3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

לרגל השקת הסניף החדש בחיפה שנפתח לפני כחודש, רשת אלן קאר מחפשת את התושב שמעשן הכי הרבה על מנת לסייע לו להיגמל בעזרת השיטה הייחודית שתחגוג ביולי 36 שנה להיווסדה. 

התושב הנבחר ייהנה מסדנה ללא תשלום ומפגישות חיזוק אישיות במידת הצורך למשך שנה. מה צריך לעשות על מנת להיות האחד? היכנסו לדף הפייסבוק של אלן קאר, חפשו את פוסט הפעילות או פנו בהודעה בפרטי והרחיבו אודותיכם ועל הרגלי העישון שלכם. 

ייחודה של השיטה של אלן קאר הוא שהיא לא רק מלמדת אנשים איך להפסיק לעשן אלא היא גם מבטלת את הרצון לעשן והגעגוע לסיגריות ומאפשרת למי שהפסיק להמשיך ליהנות מהחיים בלי לפצות את עצמו באכילה מוגברת, בלי לקנא במעשנים אחרים או להתגעגע לסיגריות ובלי לשנות הרגלים – להמשיך לשתות קפה (אין צורך להיגמל גם מקפאין), אלכוהול, לצאת עם חברים לבילויים. במפגש עצמו אין שימוש בתרופות, תחליפים, טיפולים או גימיקים, איננו עוסקים בהפחדות או שיחה על נזקי העישון, הרי כל זה ידוע לכל, סיגריות זה לא בריא.

לדברי אביב ברג, ממנהלי סניף אלן קאר בחיפה: “ישנם מעשנים שחושבים שבשל מספר השנים הארוכות שבמהלכן הם עישנו, הם כבר לא יוכלו להיגמל… אך זה לא נכון, אנו רוצים להראות שגם מעשנים כבדים יכולים להפסיק לעשן במיידי ואפילו ליהנות מהתהליך”.

 

 

0

“כל התהליכים הממוחשבים בקמפוס חיפה מנגנים כיום אחד עם השני בצורה חלקה ומתוזמרת, וזה עוזר לנו באופן מאוד משמעותי לשיפור הביצועים שלנו, כולל כלים חזקים לשמירה על כוח האדם שלנו: סטודנטים וחוקרים, שלפעמים נפלו בין הכיסאות, וניהול נכון של מלגות המחקר”.

“יש לנו כיום אפליקציה ייעודית, שמספקת לכל סטודנט את כל מה שהוא צריך כדי לחוות את החיים שלו במסגרת האוניברסיטאית באופן דיגיטלי”. את הדברים אמר מולי צפריר, ראש אגף מחשוב ומערכות מידע באוניברסיטת חיפה, במסגרת הצגת “סיפור ההצלחה” של האוניברסיטה ב XO ISUG 2019הכנס הארצי השנתי של משתמשי SAP בישראל. את האירוע, שנערך בשבוע שעבר (יום שלישי 2.7) במתחם הכנסים אווניו קריית שדה התעופה, בהשתתפות כ-1600 לקוחות החברה ושותפיה העסקיים, הפיקה קבוצת אנשים ומחשבים, ואת המליאה המרכזית הנחה הסטנד-אפיסט דודו ארז. באירוע השתתפו גם מנכ”לית SAP ישראל, סתוית נבון,  וואהיד חמסי, ראש תחום אסטרטגיה ללקוחות, סאפ העולמית. בין המרצים שהציגו סיפורי הצלחה היו נציגי נטפים, תה ויסוצקי, קופ”ח מאוחדת, מרכז רפואי “הדסה” ועוד.

אני יכול לומר שאנחנו באוניברסיטת חיפה מספקים לסאפ את הדוגמה כיצד צריך לנהל אוניברסיטה”, אמר צפריר. “בסאפ עסקי, המערכת בנויה כולה על הרישום של הסטודנט הפוטנציאלי ללימודים, שמתעניין ומשאיר פרטים אישיים ליצירת קשר”, הסביר. “הייתה לנו מוטיבציה חזקה לבצע את השדרוגים במערכת של האוניברסיטה. תהליך ההמרה של המערכת הקיימת בחדשה היה פרויקט מוצלח, עמד בלוחות הזמנים וכמעט שלא הפריע לפעילות השוטפת. את המעבר של כל התהליך השיווקי לסאפ התחלנו כבר לפני שנתיים, ואני גאה לומר שאנחנו האוניברסיטה היחידה שנמצאת בעליה של 10% במספר הסטודנטים כבר שנה שנייה ברציפות. כבר בשלב הזה הכנסנו יישומים שיאפשרו למתעניינים לקבל תשובות הולמות וכדי שתהיה פניה לפקולטה הנכונה”. למעשה, הוסיף צפריר, “אוניברסיטת חיפה היא ייחודית למדיי בעולם, כיוון שאצלה השדרוג של סאפ בוצע כשהמודל הפיננסי אינו במרכז”. צפריר הסביר גם כיצד ההמרה למערכת סאפ חדשנית תסייע לאוניברסיטה מבחינה כלכלית. “היו לנו ארבעה בסיסי נתונים. שלושה מהם היו לצורך ה-CRMוהכל היה מבוסס על אורקל.  במהלך הזה ביטלנו לחלוטין את השימוש בפתרונות של אורקל באוניברסיטת חיפה, ויש לכך משמעות כספית רבה מאוד”, אמר. “לאחר ההמרה, הכל נמצא במקום אחד, מחסן נתונים אחד, בתשתית אחת. כל התהליכים מנגנים אחד עם השני בצורה חלקה ומתוזמרת, וזה עוזר לנו באופן מאוד משמעותי לשיפור הביצועים שלנו, כולל כלים חזקים מאוד לשמירה על סטודנטים וחוקרים, שלפעמים נפלו בין הכיסאות. אחד הדברים שמאוד עוזר לנו הוא ההוזלה הדרמטית של עלויות הרישוי, וכעת אנחנו משתמשים בכסף הזה למטרות רבות אחרות, כולל כאמור לשמירה על כוח האדם שלנו”, הוא הסביר. לדבריו, עם המעבר לסאפ, יכולה האוניברסיטה לספק לתלמיד תמונה מלאה שברובה מבוססת על תהליכים אוטומטיים שלא דורשים כמעט התערבות. “יש לנו מודול של חיי הסטודנט המבוסס על סאפ, ואחד החלקים שלו הוא פורטל יישומים, כולל אפליקציה ייעודית, שמספקת לכל סטודנט את כל מה שהוא צריך כדי לחוות את החיים שלו במסגרת האוניברסיטאית באופן דיגיטלי. מודול אחר עוזר לנו לנהל מלגות מחקר, כולל תהליך BI שמלווה את המחקר, ויש גם יישום HR “, הוא סיכם.

קרדיט תמונות- ניב קנטור

0

מוזיאון הכט בחיפה, מזמין לבלות במוזיאון ליהנות מהתערוכות, מהספינה ומפעילות עצמית של משחקים בעזרת הסמארטפונים ומדגם העיר העתיקה סוסיתא.

משחקי הסמארטפון-

“מהים למוזיאון”- משחק בעקבות ממצאים ארכיאולוגים שנמשו מן הים.

“ספארי במוזיאון”- מסע בקבות בעלי חיים המסתתרים בתצוגת המוזיאון.

בנוסף, תוצע פעילות עצמית לילדים בתערוכה “לפני שהאדמה רעדה – העיר העתיקה סוסיתא נחשפת לראשונה”

“לפני שהאדמה רעדה היו הייתה כאן עיר נפלאה, בעזרתכם האדיבה העיר סוסיתא תקום לתחיה.לפניכם שרידים של 5 מבנים חשובים עזרו לנו אותם למקם ולהשלים.”אטרקציה מקסימה שתמשוך את תשומת לב הילדים היא הספינה…

הספינה העתיקה ממעגן מיכאל

ספינה יוונית שהתגלתה בחוף “מעגן מיכאל” מתוארכת למאה ה5 לפני הספירה. הספינה עשויה מעץ הובילה סלעים ( אבני צפחה כחולה) לבניית רעפים מיוון לישראל. היא מוצגת בחדר מרשים ומיוחד במוזיאון. הורכבה ושוחזרה בחלקה. בנוסף מוצגים לצידה כל הממצאים שנמצאו בספינה, כלי העבודה של נגר הספינה, עוגן עץ בעל זרוע אחת והוא העוגן העתיק ביותר הנמצא שלם מהתקופה הנ”ל.

מתי– שעות פתיחה:א, ב, ד, ה, 10:00 – 16:00 ג 10:00 – 19:00 ו 10:00 – 13:00 ביום שבת 10:00 – 14:00

כמה: חינם.

פרטים נוספים:. 04-8240308

0

כ

אמר השופט גלעד הס ליוסף רחמים לאחר שערוץ ‘רשת’, כמו גם רשת אתרי ‘טיימס’, פרסמו לפני מספר חודשים את מעלליו של יוסף רחמים מנתניה, שהשתלט על רכושה של קשישה ערירית בת 95

מעקב רשת אתרי ‘טיימס’ ערך וכתב : דוד חרמץ

נראה כי אדון יוסף רחמים מנתניה מתמחה בטיפוס.

 לאחר שהוא טיפס על רותי שפיץ, טיפס על רכושה, על ממונה ועל חייה, כעת מסתמן כי הוא מטפס על עץ גבוה. או ליתר דיוק – על עץ משפטי גבוה. כך ניתן ללמוד מדברים דרמטיים שאמר השופט הס, במסגרת תביעת דיבה ולשון הרע, שמנהל רחמים נגד ערוץ הטלוויזיה ‘רשת’, איילה חסון, ואחרים. 

במהלך דיון שהתקיים ביום חמישי שעבר בבית המשפט השלום בהרצליה באולמו של השופט גלעד הס, הציע השופט לרחמים שימשוך את תביעתו לאלתר. לא רק זאת, עו”ד יוני ג’ורנו, פרקליטה של איריס שועה, אחת מהנתבעות, דיווח לנו כי השופט הוסיף, שלא לפרוטוקול, את הדברים החריפים והטעונים הבאים (דבריו בקירוב, לא ציטוט מדויק מילה במילה): אחת הסיבות שאני מציע לך למשוך את התביעה שהגשת, משום שהתביעה הזו עלולה להיות לך לרועץ ולחזור אליך כבומרנג. אני מפנה אותך לתביעה של הרוצח שמעון קופר שתבע את העיתונאי עמרי אסנהיים, חוקר בתוכנית ‘עובדה’, ואת ערוץ ‘רשת’, בגין כתבה ששידרו עליו. קופר הגיש תביעת דיבה נגד העיתונאי ונגד הערוץ בו שודרה הכתבה, וסופה של תביעה זו שהחקירה נגד קופר חודשה וכתוצאה ממנה קופר הורשע ברצח נשותיו. “השופט”, הוסיף עו”ד ג’ורנו, “אמנם סייג את ההשוואה לקופר כשאמר להבדיל אלף הבדלות, אבל מה שהוא רמז לו זה שהמשך הליך התביעה יציף במשפט את הדרכים בהן הועברו רכושה וממונה של רותי שפיץ לבעלותו של רחמים, וכל זה עלול יהיה לסבך את רחמים ואולי אף להוציא בסופו של יום את הרכוש הנכבד הזה מידיו”.  

יוסף רחמים

להלן תקציר לטובת הגולשים, שלא צפו בתוכנית של איילה חסון ולא קראו את התחקיר שפורסם ברשת אתרי ‘טיימס’ (‘רחמים על רותי’, 18במרץ 2019): לפני כמה שנים ביקש רחמים, חשמלאי בשנות ה-50 לחייו, להתגורר בביתה של רותי שפיץ,  אישה ערירית ולקוית שמיעה שהיא כיום כבת 95. אט-אט החל רכושה וממונה של שפיץ לעבור לחזקתו של רחמים. תחילה דירתה ולאחר מכן הוא דאג להיכנס כשותף בחשבון הבנק שלה. ואז הוא ביקש להינשא לה; אלא שברבנות של עירו, נתניה, סירבו לכך, בין היתר משום שחשדו כי מניעים אפלים עומדים מאחורי בקשה מוזרה ויוצאת דופן זו. 

רותי שפיץ

תכתובת ווטסאפים בין יוסף רחמים לחברו דייויד כהן, אותה פרסמנו ברשת אתרי ‘טיימס’ (חלקה פורסם גם אצל איילה חסון) לא יכולה הייתה שלא להעביר צמרמורת ואף בחילה של ממש בקרב אלה שקראו את אותן התכתבויות 

רחמים חשדן וזהיר מסמס לכהן חזרה: “היא תגיד (הוא) אילץ אותי בכוח. היא אומרת לי (אתה) לקחת אותי בכוח לבנק שאחתום”.

“אם אתחתן אקבל קצבה מגרמניה?” שואל רחמים את כהן בווטסאפ אחר, כשהוא מתכוון לרנטה אותה מקבלת שפיץ מידי חודש בשל היותה ניצולת שואה. “הכל עד שתמות וכל מה שנשאר – שלך”, סימס לו כהן תשובה. “וזה עדיף מאשר להירשם בביטוח הלאומי כידועים בציבור, נכון?” מוודא רחמים וכהן עונה לו: “הרבה יותר טוב ואמין”. רחמים קופץ כמוצא שלל רב ומסמס: “בסדר אבדוק ברבנות” ומיד אץ-רץ גם לקינוח של אותה סעודה דשנה: “ומה יהיה עם הפנסיה שלה מגרמניה – מגיע לי משהו אחרי 120?”…

רגע, מישהו פה נחפז להגיש כבר את הקינוח? שְוֺויֶיה-שְוויֶיה. מתברר שיש עוד מנות בתפריט, שעדיין לא הוגשו לשולחן.

מיד מסמס רחמים כמוצא שלל רב: “אגב! מצאתי איזה מסמך מבנק שלה בקליבלנד. אראה לך מחר”.

 

 

והנה עוד תכתובת ווטסאפ רבת חשיבות בה כותב רחמים לכהן: “יש מצב שמחר היא תבוא. אמרה לי”. 

השופט לרחמים: “תוריד את היד שלך ממנה!”

לא רק גרידיות ותאוות בצע חסרת מעצורים נמצאים בלב הסיפור זה. איריס שועה, שעבדה אצל רותי שפיץ כמטפלת סיעודית, העידה בפנינו שהגברת שפיץ אמרה לה כי רחמים שוכב איתה ולפחות פעם אחת הוא אנס אותה. לדרישת רשת אתרי ‘טיימס’ התייצבה שועה במכון הפוליגרף הוותיק גזית לאמת את טענותיה. היא נמצאה דוברת אמת לחלוטין. רשת אתרי ‘טיימס’ הציעה לרחמים להיבדק אף הוא בפוליגרף כדי להזים את טענות שועה, אלא שיוסף רחמים סירב.  

רחמים בחר, כאמור, לתבוע רק את ערוץ ‘רשת’, איילה חסון והמרואיינים שלה בכתבה זו.  בשבוע שעבר התקיים הדיון הראשון בתביעה זו וכבר בדיון זה הצליחו רחמים ותביעתו להעלות את חמתו של השופט; הן על עצם הגשת התביעה והן בשל התנהגותו של רחמים במהלך הדיון. “שפת הגוף של השופט ובעצם שפתו ממש הביעו שאט נפש מרחמים”, שיתף אותנו עו”ד ג’ורנו

בשלב מסוים, בעת ששפיץ נתנה את עדותה, שם עליה רחמים את ידו. השופט, ממשיך ג’ורנו, רתח מזעם. “תוריד מיד את היד שלך ממנה!” הוא ציווה על רחמים. “גם אם אני הייתי מעיד ואתה היית שם את ידך עליי הייתי שוקל את עדותי”. 

ג’ורנו מוסיף עוד פריט שהוא ממש לא חסר חשיבות: “בתום דבריה פנתה רותי אל רחמים עם עיניים כנועות ושאלה אותו: ‘יוסי, דיברתי בסדר?’…”

האם רותי שפיץ הגיעה לבית המשפט רק כדי למסור עדות? ממש לא. לפי כתב התביעה היא משמשת, לא פחות, מאשר תובעת. כלומר, מלבד יוסף רחמים התובע את ‘רשת’, חסון ואחרים גם שפיץ עצמה תובעת אותם בגין עבירות של לשון הרע והוצאת דיבה.  

מי שרתם את שפיץ כתובעת בתביעה זו פשוט לא השכיל לראות מהלך אחד קדימה. שכן השופט הס כותב בהחלטתו, שניתנה לאחר הדיון הראשון בשבוע שעבר, כי “במהלך החקירה עלה באופן ברור כי התובעת מס’ 2 (רותי שפיץ; ד”ח) אינה מודעת לתביעה, ואינה מודעת לפרטי התביעה ולמעשה אינה כשירה להעיד בנושאים הקשורים לתביעה”. 

משום כך החליט השופט שאם התובעים לא יסירו את תביעתם הוא ימנה אפוטרופוס לגב’ שפיץ לטובת ניהול תביעה זו. 

“אם אתה שואל אותי מה יקרה”, אומר לנו עו”ד ג’ורנו, “אני משער שבתוך כמה ימים רחמים ימשוך את תביעתו זו. הדבר האחרון שהוא ירצה שיתמנה אפוטרופוס לרותי שפיץ. אפוטרופוס יכול להיכנס לעובי הקורה ולבחון את היחסים שביניהם וכן את כשרות הצוואות והמתנות שהוא קיבל ממנה”. 

עורך דין יוני גורנו

אם אומנם בשל חששו של רחמים, שימונה לרותי שפיץ אפוטרופוס, הוא יברח מבית המשפט כשזנבו בין רגליו, נשאלת השאלה הכל כך מתבקשת: האם אין מתפקידה של המדינה לדאוג שימונה אפוטרופוס לגב’ שפיץ, בלי שום קשר לעצם הדיון המשפטי הנ”ל? האם היעדר תביעת לשון הרע מצד רחמים אכן יעניק לעושק קשישה, לכאורה – שנתנה לו את הבעלות על דירתה היחידה וגישה חופשית לממונה הרב בעודה בחיים – שרשרת חסינות מפני העמדתו לדין?

ביקשנו לשמוע את עמדתו של עו”ד איתן גליק, בא כוחו של יוסף רחמים, לדברים שהשמיע השופט הס, לפרוטוקול ושלא לפרוטוקול, אלא שאיתן גליק בחר לשמור על זכות השתיקה. …

ערך וכתב : דוד חרמץ

0
cof

קניון עופר לב חדרה, מקבוצת קניוני עופר, מארח יחד עם מועצת הנשים של עיריית חדרה ונע”מת חדרה את תערוכת “מעגל החיים”- תערוכת צילום קבוצת של בוגרות קורס “צילום בגובה העיניים.” 

התערוכה תתקיים היום,יום רביעי ה- 10.07.19 בשעה 17:30  באירוע חגיגי. התערוכה תוצג למשך חודש ימים בקניון עופר לב חדרה, בקומה א’ ליד קפה גרג. 

הצילומים האומנותיים שיוצגו בתערוכה הן פרי יצירתן של בוגרות קורס הצילום “נשים מצלמות בגובה העיניים”, המציגות את נקודת מבטן, תפיסת עולמן ואת מעגל חייהן כפי שהוא משתקף להן דרך עדשות המצלמה.

לדבריי אנה דבלמן, מנהלת השיווק והפרסום של קניון עופר לב חדרה: “אנו גאים להציג את יצירותיהן של נשות חדרה בקניון ולתת במה לרוח הנשית של העיר.” 

מוזמנים להגיע ולהתרשם מהתמונות, מידי יום, במהלך חודש יולי הקרוב. 

 

0

“ימים של קולנוע”, פסטיבל סרטים המציג סרטים דוקומנטריים מישראל וממדינות העולם, יתקיים זו השנה השלישית בלב המושבות בנימינה וגבעת עדה ויציע לאורחיו חגיגה של סרטים, הרצאות , הופעות, סדנאות אומן, שוק אוכל וחגיגת טבע לכל המשפחה בלב בנימינה ובגבעת עדה שבלב בקעת הנדיב- ללא תשלום.

ראש מועצה אזורית בנימינה – גבעת עדה , איתי ויסברג: “אנו שמחים לקיים את פסטיבל הסרטים ‘ימים של קולנוע” כאן אצלנו במושבות בפעם השלישית. הפסטיבל המיוחד שנוצר כאן אצלנו והפך למסורת לא יוקרן בבתי קולנוע מפוארים אלא באווירה אינטימית ומיוחדת והוא שילוב נפלא של קולנוע איכותי, קהילה המארחת הקרנות סרטים בבתים פרטיים, סדנאות אומן, הרצאות ומופעים מכל העולם ועל כן הוא מושך אליו מבקרים מכל הארץ. השנה בערב הפתיחה המבקרים יזכו להנות מהצצה אל התרבות המרוקאית במפגש פסגה של שתיים מנשות התרבות המובילות של מרוקו שיכבדו אותנו בנוכחותן. אני מזמין את כולם לשלושה ימים של תרבות והכל בכניסה חופשית”

יומו הראשון של הפסטיבל יוקדש לסרטי  מסע (יום שלישי 23/7/19)

16:00 הקרנה של הסרט “אח שלי גיבור”-חוויה קולנועית לכל המשפחה- בבית התרבות בגבעת עדה

17:30 סדנת אומן עם הצלם רונן וטורי והקרנת הסרט “מסע בארץ הדובים”, במתחם הקולנוע ביד לבנים.

18:00 רצועת “קולנוע ביתי” המתקיימת כולה בבתים פרטיים באווירה אינטימית ולא מחייבת: “אנשים ומקומות” , “להציל את ההרמנים” , “אנו הנוסעים בזמן”

20:00 אירוע פתיחה חגיגי של הפסטיבל באמפי דשא (מתחם יד לבנים) בנימינה, יוקדש לשתי יוצרות בינלאומיות עטורות פרסים שיפגשו למפגש ייחודי ומרתק על במה אחת: הקולנוענית היהודייה הנודעת איזה ג’ניני , אשר נולדה במרוקו, לצידה המוסיקאית והזמרת עטורת הפרסים  פרנסואז אטלן, זמרת יהודייה ממרוקו, המופיעה בכל העולם בהצלחה רבה . לאחר הקרנת הסרט תופיע פרנסואז בליווי אנסמבל אנדלוסי עשיר ומשובח.

יומו השני של הפסטיבל יוקדש לסרטי טבע (יום רביעי 24/7/19) עם מחווה למוטי קירשנבאום ז”ל מגדולי במאי הטבע של ישראל

16:00 חוויה קולנועית לכל המשפחה בבית התרבות בגבעת עדה ההרצאה “לחלום בכחול- סודות הים”  17:30 סדנת אומן עם הצלם ניצן כהן, ולאחריה הקרנת סרט במתחם הקולנוע ביד לבנים לאחר מכן יוקרן הסרט “מיקרוקוסמוס”

18:00 ” רצועת “קולנוע ביתי” המתקיימת כולה בבתים פרטיים באווירה אינטימית ולא מחייבת ובמהלכה יוקרנו הסרטים: “משפחת הקיסרים”, “כשרון לארץ ישראל” ,   “לטבע נולד”- מחווה למוטי קירשנבאום ז”ל. 

20:00 הקרנת הסרט “תמונת חייו” במתחם יד לבנים, 21:15 שירה בציבור עם שרל’ה שרון – מקבץ שירי טבע, פריחה, וטיול שלוקחים אותנו למסע של מילים וזיכרונות ילדות שכולו טבע ונוף ישראליים.

יומו השלישי של הפסטיבל יוקדש לסרטי אוכל  ( יום חמישי 25.7.19)

16:00 “אוכלים סרטים”- חוויה קולנועית לכל המשפחה בבית התרבות בגבעת עדה עם מומחה הקולנוע של ישראל, יונתן גל, שיציג לקהל את סצינות האוכל הכי טובות של הקולנוע ולבסוף יבחר הקהל את הסצינה הזוכה. מפגש מהנה ומגרה שישלב קטעי קולנוע , שף שיבשל על הבמה וטעימות לכל המשפחה. 

17:30 סדנת אומן במתחם הקולנוע ביד לבנים עם צלמת האוכל טל סיון ציפורין,  עם סיום הסדנה יוקרן הסרט “פיצה משפחתית“,

18:00 ” רצועת “קולנוע ביתי” המתקיימת כולה בבתים פרטיים באווירה אינטימית ולא מחייבת ובמהלכה יוקרנו הסרטים: “לאכול בגדול”“ג’ירו חלומות של סושי, “דרך האתרוג – פרי ההוד”  ו”בחזרה לאולאד מומן”  (2 סרטים קצרים של היוצרת איזה ג’ניני בהקרנה אחת, בחזרה לאולאד מומן, לאחר ההקרנה מפגש עם היוצרת איזה ג’ניני

20:00 שוק אוכל –בערב  האחרון של הפסטיבל נקיים שוק שיהיה חגיגה של טעמים וריחות, כמחווה לעסקים הקולינריים של בקעת הנדיב  במתחם יד לבנים, ואת הערב יחתום מופע משותף של הילה אלפרט המארחת את שי צברי “מלח ים”. אלפרט וצברי , שני חברים על במה אחת שואלים: כמה מלח? איך צוחק המר? איפה מתחבא הסוכר וכמה שכל חריף? מופע שנוגע בטירוף התבלינים, בסיר המבעבע של החברה הישראלית ובסיפור שרקח את תבשיל חייה של הילה אלפרט.

פסטיבל “ימים של קולנוע” הוא פרי שיתוף פעולה של המשרד לשיתוף פעולה אזורי עם המועצה המקומית בנימינה- גבעת עדה ומתנ”ס בנימינה גבעת עדה.

הכניסה לכל אירועי הפסטיבל חופשית והקהל מוזמן לחגיגה של סרטים, אוכל, יצירה וטבע. לפרטים נוספים ורשימת הפעילויות המלאה באתר מתנ”ס בינימינה-גבעת 

0

בכל שנה בתחילת יולי עוטים על עצמם עשרות אנשים מכל הארץ מדי שיריון, חניתות וקשתות שהם מכינים בעצמם ומתהלכים עשרות קילומטרים בחום הלוהט במטרה לשחזר את הקרב ההיסטורי בקרני חיטין. אלו הם חובבי מועדון השחזור ההיסטורי בישראל שלומדים כל פרט על הלבוש המאכלים והחיים בימי הביניים: “זהו תחביב שמשלב ספורט, למידה ועבודת ידיים” מספר אלכס בלומקין מהנדס אלקטרואופטיקה מנשר 

אם גם אתם נתקלתם בשבוע שעבר בחבורת אנשים רכובים על סוסים במדי הצבא הצלבני איפשהוא בין ציפורי לקיבוץ לביא אז לא מדובר בצילומי סרט היסטורי או בפטה מורגנה. אלו הם חבורת מועדון השחזור ההיסטורי בישראל שמונים כמה עשרות אנשים מכל הארץ בעיקר יוצאי חבר העמים אבל לא רק. האנשים הללו התחביב שלהם מאפשר להם ‘להחיות את ההיסטוריה’ לכמה ימים “אנחנו לא מתחפשים לשום דבר, לא עוטים תלבושות ואלו הם לא משחקי תפקידים” מספר המנחה לקהל שהגיע לקרני חיטין לקראת האירוע “אלו הם ממש תלבושות ופריטי לוחמה בעבודת יד שנאמנה למקור ההיסטורי”. אלכס בלומקין מהיישוב נשר עוסק ביום יום בפיתוח לייזר כמהנדס אלקטרואופטיקה אך עכשיו תחת השמש הקופחת של קרני חיטין הוא מכין את האוהל של צלאח א –דין ראש הצבא המוסלמי שנלחם לפני 832 שנים בצבא הצלבני שהגן על ‘ממלכת ירושלים’ במשך מאה וחמישים שנים עד להפסד הגורלי באותו הקרב שהפך למיתוס מכונן של הזהות המוסלמית ולאבן דרך ביחסים בין המוסלמים לבין המערב “זה תחביב” מסביר בלומקין “שמשלב למידה, ספורט ועבודת ידיים”. במשך שלושה ימים הם ישנים באוהלים, אוכלים מאכלים תקופתיים לפי מתכונים ששרדו לפני אלף שנים וצועדים ברגל או על סוסים באותה הדרך שעשה הצבא הצלבני בדרכו לקרב קרני חיטין  “המטרה היא להחיות את ההיסטוריה ולחיות אותה עד כמה שניתן למקור בהסתמך על מסמכים וספרים ששרדו מאותה תקופה”. חברי המועדון נוסעים לכל מיני מקומות בעולם שם התחביב הרבה יותר מפותח כמו בגרמניה או רוסיה וגם לקראת השחזור של קרני חיטין הגיעו לכאן כמה מתנדבים להשתתף בקרב בניהם בחור גרמני שזו לא הפעם הראשונה שהוא מגיע. בקבוצה גם חברות נשים שעוסקות ברקיחת בשמים מאותה תקופה ותפירה של בגדים מימי הביניים-

0

עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מציע בילוי קיץ מתוק לכל המשפחה במהלך החודשים יולי-אוגוסט, בין התאריכים 21.7-28.8: מגוון מופעים מוזיקליים, הצגות של האומנים המובילים והאהובים בארץ ומתחם פעילות ייחודי לילדים, שיהפוך את חופשת הקיץ למתוקה במיוחד!

אירועי הקיץ ייפתחו במופע של כוכב הילדים של ישראל – יובל המבולבל, ימשיכו עם תופעת הצחוק של המדינה- מני ממטרה ועם מבחר מופעים חדשים לילדים במהלך יולי בכיכובם של: רינת גבאי, רוי בוי וסבא טוביה. ביולי יבקר בגרנד גם כוכב הילדים הגדול בישראל- דוד חיים ולבני הנוער מחכה הופעה מטריפה של בן זיני וטיילור.

בחודש אוגוסט  תוכלו ליהנות מהופעה מחשמלת וחדשה של כוכבת הנוער הענקית, אנה זק, ומהצגות ילדים של מיקי, קוגומלו ומיכל הקטנה כוכבת הילדים האהובה.

בנוסף, במהלך חופשת הקיץ אתם מוזמנים לבקר ב”אי המתוק” שבקומה השלישית: מתחם טרופי קסום עם סדנאות יצירה, שיתחלפו מידי יום! הילדים יחוו מגוון סדנאות יצירה מהנות, שיתקיימו מידי יום במהלך הימים א’-ה’  והכל בחינם.

להלן פירוט ההופעות:

21.7 – יובל המבולבל– כוכב הילדים של ישראל במופע משעשע ומהנה לרגל הקיץ.

22.7 – רינת  – מלכת הילדים במופע חדש לכל המשפחה.

23.7 – רוי בוי– גיבור הטבע! בהרפתקה חדשה, מצחיקה ומרגשת בעקבות הדינוזאור האבוד.

24.7 – מני ממטרה- “תופעת הצחוק של המדינה” במופע חדש ומבדר במיוחד.

28.7 – דוד חיים- כוכב הילדים הגדול בישראל, במופע מוסיקלי בשילוב השירים והמערכונים האהובים על ילדי ישראל.

29.7 – היללי – כוכבת הילדים במופע קצבי, שמח המלווה ברקדניות ובובת ענק! המופע משלב שירים שכולם מכירים ואוהבים ושירים מקוריים!

30.7 – בן זיני וטיילור- במופע מחשמל לבני נוער.

31.7 – סבא טוביה – הסבא הכי אהוב בארץ במופע חדש עם המיטב מכל השנים.

25.8 – מיכל הקטנה והמפלצות – כוכבת הילדים במופע קסום לכל המשפחה.

26.8 – אנה זק– כוכבת הנוער הבינלאומית הראשונה של ישראל במופע חדש בליווי רקדנים.

27.8 – קוגומלו- מאסטר הילדים של ישראל במופע קפוארה ואקרובטיקה מרהיב לכל המשפחה.

28.8 – מיקי– הבדרנית של ילדי ישראל במופע בידור מוסיקלי לכל המשפחה.

*יתכן שינוי בלוחות הזמנים, או ביטול של מופע או פעילות, בהתאם להחלטת הקניון.

כל ההופעות מתקיימות  ברחבת “לגעת באוכל” בקומה ג’ בשעה 17:30

0

להקת המחול הקיבוצית מעלה מופע חדש בשם ‘האזרח הטוב’. בשיחה עם המנהל האמנותי של הלהקה רמי באר הוא מספר על המופע החדש שמעלה רמיזות פוליטיות עכשוויות ועל כפר המחול שהקים בקיבוץ געתון 

בחזרות למופע החדש ‘האזרח הטוב’ בכפר המחול בקיבוץ געתון אנו פוגשים את המנהל האמנותי הוותיק של הלהקה כבר כמעט ארבעים שנה. להקת המחול הקיבוצית נוסדה על ידי יהודית ארנון ז”ל בשנת 1973 בקיבוץ געתון שבגליל המערבי. כיום עומדת הלהקה בשורה אחת עם להקות המחול המודרני מהטובות בעולם ומייצגת את ישראל בפסטיבלים בינלאומיים מעל בימות מחול נחשבות  ומובילות. ארנון פעלה לשלב את המחול בתוך הקיבוץ ולשם כך יצרה כפר של רקדנים אליו מגיעים משלחות מכל העולם כך יוצא ששני שליש מהקיבוץ מורכב מרקדנים. 

“זו בעצם הצעה לצופה לבוא ולהתחבר למקום הזה של ‘אזרח טוב’. אני באמת פחות מגיע עם תשובות ויותר תהיות : ‘מי הוא האזרח הטוב’ ‘מהו האזרח הטוב’ ? המופע לוקח את הצופה בין אסוציאציות שונות חלקם רלבנטיים לקיום שלנו כחברה כאינדיבידואלים ואיך הכל קשור לארץ שלנו”. 

במקום מתנהל כפר רקדנים תוסס בו מתאמנים להקת המחול השנייה שמופעיה מיועדים לנוער ולכל המשפחה. יש גם את תוכנית ‘מסע’ אליו מצטרפים 40 רקדנים למעין ‘תגלית’ אומנותית של שלושה חודשים בישראל. יש במקום בית ספר של 500 רקדנים שחלקם גם גרים בקיבוץ. שפת המחול גם עוזרת לחיבור בין המגזרים בגליל כך רוקדים ומשתתפים במקום ערבים מהסביבה “החזון של יהודית ארנון המייסדת הוא שמחול ותנועה מביאה עמה כוח ומוזר לנפש”. 

לפרטים על מופעים קרובים בקיבוץ געתון ניתן לברר באתר הלהקה

כפר המחול בקיבוץ געתון מצטרף לשורה שלמה של אטרקציות ופסטיבלים בגליל המערבי שמתוכננים לקיץ הקרוב :

פסטיבל מסרחיד בעיר עכו – הפסטיבל משקף באופן הרחב ביותר את העשייה המקומית של יוצרים פלסטינים ישראלים בתחום אמנויות הבמה ויוצר דיאלוג אמנותי בין ערבים ליהודים.מתקיים בחודש אוגוסט

בקיבוץ קשת איילון מתקיים בקיץ סדנת מוזיקה אליה מגיעים מאות שוחרי מוסיקה מכל רחבי הארץ. הסמינרים לכנרים ישראלים וכן סדרת הקונצרטים, תורמים גם הם להגדלת קהל זה ובעקיפין גם לעידוד תיירות הפנים בגליל המערבי. ההכנסות מקונצרטים אלה הן קודש לפעילות קשת אילון, כולל לאחזקת האולם. 

הופעות ואירועים מיוחדים באולמות האבירים בעיר העתיקה בעכו 

סיור עששיות לילי בראש הנקרה

עוד פרטים והצעות לאירוח מפתיע בגליל ניתן למצוא פה https://www.bgalil.co.il/

 

0

בין אם מדובר בכלי גינון לתחזוקת גינה פרטית או בכלי עבודה מקצועיים, כדאי לרכוש אותם ממי שבאמת מבין בתחום ויכול להתאים את הציוד הנכון לצרכיכם. דוגמא מצוינת לכך מהווה חברת ע.מ שיווק והפצה, בעלת יותר משלושה עשורים של ניסיון.

רכישת כלי עבודה וציוד אינה דומה לעוד קנייה של פריט לבית לעסק. מדובר בציוד שצריך לשרת אתכם נאמנה לזמן רב ולעשות זאת על הצד הטוב ביותר, וכדאי גם שיהיה מלווה גם במחיר נוח ובמעטפת מקצועית. את התשובה לכל הצרכים האלו מספקת תחת קורת גג אחת חברת ע.מ שיווק והפצה, הפועלת מזה שלושה עשורים בתחומי האספקה הטכנית וציוד לבנייה ותעשייה. בתור חברה ותיקה ששמה הולך לפניה היא מחזיקה בידע מקיף ומוכרת מגוון רחב של מוצרים איכותיים, לצד שירותי תיקונים במעבדה והשכרה של ציוד כבד לאתרי בנייה. את המוצרים שהחברה משווקת ניתן לרכוש בבית העסק בפרדס חנה כרכור וגם דרך אתר האינטרנט המתקדם, המציע קנייה מהירה, נוחה ופשוטה.

מוצרי איכות במחירים מצוינים

מאז שנת 1989 מעניקים בע.מ שיווק והפצה שירותי מכירה, השכרה, ייעוץ ותיקון של כלי עבודה וגינון לסוגיהם השונים. החברה מציעה מבחר עשיר, מתקדם ואיכותי הכולל מאות מוצרים שמגיעים מהחברות המובילות בתחומן. יתרה מכך, בחברה מקפידים להציע ללקוחות את המחירים הנמוכים ביותר שאפשר, ובמקרים רבים מדובר במחירים הזולים בישראל. בין היתר מוצעים על ידי החברה כלי גינון, כלי עבודה חשמליים וידניים, ציוד לשטיפה וניקיון, ציוד הרמה ושינוע, מוצרי צביעה ופניאומטיקה, כלי מדידה ולייזרים, ציוד כבד לבנייה ועוד. כאמור, את המוצרים ניתן להזמין כבר עכשיו דרך אתר האינטרנט המושקע והידידותי של החברה, המציע גם שירות לקוחות פעיל עם מענה מהיר לכל בקשה ושאלה. 

התאמה אישית לצרכים

לא פעם בעת קניית כלי עבודה, ציוד טכני וכלים לגינון ישנה התלבטות לגבי הפתרונות המתאימים ביותר. בדיוק לשם כך עומד לרשותכם הצוות המקצועי של ע.מ שיווק והפצה, המחזיק בניסיון עשיר, אשר באמצעות המגוון הרחב של הכלים והציוד ידאג להתאים לכם בדיוק את המענה הדרוש. אכן, לקוחות החברה שנמנים על מגזרי המשק השונים כבר מכירים את סטנדרט השירות הגבוה עם ליווי אישי ופתרונות מדויקים ואמינים, בין אם מדובר בלקוחות פרטיים, בעלי מקצוע, חברות פרטיות, משרדי ממשלה, קבלנים ועוד. 

בעלי החברה גם שואפים בכל עת לקדם את ידיעותיהם ואת הכלים המוצעים ללקוחות, ודואגים להיות מעודכנים בכל החידושים האחרונים בתחום. כחלק מגישה זו השירות שניתן ללקוח עולה מדרגה בהשוואה למקובל בישראל, עם מענה אישי ומותאם גם למי שרוכש ציוד דרך אתר האינטרנט ומשלוח מהיר לכל חלקי הארץ. בתוך כך החברה מספקת עוד מגוון שירותים משלימים בהתאם לצרכי הלקוחות, כגון מעבדת תיקונים מהגדולות והמתקדמות בישראל, השכרת כלי עבודה וציוד כבד לענף בנייה, ומשלוח של הציוד המושכר.

למידע נוסף על מוצרי ושירותי ע.מ שיווק והפצה צרו קשר עם החברה בטלפון 04-6270194