ההצגה המדהימה של הקשישים והסטודנטים

עמותת שילה והמשרד לאזרחים ותיקים גאים להציג: "ג'ון מחפש מטפלת" , מחזה בהשתתפות מבקרי מרכז יום כרמל ובשיתוף פעולה של פרויקט "תיאטרון קהילתי" סטודנטים למען אזרחים ותיקים. "התוצר הסופי הנפלא מתגמד לעומת התהליך שהקבוצה עברה כל השנה"

עמותת שילה והמשרד לאזרחים ותיקים גאים להציג: "ג'ון מחפש מטפלת" מחזה בהשתתפות מבקרי מרכז יום כרמל בשיתוף פעולה של פרויקט "תיאטרון קהילתי" סטודנטים למען אזרחים ותיקים. המחזה הינו פרי שיתוף פעולה של סטודנטים למען אזרחים ותיקים במסגרתו הופעל תיאטרון קהילתי. מטרת התוכנית היא לחזק את הקשר הבינדורי וקידום הפעילות למען הקהילה, תוך חיזוק ערכי הכבוד לזולת.
בנוסף, מטרת פרויקט התיאטרון הקהילתי היא להקנות לאזרחים הותיקים כלים וידע מעולם התיאטרון ולאפשר להם לעסוק בתכנים מחיי היומיום ולעבדם באמצעות אותם כלים ולבסוף להעלות אותם אל הבמה בפני המשפחה, החברים והקהילה.
התוכנית שהחלה בינואר השנה נמשכה ששה חודשים במהלכם, התכנסו ששה מבאי המרכז לסדנת תיאטרון בהנחיית הילה לוי סטודנטית בחוג לתיאטרון חברתי טיפולי באונ' חיפה. במשך חצי שינה נפגשו מבקרי מרכזי היום לשעתיים של עבודת תיאטרון כאשר הנושא שנבחר בשיתוף באי המרכז היה "הצורך בחברה בגיל השלישי".
הילה לוי מספרת כי הנושא נבחר בהשראת תרגיל שנעשה בתחילת השנה וענה על סוגיות שהקשישים האלו מתוך חייהם כגון בחירת מטפלת והצורך בחברה, וכן רצונם שזו תהיה קומדיה.
העלילה מספרת את סיפורו של ג'ון המחפש מטפלת. בפני ג'ון השחקן ברוך קופולד – שמחפש אישה שתענה על כל צרכיו ללא דופי. מוצגות מטפלות שונות ומגוונות כאשר לכל מטפלת פוטנציאלית יש תכונה שמייחדת אותה על פני האחרות: השחקנית רינה בכסי, בדמות ג'ני, הציגה את יכולתה כשפית מדופלמת, השחקנית עדלינה גורינסון – יוליה, דקלמה ברגש שיר שחיברה כמשוררת מוכשרת, השחקנית עליזה גיא הציגה את ליז מפריז -דוגמנית צמרת צרפתייה יפהפייה, השחקנית אביגיל כהן – פרופסור אווה רופאה אורתופדית חוקרת מדעית והשחקנית שרה קלגבנו רקדה, ישובה על ההליכון, את ריקודה של מריה, רקדנית ספרדייה.
בסופו של תהליך ג'ון מבין שאינו מחפש מטפלת מסויימת אלא חברת בני גילו!!
השבוע התכנסו כל באי הבית, התכנסות חגיגית, לצפות בהצגת הבכורה "ג'ון מחפש מטפלת" לעיני בני משפחה, צוות עמותת שילה ומבקרים נוספים.
לדברי הילה לוי סטודנטית החוג לתיאטרון חברתי טיפולי באונ' חיפה: "התוצר הסופי הנפלא מתגמד לעומת התהליך שהקבוצה עברה כל השנה. לתיאטרון קהילתי יש כח שמעצים את המשתתפים בו, ולראיה המשתתפים ציפו למפגשים, בנו את עצמם כקבוצה, גילו בעצמם תכונות וחוזקות שלא ידעו על קיומם וזה הערך המשמעותי באמת.
עבורי, זו הייתה חוויה מעוררת השראה ואני ממליצה כי כל מרכז יום יאמץ לעצמו תוכנית שכזו"

דניאלה אלרון מנכ"לית עמותת שילה: "אני גאה ונרגשת לחתום פרוייקט חברתי נוסף לטובת באי מרכז היום של עמותת שילה. אנו רואים את הערך הרב הטמון בפרויקטים קהילתיים וחברתיים ואת תרומתם לקשישים בפרט עצמם ולקהילת האזרחים הוותיקים בכלל."

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY