כ-450 מוזמנים הגיעו בחמישי האחרון לפרמיירה החגיגית שהשיקה את עונת המנויים בתאטרון הצפון. הם נהנו מהצגה 'האורחת', מקוקטייל שכלל תור ארוך לפלאפל ומינגלינג עם השחקנים גדי יגיל, מגי אזרזר וגילת אנקורי. "הפיצוי עבור נסיעות ארוכות ומתישות לצפון זה החום שמרעיף עלינו הקהל", אמרה ציפי פינס

"אני גאה ונרגשת שפתחנו את עונת 16-17 בהצגה כזו, 20 שנה אני עובדת בתיאטרון ועד כה לא קיבלתי חוות דעת כאלה של התלהבות כזו. בחרנו בה כי ידענו שהיא מצוינת", כך אמרה השבוע מנכ"לית תאטרון הצפון עדי קאופמן בהתייחסותה לפרמיירה החגיגית שהתקיימה בחמישי האחרון של ההצגה 'האורחת', דרמה קומית שנונה מבית תאטרון בית ליסין שאחרי עשר הצגות במרכז כבר מסתמנת כשלאגר.
קבלת הפנים החמה שהשחקנים קיבלו כנראה חיפתה על הנסיעה הקשה לכאן שאותה לא הסתירה בימאית ההצגה ומנכלית בית ליסין ציפי פינס שסיפרה על הכבישים העמוסים עוד יותר באותו יום חמישי כשהרכבת לא פעלה או איך שהיא ניסחה זאת "הפיצוי עבור נסיעות ארוכות ומתישות לצפון , זו האהבה והחום שמרעיף הקהל על קאסט השחקנים".

ההצגה 'האורחת' לוקחת אותנו 25 שנים אחורה, לימי מלחמת המפרץ אבל אל דאגה, גם אם היא תעורר בכם זיכרונות עטופי ניילונים מהחדר האטום, אתם הולכים לצחוק ולהתרגש. המדור אינו ידוע כחובב תאטרון מושבע ונוטה לאבד סבלנותו , בטח אם הוא לא בשורות הראשונות ויכול לראות את הבעות השחקנים – ועדיין הוא היה מרותק לבמה.
מדובר במחזה ישראלי חדש פרי עטה של המחזאית סביון ליברכט , בבימויה של ציפי פינס, ובכיכובם של גדי יגיל גילת אנקורי, מגי אזרזר, רון שחר ופלורנס בלוך. ההערכה היא ש-1000 צופים הגיעו לצפות בהצגה, רחבת התאטרון שקושטה בבלונים, קידמה את פניהם תזמורת בת 40 נגנים " הכלים השלובים" שהנעימו במוזיקת עולם ולהיטים מכל הזמנים. האורחים נהנו בלובי המפואר מקבלת פנים חגיגית עם בונוסים בדמות עוגות של דודו אוטמזגין.

אחרי תשואות רבות מהקהל, כמיטב המסורת זכו השחקנים לזרי פרחים.
קאופמן המצודדת שהיא גם המנכ"לית הצעירה ביותר בישראל, עלתה לבמה והודתה בחום לשחקנים ולקהל שמצביע ברגליים שוב ושוב
אחר כך היא ספרה למדור שתאטרון הצפון מכיל את כמות המנויים הכי גדולה לתאטרון בישראל, כ- 30 אלף מנויים. ההצגה תשחק במהלך כל העונה והקרובה ביותר תתקיים ב-18 לאוקטובר אז שריינו כרטיסים.

העונה גם כוללת את מחזות הזמר 'מצחיקונת' עם מאיה דגן ועמוס תמם ו'עלובי החיים' "בגדול כל מה שיש במדינת ישראל מגיע לבימת תאטרון הצפון, הדברים הטובים וגם כאלה שהם פחות בקונצנזוס מתוך גישה של לתת מקום להכל", אמרה קאופמן
"השחקנים ביום חמישי הרגישו מאוד בבית, סך הכל הם הגיעו אלינו ישר מתל אביב וזו הצגה שהיא חמה מהתנור, הם נהנו מהתגובות של הקהל למרות הקושי שהיה בנסיעה לכאן".
אחר כך המוזמנים התקבצו למסיבת קוקטייל שהתקיימה בשיתוף השחקנים בלובי התאטרון ובבית הקפה גרג החדש ברחבת התאטרון. גדי יגיל ממש ריחף בין האורחים שהתלהבו למראו והחמיאו לו. מפגש מרגש נרשם בין פרופ' רבקה יהב הגברת הראשונה של חיפה (שהגיעה נטולת יונה שהיה באירוע אחר) לבין כוכב ההצגה גדי יגיל חיפאי במקור שכן מתברר שראש העיר יונה יהב וגדי יגיל הם חברי ילדות מהשכונה. רון שחר שהוא גם המנחה של תוכנית הריאליטי לרוץ למיליון, נכנע לתצלומי סלפי רבים של בנות המין היפה.

קחו נשימה ארוכה כשנספר את מי ראינו שם : רחלי וגבי בן גלים, פרופ' רבקה יהב, האלוף במיל. דודו ומרים בן בעש'ט פרופ' גבי והשופטת נאווה ויימן, חני לידור, פרופ' יחזקאל טלר, ד'ר יהודית זוסמנוביץ ד'ר מיכל וד'ר יצחק רמון, רחל שפירא, פרופ' נחום וכרמלה ביגר, דני פסלר, בת שבע ושאול הרדוף עו'ד דפנה ועו'ד צביקה הרשקוביץ, רונית קיטאי, יפה גביש, אורטל ואלון אולמן, יוסי אפרת, יעל ודורון לונדון, ריקה ושלמה לונדון, רמי פורת, טלי ויוסי חורש, אילנה גברון, ד'ר בשמת זמיר, יגאל שיינס, מיכל ודן ארנון, אריאל ודלית נישליס, מירי בן שושן, ליאורה בירנהק, רקפת ומשה וידברג, עו'ד חסן ואימאן בסטוני, אמי ועמוס זוארץ, ליאת אוטמזגין, עו'ד שרין סולן, טלי ברקוביץ, אדוה אבו, סופי נקש, מיכל שמש, האדריכלית מירב גלפמן, גילה ועמי לפידות, אילנה ואודי פריינטה, עו'ד אושרי ורימון שלוש, אורית ורם וואלך, סמדר גוטמן, צילה לייפר, עליזה הופמן, חגית ואל'מ במיל. שלומי כהן, ציפיויונה חורש, גילה ואורי שגיא, אילנה ואריה רוזן, עו'ד יואב נוח, שרה חרלף, יוכי באואר, פרופ' אהובה אנגל,ד'ר שירי ואסף אור, אנה ברזני, זהבית זליג ועוד כל כך הרבה אנשים.

המוזמנים נהנו מאפשרויות זלילה לא מועטות כולל סושי מבית פרנג'ליקו, מבחר כריכונים, לצד סלט פירות מרענן ופלאפל אוריון שגרר אחריו תור כאורך הגלות. לפינאלה אכלנו גלידות שמנת של "אמיליה" ושלל קינוחים של אוטמזגין.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY