בפסטיבל עכו עלתה הצגה שמחזירה אותנו לרגע מעצב בגיל ההתבגרות

'ריקודי הסלואו במסיבת בית הספר' היא הצגה שעלתה השבוע בבכורה בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר והיא משלבת עדויות אמיתיות שאסף הבמאי על החוויות הקשורות בקונצנזוס החברתי, על ציפיות, פחדים והתבגרות סביב אותה אפיזודה באזור חטיבת הביניים מעלה אל התיכון – זאת שרקדה לבד כי אף בן לא הזמין אותה. זאת שגילתה שיש לה שערות בבית השחי. הנער שגילה 'אהבת חיו' בגדה בו ורקדה עם נער אחר. ההוא שלא ידע מה עושים. וגם הבחור שהיה בקהל הצופים וסיפר לכולם שהוא נשוי חמישים שנה לבחורה איתה רקז את הסלואו

אתם זוכרים את ריקוד הסלואו במסיבת בית הספר? הדבר המפחיד והמרגש בו דפיקות הלב שלכם התחרו עם הביטים של הדיג'י? האם זאת הייתה חוויה מרגשת או שהיא השאירה צלקת? זוכרים מה לבשתם ואיזו מוזיקה התנגנה ברקע? או שאולי לא רקדתם, או שאתם לא זוכרים?

מתוך ההצגה 'ריקוד הסלואו במסיבת בית ספר'

'ריקודי הסלואו במסיבת בית הספר' היא הצגה מחקר דוקומנטרית שעלתה היום בבכורה בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר והיא משלבת עדויות אמיתיות שאסף הבמאי סמיון אלקסנדרובסקי על החוויות הקשורות בקונצנזוס החברתי, על ציפיות, פחדים והתבגרות סביב אותה אפיזודה באזור חטיבת הביניים מעלה אל התיכון.

פתיחת פסטיבל עכו לתיאטרון אחר השבוע


השחקנית שירה קוריאל (31) סיפרה כי אחרי ריקוד הסלואו אחד אחד התלמידים מבית ספרה הוא החל לחזר אחריה ואף הכין לה טבעת : "הוא לא הבין שזה היה משהו חד פעמי, בטח שברתי לו את הלב". הבמאי סיפר כי אצלם ברוסיה הריקודים היו בחופשת הקיץ: "היא רקדה איתי ואחרי זה בגדה בי עם חבר" סיפר והוסיף כי "ההצגה הזו היא בטח סוג של תיקון עבורי". . סיפורים אחרים מתארים שיתוק זמני, מבוכה וכולם זוכרים את הריקוד הצמוד 'שטרקטור יכול לעבור דרכו'. אסתי זקהיים שעזרה בהפקת ההצגה מספרת איך היא שברה מוסכמות והזמינה לריקוד את אחד הילדים : 'מאז קראו לי שרמוטה'. בסוף ההצגה עם השירים הקיטשיים שפורטים על מיתרי הלב ביקש הבמאי לשתף סיפורים מהקהל: "רקדתי עם נער שסיפר לי כי הוא מפחד שיברח לו… בגלל שיש לו טחורים" . בסוף דיבר בחור מבוגר שסיפר איך אחרי 67 בגיל 21 הזמין צעירה ביישנית לסלואו הראשון שלה: "מאז אנחנו יחד נשואים" סיפר לקול מחיאות הכפיים.

חומות עכו השבוע

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY