אין ספק שאנחנו מוקפים ברשתות פיצה כמו גם פיצריות פרטיות. השפע הזה גורם אולי לתהות למה שענקית פיצה אמריקאית תרצה לפתוח סניף בחיפה, אבל פאפא ג'ונס הוא סיפור אחר לגמרי.ביום רביעי שעבר, יום לפני הפתיחה לקהל הרחב, נערכה שם מסיבת עיתונאים הכוללת טעימות, כמובן. למי שאין ציפיות גדולות מהמאכל הכה פופלארי הזה יכול להיות מופתע. זה פשוט רמה אחרת לגמרי. הבצק איכותי, יותר, המבחר מעניין ונדוש פחות. הכוכבים של המקום לדעתנו: רוטב השום שנעשה שם והוא נפלא והקינוח פאפא לוטי: בצק פריך וטעים עם שוקולד נוטלה משובח ובשילוב בננה. סכנת התמכרות לפניכם.

הסניף נמצא ברחוב מוריה 132. לצד הגידול המשמעותי בפעילות סניף הדגל, הקימה הרשת מפעל בצק חדש, הנמצא באזור התעשייה פולג. המפעל מספק לסניפים את הבסיס להכנת הפיצה ובכך מבטיח תוצאה של פיצה מופלאה וטעימה.

פאפא ג'ונס ידועה במתכון בצק ייחודי מקמח חיטה איכותי עשיר בפרוטאין מתוצרת 'שטיבל', מים מטוהרים, ​שמרים, וכו' ואינו מכיל ​'משפרי אפייה' למיניהם. לפאפא ג'ונס גם רוטב עגבניות מפורסם, עשיר וארומטי ​העשוי ​מעגבניות קליפורניה​ שנארז​ עד 6 שעות מ​רגע ​קטיפתן.

הגבינה בפיצות של "פאפא ג'ונס" היא 100% גבינת מוצרלה, כאשר בישראל נבחרה מחלבת "גד" לספק אותה לרשת. כל השלבים והמרכיבים עוברים בקרת איכות מוקפדת לאורך כל תהליך הכנת  הפיצה.חלק מהתוספות המיוחדות של פאפא ג'ונס אותן מציע​ה ​​​​ה​רשת הן: כדורי בשר, נתחי עוף בגריל, נקניק איטלקי,​ ​פפרוני, ​תערובת 3 גבינות וכמובן התוספות הקלאסיות האהובות על ידי הקהל.

 

 

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY