תורת הגזע

מהי גזענות? גזענות היא התייחסות או התנהגות שמפלה בין אנשים, בגלל צבעם, גזעם, הלאום, או הדת שלהם.

גזענים בישראל עלולים לראות בבני הלאום הערבי נחותים מהיהודי, ביהודים מאפריקה נחותים לעומת יהודים שמוצאם בארצות אירופה וכו'.כל אלה הן תפיסות גזעניות שראוי ואף חובה לגנות.

מהן הסיבות לגזענות??

האם יש יסודות גזעניים בדתות, ביהדות, בנצרות או באסלאם ??!!!

התשובה הנחרצת והחד משמעית היא : כן ועוד פעם כן, ללא כחל וסרק, שלוש הדתות הללו נוגעות בגזענות בסיסית ומוצקה שספק רב אם האלוהים אותו מקדשים המאמינים שלהם, כל אחד בדרכו הוא, היה שבע רצון מהם.

שלוש הדתות הללו היוו כר פורה להתפתחות הגזענות מגזענות דתית לתורת גזע משוכללת יותר כגון נאציזם, פאשיזם, אפרטהייד, ופירוש מעוות של הדרוויניזם שההנחה המרכזית שלו היא שרק החזקים שורדים, כאשר הכוונה היא בכלל לחיות בטבע ולא לבני אדם.

המדינה סערה בימים האחרונים בעקבות דבריו של ח"כ מסויים והמקורבים אליו  בשל ההתבטאויות הגזעניות שלו בנוגע למיעוט מסויים אחר. גזענות מהסוג הישן הנובעת מתוך אמונה שאומרת כי כל מי שנולד לעם הלא נכון, דהיינו העם הנבחר, הוא טמא, הוא משוקץ.

האם הגזען הוא זה שחש מאויים ?

בוודאי… הוא חושש מזה שאינו דומה לו, הוא סובל מתסביך נחיתות או עליונות, ובסופו של דבר … זה אותו הדבר. בשני המקרים הגזען ינהג בבוז.

ועכשיו ניגע במושג האיום ביותר עלי אדמות … המילה "נאצי" מעוררת בכל אחד חלחלה וכאשר חושבים על הנאצים  רואים אותם כאנשים מרושעים עם קרני שטן שצורחים "הייל היטלר" ברחובות, אבל מה שאנשים לא מבינים, זה לא רק כמה קל להפוך לנאצי, אלא כמה שתורת הגזע היא הבסיס לנאציזם קיימת בצורה כזו או אחרת.

בוא נתחיל עם העם "הנבחר" עם "הסגולה"- פירוש הדבר, שעם ישראל או העם היהודי, הוא עם שונה משאר העמים ומשתי המלים הפשוטות האלה לא רק אומרות שאיש יהודי הוא לא כמו איש לא יהודי, אלא שהן אומרות כי האיש היהודי טוב יותר מהאיש שאינו יהודי אחרי הכל על פי הפרשנים משמעות המלה "סגולה" היא : "אוצר ייחודי, ויקר" ..

אבל למה יהודים יקרים מעמים אחרים !!??  

כך מתחילה גזענות .

בתור חברה מודרנית ומוסרית, אסור לעשות בשום אופן אפלייה בין אנשים ועמים, על רקע זה או אחר.  הגזענות מתחילה כאשר אדם חושב עצמו כטוב יותר, שווה יותר, יקר יותר, ייחודי יותר, חשוב יותר מכל אדם אחר ועם סגולה משמעו – אני כיהודי טוב יותר, חשוב יותר, שווה יותר, ויקר יותר מאיש שאינו יהודי. וזה רק מפני שנולדתי יהודי.

אז איך נחלצים מהמצב הנורא והמסוכן הזה ??

חוקים, חוקים …. ורק חוקים … חוקים נוקשים ובלתי מתפשרים על כל גילוי קטן של גזענות וחיסולה עוד בראשיתה. זה הפתרון המהיר והיעיל ביותר. והשלב השני והחשוב אף יותר הוא חינוך .. עוד מגן הילדים, הרי ילד לא נולד גזען. הוא הופך לכזה רק כאשר הוא מתחנך על ברכי הגזענות.

 

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY