שהרבני מזפזפ

מבלי להתייחס לבנין. בן מרגי
מבלי להתייחס לבנין. בן מרגי

 

איך קרה שמעמד המאמן הפך למעמדו של אחרון העובדים במועדון? למה טל בנין הוא זה שצריך לברוח? מה יהיה עם פלאט שמשחק עם הידיים ועובר עבירות? ואיזה כיף לראות את נטע לביא

מאמן? זוטר – נתחיל השבוע בעניין שקומם אותי עד מאוד. באחת מתכניות הספורט, התברר כי בחוזהו של טל בנין קיים סעיף המאפשר ליואב כץ לפטר אותו עם הודעה מוקדמת של 14 יום. בהיעדר מנג'ר-על, המאמן לעניות דעתי הוא האיש  מספר 2 במערכת, אחרי הבעלים. הוא הסמכות המקצועית העליונה ואין לאף אחד זכות, כולל כץ או המנכ"ל, להתערב בכל נושא שעניינו: סגל, שיטת משחק, תפקוד השחקנים וניהול המשחק. אולם אצל האיש שמעבר לים, המאמן אינו יותר מעובד זוטר. ואם דבר מה בהתנהלות העובד לא נראה לבוס הגדול, שבועיים ו…הביתה.

הזילות במעמד האמן אינו רק בקבוצה החיפנית. זה גורם לי לשאול מדוע לא קיים איגוד מאמנים עם שיניים חדות? איגוד הכולל בתוכו שני מאמנים נבחרים ופרקליט. איגוד שיש בידיו הכח לבחון כל חוזה בין בעלים למאמן. מדובר בסך הכל ב-30 חוזים בשתי הליגות הבכירות. איגוד שיסכל כל ניסיון לפגוע במאמן בצורה שרירותית. יידע כל אחד מבעלי הקבוצות שיש מי שמפקח על יחסו ובכל פיטורי מאמן הוא יידרש לתת הסברים, אחרת איגוד המאמנים לא יאשר למאמן החבר באיגוד לחתום על חוזה בקבוצה זו.

 

ירוק מחריד – עכשיו כשפרקתי את זה, נעבור לכדורגל גרידא. או בעצם לדבר הזה שמגדירים אותו ככדורגל. אין כמו התוצאות, כדי להוכיח עד כמה ירוד מעמד המאמן. ארבעה מתוך חמישה משחקים מסתיימים ב-0:0, כאשר כל אחד מהעומדים על הקווים חושש למקום עבודתו ולכן מעמיד את השחקנים במגננה החל מהדקה הראשונה. ראינו את התופעה הזו במשחקה של מכבי חיפה מול בני יהודה. מאמן הקבוצה היריבה יוסי מזרחי העמיד את שחקני קבוצתו כך שבכל רגע נתון, יהיו עשרה שחקנים מאחורי הכדור. שיטה זו גרמה לקשיים בקבוצתו של רוני לוי. היו אמנם הזדמנויות לא מעטות, אך שוער בני יהודה, שהואשם בעבר כי יש לו בעיות ראיה, הוכיח פעם אחר פעם שאת הכדור הוא רואה היטב והוא גם יודע לאן הוא יגיע. במכבי בלט הקשר הצעיר נטע לביא, ששיחק כוותיק ומנוסה וטיווח את שער היריב יותר מפעם אחת וגם מצא את המסגרת בכל פעם. רק יום נפלא של איינוגבה מנע ממנו לכבוש שער ראשון והיסטורי מבחינתו. מנגד שחקן אחר שאכזב הוא חלוץ הקבוצה גליינור פלאט. שוב ושוב הוא מסתבך כאשר הכדור מגיע לרגליו ואף מוסיף חטא על פשע בביצוע עבירה.

 

אדום להיט – בהפועל חיפה חגיגה. השיטה הוכיחה את עצמה. מאיר בן מרגי הוא "המאמן הראוי" שהרי ברור שבשלושה ימים שינה את פני הקבוצה בצורה קוטבית והביא לניצחון 1:3. כשבן מרגי מתראיין, הוא מאמין שהוא בשל להמשיך כמאמן ראשי ואינו מזכיר במילה את הנוכחי, טל בנין. התעלמות מבזה שמביישת את הדובר. ואני אומר להפועל חיפה, תרדו מהר מהגג. נכון שאני מאמין כי הפועל חיפה לא תרד ליגה, אבל לא מתוך כושר משחק וידע גדול בכדורגל, אלא בזכות העובדה שיש קבוצות חלשות ממנה. אותה הפועל עכו שמתחננת להצלה וכן הפועל כפר סבא, שלא נראה לי שתוכל להמשיך באגירת נקודות בהמשך הליגה. גם למכבי נתניה בלי חיזוק מתאים אני לא רואה עתיד מזהיר מעל הקו האדום. הצעה לטל בנין, צא משם כל עוד נפשך בך. דווקא בשבוע בו ציינו את יום השנה להליכתו של רובי שפירא, קח את הקבוצה שהיא קבוצת אוהדים אמיתית וביום מן הימים תפגוש את יואב כץ בליגה השנייה או הראשונה ואין מתוקה יותר מאשר נקמה שמוגשת קרה.

 

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY