אתמול, שני, נערך בחיפה טקס חנוכת כיכר ע"ש רובי שפירא ז"ל שכיהן כנשיא קבוצת הכדורגל הפועל חיפה. אלמנתו רחל שפירא מסבירה את הסמליות והרוחניות שהיא רואה בהקמת הכיכר, ובמיוחד במיקום שלה, נזכרת במסיבות יום העצמאות הענקיות שהיא ובעלה ערכו בבית בדניה ומגלה אם היא נמצאת כעת בזוגיות

ההחלטה על קריאת הכיכר על שמו של שפירא התקבלה על ידי מועצת עיריית חיפה בהמלצת ועדת השמות העירונית כהוקרה על פעילותו ותרומתו של שפירא לקידום הספורט הישראלי וטיפוח הנוער החיפאי בספורט. בטקס חניכת הכיכר, שממוקמת בצומת הרחובות מגורשי ספרד וצביה ויצחק, בסמוך למגרשי הכדורגל ע"ש אבי רן ז"ל, השתתפו רבים לרבות ראש העיר יונה יהב, חברי מועצת העיר, בני משפחת שפירא וקרוביהם. יהב חילק תעודות לאלמנה רחל ולילדיהם מורן ליעם ושלי. הזמר גילן שחף הופיע בשיר שנכתב לזכרו של רובי שאת המילים לו כתבו אפי נצר ואיזי מן. בהמשך נחשף פסלו של האמן דוד גרשטיין שהוצב במקום.

ראש העיר יהב ומנחת הטקס ומזכירת העיריה  ברכה סלע  אמרו כי שפירא היה דמות מאוד מיוחדת בחיפה, כמי שאוהב ספורט הוא השריש את התחום כי ראה את חשיבותו. עוד אמרו כי הוא היה "איש של כבוד, של אמת אשר הלך עם המטרה שלו עד שהגיע לאליפות". יהב אמר גם כי אם שפירא היה חי כיום והיה רואה את אצטדיון סמי עופר , בודאי היה מרוצה ממנו כי תמיד שאף למצוינות ולעלות גבוה.

הדמות כנראה המרכזית ביותר בטקס הייתה אלמנתו של רובי, רחל שפירא שהתרגשה מאוד לדבריה מהאירוע ומדברי הנואמים. "חיכיתי 15 שנים להנצחה הזו , הקמת הכיכר היא עניין רוחני עבורי, רובי היה עובר בדרך הזו, שבה היא הוקמה כל פעם כשנסע מביתינו לקרית אליעזר לאיצדטדיון הישן. הכיכר עומדת עין הכרמל לים שזה שני מקומות שרובי מאוד אהב. היא למעשה חובקת את שניהם משני הצדדים, היא מוקמת במקום סמלי וזה מאוד ריגש אותי".

ראובן (רובי) שפירא נולד בחיפה ב-1950 וכיהן כנשיא קבוצת הכדורגל "הפועל חיפה" בין השנים 1993-2001.

בחודש דצמבר הקרוב ימלאו 15 שנים לפטירתו של שפירא שכזכור נטל את חייו ב-14 לדצמבר 2001, נר חמישי של חנוכה. "והחג הזה שכל כך אהבתי הפך בשבילי מחג אור לחג החושך  וכך כל שנה יש לי עדין חושך בלב בחנוכה", אומרת רחל, "הכיכר היא בעצם כמו יד הנצחה, גם לילדים שלי שתמיד יזכרו שאבא עשה למען הקהילה ובאיזשהוא מקום הקהילה גם מחזירה לו. יש בזה סמליות מסוימת של אהבת הקהילה, תזכורת לעשות טוב ולתרום לזולת ולנזקקים , אהבת הקהילה ואהבת הספורט כי דרך הספורט אפשר לקדם ילדים לחיים חיוביים וטובים".

העובדה שחניכת הכיכר נעשית סמוך ליום העצמאות שיחול בשבוע הבא, גם היא סמלית ומשמעותית עבור רחל. "רובי מאוד אהב את יום העצמאות שהיה חשוב מאוד עבורו ותמיד רצה רק לשמוח ולשמח אחרים כדי שירגישו את עוצמת החג. היינו עורכים בכל יום עצמאות מסיבות בביתינו ל-600 איש, מקשטים את הבית ונותנים לו צביון ישראלי".

היא עדיין גרה באותו בית בשכונת דניה, שבו הם גרו כל השנים, ממשיכה בפעילות הציבורית הענפה שלה כחברה בעמותת הידידים של בתי החולים רמב"ם וכרמל, יושבת בהנהלת העמותה של האגודה למלחמה בסרטן, משמשת כיו"ר ועדת הרפרטואר של תאטרון הצפון ועושה את כל אלו בהתנדבות. חוץ מזה  לדבריה היא "לומדת בכל שנה משהו חדש, קורסי מודעות ונשימות, דברים שקשורים למערך החיים".

מאז שהפכה לאלמנה היו לרחל, אשה נאה ומטופחת בהחלט,  כמה מערכות יחסים מתוכם אחת שנמשכה לסירוגין 3 שנים, "אבל זה לא צלח, כיום אני פנויה ומאוד אוהבת זוגיות והזוגיות חסרה לי אבל רוצה זוגיות איכותית ואמיתית ולא מן הלב לחוץ כי אם זה לא זה אני מעדיפה להיות עם עצמי לבד . אני חיה  לפי ערכים אמיתיים, את האמת שלי  ולא בהצגות, יש לי כבר תשעה נכדים ואני מאוד אוהבת חיי בית ומשפחה . אני אחת כזו שנותנת את הלב".

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY