסר סבלנות למשחקה של קבוצת הכדורסל מכבי חיפה, והנה במוצ"ש האחרון יצאה הקבוצה למשחק מול קבוצת התחתית מחולון מה שעל הנייר נראה כניצחון בטוח. הקבוצה החולונית אומנם התחזקה לאחרונה במספר שחקנים אבל לא נראתה כקבוצה ובטוחה בעצמה מול מכבי. המחצית הראשונה הוכיחה זאת כאשר הקבוצה הירוקה סיימה אותה ביתרון של 9 נקודות ולא היה ספק מי הטובה בין שתי הקבוצות. ואז הגיעה המחצית השנייה, שחקני חיפה שחסרו שני זרים, האחד בגלל פציעה ביזארית והשני מסיבה שאינה ידועה לי פשוט נפלו מהרגליים. בלי מחליף לצוברוביץ הקבוצה סחטה אותו עד תום וגם הרכז חנן קולמן נראה כמי שזקוק לבלון חמצן. השחקנים האחרים נראו גם הם מדוללי כוחות ובמיוחד אמורים הדברים לגבי רנה רוז'ו וכך מכבי חיפה איבדה את היתרון מהמחצית הראשונה. שמחת הקבוצה החולנית הרקיעה שחקים. אפילו הם לא האמינו בהפסקה כי ינצחו את הירוקים בשבע נקודות וגבילו אותם ל25 נקודות במחצית שלמה. למרוןת התוצאה לא איבדתי את אמוני בקבוצה זו ובשנה הנוכחית בה מכבי תל אביב מגלה חולשה נוראית והפועל לא ירושלים לא מבריקה והפסידה פעמיים לחיפה בבית, דבר זה יכול להיות סיפור הצלחה אדיר לקבוצה מהכרמל.

הפועל חיפה בכדורגל פגשה את הפתעת המחזורים האחרונים, הפועל כפר סבא. הקבוצה הירוקה מהמרכז הראתה שהתוצאות האחרונות לא הגיעו יש מאין אלא משחק מסודר, הנעת כדור נעימה לעין והתקפות מצטרפות שכמעט והפתיעו את הגנת חיפה. זה לא שבוע ראשון שהפועל מסיימת בתוצאה 1-1 ושוב מתראיין מאמן הקבוצה ומדבר על אופי. אני מבקש לשאול את בן מרגי על איזה אופי מדובר? הכדור החלש שמבעט לכיוון שוער קרית שמונה זועבי עבר בין רגליו. האם זה אופי? יש לך קבוצה טובה, גם שחקנים טובים, החיזוק שהבאת נראה מתאים ושיטת המשחק שלך הולמת. אבל שער מקרי אינו מוכיח על אופי.

את האכזבה השבועית שלי סיפקה מכבי חיפה בכדורגל שנוסעת עשרעם קילומטר להתמודד עם אחת מנמושות הליגה וחוזרת עם נקודה בודדת, אך כשאני מסתכל על הרכב הקבוצה אין לי אלא להוריד את הכובע בפני המאמן רוני לויף מידי שבוע הוא מתמודד עם חיסרון של שחקן זה או אחר, הסגל שלו הצטמצם בצורה ניכרת כאשר דוקא הצעירים המחזיקים בעמדות מפתח בקבוצה, אם זה שי בן דוד בתפקיד המגן השמאלי, נטע לביא או עטה ג'אבר בקישור האחורי מוכיחים את עצמם ממשחק למשחק. דבר שאי אפשר לומר על הותיקים כמו דגני וחן עזרא. אין ספק שנבנה כאן סגל לטווח ארוך שנותן תקוות לעתיד.

ברביעי נערך משחק שמינית גמר הגביע שהפגיש את שתי הקבוצות מעיר הכרמל לדרבי נוסף. נדמה כי שנה אחר שנה מקבלת מכבי חיפה את הקשות שבהגרלות כאילו יש יד מכוונת, נכון שאם חפץ אתה בגביע תצטרך לכבוש גם את קבוצות העלית. אבל תעשו טובה, אפשר פעם לקבל את ביתר כפר סבא ולא ביתר ירושלים?  מזג האויר הקר הבריח את אוהדי הכדורגל וביציעים ניצפו כסאות רבים לא מאוישים. אולם אלה שכן הגיעו והיו רבים כאלה היוו תפאורה הולמת למשחק חשוב כל כך.

חששות ליוו אותנו האוהדים הירוקים לאור ההרכב בהיעדרו של אליל האוהדים סטויקוביץ' הסוחב פציעה . אולם אוהד לויטה  שהתייצב במקומו הוכיח כי אין סיבה לחששות והשרה ביטחון בחלק האחור ופרט לטעות אחת שלא עלתה בשער הציג משחק מושלם. לו אני רוני לוי הייתי משאיר אותו בעמדה זו. משהו עובר גם על המגן השמאלי טאלב טווטחה, הבחור מאמין שנגעה בו אצבע האלוהים  ואני לא שולל את האפשרות, אך היא לא נגעה באיבר החשוב מכל בגוף האדם, המוח. כשאני קורא על ההתנהלות שלו אני בטוח כי בארסה, מילאן ומנצ'סטר מציעות עבור סכומי עתק ורק העם בציון לא קולט את מתת האל שניתנה לו. במשחק הופיע במקומו הנער שי בן דוד וראה זה פלא הילד שיחק בביטחון כאילו נולד במגרש ולרגע לא התגעגענו לטאלב. בכלל ההרכב שעלה לשחק השכיח מליבנו מספר שחקנים. מישהו זוכר את משומר כשדגני משחק? האם מישהו יודע לאיית את שמו של דרינצי'ץ מאז שנטע לביא נטל את המושכות? ואני כבר לא מזכיר את שכטר, תורג'מן, ידין ושניים שחזרו אתמול לספסל עטר וקובי מויאל. למרות זאת הקבוצה לא התמוטטה, לא נראתה כמי שעברה זעזוע. מנצחת אמנם בתוצאה המזערית 0-1 את יריבתה העירונית. אך אין מקום להתבלבל, בשער שנכבש בדקה החמישת על ידי פלט (שאגב הציג את משחקו הטוב העונה) לא היה ספק מי ממשיכה לרבע הגמר ומי תסתפק בגביע הגלידה במזנון. וחלילה שלא אשמע מתנשא מול קבוצת הפועל שלאחרונה מציגה כדורגל חיובי ביותר ואת חלק משחקנה אני מוכן לראות בירוק על חשבון טוואטחה שכטר והאחרים. מאוד הייתי רוצה לראות את דור מלול וסרדל מחזקים את מכבי. גם לא היה מזיק לאנטמן הצעיר להתאמן אצל אביו.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY