הוא לא נחשב למיזם רווחי ואולי יהיו מי שיתהו לגבי קנקנו, אבל בסוף השבוע שבין ה-26 ל-28 למאי יפתח בקרית טבעון כבר בפעם הרביעית הפסטיבל לקולנוע רוחני,  העוסק בהתפתחות רוחנית והעצמה אישית.  מעבר לסרטים עם ערך מוסף, הוא ילמד למשל איך לעשות מדיטציה תוך כדי הליכה, מי הם המדריכים הרוחניים ואיך ליצור שפע בחיים

הפסטיבל לקולנוע רוחני יפתח בפעם הרביעית בסוף השבוע הבא, באולם זוהר שבקרית טבעון ויתקיים ימים חמישי ושבת בין 26 עד ל-28 למאי, בין השעות 11:00-23:00. לדברי  מיכל ברק, יוזמת האירוע, המגדירה עצמה כ"מנטורית לשפע ועושר" הפסטיבל נוצר בשל הצורך והדרישה של הקהל לקולנוע איכותי בעידן הניו אייג'. ""מודעות" היא כבר לא מילה גסה, מילים כמו אנרגיה ותדר כבר שגורות בפי כל. ראיתי אירוע דומה בתל אביב ומאוד אהבתי , אני מאמינה שגם בצפון יש אנשים שהשפה הזו מדברת אליהם. הרעיון שלנו היה להביא פרטים מיוחדים המדברים על רוח האדם, הדרך שהוא עושה, דברים שהוא מתחבר אליו, רצינו להעלות נושאים כמו איך להתחבר ללב, להיות יותר בנדיבות, לתת בחמלה".

פסטיבל כזה הוא כלכלי?

" אין ספק שההתחלה וההנעה שלו  לא היו פשוטות אבל לאור התגובות המדהימות שקיבלנו וההתמוגגות של אנשים שביקשו שהוא ימשך גם השנה,  אנחנו צופים שפסטיבל כזה באיזשהוא שלב עולה ובכל שנה עולה עוד קצת עד שהוא גם יהיה רווחי. אני עושה את זה מתוך אהבת הדבר כדי שהוא יהפוך למסורת וגם יהיה כלכלי, אנחנו מאמינים בו"

במהלך ימי הפסטיבל יוקרנו סרטים שיהיו מלווים בהרצאות של מיטב המרצים והמדריכים לצמיחה רוחנית, מפגשים וסדנאות  העוסקים בהתפתחות רוחנית העצמה אישית, מודעות, קיימות, סביבה ותרבות השפע בעולם. ביום חמישי לדוגמא בשעה 19:00 תתקיים הרצאתו של גיל ווינר ליצירת מציאות מיוחלת והכניסה אליה חופשית, במוצאי שבת בשעה 18:00 מירי אסט, מורה רוחנית ומדיום תרצה על מי הם המדריכים האישיים ומה תפקידם בחיינו.

הפסטיבל יפתח רשמית ביום חמישי בשעה 20:00 עם הסרט הארגנטינאי "בודהא אחד" (UN-Buda), הבודהא הוא סיפורו שובה הלב של צעיר החי בעיר הגדולה ונאבק להתעלם מהצורך הרוחני העמוק שלו לגלות מי הוא. במהלך ערב הפתיחה תתקיים הרצאה בנושא החיבור בין פילוסופיה לצילום אשר תינתן ע"י מרצה אורח, פייר פאולין, צלם ופילוסוף יליד פריז. כמו כן לפני כל סרט שיוקרן בו תהיה הרצאה של חצי שעה.  סרטים נוספים שיוצגו בפסטיבל הם : לחיות מתוך בחירה, תארוז בשקית, לאורך הגנגס, המסע מזנסקר, רעבים לשינוי, החיים שבפנים  ועוד.

ברק ממליצה גם על הסרט "כל הזמן שבעולם" שמספר על משפחה שבחרה לחיות בצפון קנדה ללא חשמל ומים במשך 9 חודשים. הפסטיבל יכלול הפנינג של מגוון דוכנים, סדנאות מיוחדות (שייערכו בסמוך לאולם) בתחומים שונים, בין היתר, המדריכים האישיים, כלים פרקטיים של אווטר, חוזה הנשמה ועוד. וכמובן פעילויות חינמיות לקהל: קבלת שבת, הרצאה: "מברך על כל רגע קצר" בקרון ספרים, הליכה מדיטטיבית ומעגל הקשבה.

הפסטיבל התחיל דרכו בחיפה לפני כשנתיים והחל מהשנה שעברה הוא מתקיים באולם זוהר בקרית טבעון ולא בכדי. "אנחנו עורכים שם את הפסטיבל כי הבנו שיש שם ריכוז של אנשים רוחניים שעולם התוכן הזה מתאים להם, ולא רק בטבעון אלא בכל היישובים הקרובים אליה כמו נהלל, קיבוץ מזרע, תל עדשים ועד כרכור ובנימינה,  שבכולם יש קהל רוחני", הוסיפה ברק.

טלפון לרכישת כרטיסים ופרטים נוספים – 04-8377777

לינק לרכישת כרטיס –  

לינק לתכנייה המלאה של הפסטיבל –

http://barak-tickets.co.il/custom/Spirit_Film_2016.pdf

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY