שהרבני מזפזפ

הרכש הופל עליו. לוי צילום: מכבי חיפה
הרכש הופל עליו. לוי
צילום: מכבי חיפה

 

היכולת החלשה של מכבי, חלון ההעברות ומכירת החיסול הירוקה וכמה מסכן טל בנין שקיבל את תצוגת השיפוט של טל בנין

תיהנו ושכחו – נתחיל מאנחת הרווחה שנשמעה ביום שני באצטדיון בנתניה, שלאחריה צהלות השמחה של אוהדי מכבי חיפה. צהלות שבישרו כי קרה דבר בקבוצה המקרטעת והנה היא עולה שוב על דרך המלך. מי שלא היה במשחק וראה את התוצאה, יכול היה לחשוב שהקבוצה מהכרמל שטפה את המגרש, ורק קורות, משקופים ושוער מצוין הצילו את הפועל תל אביב מתבוסה מחפירה. האמת? מחצית ראשונה שכזו עדיף לשכוח. מחצית משמימה, בה בלט כל חוסר הביטחון של שחקני שתי הקבוצות. כל שחקן נפטר מהכדור (לרוב) לרגלי שחקן מהקבוצה היריבה ועד לשער הראשון לא נשמעה ולו פעם אחת שאגת האוהדים המעידה על החמצה משוועת. למזלנו הייתה גם מחצית אחרת שבה הראתה מכבי חיפה עליונות בולטת על יריבתה למרות יכול בינונית. בשורה התחתונה, לקחת את הנקודות ולשכוח מהר מאוד מהדרך.

 

חלון בשיגעון – לפני קצת פחות משנה, קברניטי מכבי חיפה, הבינו את מצבה העגום של הקבוצה, הכניסו את היד עמוק לכיס ופתחו את השערים בפני כל מי שהריח דשא בארץ ומצא מקלט מעבר לים. לאחר מכן החתימו את המאמן שנחשב למוביל בארצנו, אלא ששכחו דבר אחד, קודם ממנים מאמן והוא כבר ידאג להרכב הקבוצה. רוני לוי הגיע לקבוצה בה יש אגו בגובה החרמון ועתה עליו לרצות את כולם. לעמוד בלחצים מול הבוס, הקהל והשחקנים (שנראו כמי שלא ראו כדור בחייהם). בעוד חודש ייפתח חלום ההעברות ושנים עשר ממאמני הליגה מביטים בפנים ירוקות מקנאה על הספסל החיפאי ועל מצגת השחקנים שיושבים ביציע. מכירת חיסול בדרך. אבל תגידו לי, הפועל תל אביב, הקבוצה בה כל יומיים מתגלה חוב חדש, מסוגלת לממן את שכרם של ידין ושכטר? מכבי נתניה המקוששת שקל בשקל יכולה לעמוד בחוזהו של חן עזרא? ואולי אלי טביב ייקח חזרה את קובי מויאל? אשרי המאמין. ומילה למר שחר, כאשר האוהדים קראן לך להחזיר את עטר, ענית: ראובן יישב לידי ביציע. אז בבקשה קח את יוסי בניון ופנק אותו במרומי היציע.

 

מה נסגר? – ליבי ליבי עם טל בנין. הפגרה באה לו בזמן, כדי להכין את הקבוצה למשחק הקשה מול מכבי תל אביב. אלא שלא חלפה חצי שעה ושופט המשחק פשוט פירק את הקבוצה עם בעיטת עונשין שלא היתה ומיד לאחריה (בזכות מילה מיותרת) הרחיק שחקן. כמה חבל שהאיש בשחור עלול לקבוע את גורלו של מאמן. ומרגיזה אף יותר המחשבה שאם הדברים היו הפוכים, אולי השריקה לא היתה באה.

לסיום אנקדוטה. הרשו לי לפנות לערוצי הטלויזיה, מאיר איינשטיין מזכיר שוב ושוב כי השופט הוא דניאל בר נתן ואילו השקופית מתעקשת כי מדובר ברועי בר נתן. אין פוצה פה ומצפצף (אלא אם כן בר נתן יחגוג על זה ב"מה נסגר"). כאשר אתם דורשים מקצוענות פשפשו במעשיכם.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY