הזמרת הטרנג'נדרית קים קונקשיין, חוזרת עם סינגל חדש ומדברת על הכל: הנסיבות הטראומתטיות שהביאו להעלמותה הזמנית, תחושות העלבון בעקבות תחרות מיס טרנס הישראלית ("גייסתי בנות והשקעתי ובסוף העיפו אותי הצידה"), למה חזרה מתל אביב לקריות וגם על ההערצה העמוקה לירדנה ארזי

"אני ידועה כאחת שלא מפחדת לענות ולדבר ואם צריך להתמקח אני כאן", בהצהרה הזו על עצמה, קים קונקשיין התייחסה בראיון לעובדה שהיא מעין דוברת או מייצגת של קהילת הטראנסקסואלים והגייז בכלל בחיפה והצפון, אבל אולי זה גם מתקשר למעורבות שלה בתחרות מיס טרנס ישראל 2016. קים כתבה לאחרונה בעמוד הפייסבוק שלה כי למרות שהיא זו שהניעה את התחרות והייתה מעין מפיקה ראשית שלה, היא הרגישה שנדחקה הצידה ושנלקח ממנה כל הקרדיט על ההשקעה הרבה שלה.
– מה קרה שם שגרם לך להתבטא בחריפות כזו ?
"אני ועוד שתי חברות הרמנו את התחרות הזו ואז אותי דחקו הצידה. אני הייתי זו שהתקשרה לבנות, גייסה מתחרות ובסוף אותי העיפו, לא נתנו לי קרדיט על ההפקה, אפילו תודה לא אמרו לי. זו הייתה התחרות הראשונה בהסטוריה של מדינת ישראל של בחירת מלכת יופי טרנסקסואלית שנסעה לייצג את ישראל. אני הייתי השניה שהתחילה לעבוד על התחרות, צירפתי עוד חברה ואז גם המרכז הגאה הצטרף להפקה והכל התחרבש, אני מצאתי את עצמי בחוץ והם סללו את הדרך, זה אחרי שהתחננתי לבנות שיבואו להתחרות וגם התחננתי לאחרות שרצו לפרוש מהתחרות שלא יעשו כן.
"הרגשתי שדוקרים אותי בסכין בלב, אלה שקראתי להם המשפחה שלי, אני תמיד תורמת לקהילה ואף פעם לא אומרת לא ופתאום כשקורה מצב כזה את חושבת פעמיים".
– ניסית לברר איך זה קרה?
"מההתחלה יצאו פרסומים שאני מופיעה בתחרות ואז פתאום הודיעו לי שבשביל להשתתף אני צריכה לעבור אודישן כזמרת, הביאו במאי שאף אחד לא מכיר שמביים קליפים והחליטו לתת לו את המושכות. אם ניסיתי לקחת מהם תגובה? אין עם מי לדבר, הם חיים ב'נדמה לי', שהם הרימו את התחרות אז שיבושם להם".
בשנה הבאה אין לה שום כוונה להשתתף, היא אומרת "אבל כשדלת אחת נסגרת נפתחות עשרים אלף אחרות. למדתי על בשרי שאם באים לבקש ממני להתנדב למרכז הגאה או לקהילה אני פשוט אקח צעד אחורה, ואגיד תודה אבל לא מתאים לי, זה עם כל האהבה שלי לקהילה. יש בקהילה אנשים שהם כמו המשפחה שלי שליוו אותי מיומי הראשון בתל אביב אבל יש כאלה שמראש אני אגיד להם לא".
מה שכן, קים מרוצה מאוד מבחירת מלכת היופי הטרנסית הישראלית, תאלין אבו חנא מנצרת שגם הגיעה למקום השני בתחרות העולמית. "היא בחורה מדהימה ואני הימרתי עליה עוד מהרגע הראשון שראיתי אותה, היא ייצגה את ישראל בצורה הכי ראויה ומכובדת שיכולה להיות ומגיע לה שאפו כי היא אשה מדהימה. לי הייתה פליטת פה שבוע לפני התחרות בירכתי אותה בפייסבוק כאילו היא כבר זכתה אז חשבו בגללי שזה מכור…אבל תאלין באמת הייתה הכי ראויה, כמי שבאה ממשפחה נוצרייה היא מייצגת את הדו קיום שיש כאן, מדברת ומתייחסת יפה, אין שום דבר רע להגיד עליה ועובדה שבזכותה ישראל זכתה במקום השני בתחרות העולמית".
אחרי תקופה שקטה, בחמישי האחרון יצא הסינגל החדש של  קונקשיין – קאבר ללהיט משנות ה-80 "בת 16 הייתי" ששרה להקת מנגו (מיכל צפיר, יסמין גמליאל ומירי נבו). לדברי קים, הסינגל יצא כמחווה ליום הולדתו של אסי נחום, אחד ממלכי ומייסדי חיי הלילה בחיפה והקריות והפיק אותו נתי נתן.
– למה דווקא בחרת בשיר הזה?
"זה היה שיר הנושא של 'לאון'- ליין מסיבות הגייז של הצפון, שאני מככבת כפרזנטורית שלו. התקרב מועד יום ההולדת של אסי והוא שנים אמר לי שהוא רוצה שאחדש את השיר הזה, לכבוד היום הולדת החלטנו לעשות לו סופרייז וחידשנו אותו. זה שיר מאוד הומוריסטי ועוקצני, הוא מדבר על נערה שמתחילה לחיות את החיים שלה, בגיל 16 היא רוצה לרקוד, בגיל 17 לעבוד, בגיל 18 לטייל ובגיל 19 היא מגלה שאפשר גם וגם וגם. בעיני זה שיר מצחיק אבל מאוד אמיתי".
הוצאת הסינגל היא גם מעין קאמבק קטן עבור קים, שדי נעלמה בשנתיים האחרונות, עכשיו היא מסבירה מדוע. "הרבה אולי לא יודעים, אבל עברתי בשנתיים האחרונות טלטלה בחיים שלי. אבי נפטר אז לקחתי צעד אחד אחורה, לפינה שלי, להרגע. אותו הדבר היה לי לפני שבע שנים כשאמא שלי נפטרה. בדיוק הייתי בשלבי המיון של כוכב נולד".
– איבדת שני הורים, אין לתאר כמה זה קשה
"זה מאוד קשה, כי לפעמים לאמא יותר התגעגעתי, הייתי איתה בקשר יומיומי. היו פעמים שרציתי להתקשר אליה ופתאום אני נזכרת שאין לי עם מי לדבר, זה מאוד מתסכל ונורא נורא כואב, מצב שאני לא מאחלת לאף אחד, זה כמו שיש לך חור באמצע הלב ורק אחרי שעוברת שנת האבל הראשונה יש לך אוויר. בגלל זה אני מאוד מבינה את כל הסידור הזה של השבעה, ואחר כך חודש אבלות ושנת אבלות כי בכל השנה הזו קשה לנשום. מזלי שיש לי דודה שאני יכולה להתקשר אליה כשקשה לי".
היא בת 40 , גדלה בכרמיאל כילד בשם פרד לוי למשפחה ממוצא רוסי. שמה האמיתי הוא ענבר לוי, היא התחילה לשיר עוד בצעירותה והקדישה הרבה זמן למושא ההערצה מספר אחד שלה: ירדנה ארזי, כולל ניהול מועדון המעריצים שלה, אבל על כך בהמשך. ב-2008 הוציאה את אלבום הבכורה שלה שנקרא על שמה, ומאז עוד חמישה סינגלים כמו "תשקר לי" ו"דמעות". כיום קים חיה בקרית מוצקין אליה חזרה מתל אביב. "העיר הגדולה הייתה לי נחמד, הכל היה טוב ויפה אבל הגעתי למצב שמיציתי אותה כבר", היא עונה וממשיכה בנוגע לשאלתי, האם לא עדיף להיות קרובים לשואו ביזנס ולפעול מתל אביב, "אני לא חושבת כך יש לי רכב ויש רכבת, אני עושה שם מה שאני צריכה וחוזרת הביתה לשקט שלי. המעבר לקריות עשה לי רק טוב, הציבו אותי במקום שנחמד לי בו שבמסגרתו אני גם מייצגת את הקהילה, כותבים עלי הרבה במקומונים כאן".
כילד ונער כרמיאלי, קים הייתה ועודנה מעריצה מושבעת של ירדנה ארזי ואף ניהלה את מועדון המעריצים של הכוכבת האלמותית בכרמיאל.
– זה אומר שלא היית במחנה עופרה (חזה)?
-(צוחקת) הו לא… אני הרי ניהלתי את מועדון המעריצים הכרמיאלי של ירדנה. לשאלתך, כן, היו לה מועדונים בהרבה ערים בארץ, כמו סניפים. זה נורא מצחיק שאת מזכירה את ירדנה כי כשישבתי שבעה על אבא שלי מצאתי תקליטים שירדנה חתמה לי עליהם כשהייתי קטנה. הקסם שלה זה משהו שאי אפשר להסביר, זה קוסמי מה שהיא מקרינה, האשה הזו כל כך צנועה וקטנה אבל מקרינה כל כך הרבה חום, אהבה ואנושיות, משהו של ישראל של פעם, שהתגעגענו אליו אפרופו המופע שלה עם הגבעתרון. לא משנה איזה שיר היא תוציא היום אני תמיד אוהב אותה, זו אלילת הילדות שלי, יש אנשים שככל שהם מתבגרים הם נהיים יותר יפים אבל ירדנה לא אוהבת שמדברים על היופי שלה…"
בינתיים קים עובדת על אלבום חדש בהפקה מוזיקלית של נתי נתן ודן ציפורי, "שהם כמו יד ימיני, לפני שנים הופענתי עם נתי שכתב לי גם שירים, כל אחד הלך אחר כך לכיוון שלו והיום חזרנו יותר בוגרים ויודעים להקשיב אחד לשני. באולפן אני נותנת לנתי ודן את המושכות שיובילו אותי, פעם כל אחד חשב שהוא דיווה ושמה שהוא אומר ככה צריך להיות והיום אין משחקי אגו".
לדבריה האלבום יכלול שירים בסגנון דאנס ובלדות והיא גם מחפשת זמר עם גוון קול ערבי שירצה להקליט איתה דואט. "בדיוק ראיתי לא מזמן את לואי מהתכנית 'אייל גולן קורא לך' וכבר הזמנתי אותו שיבוא לשיר איתי, אם זה יקרה או לא רק אלוהים יודע. זה קצת מצחיק שרוסיה אוהבת לשמוע סגנון ערבי אבל לי אין דעה פוליטית בכלל, אני מכבדת כל אדם באשר הוא כל עוד הוא לא פוגע בי , גם יוצא לי לדבר באינסטגרם לפעמים עם אמנים מלבנון או סוריה, אני מאוד אוהבת את התרבות המוזיקלית הערבית היא בעיני מלאה בכלים ומתנגנת בלב על הרגש".
ביומיום היא פרזנטורית של ליין הלאון במועדון הגארדן בחיפהליין הלאון במועדון הגארדן , מגדירה עצמה כמי שמייצגת את הקהילה גם בתקשורת המקומית, למדה איפור ותפירה, הצטלמה לקטלוג שמלות כלה ו"בסך הכל לא מתלוננת". ומה עם זוגיות? "בדיוק אתמול כתבתי בפייסבוק שאני רוצה אהבה, מישהו שיהיה גבוה, שרירי, שחום וגם שידע לנקות תריסים וחלונות", היא צוחקת.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY