שלום, בשם התיירות

ראשי הרשויות צילום: נמרוד אהרונוב
ראשי הרשויות
צילום: נמרוד אהרונוב

 

נצרת אירחה היום כנס תיירות, בריאות ומסחר של יהודים וערבים, במטרה להעביר מסר: לא נותנים לטרור ולפוליטיקה ללבות את האש ולפגוע במרקם הקיים.

 

ראשי רשויות בצפון וגורמים בכירים מענפי התיירות, בריאות ומסחר יהודים-ערבים, התכנסו הבוקר (שני) במלון גולדן קראון בנצרת תחת המסר 'עסקים כרגיל'. הרוב השקט במדינה, הדוגלים בדו קיום ובחיי מסחר משותפים, השמיעו קולם היום בכנס דו קיום א-פוליטי יהודי-ערבי, במטרה להעביר מסר ברור: עסקים כרגיל, לא נותנים לטרור ולפוליטיקה ללבות את האש ולפגוע במרקם הקיים.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, אמר בנאומו: "למעלה מ–115 שנים ששוררים יחסי שלום בין ערבים ליהודים בחיפה והעיר הינה סמל עולמי למופת ולדו קיום. לשמחתנו התיירים ממשיכים להגיע, ענף התיירות בחיפה שוקק חיים ואנחנו מצפים לעוד אלפי תיירים. המשבר בישראל עמוק אך אני מאמין שבכוחות משולבים נצא ממנו מחוזקים. אי אפשר להשאיר את השטח ואת המדינה ואת השטח רק לקיצונים".

מנכ"ל התאחדות המלונות ואחד מיוזמי הכנס, נועז בר ניר, אמר: "החלטנו לקיים את הכנס כדי להוכיח, שדו הקיום בין יהודים לערבים הוא מחוץ למשחק הפוליטי. 30 אחוזים מהעובדים אצלנו בבתי המלון הם בני מיעוטים, ויש גם לא מעט מנהלים. בבתי המלון יהודים וערבים חיים, עובדים ומארחים יחד. גם בית המלון בו אנו מתארחים: גולדן קראון בנצרת הוא דוגמה חיה לדו קיום: מנהל יהודי ובעלים ערבי".

לדברי מנהל המרכז הרפואי 'פוריה', דר' ארז און: "כל פרח רפואה בישראל נשבע בשבועת הרופא: 'ועזרתם לאדם החולה, באשר הוא חולה, אם זר אם נוכרי, אם אזרח נקלה ואם נכבד'. אנחנו אנשי הרפואה, היינו לאורך ההיסטוריה, מודל לשוויון הזדמנויות ומבקשים להמשיך להיות שגרירים לקירוב לבבות".

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY