שמיר אופטיקה משיקה: עדשות חדשניות, המאטות את התקדמות קוצר הראיה אצל ילדים

בעולם המודרני עתיר המסכים, אחד הנזקים המשמעותיים הוא לעיניים שלנו. קוצר ראייה, הפך במרוצת השנים לתופעה עולמית במגמת התרחבות. על פי הערכות העדכניות קוצר-ראייה משפיע על 1 מתוך 3 אנשים ברחבי העולם, והמספרים צפויים לעלות ליותר מ-50% עד 2050. אחת מקבוצות הגיל המושפעות מיידית מתופעה זו הם ילדים ובני נוער, שמנהלים את רוב חייהם דרך המסכים.

קוצר ראייה נגרם עקב התארכות מואצת של גלגל העין. לרוב, הליקוי מאובחן ומתפתח בקצב מהיר בילדים בגילי 6-10, והתפתחותו נמשכת באיטיות עד גילאים 15-18. אבחון מוקדם וניהול של קוצר-הראייה הם קריטיים לשימור הראייה ולהפחתת הסבירות לקוצר-ראייה גבוה, אשר מקושר לסיכון גבוה למחלות עיניים בבגרות.

שמיר אופטיקה, מפתחת עדשות אופטיות מובילה בעולם וחלק מקבוצת EssilorLuxottica, נענתה לאתגר ומשיקה פתרון  פורץ דרך לטיפול בקוצר-ראייה אצל ילדים: עדשות Shamir Optimee אשר הוכחו קלינית כמאטות את התקדמות קוצר-הראייה ומסייעות בשימור הראייה של ילדים לקראת בגרותם. עדשות חדשניות אלה תוכננו מתוך גישה הוליסטית שרואה הרבה מעבר לתיקון ראייה וניהול קוצר-ראייה וכוללת בתוכה אלמנטים נוספים התומכים ברווחת הילד וכל זאת כדי לשפר את איכות חייו.

"בעת עיצוב עדשות משקפיים לילדים ומתבגרים קצרי-ראייה, יש צורך להתייחס לאתגרים הרגשיים העומדים בפניהם ולהבין את ההשפעה על הדימוי העצמי וההערכה העצמית שלהם". מסבירה הפסיכולוגית הקלינית האמריקאית ד"ר מוניקה שהבזניה אלוורז המתמחה בפסיכולוגיה של המשפחה והילד ובפסיכולוגיה של ילדים. "ילדים המרכיבים משקפיים עם עדשות  SV(חד מוקדיות) רגילות לתיקון קוצר-הראייה עלולים לחוות ביטחון עצמי נמוך יותר, אשר עלול להשפיע על השתתפותם בפעילות חברתית או בפעילות ספורט. המשקפיים עלולים להשפיע על המראה שלהם, עדשות משקפיים עבות ומעוותות פנים – עלולות להוות טריגר להתגרות או להתנהגות בריונית כלפיהם".

לשם כך, פיתחו בשמיר אופטיקה גישה הוליסטית יעילה, התומכת בארגונומיה טבעית, בטוחה ואסתטית המסייעת לילדים להתמודד עם קוצר הראייה. לאחר מחקר מעמיק בתחום התפתחות הילד וכדי לתת מענה לכל האתגרים המוזכרים לעיל עדשות ™Shamir Optimee פותחו בשימוש בטכנולוגיה החדשה של שמיר – ™Shamir Focusflow. טכנולוגיה ייחודית זו מאפשרת ניהול ואופטימיזציה של אזורי הטשטוש בעדשה תוך שמירה על אזור נטול עיוותים, המבטיח מיקוד מהיר של המבט על אובייקטים קרובים ורחוקים כך שילדים המרכיבים את העדשות יוכלו למקד את הראייה באובייקטים קרובים או רחוקים מבלי לכופף את צווארם יתר על המידה. התכנון הייחודי של ™Shamir Optimee תורם למראה אסתטי, הכולל שוליים דקים משמעותית בהשוואה לעדשות SV רגילות, ומעניק מראה פנים טבעי יותר כשמסתכלים על הילד. שימוש בטכנולוגיית ™Shamir Metaform מאפשר לייצר עדשות חזקות יותר עד פי 18 מדרישת התקן של ה-FDA, דקות יותר מעדשות בטכנולוגיה רגילה , דבר המאפשר לילדים ליהנות מכל פעילויותיהם האקטיביות עם תחושות חופש וביטחון וללא כל פגיעה באיכות האופטית.

בימים אלה מתנהל בישראל ניסוי קליני בהובלתו של פרופ' יאיר מורד, המשווה את התקדמות קוצר-הראייה והתארכות גלגל העין בין ילדים המרכיבים עדשות ™Shamir Optimee וילדים המרכיבים עדשות SV רגילות.

למחקר גויסו  126 ילדים בגילאי 6-13. בתום השנה הראשונה ניכרים הבדלים מהותיים בין שתי הקבוצות. נמצא כי התארכות גלגל העין בקרב ילדים עד גיל 10 הואטה ב-43% בממוצע בקרב המשתתפים בניסוי שהרכיבו משקפיים עם עדשות ™Shamir Optimee. התארכות גלגל העין היא המדידה האובייקטיבית ביותר של התקדמות קוצר-ראייה.

בנוסף התגלה כי 1 מתוך 3 ילדים צעירים שהרכיבו משקפיים עם עדשות ™Shamir Optimee חווה התארכות טבעית של גלגל העין, בדומה לילדים צעירים שאינם סובלים מקוצר-ראייה.

ד"ר אורית שנקר, מרפאה בעיסוק ומומחית ישראלית לארגונומיה: "בפעולת הראייה מעורבים איברים נוספים פרט לעיניים. ילדים נוטים לפתח מגוון שילובים של הטיות ראש ועיניים למשימות ראייה מגוונות למרחקים קרובים, ומחקרים רבים מתעדים את ההשפעות המזיקות של כיפוף צוואר קיצוני באופן תדיר. הרגלי יציבה לקויים עלולים להשפיע על רמת הקשב של הילד, עם השפעות מרחיקות לכת על מערכת השלד והשרירים והיבטים רבים נוספים הנוגעים לבריאותו הכללית. היות ומערכת השלד והשרירים נמצאת בשלבי התפתחות בגיל הילדות – יש חשיבות גבוהה לשמירה על מנח ראש וצוואר טבעיים עם משקפיים".

מר יגן משה, מנכ"ל שמיר אופטיקה: "הגישה ההוליסטית מאחורי Shamir Optimee™ משקפת את הראייה הרחבה שלנו שמטרתה לשפר את איכות החיים של לקוחותינו, ילדים ומבוגרים. מעבר להתחשבות בצרכי תיקון הראייה, אנו מסתכלים דרך עיניהם של הצרכנים על האופן שבו הם חווים את הפעילות היום-יומית שלהם. אנו עורכים מחקר מקיף ולאחר מכן משתמשים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר כדי לספק פתרונות ועדשות אופטיות בעלות ביצועים גבוהים למגוון צרכים. במהלך פיתוח עדשות אלה, לקחנו בחשבון גם את הצרכים והחששות של ההורים. השקת Shamir Optimee™ החדשנית היא צעד מרגש עבור שמיר. אנו ממשיכים את המורשת הארוכה שלנו – פיתוח עדשות חדשניות בעלות ביצועים גבוהים – וכעת גם Childcare, קטגוריה חדשה לטיפול בילדים. אנחנו מתמקדים בשמירה על ראייתם ורווחתם של ילדים, תומכים בבטיחותם, בתחושת הנוחות שלהם, ובביטחונם העצמי – עכשיו ובעתיד".

עדשות ™Shamir Optimee לניהול קוצר-הראייה מיועדות לילדים על פי המלצת רופא עיניים או אופטומטריסט. העדשות זמינות במגוון רחב של אינדקסים בין 1.50 ל -1.74, טווח Rx +0.5[D] עד -10[D]. בסדרה זו ניתן להזמין עדשות שקופות או מתכהות (בגווני חום או אפור).

 

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY