תו תקן בינלאומי בתחום איכות הסביבה ל- 61 חופים בישראל – ביניהם חוף צמח בכינרת

טקס הענקת הדגל הכחול במעמד ראש העיר חיפה יונה יהב ומנכ"ל אקואושן אריק רוזנבלום, התקיים בחופי חיפה, בו הוענק תו תקן איכות "דגל כחול" ל-61 חופים.תו תקן בינלאומי 'דגל כחול' לאיכות וניקיון, מוענק מטעם ארגון הסביבה העולמי Foundation for Environmental Education (FEE). בישראל, עמותת אקואושן-EcoOcean הינה המייצגת הבלעדית של הארגון, והיא הבוחנת את אתרי ה'דגל הכחול' במהלך עונת הרחצה.

תוכנית "דגל כחול", פועלת בכ-50 מדינות בעולם ומציינת 37 שנה לראשית פעילותה הגלובלית ו–12 שנים מאז החל המיזם בישראל. מטרת התוכנית היא עידוד מודעות סביבתית וקבלת אחריות על שמירת הסביבה החופית והימית בקרב משתמשי החופים, הקהילות המתגוררות בסביבתם ובקרב הרשויות והארגונים העוסקים בניהול החופים.

בישראל 157 חופי רחצה ומתוכם הוענק 'דגל כחול' ל-61 חופים מצפון ועד דרום, העומדים בתקני האיכות המחמירים ביותר. החופים שנבחרו עמדו ב-33 קטגוריות במהלך עונת הרחצה: מידע גלוי לציבור (שילוט, דגלים, קבלת מידע על החוף), ביצוע תוכניות חינוכיות לציבור (ביקורים של תלמידי בית ספר בחוף, פעילות מניעת זיהום פלסטיק בחוף, מדע אזרחי ועוד), איכות המים שנבדקת בתדירות קבועה, סוכת המציל, שירותים, ציוד לבעלי צרכים מיוחדים (כמו כיסא גלגלים צף), ברזיות, איסור נסיעת כלי רכב על החוף, כניסה חינם ועוד.

בין החופים להם הוענק תן האיכות- חוף צמח של איגוד ערים כינרת.

דנה בכר מנהלת איגוד ערים כינרת: "התרגשנו מאוד לזכות ב'דגל כחול' מטעם ארגון FEE באמצעות עמותת אקואושן. מדובר על תו התקן הסביבתי הבינלאומי, מהמוכרים והיוקרתיים בעולם, הקובע כי חוף צמח עומד בקריטריונים מחמירים בתחום איכות הסביבה: תחזוקה, בטיחות ונגישות. איגוד ערים כינרת מפעיל 15 חופי רחצה סביב הכינרת, המוכרזים כחופים שקטים בהם אסורה מוסיקה, מאחר ורעש נחשב גם הוא לזיהום סביבתי. בנוסף אנו מקפידים על הסברה לחשיבות השמירה על ניקיון הסביבה בכל החופים, ופעילות הסברתית לאורך השנה לתלמידים, חיילים, סטודנטים ולציבור הרחב. בנוסף- קיימת הקפדה על הצבת פחי אשפה כמו גם פחים כתומים למחזור אריזות, בשיתוף 'תמיר מחזור' והמשרד להגנ"ס, ופעילויות רבות נוספות לשמירה על הסביבה והאגם הלאומי של כולנו. אנו מקווים כי הקהל ייענה לאתגר וישמור על הכינרת למען ההווה והעתיד. אין ספק כי הזכייה מביאה לנו כבוד רב" אומרת בכר.

SHARE
Previous articleלקדש את הרגע
Next article

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY