הרכב כלי ההקשה טרמולו יוצא במופע חדש, סוחף ואנרגטי "The Beat Evolution". המוזיקה במופע עוברת בין זמן ומקום, כאשר הביט הוא האלמנט המוזיקלי שמוביל את הדרך. מסע של תרבויות, ממסופוטמיה לתרבות המאיה, מאפריקה להודו, מהג'אז אל הרוק ולמוסיקה בת זמננו והעתיד לבוא. את המופע הלחין תומר יריב, המנהל האומנותי, שהוא חלק מחמישיית הנגנים: דפנה סגל, תומר גלילי, דניאל סולומונוב וליאור טל.

המופע "The Beat Evolution" הוא חיבור בימתי יוצא דופן של נגינה, תנועה, וידאו ארט וסאונד, שיתוף פעולה של טרמולו עם המלחין אריאל בלומנטל, הבמאי ויטלי פרידלנד ויוצרת הוידאו יערה ניראל. 

כלי ההקשה ליוו את בני האדם משחר ההיסטוריה האנושית. התוף הומצא ע"י האדם הקדמון בטעות, כמו המצאות ותגליות רבות בעולמנו. שאריות בשר ממסעות הציד הונחו בתוך בורות עמוקים שנחפרו באדמה הקרירה ומעליהן נפרש עור החיה הניצודה בכדי לשמור על הבשר מפני השמש ומפני פולשים. העור שהונח על הבור בערב לקראת שנת הלילה היה קריר ורפוי ובבוקר עם זריחת השמש, התחמם העור ונמתח מעל לבור שכעת הפך לתיבת תהודה. כשהאדם הקיש על העור המתוח בידיו או בעזרת מקלות, הופק צליל וכך התגלה התוף הראשון!

בתרבויות הקדומות, הביט – המקצב, שימש את האדם לצורכי העברת מסרים, בטקסי פולחן דתיים, בימי חול וחג, בשמחות ובימי אבל וגם בתרבויות מודרניות לביט יש תפקיד, משדה הקרב והטקסים הצבאיים ועד לתפילות בית הכנסת ושירת ההמונים. הביט הוא השכבה הראשונה של המוזיקה ועליה נבנו מאוחר יותר המלודיה וההרמוניה.

טרמולו הוא הרכב כלי ההקשה, חמישיית נגנים וירטואוזית המגמישה את המוזיקה הצבעונית והסוחפת של כלי ההקשה לאוהבי המוזיקה בארץ ובעולם. ההרכב הפועל יחד משנת 2015, זוכה לחיבוק חם מצד הביקורת והקהל ואף זכה בפרס משרד התרבות להרכב המצטיין לשנת 2021. טרמולו מופיע דרך קבע באירופה, ארה"ב, המזרח הרחוק ואמריקה הלטינית ויוצר שיתופי פעולה אמנותיים מגוונים בעולמות התיאטרון, המחול, הספרות והאמנות החזותית, לצד מלחינים, מבצעים והרכבים מוזיקליים במנעד סגנוני רחב. הרפרטואר של טרמולו מכיל מוזיקה אמנותית לצד מוזיקת עולם, מוזיקה עממית עתיקה לצד מוזיקה עכשווית של המאה ה21. כל אחד מנגני טרמולו מנגן על מגוון רחב של כלים, כסולנים בתזמורות ויוצרים שותפים למופעי ההרכב. האנסמבל הינו חלק מפעילות מרכז כלי ההקשה בישראל- טרמולו, הממוקם בנתניה ופועל תחת חסותה של עיריית נתניה ומשמש יועץ חיצוני למשרד החינוך בכל הנוגע להוראת כלי ההקשה בישראל.[

טרמולו, הרכב כלי ההקשה במופע חדש "The Beat Evolution" 

29.5.24 – בשעה 20:30 – אולם קריגר – חיפה
7.6.24, בשעה 13:00, בית האופרה תל אביב.

www.tremol.co.il 
כרטיסים: קופת בית האופרה תל אביב, www.israel-opera.co.il 

קרדיט: מיכאל פאביה/יואל לוי.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY