מרבית האנשים חווים במהלך החורף תוספת משקל של בין 2-3 ק"ג. עכשיו הגיע הזמן שנחזור לעצמנו. מיטל עזר, דיאטנית קלינית וספורט ותזונאית הבית של חברת הרבלייף, מעניקה טיפים ועצות כיצד להתמודד עם המשקל העודף וגם להעיף אותו לקראת הביקיני

קודם כל, תשכחו מדיאטת בזק. כ-95% מהאנשים אשר יורדים במשקל עולים אותו בחזרה,  בכדי לשנות הרגלים, ולאמץ הרגלים חדשים ונכונים יותר, אנחנו צריכים לבדוק כמה דברים חשובים.

  1. כמה מים שותים ביום? – מים מהווים מרכיב עיקרי בתפקוד תקין של הגוף,  ואפילו מועילים לתהליך "שריפת השומן". שתייה נורמלית היא שתייה של כליטר וחצי ביום ללא אימון. מי שמתאמן יוסיף כ-500 מ"ל מים לכל שעת אימון. דאגו  לבקבוק מים צמוד בתיק, שתו כוס מים לאחר כל כוס קפה, שדרגו את טעם המים על ידי הוספת לימונית, לואיזה, נענע או שאפשר להשתמש בתרכיז האלוורה של הרבלייף.
  2. סיבים תזונתיים תורמים למניעת עצירות ומגבירים את בריאות מערכת העיכול, הם גם מסייעים לתחושת השובע, מגדילים את נפח המזון בקיבה ותורמים לתחושת מלאות ללא עלות קלורית. כדאי לנסות ולשלב ירקות פעמיים ביום, לשלב לחם מקמח מלא, להחליף לדגני בוקר עשירים בסיבים תזונתיים, לשלב שיבולת שועל כדייסה או פשוט לפזר אותה על הסלט ולנסות לשלב קטניות בארוחות, לדוגמא: מג'דרה, פתיתים עם  אפונה, קוסקוס עם גרגרי חומוס וכו'.
  3. ארוחת בוקר הינה החשובה ביותר ביום. ארוחה זו שוברת את צום הלילה ומחקרים מראים כי אכילת ארוחת בוקר תורמת לריכוז, ערנות, שמירה על משקל תקין. חשוב להשקיע זמן ולהקפיד על ארוחת בוקר.
  4. קפה עצמו איננו הבעיה, התוספת לקפה כבר מתחילה להוות מכשלה. לדוגמא: קפה הפוך, למשל מכיל כוס חלב שלמה =120 קלוריות וזה עוד לפני המתקת הקפה. כאשר אנו שותים 4-5 כוסות קפה הפוך ביום, זו כבר תוספת קלורית משמעותית בפני עצמה. בדרך כלל לקפה מתלווה גם "משהו קטן מתוק", נתקו את ההרגל של קפה ומאפה ותתחילו לשתות אותו בלי שום דבר ליד.
  5. אכילה בתשומת לב, הינה הרגל מאוד חשוב התורם לשמירה על מנגנון הרעב והשובע ועוזרת לנו להקשיב לאותות הגוף ולסיים לאכול כאשר שבעים. עדיף לאכול בישיבה ליד שולחן עם צלחת ולא בעמידה מעל הסירים, בנסיעה באוטו, מול הטלוויזיה או מסך המחשב.
  6. למוח לוקח 20 דקות לקבל איתותי שובע מהגוף. כאשר אוכלים מהר נוטים לאכול הרבה מעבר למה שצריך. אכילה איטית מביאה לתחושת שובע וסיפוק מכמות קטנה יותר של אוכל. בנוסף, חלבון הוא אב המזון התורם לתחושת שובע ממושכת, לכן מומלץ לשלב חלבון כעוף, דגים, בשר, ביצים ומוצרי חלב או קטניות כסויה, עדשים, שעועית, חומוס וכו' בארוחות.
  7. אין תחליף לשנת לילה טובה. במהלך הלילה הגוף והמוח  עוברים תהליכים שלא מתרחשים בזמן אחר. מחקרים מראים כי מחסור בשעות שינה בלילה גורמים לחוסר איזון הורמונלי.  נמצא כי מחסור בשעות שינה בלילה מעלה את הורמון הרעב ומוריד את רמת הורמון השובע במהלך היום.

8. חשוב לנצל כל הזדמנות ואפשרות לתזוזה כי מכל תנועה אנו מרוויחים. אפשר להשתמש במד צעדים או באפליקציה למדידת צעדים (מכשיר המודד את מספר הצעדים ביום). כדאי לבדוק כמה צעדים עושים ביום רגיל ולנסות ולהעלות את מספר הצעדים. ההמלצה לבריאות תקינה הינה 10,000 צעדים ביום ולירידה במשקל 15,000 צעדים ביום.

 

53a6cd83-62ae-48c5-a5d7-c750db4d593f

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY