שהרבני מזפזפ

זהר מעל כולם. קולמן
זהר מעל כולם. קולמן

 

היכולת הטובה של הפועל, היכולת הזוועתית של מכבי והחבר'ה מהכדורסל. אוחח החבר'ה מהכדורסל

סוף שבוע עגום עבר על הקבוצות הבכירות בעיר הכרמל.  התקווה כי הדרך החיובית תימשך נגוזה כאשר שתי הקבוצות נוצחו בתוצאה זהה ומרגיזה 1:0.

הפועל – התייצבה למשחק חוץ בבלומפילד מול קבוצה הנלחמת על חייה, בני יהודה. מי שחשב שקבוצתו של יואב כץ תגיע על מנת להסתגר ולנסות לזכות בנקודה, טעה. הקבוצה, בניהולו של מאיר בן מרגי, שיחקה ללא רגשי נחיתות הניעה כדור באלגנטיות, הפעילה את שני המגינים שלה באגפים והגיעה למספר רב של מצבים קורצים. שוב ושוב השחקנים נעו כקבוצה, כאשר מספר רב של שחקנים חוצים את קו מחצית המגרש ומאיימים על הקבוצה היריבה. המגינים דור מלול ובמיוחד חיים מגרלשווילי, הגישו כדורים לשחקני החוד שנותר להם לעשות את הדבר המתבקש ולהבקיע שער. אולם בזה הם לא עמדו ולא רק בגלל חוסר יכולת, אלא בגלל שוער שכבר הוספד. שוער שמגיח מהמאורה שלו כאשר הוא שומע את שם העיר חיפה, וכמו מול מכבי גם הפעם הציג יכולת מעולה ומנע כל ניסיון חיפאי להכניעו. אכן ללא איינוגבה, היתה הפועל חיפה חוזרת עם מלוא הנקודות ומשאירה את בני יהודה עם שק מלא שערים. השער הה אחריותו המלאה של אנטמן הצעיר. הוא איבד לרגע את מיקומו במגרש, נצמד לעמוד השמאלי ולא יכול היה להכריע כאשר הכדור נשלח לפינה הנגדית, שם נכבש השער המיותר של בני יהודה שלא הייתה ראויה לו. הידיעה שחיפה מיהרה להחתים שוער קוממה אותי. לא קיים בעולם כולו שוער שלא טעה מעולם. אם הייתי צריך להביא דוגמאות לא היו מספיקים כל עיתוני השבוע. אולם להביא שוער במקומו, עלול להביא לחוסר ביטחון ואתם תאבדו את השוער לשנים ארוכות.

מכבי – במכבי חיפה העניינים יגעים הרבה יותר. קרית שמונה מגיעה לאצטדיון סמי עופר כקבוצה בינונית, עם שוער מחליף שאת הטעויות שלו ראינו במשחקים האחרונים (השער בדקה 90 מול הפועל חיפה) וכן בלי וובה בראון, הקשר האחורי המצוין שעבר לבאר שבע. ביטחון שחקני הקבוצה הצפונית היה בגובה הדשא ונראה שכך בדיוק מתייחסים שחקני חיפה ליריבה מקרית שמונה. אובדן כדורים רבים במרכז המגרש, אי שיתוף האגפים במשחק ההתקפה, ניסיונות שבלונים להיכנס דרך מרכז הרחבה ויותר מכל שוער שהתגלה לפתע, יצרו תחושה שגם אם מכבי חיפה תמשיך כך עוד 24 שעות התוצאה לא תשתנה. האכזבה שנגרמה לנו היתה גדולה, לאור העובדה שכבר ראינו לעינינו את הטבלה עם חיפה במקום הרביעי.

מכבי סל – את נקודת האור סיפקה בסוף השבוע הזה קבוצת הכדורסל של מכבי חיפה. הקבוצה ללא סגל נוצץ, עם רכז ראשון בדמותו של חנן קולמן הנפלא, שספק אם קבוצה אחרת היתה נבנית סביבו. כמו כן עם הענק אלכסנדר צוברוביץ', שאך לפני שנים מועטות התברר לו שקיים משחק הנקרא כדורסל והוא מהווה היום אבן יסוד בקבוצה מהכרמל. גם המאמן האלמוני לכאורה, מסמן לבחורים שלו את הדרך לשמור ולהגן בנחישות שלא קיימת באף קבוצה אחרת. רמי הדר הביא אותם למעמד של קבוצת ההגנה הטובה בליגה. כל שחקן העולה למגרש מציג מאה אחוז מהיכולת שלו והבחורים נראים כחבורה לוחמת ומלוכדת. בטוח שקבוצה זו אינה חוששת בעליות שער הגיא ואינה חושבת על אף תוצאה פרט לניצחון. מיקומה בטבלה במרחק משחק אחד ממכבי תל אביב, מסב לנו גאווה עצומה.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY