שבוע מוצלח עבר על קבוצות הספורט של עיר הכרמל, השבוע נפתח ברביעי האחרון במשחק בהיכל הספורט ברוממה בו אירחה מכבי חיפה את קבוצתו של מאמן הכדורסל הותיק צביקה שרף. בניגוד למשחק הקודם בו שלף שרף שפן בדמותו של וורקמן לא היה הפעם מענה מצד הקבוצה האשדודית לרוח הלחימה והיכולת של מכבי. משחק הגנה משובח של הירוקים הותיר את הקבוצה מאשדוד עם 27 נקודות בלבד במחצית הראשונה, זאת ועוד ברבע השני עצרו את צבי שרף וחניכיו על שבע נקודות בלבד, כמות שלא זכורה לי. מלבד משחק ההגנה הופיעה הפעם חיפה גם בהתקפה וכשהיא קולעת 54 נקודות במחצית. נדמה היה כי הקבוצה שכבר הובילה במעל משלושים נקודות הפרש הורידה את הקצב ואפשרה לאשדוד להקטין במעט את התבוסה. המאמן רמי הדר השאיר את רנה רוז'ו על הספסל וכלל לא השתמש בו במשחק כולו, אולם חסרונו לא הורגש. גרגורי וארגס היה כהרגלו משכמו ומעלה עם 22 נקודות ומאגר בלתי נדלה של אנרגיה. כאשר גם וויל גרייס ובקנר תרמו את חלקם בניצחון המרשים מענג היה לשמוע את המאמן הדר לא מרוצה מהמחצית השנייה, דבר המראה על שאיפתו לשלמות מחניכיו.

הפועל חיפה שוב במנצחות. הקבוצה נסעה לעכו עם חששות לא מעטים. היה זה סוג משחק של להיות או לחדול והאדומים החליטו להיות. המאמן אלי כהן פתח עם הרכב התקפי שכלל את ארביטמן ומהראן להלה והפתיע כשהרכיב את הצעיר מקסים פלקוצ'נקו. האדומים לא הסתגרו הפעם והחלו במתקפה על שער עכו ולא חלף זמן רב והם השיגו את השער הראשון מרגלי להלה ומבישול של הצעיר מקסים שהפגין משחק משובח. לאחר מכן הואט קצב המשחק והמאמן בצעד פחדני החליף את ארביטמן, אולם למזלו מהראן להלה כבש את השער שני ושוב אותו פלקוצ'נקו הגיע והפעם כדי להשלים שער שלישי ללא מענה לרשת הקבוצה הצפונית. אם נתרשם ממשחקו הראשון של הבחור הצעיר שנראה כאילו עדיין לא עלה תער על ליו, הרי גדל כוכב שלא נראה כמותו זמן רב. אם יואב כץ לא יפתח עיניים הצעיר עלול להיחטף על ידי קבוצה מרשימה יותר. העכואים הצליחו להבקיע שני שערים, אולם זה היה מאוחר מדי והפועל חזרה לעירה עם שלוש נקודות.

מכבי חיפה פתחה את המשחק מול באר שבע במערך שונה מהרגיל, כאשר המאמן מרכיב את שלושת הקשרים ההגנתיים, לביא, פירס וג'אבר עטה, כאשר גם הקשר הנוסף אוברניאק הוא לא התקפי במיוחד. סגנון משחק זה אפשר לירוקים לשלוט במרכז המגרש ולהביך את מוליכת הטבלה שלא מצאה מענה לשיטה זו. בחילופים שערך מאמנה בכר בהוסיפו רק הגדילו את היתרון החיפני במרכז המגרש. כאשר כבר נראה כחי משחק זה עומד להסתיים בתוצאה 0-0 בגלל משחק הנפל של בניון ופלט נזכר רוני לוי להמר על עטר שמיד לאחר כניסתו כבש שער והיה קרוב  לשערו השני במשחק. אמנם באר שבע השיגה את התיקו, אולם התוצאה היא מוצדקת ואין לאחד הצדדים זכות להתלונן. כבר מספר שאני מבקר את השוער סטויקוביץ' והפעם לשם שינוי כבר עמדתי לשבחו על הנקודה שהגיעה לא מעט בזכותו, אולם השוער בעל המידות הבריוניות בעט בדלי בכך שירק על האוהדים בעת שירד מן הדשא. אין לשחקן כזה מקום בקבוצה דוגמת מכבי חיפה, ומקומו היחיד הוא במטוס לארץ הולדתו.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY