הקיץ הזה יותר משווה להגיע לחוף הים החיפאי. העיר תארח בין ה1-3 ליולי את את משחקי האליפות הפוטוולי הבינלאומית. כ-20 שחקנים מהקבוצות המובילות באירופה כבר הבטיחו השתתפותם. את ישראל תייצג נבחרת הכוללת את שלום מיכאלשווילי, אושרי כהן, ליאור באום, אמיר זוהר ואחרים

"משחקי האליפות בחיפה הן הזדמנות פז להפיץ את הבשורה ולחשוף  קהל חדש בישראל לספורט החופים הפופולרי ביותר בעולם", כך אומר ראש העיר יונה יהב, נוכח האירוח המתקרב של המשחקים, "כל הכוכבים הגדולים של ליגת העל בארץ ובעולם ישחקו בטורניר והשילוב המנצח של ספורט תחרותי ברמה בינלאומית הגבוהה ביותר לבין בילוי בחוף הים של חיפה ואווירת הקרנבל והשמחה יהפכו את האירוע לחוויה מושלמת עבור הצופים והספורטאים".

ענף הפוטוולי החל לצבור תאוצה בחיפה לפני כשלוש שנים כשרשות הספורט בעיריית חיפה החלה לקיים טורנירים מקומיים. לאור הצלחת הענף, כעבור שנה הושקה ליגה מקומית שתפסה תאוצה ומשכה שחקנים ממרכז הארץ. ב-2015 נערכו 2 אירועים במסגרת ליגת "חיפה הפתוחה" שנערכה בחוף ליאונרדו חיפה, בהשתתפות שחקנים מכל העולם.

הטורניר הציג סטנדרטים גבוהים ברמה בינלאומית שהובילה לפתיחת דלתות והזדמנות לארח את אליפות הסבב האירופאי בפוטוולי. ברשות הספורט של עיריית חיפה, זיהו את הפוטנציאל הטמון בחוף ואת התלהבותם של השחקנים והקהל המקומי מהפוטוולי ומייד החלו לפעול לקידום הענף. בתום האירוע נקבעו מספר פגישות בתמיכתם של שלום מיכאלשווילי אושרי כהן וליאור באום, במטרה לקיים בחיפה את סבב אליפות אירופה בקיץ 2016. כך למעשה נולד טורניר האליפות שייערך בחודש הבא בקנה מידה עולמי. עם נתוני ההצלחה בשילוב חופי העיר חיפה שהופכים להיות מוכרים יותר ויותר בעולם ויחד עם עירייה תומכת, מאמינים ברשות הספורט כי המגמה תתחזק במטרה לארח את אליפות העולם בפוטוולי, כבר בשנה הבאה.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY