מתכון לזוגיות מוצלחת

מהו המתכון המחבר  בין אהבה, זוגיות גירושין ואוכל?  השדרן, סטנדאפיסט והשף יוסי פרץ ארי , עו"ד גלית צור והמאמנת הזוגית סימי אקושטי חברו יחד למופע 'מבשלים זוגיות' העוסק בדרמה המתוקה מרירה של חיי הזוגיות. המופע הקרוב יתקיים במוצ"ש ה-31.12, ליל הסילבסטר, באולם קריגר בחיפה ובסופו יש אפילו בונוס טעים לקהל

אחרי יותר ממאה הצגות, כולל סבב הופעות בארצות הברית, המופע 'מבשלים זוגיות' מפציע שוב, והפעם במתכון חדש, מצחיק ונוגע יותר, כולל טיפים לזוגיות טובה וגם כמה טעימות נוספות.

במרכזו של המופע שכתבו יוסי פרץ ארי וניצן כהן שגם ביימה אותו, ניצב שף זועם  אשר מצוי  בשיאו של משבר זוגי, הוא מסתייע בעזרתן של עורכת דין לענייני משפחה ומאמנת זוגית שמדריכות אותו איך לצאת מן המשבר. לפני שהוא שוב מוצא טעם באהבה, העלילה מסתבכת והופכת לחיפוש הומוריסטי אחר הנוסחה המנצחת לחיי זוגיות טובים: איך להתמודד עם 'חבלני זוגיות' כמו כסף, חמות, אבא של בעלך והילדים? איך להישמע לאותות האזהרה בדרך לגירושים ולהימנע מהם? והאם ייתכן שהסוד הגדול להצלחה טמון בדבר אחד פשוט – בצלחת?

"'מבשלים זוגיות' הוא מעין 'טיפול זוגי' משודרג על הבמה בו משולבות דוגמאות מחיי היומיום עם הרבה הומור עצמי, עוררות מחשבה ורצון להסתכל על השחיקה בחיי הנישואין מזווית אחרת", אומרת סימי אקושטי, מאמנת זוגית ועיתונאית שכתבה ומופיעה במופע ביחד עם עו"ד גלית צור והסטנדאפיסט והשדרן יוסי פרץ ארי

הדוגמאות לקוחות גם מהחיים האישיים שלכם?

"הכל מגיע מהחיים האישיים של כולנו. גלית ואני מביאות במהלך המופע את סיפורן האישי, גלית מביאה גם סיפורים שפגשה בהם במסגרת עבודתה כעורכת דין לענייני אישות וסימי מביאה דוגמאות מחדר האימונים הזוגי שלה. יוסי מלבד העובדה שהוא מבשל תוך כדי המופע על הבמה, מביא את דרך ההסתכלות שלו על הזוגיות. רק הפוך. מה זה אומר הפוך? יוסי הוא גבר מאוד פמיניסט. רק אחד כזה יכול להביא לבמה את הדמות שהוא מביא. דמות שמציבה מראה ללא מעט אנשים ומראה להם כמה מצחיק ועצוב זה נראה מהצד".

במהלך המופע פותח פרץ ארי מטבח על הבמה ובו הוא מבשל מרק מוקרם וטעים במיוחד המחולק לקהל בתום המופע. הרעיון לבישול הגיע מכך שפרץ ארי הוא שף וגם איש במה, ויותר מכך, אחרי שהקהל מריח ריחות של בישול במשך שעה ורבע, מן הראוי שגם יטעם…

היוזמה למופע החלה כשעו"ד לעיניני משפחה גלית צור והמאמנת סימי אקושטי רצו להפוך את ההרצאה המשותפת שלהם להופעה וכדי להוסיף טוויסט, החליטו להוסיף את יוסי פרץ ארי, סטנדאפיסט ושדרן ברדיו חיפה. "הקשר ביני לבין גלית נוצר בפגישה מקרית בבית קפה, השיחה בינינו זרמה מיד  והחליטו ללכת על משהו משותף", מספרת אקושטי, "באותה תקופה שידרתי עם יוסי ברדיו, ואני זוכרת שאמרתי לגלית 'יש לי מישהו להוסיף למופע הזה שייקח אותו למקום אחר לגמרי'. בפגישה הראשונה לא ידענו בכלל מה הקונספט ואז יוסי אמר שהוא גם שף במקצוע שלו ואולי נוכל לשלב בין אוכל לבין זוגיות. מה את יודעת, מסתבר שיש קשר".

 שלושתכם כתבתם ומופיעים יחד, זה הוביל גם לחילוקי דעות?

"חילוקי דעות צצים כל הזמן. שלושתנו אנשים דעתניים מאוד עם דעות מאוד מוצקות. אלא שהאהבה הגדולה בינינו והעובדה שאנחנו כל כך הרבה שנים מכירים ועובדים יחד, יוצרים את הדבר המופלא הזה. זה התחיל כאשר כל אחד כתב את הקטעים שלו ואז גיבשנו את זה לכדי מופע שרץ תקופה. בשלב מסוים הוכנס לתמונה הבמאי והכותב ניצן כהן, שפשוט סידר את זה בצורה מושלמת ויצר את המתכון החדש של המופע שאיתו אנו רצים בימים אלה. חשוב להדגיש שגם מי שראה את המופע בעבר, חייב לראות אותו עכשיו, כי אלה שני דברים שונים בתכלית".

 מבשלים זוגיות ערן לביא

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY