יש לי יום יום חג, אבל יום שבת שכזה גם אני ממרום גילי לא זוכר. מזג אויר קודר אבל הלב חם ונהנה מכל שנייה באיצטדיון סמי עופר. האוהדים נרגשים כאילו אנחנו מעבר לפגרת הקיץ והתחושה שמשהו עומד לקרות אחזה בנו.  לכולם היה ברור שהיום עומד להיות שונה. ואכן מדקת הפתיחה הירוקים הסתערו לעבר שוערו של המאמן בן שמעון ותוך 17 דקות התוצאה כבר היתה אמורה להיות 5-0 לחיפה ואין בכך כל הגזמה. שטף כזה של שתקפות לא נראה מאז ימיה הגדולים של הקבוצה ואילו היריבה היתה חסרת אונים לחלוטין ולמאמנה לא היתה ברירה אלא לחזק את ההגנה הרופפת שלו בעזרת בלם נוסף. דבר אשר האט מעט את המתקפה החיפאית ונאלצנו להמתין לתוספת הזמן על מנת לראות שער נפלא מרגלי בניון לרשת שערו של ניצן. האם שער זה מנבא את הבאות? בדקות ההפסקה לא היינו אופטימיים במיוחד מכיוון שזכרנו לא מעט מקרים של מחצית שניה בה הקבוצה נראתה אחרת. אולם כבר עם שריקת המחצית השנייה היה ברור לנו כי הפעם מחכה לנו הצגה, דקה נקפה וכבר 2 -0 משער ויטואוזי של אלירן עטר ומאז ועד שריקת הסיום נראתה קבוצה אחת על המגרש וזו לא הקבוצה ממלאבס. משחק הצירופים של נירוקים היה מלהיב גם בזכות הצטרפות של ורמוט שאף הבקיע את השער הרביעי. שריקת הסיום של השופט עשתה חסד עם מכבי פתח תקוה שמקומה בפלייאוף העליון כבר לא כל כך ברור. בבואי לבחור שחקן מצטיין פשוט אין לי במי. כל מי שעלה למגרש החל מהשוער אוהד לויטה ועד לחלוץ פלט השקיעו את כל יכולתם למען הקבוצה ועל כך זכו לתשואות בסיום.

ברשותכם מילה לטוואטחה, הסלחנות של מר שחר ורוני לוי שאפשרו לך לשחק אתמול אינה מובנת מאליה  ובמקומך הייתי מודה להם. אם לא היית מורכב במשחק נפלא זה ספק אם מישהו היה זוכר אותך בעתיד.

בזה כמובן לא הסתיים היום המיוחד של החיפאים כי מיד אחרי המשחק מיהרנו לבתינו לחזות במשחק הכדורסל בין מכבי האנטר חיפה למכבי ל אביב. כבר מספר אני כותב על הסגולות של קבוצת הכדורסל מעירנו אשר בסגל לא נוצץ מלמדת את קבוצות ליגת העל שיעור בהגנה, בקשיחות ונמרצות. כל שחקן שעולה לפרקט נותן את כל מאת האחוזים מיכולתו. לעיתים דומה כי לא חשוב מי הקבוצה אשר מתייצבת מולם. זו פשוט ליגה אחרת ואתמול אלו היו המכבים מתל אביב. הקבוצה העשירה והמעוטרת ביותר בספורט הישראלי והנה גם הם לא נראו טובים יותר מקבוצה מהליגה השנייה. חזיתי השנה במספר משחקי גביע בין קבוצות ליגה ראשנה ושניה באף אלת מהם לא נראתה עליונות כזו ברורה של הקבוצה הכירה ואני מזכיר לכם כי זו מכבי תל אביב.ץ היא היתה כל כך חסרת אונים מול הירוקים וכל כך אדישה ומבולבלת וכל זאת כמו שכבר הסברתי בזכות ההגנה הבלתי ניתנת להכנעה של הירוקים בהנהגת חנן קולמן ומשחק התקפי של ג'ון דיבירתלמאו ועבודה פיזית קשה תחת הסל של צ'וברוביץ' והיא מובסת בתוצאה ההזויה 91- 56 אז תודה לך מכבי האנטר חיפה.

הפועל חיפה יצאה למשחק לא קל בסכנין וידעה לחזור עם נקודה למרות יתרון ברור של קבוצתו של אבוקסיס. הציל את הפועל חיפה השוער אנטמן שנתן הצגה נוספת. בצד השני של המגרש שולב אתמול גם שלומי ארבייטמן ואני מאמין שהוא עוד ייתן תפוקות שישאירו את הפועל חיפה בליגת העל כי בעיר ספורט כזו חייבות להיות שתי רבוצות בטופ הכדורגל.
תרשו לי לפנות למאמני כדורגל, התירוצים שלכם אחרי הפסד כל כך מגוחכים ואתמול זה היה תורם של מאמני כפר סבא ומאמן קרית שמונה שסיפרו על שערים לא מחויביי המציאות ממצב נייח, אך מעולם לא שמעתי מאמן מנצח מלונן על שער שקבוצתו כבשה ממצב נייח כולל שרון מימר וסאלח חסארמה המוזכרים לעיל.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY