3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

כאשר בנה הקטן של איה קידר שאל אותה למה אנשים מחטטים בפחים הבינה קידר שזו העת לעשות מעשה: יחד עם בעלה רביד הם פתחו דוכן בלב חדרה לחלוקת כריכים בחינם מה שהפך במהרה לתופעה ארצית שרק הולכת וצוברת תאוצה וגורמת לאנשים מצפון ומדרום לקום בבוקר ולהכין כריכים למי שזקוק לכך 

מכירים את השיר ‘פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש שהוא ….’ לאיה קידר סטרול זה קרה לפני כשלושה חודשים כאשר נתקלה בשאלה של בנה מתיא בן השבע. שאלה שלא נתנה לה מנוח וכך היא כותבת בדף הפייסבוק שיצרה :”אמא, אבל למה היא מחטטת בפח אשפה?’, אני יודעת? אולי נפל לה משהו”, השבתי והאצתי את צעדיי. מתיא בני בן השבע התעקש, ומשך בידי, זה היה באחה”צ חם אחד, כשהלכנו לקנות אייס קפה ב”קופיקס” ברחוב “הנשיא” בחדרה. ידעתי שאם אסתובב לאחור, אקפא, אהפוך לנציב של מלח, אצטרך להסתכל, להתמודד, לראות את מה שקשה, אנשים מחטטים בפחי אשפה ברחוב ומחפשים משהו לאכול!”. המראה שראתה לא הרפה ממנה כמו גם השאלה של בנה לכן היא החליטה לעשות מעשה “אנשים רעבים ברחובות” אמרתי לבעלי בארוחת הערב, “נכין אוכל ונחלק” הוספתי “אי אפשר יותר לא לראות”,רביד הציע שנפתח דוכן של כריכים לאנשים ומי שצריך ייקח כריך”. מה שהתחיל תחילה בצעדים הססניים “לא ידענו איך יגיבו לזה” אומר רביד ומספר שתוך חודשים ספורים המיזם צבר תאוצה וכיום אלפי אנשים חברים בדף הפיסבוק ‘כריך למי שצריך’ שמאגד תחתיו יותר מעשרים ישובים בהם נפתחו באופן וולנטרי דוכנים לחלוקת כריכים שנעשים בלב חפץ והמון השקעה ומיועדים לאנשים שצריכים אותם “ישנם אנשים שזו הארוחה היחידה שלהם ביום” אומרת איה ונזכרת איך הגיעה אליה סיפור מאחד הדוכנים על  ניצולת שואה סיפרה לה שאם היה דבר כזה בשואה החיים שלהם היו נראים אחרת “בדוכן אחר סיפרו לי שעבר שם אבא שאמר לילד שלו שכדאי לו לקחת סנדוויץ שכן זו אולי תהיה הארוחה היחידה שלו היום”. הזוג סטרול נשואים פלוס שלושה הם זוג לא שגרתי : איה היא חילונית ואילו בעלה חרדי “הכרתי אותו ומיד התאהבתי” היא נזכרת איך אחרי יממה לאחר ההיכרות הוא הציע לה נישואין “למדנו לגשר על הפערים” היא אומרת. שניהם אגב עוסקים במקצועות טיפוליים אלטרנטיביים ונראה שהמשותף רב על המפריד במיוחד כשהם מגוייסים לפרוייקט הזה שיש להם חזון עתיד לגביו “נרצה שזה גם יגיע לבתי הספר” מציע רביד ואילו איה חולמת שזה יתפשט בכל העולם

שעת בוקר באחד הרחובות הראשיים בחדרה ובקצהו נמצא אותה אנומליה קרי – דוכן שמציע כריכים חינם לכל דיכפין אשר צריך. נדמה שאנשים לא מאמינים שמישהו במדינה יציע להם משהו כזה ללא עלות “כמה זה עולה’ מסננת אישה שעוברת ולא שמה לב לשלט שמציע כריך  בחינם. אנשים שכבר מכירים את הדוכן ניגשים עם חיוך רחב ומברכים את איה ורביד אחד מהם שסיפר איך המדינה מתעמרת בו על אף נכותו מפליא אותם כשהוא רוכש עבורם פחית קרה של מיץ מרענן כאות תודה

גם נוי סקפה ואסף אלבוחר החליטו להקים דוכן לחלוקת סנדוויצ’ים טריים בעיר יהודה “אסף ואשתו איה יזמו את הרעיון ביהוד ואני הצטרפתי אליהם בשמחה”. מספרת סקפה אזרחית עובדת צה”ל שבכל יום שישי בשבע וחצי בבוקר ניתן לפגוש אותה יחד עם אלבוחר בדוכן שלהם 

“כשנחשפתי לפרויקט דרך דף הפייסבוק ‘כריך למי שצריך’, החלטתי שגם אני מצטרפת וכשהמטרה היא לתת למי שצריך ללא שום רווח. אנחנו בעתיד נרצה להתרחב ולפתוח עוד סניפים ועוד עמדות ולכן אני מזמינה אנשים להצטרף לקבוצת הוואצפ הייעודית ‘כריך למי שצריך ביהוד'”. 

סקפה ואלבוחר מכינים 60 סנדוויצ’ים בהם יש שוקולד, חביתה, טונה וגבינה צהובה “אנשים לשמחתנו לוקחים וזה משמח כי זאת המטרה. כמובן שיש אנשים שעוצרים מבקשים להצטלם, מופתעים על כך שיש מעשה כזה ללא שום תרומה או מקור מימון. לאט לאט אני מאמינה שהדבר יחלחל וכאשר אנשים יתרגלו לראות אותנו הם יבינו  שאפשר במעשה קטן לעשות הרבה טוב. הכי חשוב הוא להיות עקבי להגיע באותו היום ובאותה השעה, האנשים מתרגלים ומחכים לכריכים יכול להיות מאוד שזאת תהיה הארוחה היחידה שלהם לאותו היום ואולי אפילו לימים הקרובים מקווים להצליח “יש כאלו שזאת הארוחה היחידה שלהם באותו היום”

 

0

ירידי האופנה “בראשית” מבית הסטייליסטית ויזמית האופנה לימור כץ מגיעים לבית אבא חושי בעיר חיפה! היריד יתקיים במשך יום אחד בלבד, ב- 20 בספטמבר ויעזור לנשות העיר והסביבה לפתור את השאלה הנצחית “מה נלבש בחג?”. הירידים ככלל יתקיימו בלא פחות מ-8 ערים בישראל!

כמיטב המסורת יתקיימו ירידי טרום החגים על טהרת העיצוב הישראלי ויכללו עשרות מעצבות ומותגים מתוצרת כחול- לבן תחת קורת גג אחת. בכל אחד משמונת הירידים יהיה תמהיל שונה של מעצבות ועיצובים, כך שאף יריד אינו דומה לאלו שקדמו לו. בין הפריטים הרבים ניתן יהיה למצוא מגוון רחב של פרטי ביגוד מכל קשת האופנה, החל מחולצות, חצאיות, גלביות, שמלות ערב ויום, תכשיטים, תיקים, כובעים, כיסויי ראש, בגדים במידות גדולות, בגדי הנקה והריון, בגדי ילדות ונערות ואף מתנות חג אישיות, לבית ולמארחים! 

אלו שמחפשות מציאות והנחות יוכלו להתרשם לצד הקולקציות החדשות גם מפריטי סוף עונה של קולקציות הקיץ הנוכחיות שיוצעו בהנחות ענק של עד 70%. כמו כן, מציעים המארגנים מגוון קופוני הנחה בשווי מצטבר של כ-500 שקלים לרכישה ממעצבי היריד בהרשמה מראש בעמוד הפייסבוק.

בין המעצבות הרבות ניתן למצוא את: HADAS, שדה בר, סטודיו טנא, הילולים – מטפחות עם שיק, עדי שרעבי, גילית עיצוב אופנה, סהר שטרית כיסויי ראש, הודולה, COOKAZ, feyge, סטודיו שני, הכיפות של אילת, רותיק, תאירי – עיצוב שמלות הריון והנקה, עדושה בגדי מעצבים ותכשיטים, LIZA, סיגל ויזל קצת אחרת, סיי’לה, עימגה, נעלי קטלינה, פנגאה, SCELLE By Linda, So.Me – My Size.My Style, ג’ודי ביגוד, שופריא בוטיק בסטייל ארופאי, תלמה לירן תכשיטים, אלמוג כיסויי ראש, ליאור פאשן בוטיק.

יריד “בראשית” בבית אבא חושי בחיפה:

 20 בספטמבר, יום ו’, בין השעות 9:00- 14:30

לפרטים נוספים, שעות הרשמה לקבלת קופוני הנחות בעמוד הפייסבוק: SHEEK ME LIMOR KATZ

0
אינדי פארק

הפנינג סיום החופש הגדול יום שישי הקרוב 30.08 ב”אינדי פארק”/ בתכנית מגלשת מים מתנפחת, מגוון כלי שייט: סאפ, קאנו אינדיאני ייחודיסירות פדלים, קיאקים וחוויות ואטרקציות לכל הגילאים. 

אתר השייט והאטרקציות “אינדי פארק” על הירדן, ליד יסוד המעלה, עורך הפנינג ענק לסיום החופש הגדול, לכל המשפחהיום שישי, 30.8, בין השעות 9:00-16:00בכרטיס הכל כלול!

באתר מגוון כלי שייט– סאפ-גלשן, קייאקים, סירות פדלים ושייט קאנו אינדיאני.

בין הפעילויות בפארק– חץ וקשת לילדים ולמבוגרים, משחקי שולחן: ביליארד, פינג פונג, מבוכים, קיר טיפוס, מפל מים, מתחם מיני גולף, פארק חבלים לילדים, אומגה, קיר טיפוס עם מפל מים, חץ וקשת לילדים ומבוגרים, מיני גולף, ג’ימבורי, משחקי שולחן ועוד.

כמו כן, מתחם לסדנאות יצירה עם חומרים מהטבע וחומרי מחזור.

באתר מציעים גם השכרת אופניים, מותאמים לגיל הרוכב, וקסדות- לטיול אופניים לאורך הירדן.

אינדי פארק” הינו האתר היחיד בגליל בו תכננו פעילות לכל הגילאים במשפחה, כלי השייט מותאמים לפי גילאים, סירת פדלים מגיל שנה ומעלה, קאנו מגיל 3, קייאקים מגיל 5, סאפ מגיל 12, אופניים מגיל 10 ומעלה לילדים שיודעים לרכב (מותאם גובה), אופניים לגיל צעיר יותר שיודעים לרכוב ואופניים עם כיסאות תינוק.במתחם משטחי פעילות לפעוטות.

מחיר כרטיס הכל כלול – 119 שקלים לאדם (מגיל שנתיים).

מזנון בתשלום במקום. תינוק בגילאי 1-2, תשלום ביטוח שייט בלבד במידה ושט בסירת פדלים.

אינדי פארק” ממוקם על גדות הירדן בסמוך למושבה יסוד המעלה, ההגעה מכביש 90 – צומת מחניים לכיוון כביש 918 גונן-גדות, לפי השילוט וההכוונה לדרך נוחה

עד לרחבת החנייה שבכניסה לפארקwaze – אינדי פארק.

לפרטים “אינדי פארק”-  04-8434444, www.indipark.co.il

0

מסתבר שגם שרים לשעבר מאוד אוהבים במהלך חופשה בצפון להנות משייט צונן בקייקי כפר בלום.

השר לשעבר דן מרידור הגיע בליווי משפחתי מלא, להנות מזמן איכות עם הנכדים.

צילום: קייקי כפר בלום

0

72 שעות של מוזיקה במוזיאון הפתוח בתפן 15-17/08

מיזם אוצרות הגליל לעידוד התיירות לגליל המערבי והמוזיאון הפתוח, גן התעשייה תפן, מזמינים אתכם לרגל ט”ו באב לחגוג את אהבתכם בפסטיבל מוזיקה המתנגן בפעם הרביעית, בניהולו המוזיקלי של חן צימבליסטה. במשך 72 שעות של פסטיבל, תתנגן מוזיקה מז’אנרים שונים, כגון: מוזיקה קלאסית/ ג’אז/ ישראלית/ אנסמבלים קאמריים/ קונצרט למכוניות/ קונצרט ט”ו באב מיוחד.
בפסטיבל ינגנו בני  נוער, לצד נגנים מקצועיים מובילים מהארץ ומחו”ל, המופעים יתקיימו באוהל קונצרטים ענק, בגלריה ובמתחם אוסף  המכוניות העתיקות.

לפרטים נוספים:
www.ozrothagalil.org.il

ליל אהבה במזח” עם אביב גפן והתעויוט  נהריה 15.8

מיזם אוצרות הגליל לעידוד התיירות לגליל המערבי ממליץ על בילוי רומנטי בנהריה במסגרת “ליל אהבה במזח”, שייערך ביום חמישי 15.8.19 ערב ט”ו באב ויפתח סופ”ש שלם, בסימן אהבה, עם מופע של אביב גפן והתעויוט. באירוע יושק “מזח האהבה” , המזמין את האוהבים לנעול את אהבתם עם מנעולי לב, ליהנות מתפריט ספיישל של מסעדות הטיילת ולהשתתף בהגרלה רומנטית במיוחד. מרכז צעירים נהריה, יציע לזוגות מנעולי לב, לנעול את אהבתם אל מול גלי הים בסכום סמלי למנעול וכל זאת בתפאורה חגיגית.

למי שירצה להמשיך את החוויה הרומנטית, מוזמן גם בשישי ובשבת לטיילת: ביום שישי 16.8 תתקיים קבלת שבת בחוף שכולו אהבה לים, אנשים ומוזיקה – סוקוlove בחוף סוקולוב.

במוצ”ש 17.8 תתקיים שירה בציבור עם חבורת הזמר “הנהריינים” עם שירי אהבה הכי מרגשים. מתחם המפרש החל מ-21:00. כולם מוזמנים!

מסעדות הטיילת בנהריה נרתמו באהבה ומציעות מנות “ספיישל אהבה”, שגם יכולות לזכות בפרסים ואף בעוגיית מזל מרגשת:

לנדוור – ‘ספיישל פורופיטרול’- 5 יחידות פרופיטרול (פחזניות קטנות) ממולאות שמנת בציפוי גנאש שוקולד, כדורי גלידה וניל ושוקולד, קוקוס קלוי וסוכריות קליק;פאפיה ביץ’ – סופלה בלגי מתוק ומפנק במיוחד; דולצ’ה – מתחם הטרסה – קרפ וורודלצ’ה – קרפ מלא בנוטלה, שוקולד לבן מקופלת, קוקוס ובוטנים (לפי בחירה).; ללוש– לבחירה: אמרנה- שכבות בצק עלים מקורמלים, קרם מסקרפונה, קרם דובדבני אמרנה, או קרם קטלן תפוזים – קרם תפוזים בציפוי סוכר חום שרוף, בננות מקורמלות;רוטשילד– דג דניס בעשבי טיבול טריים בתוספת סלט, צ’יפס ומתבלים; קקאו– עוגת גבינה אפויה עם פירות יער.

לפרטים נוספים:
www.ozrothagalil.org.il

סדנת יצירה זוגית אצל רבקה שפר שבת 16.8

לרגל ט”ו באב מציעה סדנת המוזאיקה/פסיפס של רבקה שפר

אמנות-היצירה Rika Mosaic Art סדנת יצירה זוגית משותפת בהטבה מיוחדת של 2 במחיר אחד ביישוב הירוק טל-אל שבגליל המערבי.

הסדנא תכלול יצירות מעולם הזוגיות והרומנטיקה כגון שלט לבית, תמונה, בית –נר דקורטיבי מזכוכית, עיטור בקבוק יין בפסיפס זכוכית ועוד. משך הפעילות כ-3 שעות ועלותה במחיר מיוחד 300 ₪ לזוג. הסדנה ממוזגת, המחיר כולל הדרכה, שימוש בכלי-עבודה, חומרים בסיסיים שתייה חמה/קרה וכיבוד קל.

סדנת יצירה זוגית במוזיאקה ופסיפס. ישוב טל אור

לפרטים נוספים:
www.ozrothagalil.org.il

קולינריה:

ארוחת טעימות רומנטית במסעדת אדלינה 15/8

מסעדת אדלינה מציעה ארוחת רומנטית במיוחד מול נופם עוצר הנשימה של הגליל המערבי והים התיכון בערב ט”ו באב   15/8/2019. מחיר הארוחה לזוג 400 ₪ בלבד.  הארוחה הרומנטית תכלול: לחם ומטבלים; קרם חציל עם קצח; קרפצ’יו סלק גבינת פטה ותפוחים ביוזו; רצועות סלמון מעושן על מצע תרד ואיולי ירוקים; סלט עלים עם פרחי כרובית עגבניות שרי ושקדים; קבבוני עגל וטלה עם סלסת עגבניות; פילה סלמון בקראסט. בתוספת ניוקי וירקות מוקפצים; סינטה עם פירה תפו”א וירקות העונה; לקינוח: קדאיף מסקרפונה ופירות העונה; משקאות: מים, לימונדה, תפוזים באופן חופשי; כוס קאווה/למברוסקו לשולחנות; בסיום הארוחה יוגשו קפה מבושל ותה צמחים.

למרגלות הרי הגליל המערבי, אל מול נופי הים התיכון, בבית אבן בקיבוץ כברי, ממוקמת מסעדת אדלינה. למסעדה עיצוב כפרי יוקרתי, חלל פנימי מרשים, עמודי אבן, קורות עץ, מרפסת עטורת גפן ,עצי זית וגן תבלינים עשיר. כל אלה יחד מעניקים למסעדה אווירת חופשה גלילית קלאסית.

מסעדת אדלינה פועלת כבר 20 שנה בגליל המערבי ומזמינה אתכם לחוות מטבח ים תיכוני עם נגיעות ספרדיות, תוך שימוש במיטב חומרי הגלם שבגליל, בארץ ובעולם.

בתפריט מנת טאפאס עשירה ומגוונת בצבעים וטעמים, בשרים איכותיים, דגי ים טריים, פירות ים, קינוחים מהקונדיטוריה שלנו ומבחר יינות ממיטב יקבי האזור

לפרטים נוספים:
www.ozrothagalil.org.il

0

איך מתכון של זוג קיבוצניקים מהצפון שעשו עלייה מצרפת כבש את החייך הישראלי ויושק באירוע השנתי של MARRY LAND 2019

אלי (47) ורותם יעקובוביץ (42) הם זוג נשוי המתגורר בקיבוץ הגושרים עם ילד ועוד אחד בדרך. השניים עלו לארץ לפני 5 שנים מצרפת במסגרת תוכנית של הסוכנות היהודית, הישר לקיבוץ (רותם אחרי 13 שנה בחו’ל ואלי כעולה חדש ) . אלי עבד בצרפת כמפיק סרטים בטלוויזיה הצרפתית ואילו רותם הייתה שפית פרטית של בישול טבעוני וצמחוני.

רותם שהתגוררה בעברה בקליפורניה שבארצות הברית, נחשפה לגלידה על בסיס קוקוס והייתה משוגעת על הקונספט. כשהתגוררו יחד היא ואלי בצרפת, נולד הרעיון אצל השניים כשיעלו ארצה  לפתח גלידה על בסיס חלב קוקוס עליה עמלו יומם וליל כדי לפתח מתכונים בלעדיים משלהם. ‘רצינו ליצור גלידה שתהיה מענגת מכל הבחינות, גם לבלוטות הטעם וגם בריאה לגוף, משהו שנרגיש שאנחנו שמחים לתת לבן שלנו לאכול, גלידה טבעית, ללא חומרים משמרים או צבעי מאכל’. כשהגיעו לארץ כבר היו להם 6 מתכונים מקוריים וכך נולדה לה הגלידה הטבעונית ILO.

במפעל קטן שהוקם בקיבוץ הגושרים המתבסס על מתכונים שהותאמו לחיך הישראלי, מייצרים אלי ורותם גלידה טבעית בעבודת יד מחלב קוקוס וסירופ אגבה אורגני. גלידה בריאה, טבעית וטבעונית עם כשרות המתאימה לכל אירוע. בין הטעמים תמצאו: גלידת שוקולד עם פצפוצי שוקולד, גלידת פיסטוק עם קראנץ’ פיסטוק קלוי, גלידת וניל קוקוס אקזוטי, גלידת קרם קוקוס עם קולי פירות יער.

כיום הם משווקים את הגלידה ברשת ניצת הדובדבן, טבע קסטל, אניס, אורגניק מרקט וחנויות טבע פרטיות ויככבו באירוע     MARRY LAND 2019 שיתקיים במוצאי שבת ה-31.8 במתחם ‘אמיליה’ בראשון לציון.

Marry land 2019 – אירוע החתונות הגדול והנוצץ ביותר יתקיים זו הפעם השנייה ב-31/8 ויציע תצוגות אופנה בלייב שואו, הפנינג ססגוני, מסיבת אפטר פארטי, מיצגים חיים, דוכני אוכל ושתייה, מתחם VIP ועשרות טרנדים וגימיקים חדשניים להפקת חתונה. לזוגות מאורסים הכניסה ללא תשלום.

בערב אחד שיתקיים במוצאי שבת ה-31/8 בשעה 20:30 ב’אמיליה’ גן אירועים בראשון לציון, יתרכזו להם מעל ל-60 מספקי האירועים הטובים והחדשניים בארץ, תחת קורת גג אחת, כדי לחשוף בערב קסום אחד שיופק בסגנון הוליווד,  את הטרנדים העכשוויים עבור אלפי זוגות מאורסים (שעבורם הכניסה ללא תשלום).  

0
DCIM100MEDIADJI_0223.JPG

מבצר נמרוד – הנסיכה הגנובה

“הנסיכה הגנובה”, סרט מוזיקלי במבצר נמרוד הצופה למרחקים.
סרט אגדה מקסים שמתחיל  בחוויה במבצר גבוה ונגמר בסיור לאור עששיות.
הסרט מגולל את סיפורה של נסיכה החיה במבצר מקסים (כמעט כמו מבצר נמרוד) ואת סיפורו של בחור עני וחולמני שחולם למצוא ייעוד בחיים. כשנודע בממלכה שהנסיכה נחטפה מבין הנער מהו ייעודו. ללא היסוס, אך גם ללא ניסיון בקרב, הוא יוצא עם חבריו מעולם החיות להצילה מהמכשף הגדול, המציב לפניהם אתגרים מסוכנים ודרקונים יורקי אש. סרט מוזיקלי ומיוחד במבצר מיוחד בגולן.
לפני הסרט יספר לכם מדריך את סיפורו של המבצר, ומדריך אחר יסייע לכם להכין עששיות. עם סיום הסרט הם יובילו אתכם לאור העששיות בבטחה דרך מבוכי המבצר למגרש החניה, כניסה לאתר בשעה 18:00.
היכן:
 גן לאומי מבצר נמרוד
מתי: חמישי 22.8, בשעה 19:30
בהרשמה מראש בקישור לפסטיבל סרטים באתר רשות הטבע והגנים מספר המקומות מוגבל!
מחיר: 
מבוגר: 45 ₪, ילד: 30 ₪. מנויים: מבוגר: 25 ₪, ילד: 20 ₪.

מבצר יחיעם – הממלכה הסודית

הקרנת הסרט “הממלכה הסודית” במרפסת המבצר העטוף בירוק.

במועד אחד בלבד בקיץ זה הנכם מוזמנים לסיור ערב מודרך מיוחד ובו נספר לכם את סיפורם של שלל דמויות: פרידריך הצלבני, ד’אהר אל-עומר הבדווי האגדי וגיבורי שיירת יחיעם – כולן דמויות שקשורות למבצר אחד טבול בירוק – מבצר יחיעם.

הסיורים יסתיימו במרפסת משגעת ובהקרנת הסרט “הממלכה הסודית”. זהו סרט קסום על מאבק בין כוחות האור, ששואפים להגן על הטבע, לבין כוחות האופל, שרוצים להשמידו. את הסיפור נראה מבעד לעיניה של נערה צעירה המשוגרת באופן על-טבעי אל תוך הממלכה הסודית ומגלה את “צוות הראג-ראג”. היא חוברת לדמויות הייחודיות במטרה להציל את עולמן וגם את עולמנו. סרט ירוק במיוחד. האתר יפתח בשעה 18:00.

היכן: גן לאומי מבצר יחיעם
מתי: חמישי 15.8, בשעה 19:30
בהרשמה מראש בקישור לפסטיבל סרטים באתר רשות הטבע והגנים מספר המקומות מוגבל!
מחיר: 
מבוגר: 45 ₪, ילד: 30 ₪. מנויים: מבוגר: 25 ₪, ילד: 20 ₪.

פליימוביל הסרט החדש בתיאטרון בקיסריה – הקרנה על מסך ענק

“פליימוביל הסרט” משלב דמויות מהעבר להשלמת הסיפור המלכותי בתיאטרון העתיק של קיסריה.

סרט חדש על מסך ענק בתיאטרון העתיק והמרשים בגן לאומי קיסריה תחת אלפי כוכבים ומול הים.

הסרט מגולל את סיפורה של מריה. מריה נאלצת לנטוש את חייה האמיתיים ויוצאת למסע כדי למצוא את אחיה האבוד צ’רלי, שנעלם בעולם המצויר של פליימוביל. זהו מסע בזמן המחבר את הצופים לכמה וכמה תקופות בהיסטוריה, כולל התקופה הרומית היפה.

בואו לערב מיוחד שיתחיל במסע בזמן ובהדרכות בארמון היפה של האתר בנוף המשגע של הנמל היפה של קיסריה, ויסתיים בהקרנת הסרט “פליימוביל הסרט” במתחם התיאטרון. האתר יפתח בשעה 18:30.

היכן: גן לאומי קיסריה
מתי: שני 26.8, בשעה 19:45
בהרשמה מראש בקישור לפסטיבל סרטים באתר רשות הטבע והגנים מספר המקומות מוגבל!
מחיר: 
מבוגר: 45 ₪, ילד: 30 ₪. מנויים: מבוגר: 25 ₪, ילד: 20 ₪.

כוכב הירדן
 – החברים הסודיים של לואי
ערב של כוכבים מעולמות אחרים מחכה לכם במבצר השלם ביותר – כוכב הירדן.

“החברים הסודיים של לואי” – סרט על חברים מכוכב אחר בכוכב המיוחד שלנו, הלוא הוא כוכב הירדן. ללואי בן ה-12 אין הרבה חברים והוא מרגיש בודד. יום אחד שלושה יצורים שלומיאלים ושובבים נוחתים בשכונה שלו ומתחבאים בביתו, והכול משתנה. החברים הסודיים החדשים יכולים להפוך לכל חיה ואדם, ולואי וחבריו החדשים ילמדו מהי ערכה של חברות אמיתית. אביו של לואי ילמד מהו כוחה של משפחה אוהבת.

סרט מיוחד על חברות וכוכבים בהקרנה במבצר שבו תצפית הכוכבים המיוחדת ביותר. לסיום אתם מוזמנים לסייר במבצר המואר. האתר יפתח בשעה 18:00.

DCIM100MEDIADJI_0223.JPG

היכן: גן לאומי כוכב הירדן
מתי: שלישי 20.8, בשעה 19:30
בהרשמה מראש בקישור לפסטיבל סרטים באתר רשות הטבע והגנים מספר המקומות מוגבל!
מחיר: 
מבוגר: 45 ₪, ילד: 30 ₪. מנויים: מבוגר: 25 ₪, ילד: 20 ₪.

פליימוביל הסרט החדש בתיאטרון בית שאן – הקרנה על מסך ענק

“פליימוביל הסרט” יוקרן בתיאטרון היפה של בית שאן.

דמיינו מסך ענק על במת התיאטרון המרשימה של תיאטרון בית שאן… אבל למה לדמיין? בואו!

אנו שמחים להזמין אתכם להקרנת “פליימוביל הסרט” בתיאטרון בגן לאומי בית שאן. הסרט מגולל את סיפורה של מריה. מריה נאלצת לנטוש את חייה האמיתיים ויוצאת למסע כדי למצוא את אחיה האבוד צ’רלי, שנעלם בעולם המצויר של פליימוביל. זהו מסע בזמן המחבר את הצופים לכמה וכמה תקופות בהיסטוריה, כולל התקופה הרומית היפה.

הערב המיוחד יתחיל בסיורים מודרכים בגן הלאומי לפני הקרנת הסרט. האתר יפתח בשעה 18:00.

היכן: גן לאומי בית שאן
מתי: חמישי 22.8, בשעה 19:30
בהרשמה מראש בקישור לפסטיבל סרטים באתר רשות הטבע והגנים מספר המקומות מוגבל!
מחיר: 
מבוגר: 45 ₪, ילד: 30 ₪. מנויים: מבוגר: 25 ₪, ילד: 20 ₪.

0

המכללה הגדולה בישראל למקצועות היופי של נאוה קולאז’, מזמינה גברים, בני נוער וילדים ליהנות מתספורת חינם בכל יום שלישי, החל מהשעה 17:30 בסניף חיפה של המכללה. כתובת: שדרות ההסתדרות 66 , חיפה (מול קניון לב המפרץ).

יש צורך בהרשמה מראש, בטלפון: 04-8403084

0

מיד לאחר ט’ באב, ביום ב’ הבא (12.8) ייפתח פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי בצפת עם 3 ימים של חגיגת מוסיקה ושלל אירועים מיוחדים עם האמנים הגדולים בארץ ובעולם ברחבי העיר – הכל ללא תשלום.

אמני ענק אשר יבצעו בהופעתם גם קטעי כליזמרים מיוחדים בנוסף על הלהיטים המוכרים, ביניהם – עומר אדם, להקת שלווה, מירי מסיקה, יובל דיין, נרקיס, שלמה גרוניך במופע שירי נשמה יהודיים ואמנים נוספים ביניהם בן סנוף, בוצר, אהרון רזאל, תזמורת הכליזמרים הישראלית, נגן הקלרינט חנן בר סלע, אמיל אייבנדר, מוסה ברלין, אמנים בינלאומיים שיגיעו במיוחד מחו”ל לימי הפסטיבל ביניהם – ההרכב בודפשט כליזמר, בוריס סיחון מקנדה המכונה ‘אמן הכלים הלא קונבנציונליים’ ,קונסטנטין מוסקוביץ, מריו קורניק מקרואטיה ועוד; הרכבים ישראלים מיוחדים בתוכם גרש גלר ו’חמישיית הסקסופונים הירושלמית’ ,’וילדע חייע’, ‘גלעד הראל וניו אורלינס פנקשיין’ והבלקניה; ‘בימת קרליבך’ בהשתתפות אמנים כמו חיים דוד סרצ’וק, יהודה כץ, הרב שמואל זיוון, מאיר גלייזר ועוד; בימת אמנים יוצאי חבר העמים, הרכבים מקומיים שונים, ועוד מופעים רבים ונוספים ב-5 במות שונות, מדי יום מהשעה 20:00 ועד לאחר השעה 01:00. באירוע הפתיחה החגיגי ישתתפו אישי ציבור ובכירים רבים ולאחריה תיפתח החגיגה הצפתית, זו השנה ה-32 ברציפות. 

גם השנה פסטיבל הכליזמרים אינו רק מופעי מוסיקה. לאורך ימי הפסטיבל (12-14.8) יתקיימו בעיר שלל אירועים ללא תשלום ביניהם בימת ‘כליזמרים לילדים’ עם מופעי חינם בין השעות 18:30-20:00, סיורים מודרכים בסמטאות העיר ובבתי כנסת עתיקים (3 סיורים ביום, רישום מראש באתר הפסטיבל), סדנאות ברוח הקבלה במרכז אסנט, סיור יומי במנהרות עתיקות ובמתחם היישוב היהודי הקדום מהמאה ה-16 עם עמותת ‘לבנות ולהיבנות’, מתחם פוד טראק מיוחד לצד מתחם קולינרי גלילי של גבינות ויין, נגני רחוב פזורים בסמטאות, הקרנת סרטים והרצאות במרכז הקבלה, מסיבת כליזמר אל תוך הלילה ועוד שלל רב של אירועי חינם ברחבי צפת – לכל המשפחה. 

“בשעה טובה יצא לדרך בשבוע הבא את פסטיבל הכליזמרים ה-32”, אמר השבוע ראש עיריית צפת שוקי אוחנה, “פסטיבל ענק שמושך עשרות אלפי מבקרים, עם תכנית עשירה שמשלבת בין מופעי ענק של אמנים שישלבו ניגוני כליזמרים בהופעותיהם לבין אמנים וותיקים, פעילויות רבות בעיר וחגיגה אמיתית של מוסיקת נשמה יהודית. כולם מוזמנים לחגוג איתנו את חג הכליזמרים!”. 

למידע נוסף על פסטיבל הכליזמרים – http://klezmerim.info/ 

0

הבוגרים של מחלקת האדריכלות של המרכז האקדמי ויצו חיפה מעניקים מקום של כבוד לעיר בה יושב המרכז- חיפה, ומתעסקים בה ובמאפייניה האורבניים בעבודות המוצגות בתערוכת הבוגרים

הסטודנטים של המרכז האקדמי ויצו חיפה שמו לעצמם מטרה ברורה- באמצעות תערוכת הבוגרים להעביר מסרים אקטיביסטיים ולתרום לשיח הפוליטי והחברתי בו הם חיים, בעיר חיפה ובחברה הישראלית. כל אחד בדרכו הייחודית משתף את הקהל בביקורת או חוויה אישית, שמקורן בחקר של נושאים אקולוגיים, חברתיים, פוליטיים, סביבתיים ולאומיים, אשר נוגעים בכל אחד מאיתנו. התערוכה וכך גם העבודות מורכבות מדיסציפלינות רבות, המשקפות את מורכבות הנושאים. 

בין הסוגיות שהסטודנטים מהמחלקה לאדריכלות בחרו לעסוק בפרויקטי הגמר, עולים נושאים סביבתיים, פוליטיים, חברתיים ועירוניים. כן, בדומה לכל שנה. אולם הפעם, הדגש הוא על הקונפליקט בין אוטופיה למציאות. לדברי פרופ’ אדר’ אירית צרף נתניהו, ראש המחלקה לארכיטקטורה: “בכל אחד מהנושאים עולה קונפליקט שדרכו הסטודנטים מראים כיצד העשייה האדריכלית, בכל קנה מידה ובכל מקום, יכולה להיות מעורבת בחזון אופטימי לחיים, לתרבות ולסביבה טובים יותר. אנו מחייבים עמדה אישית, מחייבים סוגיות שהדיון בהן, דרך הפרויקטים, תורם לשיח הציבורי ולא רק ל”דיסיפלינה” “.

סטודנטים רבים בחרו לשתף את קהל הצופים בתפיסתם האישית לעיר חיפה, בה הם מתגוררים מילדות או כסטודנטים בויצו, ולהציג חזון חדש לשכונות העיר.

הסטודנט ניב מזרחי מציג בעבודתו[ת]עשייה פרויקט העוסק בזהותה של חיפה כעיר תעשייה ובהשלכות הסביבתיות שנגרמות מאותה תעשייה שהעיר כה מזוהה עמה. אורכו של מפרץ חיפה כ-12 קילומטרים,הוא ממוקם במרכזו של מטרופולין חיפה כנופו התעשייתי חולש על קו הרקיע של המפרץ. אזור זה מאופיין ב”מגה” מפעלים העוסקים בעיקר בתעשייה הפטרוכימית ובייצור אנרגיה המהוה כ-25% מהייצור בישראל. במהלך השנים תעשיות אלו ממשיכות לגדול ולאיים על מרחב העיר, דבר המוביל למפגעים סביבתיים רבים בין היתר באיכות מקורות המים והטבע של העיר בנוסף לאחוז תחלואה גבוה של מחלות שונות בקרב תושבי חיפה וערי המפרץ. המהלך השנים לא נעשה שום ניסיון לשלב את התעשייה במערכות נוספות כמגורים ולהקטין את השפעתה המזהמת על הסביבה. ניב מציע בעבודתו רובע חדש לעיר חיפה, חוליה חשובה בחיבורה לערי המפרץ, מטרתו, בשלב ראשון, תהיה שיקום טרמינל חוות המכליות מזיהומי קרקע אשר הצטברו במהלך השנים תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות הנעזרות בסטרוקטורות הקיימות באתר. במקביל יעשה שימוש בצמחיה התורמת לשיקום וחיזוק הקרקע באמצעות פיתוח נופי חדש. בשלב השני מתוכננים מבנים בטיפולוגיות שונות המיצרים יחד מרקם אורבני מגוון והתייחסות למעצרת המיכלית הקיימת כאל מבואת כניסה לכל מתחם  כולל רחבה ציבורית עם גינת ירק מגוננת. כל מכלית תחוזק קונסטרוקטיבית ותכיל פונקציות ציבוריות שונות בהתאם למיקומן בחווה. בנוסף לכך יעשה שימוש בגריד הקיים ליצירת מערך רחובות המתחבר לגריד העירוני. תשתיות אלו יכללו בין היתר מסלולי תחבורה ציבורית המאפשרים תנועה נוחה במרחב , מסלולי הולכי רגל ושבילי אופניים. 

בחזון של ניב, הרובע יגדיר חזית חדשה לים וימשיך את הרצף החופי של חיפה אשר נקטע עקב התפתחות התעשיה לאורכו. רצועת הירק המפרידה בין קריית חיים לאתר המיכליות תשוקם ותהווה מחבר של פארק עירוני בין העיר לים ובין קריית חיים לרובע החדש. 

הסטודנטית עדי ברכה מציעה רצף עירוני חדש בעבודתה, טכנוש”ר (טכניון-נווה שאנן- נשר). 

לטענתה, העיר והאקדמיה מעסיקות מתכננים וחוקרים רבים. חשיבות מערכת יחסים זו טובה ומעילה התחזקה מאוד במאה של ימינו. העיר, אשר שמחה לארח את האקדמיה, מספקת לה משרותיה. בו בזמן שזו משמשת לה ככלי להתחדשות ולפיתוח עירוני.המושג “רצף עירוני” מתייחס למצב בו נשמרת חוויה של המשכיות בתכנון העירוני, והוא נחשב למצב אידיאלי אליו

שואפים מתכנני הערים. מה קורה כאשר האקדמיה היא זו שפוגעת ברצף העירוני? הטכניון, אשר נמצא בין העיר נשר לשכונת נווה שאנן בחיפה, אפשר את בחינתה של שאלה זו. גישתו התכנונית המקורית של הטכניון מתבססת על התבדלות אקדמית, יוצרת פגיעה ברצף העירוני ואינה תואמת את רוח התקופה העכשווית. בעבודה זו בוחנת עדי את ההשלכות החברתיות והמרחביות של פגיעה ברצף העירוני נשר-טכניון-נו”ש, ומציעה אלטרנטיבה בה הטכניון פותח את שעריו לעיר ומאפשר למרחב להתקיים כמערכת רציפה והמשכית. שמירה על הרצף העירוני תאפשר צמיחה והתפתחות.

הסטודנט מואב ועדיה החליט להקדיש את פרוייקט הגמר שלו לשכונת קריית חיים, בה גדל.  לשכונה בסיס היסטורי משמעותי בהתפתחות ההתיישבות במפרץ חיפה. היא הוקמה כקריית

העובדים הראשונה ונחשבת עד היום כניסיון ההתיישבות העירוני האוטופי אולי הגדול ביותר שנעשה בארץ .כיום, שכונת קריית חיים נתפסת אצל רוב האוכלוסייה כשכונה חלשה עם דימוי נמוך, זאת לאחר עלייתם של עולים חדשים ועזיבתם של תושבי השכונה הוותיקים שהאמינו באידיאלים ברורים. לשכונה היסטוריה מכובדת בענפי הספורט השונים, אשר הביאו גאווה לתושביה שיצרו לה דימוי וייחוד משל עצמה. בפרויקט עוסק מואב ביכולת ההשפעה של פעילות ספורטיבית על התהוות של זהות מקומית ואיכות החיים של תושבי קריית חיים.

מחקרים רבים מוכיחים שפעילות גופנית וספורט מביאים לשינויים התנהגותיים ביחסים בין אישיים ובקשר עם הסביבה, המתבטאים בעזרה הדדית ובשיתוף פעולה, במשמעת עצמית ובעמידה בלוחות זמנים . אצל כלל האוכלוסייה, ובעיקר ילדים ובני נוער, השתתפות בפעילות גופנית ובספורט עשויה להעניק ערך מוסף וחינוכי וטיפולי, המתבטא בירידה משמעותית בהתנהגות אלימה ואנטי חברתית . בדרך זו ניתן ליצור הזדמנויות שוות לאינטראקציה בין אנשים, לשיפור התקשורת החברתית ולבניית ערכים חברתיים רצויים כמו זיקה בין חינוך לספורט ובין החברה למקום .הספורט הוא התחום היחידי כמעט שבו נוצר מפגש בין שווים, כך בתחרויות החשובות ביותר בעולם כמו במשחקים האולימפיים ואליפויות עולם, שבהם מתמודדים זה לצד זה ספורטאים מיבשות , מדינות, מגזרים ותרבויות שונות. כך גם במפגשים הפערים על רקע חברתי, תרבותי, לאומי ודתי אינם מהווים מכשול לחיבור חברתי. על כן, לטענתו, ספורט באופן כללי הא כלי מתאים לביסוס זהות למקום, במיוחד במקום מאתגר כמו שכונת קריית חיים, המכילה בתוכה אתגרים חברתיים ועירוניים גדולים.

לראשונה מאז הקמתו, תערוכת הבוגרים השנה יוצאת מגבולות המרכז האקדמי ויצו חיפה, ותוצג בחללי תצוגה מוזיאוני בפירמידה- מרכז לאמנות עכשווית בחיפה, המשמש כפורום ציבורי, המהדהד באורח דינמי את זיכרון העבר עם הפנים לעתיד. בנוסף, לראשונה ארבעת מחלקות העיצוב יציגו יחד בחללים משותפים. מבקרי התערוכה ייהנו מתערוכה המשלבת בחלל אחד מגוון פרויקטים, דיסציפלינות, חומרים, מדיות, דימויים ונושאים.

תערוכת הבוגרים של המרכז האקדמי ויצו חיפה 2019

ערב פתיחה חגיגי: 23.7.19 / נעילה: מוצ”ש 3.8.19

מחלקות מציגות: תקשורת חזותית | ארכיטקטורה | צילום | עיצוב אופנה

כתבות נוספות