3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

72 שעות של מוזיקה במוזיאון הפתוח בתפן 15-17/08

מיזם אוצרות הגליל לעידוד התיירות לגליל המערבי והמוזיאון הפתוח, גן התעשייה תפן, מזמינים אתכם לרגל ט”ו באב לחגוג את אהבתכם בפסטיבל מוזיקה המתנגן בפעם הרביעית, בניהולו המוזיקלי של חן צימבליסטה. במשך 72 שעות של פסטיבל, תתנגן מוזיקה מז’אנרים שונים, כגון: מוזיקה קלאסית/ ג’אז/ ישראלית/ אנסמבלים קאמריים/ קונצרט למכוניות/ קונצרט ט”ו באב מיוחד.
בפסטיבל ינגנו בני  נוער, לצד נגנים מקצועיים מובילים מהארץ ומחו”ל, המופעים יתקיימו באוהל קונצרטים ענק, בגלריה ובמתחם אוסף  המכוניות העתיקות.

לפרטים נוספים:
www.ozrothagalil.org.il

ליל אהבה במזח” עם אביב גפן והתעויוט  נהריה 15.8

מיזם אוצרות הגליל לעידוד התיירות לגליל המערבי ממליץ על בילוי רומנטי בנהריה במסגרת “ליל אהבה במזח”, שייערך ביום חמישי 15.8.19 ערב ט”ו באב ויפתח סופ”ש שלם, בסימן אהבה, עם מופע של אביב גפן והתעויוט. באירוע יושק “מזח האהבה” , המזמין את האוהבים לנעול את אהבתם עם מנעולי לב, ליהנות מתפריט ספיישל של מסעדות הטיילת ולהשתתף בהגרלה רומנטית במיוחד. מרכז צעירים נהריה, יציע לזוגות מנעולי לב, לנעול את אהבתם אל מול גלי הים בסכום סמלי למנעול וכל זאת בתפאורה חגיגית.

למי שירצה להמשיך את החוויה הרומנטית, מוזמן גם בשישי ובשבת לטיילת: ביום שישי 16.8 תתקיים קבלת שבת בחוף שכולו אהבה לים, אנשים ומוזיקה – סוקוlove בחוף סוקולוב.

במוצ”ש 17.8 תתקיים שירה בציבור עם חבורת הזמר “הנהריינים” עם שירי אהבה הכי מרגשים. מתחם המפרש החל מ-21:00. כולם מוזמנים!

מסעדות הטיילת בנהריה נרתמו באהבה ומציעות מנות “ספיישל אהבה”, שגם יכולות לזכות בפרסים ואף בעוגיית מזל מרגשת:

לנדוור – ‘ספיישל פורופיטרול’- 5 יחידות פרופיטרול (פחזניות קטנות) ממולאות שמנת בציפוי גנאש שוקולד, כדורי גלידה וניל ושוקולד, קוקוס קלוי וסוכריות קליק;פאפיה ביץ’ – סופלה בלגי מתוק ומפנק במיוחד; דולצ’ה – מתחם הטרסה – קרפ וורודלצ’ה – קרפ מלא בנוטלה, שוקולד לבן מקופלת, קוקוס ובוטנים (לפי בחירה).; ללוש– לבחירה: אמרנה- שכבות בצק עלים מקורמלים, קרם מסקרפונה, קרם דובדבני אמרנה, או קרם קטלן תפוזים – קרם תפוזים בציפוי סוכר חום שרוף, בננות מקורמלות;רוטשילד– דג דניס בעשבי טיבול טריים בתוספת סלט, צ’יפס ומתבלים; קקאו– עוגת גבינה אפויה עם פירות יער.

לפרטים נוספים:
www.ozrothagalil.org.il

סדנת יצירה זוגית אצל רבקה שפר שבת 16.8

לרגל ט”ו באב מציעה סדנת המוזאיקה/פסיפס של רבקה שפר

אמנות-היצירה Rika Mosaic Art סדנת יצירה זוגית משותפת בהטבה מיוחדת של 2 במחיר אחד ביישוב הירוק טל-אל שבגליל המערבי.

הסדנא תכלול יצירות מעולם הזוגיות והרומנטיקה כגון שלט לבית, תמונה, בית –נר דקורטיבי מזכוכית, עיטור בקבוק יין בפסיפס זכוכית ועוד. משך הפעילות כ-3 שעות ועלותה במחיר מיוחד 300 ₪ לזוג. הסדנה ממוזגת, המחיר כולל הדרכה, שימוש בכלי-עבודה, חומרים בסיסיים שתייה חמה/קרה וכיבוד קל.

סדנת יצירה זוגית במוזיאקה ופסיפס. ישוב טל אור

לפרטים נוספים:
www.ozrothagalil.org.il

קולינריה:

ארוחת טעימות רומנטית במסעדת אדלינה 15/8

מסעדת אדלינה מציעה ארוחת רומנטית במיוחד מול נופם עוצר הנשימה של הגליל המערבי והים התיכון בערב ט”ו באב   15/8/2019. מחיר הארוחה לזוג 400 ₪ בלבד.  הארוחה הרומנטית תכלול: לחם ומטבלים; קרם חציל עם קצח; קרפצ’יו סלק גבינת פטה ותפוחים ביוזו; רצועות סלמון מעושן על מצע תרד ואיולי ירוקים; סלט עלים עם פרחי כרובית עגבניות שרי ושקדים; קבבוני עגל וטלה עם סלסת עגבניות; פילה סלמון בקראסט. בתוספת ניוקי וירקות מוקפצים; סינטה עם פירה תפו”א וירקות העונה; לקינוח: קדאיף מסקרפונה ופירות העונה; משקאות: מים, לימונדה, תפוזים באופן חופשי; כוס קאווה/למברוסקו לשולחנות; בסיום הארוחה יוגשו קפה מבושל ותה צמחים.

למרגלות הרי הגליל המערבי, אל מול נופי הים התיכון, בבית אבן בקיבוץ כברי, ממוקמת מסעדת אדלינה. למסעדה עיצוב כפרי יוקרתי, חלל פנימי מרשים, עמודי אבן, קורות עץ, מרפסת עטורת גפן ,עצי זית וגן תבלינים עשיר. כל אלה יחד מעניקים למסעדה אווירת חופשה גלילית קלאסית.

מסעדת אדלינה פועלת כבר 20 שנה בגליל המערבי ומזמינה אתכם לחוות מטבח ים תיכוני עם נגיעות ספרדיות, תוך שימוש במיטב חומרי הגלם שבגליל, בארץ ובעולם.

בתפריט מנת טאפאס עשירה ומגוונת בצבעים וטעמים, בשרים איכותיים, דגי ים טריים, פירות ים, קינוחים מהקונדיטוריה שלנו ומבחר יינות ממיטב יקבי האזור

לפרטים נוספים:
www.ozrothagalil.org.il

0

איך מתכון של זוג קיבוצניקים מהצפון שעשו עלייה מצרפת כבש את החייך הישראלי ויושק באירוע השנתי של MARRY LAND 2019

אלי (47) ורותם יעקובוביץ (42) הם זוג נשוי המתגורר בקיבוץ הגושרים עם ילד ועוד אחד בדרך. השניים עלו לארץ לפני 5 שנים מצרפת במסגרת תוכנית של הסוכנות היהודית, הישר לקיבוץ (רותם אחרי 13 שנה בחו’ל ואלי כעולה חדש ) . אלי עבד בצרפת כמפיק סרטים בטלוויזיה הצרפתית ואילו רותם הייתה שפית פרטית של בישול טבעוני וצמחוני.

רותם שהתגוררה בעברה בקליפורניה שבארצות הברית, נחשפה לגלידה על בסיס קוקוס והייתה משוגעת על הקונספט. כשהתגוררו יחד היא ואלי בצרפת, נולד הרעיון אצל השניים כשיעלו ארצה  לפתח גלידה על בסיס חלב קוקוס עליה עמלו יומם וליל כדי לפתח מתכונים בלעדיים משלהם. ‘רצינו ליצור גלידה שתהיה מענגת מכל הבחינות, גם לבלוטות הטעם וגם בריאה לגוף, משהו שנרגיש שאנחנו שמחים לתת לבן שלנו לאכול, גלידה טבעית, ללא חומרים משמרים או צבעי מאכל’. כשהגיעו לארץ כבר היו להם 6 מתכונים מקוריים וכך נולדה לה הגלידה הטבעונית ILO.

במפעל קטן שהוקם בקיבוץ הגושרים המתבסס על מתכונים שהותאמו לחיך הישראלי, מייצרים אלי ורותם גלידה טבעית בעבודת יד מחלב קוקוס וסירופ אגבה אורגני. גלידה בריאה, טבעית וטבעונית עם כשרות המתאימה לכל אירוע. בין הטעמים תמצאו: גלידת שוקולד עם פצפוצי שוקולד, גלידת פיסטוק עם קראנץ’ פיסטוק קלוי, גלידת וניל קוקוס אקזוטי, גלידת קרם קוקוס עם קולי פירות יער.

כיום הם משווקים את הגלידה ברשת ניצת הדובדבן, טבע קסטל, אניס, אורגניק מרקט וחנויות טבע פרטיות ויככבו באירוע     MARRY LAND 2019 שיתקיים במוצאי שבת ה-31.8 במתחם ‘אמיליה’ בראשון לציון.

Marry land 2019 – אירוע החתונות הגדול והנוצץ ביותר יתקיים זו הפעם השנייה ב-31/8 ויציע תצוגות אופנה בלייב שואו, הפנינג ססגוני, מסיבת אפטר פארטי, מיצגים חיים, דוכני אוכל ושתייה, מתחם VIP ועשרות טרנדים וגימיקים חדשניים להפקת חתונה. לזוגות מאורסים הכניסה ללא תשלום.

בערב אחד שיתקיים במוצאי שבת ה-31/8 בשעה 20:30 ב’אמיליה’ גן אירועים בראשון לציון, יתרכזו להם מעל ל-60 מספקי האירועים הטובים והחדשניים בארץ, תחת קורת גג אחת, כדי לחשוף בערב קסום אחד שיופק בסגנון הוליווד,  את הטרנדים העכשוויים עבור אלפי זוגות מאורסים (שעבורם הכניסה ללא תשלום).  

0
DCIM100MEDIADJI_0223.JPG

מבצר נמרוד – הנסיכה הגנובה

“הנסיכה הגנובה”, סרט מוזיקלי במבצר נמרוד הצופה למרחקים.
סרט אגדה מקסים שמתחיל  בחוויה במבצר גבוה ונגמר בסיור לאור עששיות.
הסרט מגולל את סיפורה של נסיכה החיה במבצר מקסים (כמעט כמו מבצר נמרוד) ואת סיפורו של בחור עני וחולמני שחולם למצוא ייעוד בחיים. כשנודע בממלכה שהנסיכה נחטפה מבין הנער מהו ייעודו. ללא היסוס, אך גם ללא ניסיון בקרב, הוא יוצא עם חבריו מעולם החיות להצילה מהמכשף הגדול, המציב לפניהם אתגרים מסוכנים ודרקונים יורקי אש. סרט מוזיקלי ומיוחד במבצר מיוחד בגולן.
לפני הסרט יספר לכם מדריך את סיפורו של המבצר, ומדריך אחר יסייע לכם להכין עששיות. עם סיום הסרט הם יובילו אתכם לאור העששיות בבטחה דרך מבוכי המבצר למגרש החניה, כניסה לאתר בשעה 18:00.
היכן:
 גן לאומי מבצר נמרוד
מתי: חמישי 22.8, בשעה 19:30
בהרשמה מראש בקישור לפסטיבל סרטים באתר רשות הטבע והגנים מספר המקומות מוגבל!
מחיר: 
מבוגר: 45 ₪, ילד: 30 ₪. מנויים: מבוגר: 25 ₪, ילד: 20 ₪.

מבצר יחיעם – הממלכה הסודית

הקרנת הסרט “הממלכה הסודית” במרפסת המבצר העטוף בירוק.

במועד אחד בלבד בקיץ זה הנכם מוזמנים לסיור ערב מודרך מיוחד ובו נספר לכם את סיפורם של שלל דמויות: פרידריך הצלבני, ד’אהר אל-עומר הבדווי האגדי וגיבורי שיירת יחיעם – כולן דמויות שקשורות למבצר אחד טבול בירוק – מבצר יחיעם.

הסיורים יסתיימו במרפסת משגעת ובהקרנת הסרט “הממלכה הסודית”. זהו סרט קסום על מאבק בין כוחות האור, ששואפים להגן על הטבע, לבין כוחות האופל, שרוצים להשמידו. את הסיפור נראה מבעד לעיניה של נערה צעירה המשוגרת באופן על-טבעי אל תוך הממלכה הסודית ומגלה את “צוות הראג-ראג”. היא חוברת לדמויות הייחודיות במטרה להציל את עולמן וגם את עולמנו. סרט ירוק במיוחד. האתר יפתח בשעה 18:00.

היכן: גן לאומי מבצר יחיעם
מתי: חמישי 15.8, בשעה 19:30
בהרשמה מראש בקישור לפסטיבל סרטים באתר רשות הטבע והגנים מספר המקומות מוגבל!
מחיר: 
מבוגר: 45 ₪, ילד: 30 ₪. מנויים: מבוגר: 25 ₪, ילד: 20 ₪.

פליימוביל הסרט החדש בתיאטרון בקיסריה – הקרנה על מסך ענק

“פליימוביל הסרט” משלב דמויות מהעבר להשלמת הסיפור המלכותי בתיאטרון העתיק של קיסריה.

סרט חדש על מסך ענק בתיאטרון העתיק והמרשים בגן לאומי קיסריה תחת אלפי כוכבים ומול הים.

הסרט מגולל את סיפורה של מריה. מריה נאלצת לנטוש את חייה האמיתיים ויוצאת למסע כדי למצוא את אחיה האבוד צ’רלי, שנעלם בעולם המצויר של פליימוביל. זהו מסע בזמן המחבר את הצופים לכמה וכמה תקופות בהיסטוריה, כולל התקופה הרומית היפה.

בואו לערב מיוחד שיתחיל במסע בזמן ובהדרכות בארמון היפה של האתר בנוף המשגע של הנמל היפה של קיסריה, ויסתיים בהקרנת הסרט “פליימוביל הסרט” במתחם התיאטרון. האתר יפתח בשעה 18:30.

היכן: גן לאומי קיסריה
מתי: שני 26.8, בשעה 19:45
בהרשמה מראש בקישור לפסטיבל סרטים באתר רשות הטבע והגנים מספר המקומות מוגבל!
מחיר: 
מבוגר: 45 ₪, ילד: 30 ₪. מנויים: מבוגר: 25 ₪, ילד: 20 ₪.

כוכב הירדן
 – החברים הסודיים של לואי
ערב של כוכבים מעולמות אחרים מחכה לכם במבצר השלם ביותר – כוכב הירדן.

“החברים הסודיים של לואי” – סרט על חברים מכוכב אחר בכוכב המיוחד שלנו, הלוא הוא כוכב הירדן. ללואי בן ה-12 אין הרבה חברים והוא מרגיש בודד. יום אחד שלושה יצורים שלומיאלים ושובבים נוחתים בשכונה שלו ומתחבאים בביתו, והכול משתנה. החברים הסודיים החדשים יכולים להפוך לכל חיה ואדם, ולואי וחבריו החדשים ילמדו מהי ערכה של חברות אמיתית. אביו של לואי ילמד מהו כוחה של משפחה אוהבת.

סרט מיוחד על חברות וכוכבים בהקרנה במבצר שבו תצפית הכוכבים המיוחדת ביותר. לסיום אתם מוזמנים לסייר במבצר המואר. האתר יפתח בשעה 18:00.

DCIM100MEDIADJI_0223.JPG

היכן: גן לאומי כוכב הירדן
מתי: שלישי 20.8, בשעה 19:30
בהרשמה מראש בקישור לפסטיבל סרטים באתר רשות הטבע והגנים מספר המקומות מוגבל!
מחיר: 
מבוגר: 45 ₪, ילד: 30 ₪. מנויים: מבוגר: 25 ₪, ילד: 20 ₪.

פליימוביל הסרט החדש בתיאטרון בית שאן – הקרנה על מסך ענק

“פליימוביל הסרט” יוקרן בתיאטרון היפה של בית שאן.

דמיינו מסך ענק על במת התיאטרון המרשימה של תיאטרון בית שאן… אבל למה לדמיין? בואו!

אנו שמחים להזמין אתכם להקרנת “פליימוביל הסרט” בתיאטרון בגן לאומי בית שאן. הסרט מגולל את סיפורה של מריה. מריה נאלצת לנטוש את חייה האמיתיים ויוצאת למסע כדי למצוא את אחיה האבוד צ’רלי, שנעלם בעולם המצויר של פליימוביל. זהו מסע בזמן המחבר את הצופים לכמה וכמה תקופות בהיסטוריה, כולל התקופה הרומית היפה.

הערב המיוחד יתחיל בסיורים מודרכים בגן הלאומי לפני הקרנת הסרט. האתר יפתח בשעה 18:00.

היכן: גן לאומי בית שאן
מתי: חמישי 22.8, בשעה 19:30
בהרשמה מראש בקישור לפסטיבל סרטים באתר רשות הטבע והגנים מספר המקומות מוגבל!
מחיר: 
מבוגר: 45 ₪, ילד: 30 ₪. מנויים: מבוגר: 25 ₪, ילד: 20 ₪.

0

המכללה הגדולה בישראל למקצועות היופי של נאוה קולאז’, מזמינה גברים, בני נוער וילדים ליהנות מתספורת חינם בכל יום שלישי, החל מהשעה 17:30 בסניף חיפה של המכללה. כתובת: שדרות ההסתדרות 66 , חיפה (מול קניון לב המפרץ).

יש צורך בהרשמה מראש, בטלפון: 04-8403084

0

מיד לאחר ט’ באב, ביום ב’ הבא (12.8) ייפתח פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי בצפת עם 3 ימים של חגיגת מוסיקה ושלל אירועים מיוחדים עם האמנים הגדולים בארץ ובעולם ברחבי העיר – הכל ללא תשלום.

אמני ענק אשר יבצעו בהופעתם גם קטעי כליזמרים מיוחדים בנוסף על הלהיטים המוכרים, ביניהם – עומר אדם, להקת שלווה, מירי מסיקה, יובל דיין, נרקיס, שלמה גרוניך במופע שירי נשמה יהודיים ואמנים נוספים ביניהם בן סנוף, בוצר, אהרון רזאל, תזמורת הכליזמרים הישראלית, נגן הקלרינט חנן בר סלע, אמיל אייבנדר, מוסה ברלין, אמנים בינלאומיים שיגיעו במיוחד מחו”ל לימי הפסטיבל ביניהם – ההרכב בודפשט כליזמר, בוריס סיחון מקנדה המכונה ‘אמן הכלים הלא קונבנציונליים’ ,קונסטנטין מוסקוביץ, מריו קורניק מקרואטיה ועוד; הרכבים ישראלים מיוחדים בתוכם גרש גלר ו’חמישיית הסקסופונים הירושלמית’ ,’וילדע חייע’, ‘גלעד הראל וניו אורלינס פנקשיין’ והבלקניה; ‘בימת קרליבך’ בהשתתפות אמנים כמו חיים דוד סרצ’וק, יהודה כץ, הרב שמואל זיוון, מאיר גלייזר ועוד; בימת אמנים יוצאי חבר העמים, הרכבים מקומיים שונים, ועוד מופעים רבים ונוספים ב-5 במות שונות, מדי יום מהשעה 20:00 ועד לאחר השעה 01:00. באירוע הפתיחה החגיגי ישתתפו אישי ציבור ובכירים רבים ולאחריה תיפתח החגיגה הצפתית, זו השנה ה-32 ברציפות. 

גם השנה פסטיבל הכליזמרים אינו רק מופעי מוסיקה. לאורך ימי הפסטיבל (12-14.8) יתקיימו בעיר שלל אירועים ללא תשלום ביניהם בימת ‘כליזמרים לילדים’ עם מופעי חינם בין השעות 18:30-20:00, סיורים מודרכים בסמטאות העיר ובבתי כנסת עתיקים (3 סיורים ביום, רישום מראש באתר הפסטיבל), סדנאות ברוח הקבלה במרכז אסנט, סיור יומי במנהרות עתיקות ובמתחם היישוב היהודי הקדום מהמאה ה-16 עם עמותת ‘לבנות ולהיבנות’, מתחם פוד טראק מיוחד לצד מתחם קולינרי גלילי של גבינות ויין, נגני רחוב פזורים בסמטאות, הקרנת סרטים והרצאות במרכז הקבלה, מסיבת כליזמר אל תוך הלילה ועוד שלל רב של אירועי חינם ברחבי צפת – לכל המשפחה. 

“בשעה טובה יצא לדרך בשבוע הבא את פסטיבל הכליזמרים ה-32”, אמר השבוע ראש עיריית צפת שוקי אוחנה, “פסטיבל ענק שמושך עשרות אלפי מבקרים, עם תכנית עשירה שמשלבת בין מופעי ענק של אמנים שישלבו ניגוני כליזמרים בהופעותיהם לבין אמנים וותיקים, פעילויות רבות בעיר וחגיגה אמיתית של מוסיקת נשמה יהודית. כולם מוזמנים לחגוג איתנו את חג הכליזמרים!”. 

למידע נוסף על פסטיבל הכליזמרים – http://klezmerim.info/ 

0

הבוגרים של מחלקת האדריכלות של המרכז האקדמי ויצו חיפה מעניקים מקום של כבוד לעיר בה יושב המרכז- חיפה, ומתעסקים בה ובמאפייניה האורבניים בעבודות המוצגות בתערוכת הבוגרים

הסטודנטים של המרכז האקדמי ויצו חיפה שמו לעצמם מטרה ברורה- באמצעות תערוכת הבוגרים להעביר מסרים אקטיביסטיים ולתרום לשיח הפוליטי והחברתי בו הם חיים, בעיר חיפה ובחברה הישראלית. כל אחד בדרכו הייחודית משתף את הקהל בביקורת או חוויה אישית, שמקורן בחקר של נושאים אקולוגיים, חברתיים, פוליטיים, סביבתיים ולאומיים, אשר נוגעים בכל אחד מאיתנו. התערוכה וכך גם העבודות מורכבות מדיסציפלינות רבות, המשקפות את מורכבות הנושאים. 

בין הסוגיות שהסטודנטים מהמחלקה לאדריכלות בחרו לעסוק בפרויקטי הגמר, עולים נושאים סביבתיים, פוליטיים, חברתיים ועירוניים. כן, בדומה לכל שנה. אולם הפעם, הדגש הוא על הקונפליקט בין אוטופיה למציאות. לדברי פרופ’ אדר’ אירית צרף נתניהו, ראש המחלקה לארכיטקטורה: “בכל אחד מהנושאים עולה קונפליקט שדרכו הסטודנטים מראים כיצד העשייה האדריכלית, בכל קנה מידה ובכל מקום, יכולה להיות מעורבת בחזון אופטימי לחיים, לתרבות ולסביבה טובים יותר. אנו מחייבים עמדה אישית, מחייבים סוגיות שהדיון בהן, דרך הפרויקטים, תורם לשיח הציבורי ולא רק ל”דיסיפלינה” “.

סטודנטים רבים בחרו לשתף את קהל הצופים בתפיסתם האישית לעיר חיפה, בה הם מתגוררים מילדות או כסטודנטים בויצו, ולהציג חזון חדש לשכונות העיר.

הסטודנט ניב מזרחי מציג בעבודתו[ת]עשייה פרויקט העוסק בזהותה של חיפה כעיר תעשייה ובהשלכות הסביבתיות שנגרמות מאותה תעשייה שהעיר כה מזוהה עמה. אורכו של מפרץ חיפה כ-12 קילומטרים,הוא ממוקם במרכזו של מטרופולין חיפה כנופו התעשייתי חולש על קו הרקיע של המפרץ. אזור זה מאופיין ב”מגה” מפעלים העוסקים בעיקר בתעשייה הפטרוכימית ובייצור אנרגיה המהוה כ-25% מהייצור בישראל. במהלך השנים תעשיות אלו ממשיכות לגדול ולאיים על מרחב העיר, דבר המוביל למפגעים סביבתיים רבים בין היתר באיכות מקורות המים והטבע של העיר בנוסף לאחוז תחלואה גבוה של מחלות שונות בקרב תושבי חיפה וערי המפרץ. המהלך השנים לא נעשה שום ניסיון לשלב את התעשייה במערכות נוספות כמגורים ולהקטין את השפעתה המזהמת על הסביבה. ניב מציע בעבודתו רובע חדש לעיר חיפה, חוליה חשובה בחיבורה לערי המפרץ, מטרתו, בשלב ראשון, תהיה שיקום טרמינל חוות המכליות מזיהומי קרקע אשר הצטברו במהלך השנים תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות הנעזרות בסטרוקטורות הקיימות באתר. במקביל יעשה שימוש בצמחיה התורמת לשיקום וחיזוק הקרקע באמצעות פיתוח נופי חדש. בשלב השני מתוכננים מבנים בטיפולוגיות שונות המיצרים יחד מרקם אורבני מגוון והתייחסות למעצרת המיכלית הקיימת כאל מבואת כניסה לכל מתחם  כולל רחבה ציבורית עם גינת ירק מגוננת. כל מכלית תחוזק קונסטרוקטיבית ותכיל פונקציות ציבוריות שונות בהתאם למיקומן בחווה. בנוסף לכך יעשה שימוש בגריד הקיים ליצירת מערך רחובות המתחבר לגריד העירוני. תשתיות אלו יכללו בין היתר מסלולי תחבורה ציבורית המאפשרים תנועה נוחה במרחב , מסלולי הולכי רגל ושבילי אופניים. 

בחזון של ניב, הרובע יגדיר חזית חדשה לים וימשיך את הרצף החופי של חיפה אשר נקטע עקב התפתחות התעשיה לאורכו. רצועת הירק המפרידה בין קריית חיים לאתר המיכליות תשוקם ותהווה מחבר של פארק עירוני בין העיר לים ובין קריית חיים לרובע החדש. 

הסטודנטית עדי ברכה מציעה רצף עירוני חדש בעבודתה, טכנוש”ר (טכניון-נווה שאנן- נשר). 

לטענתה, העיר והאקדמיה מעסיקות מתכננים וחוקרים רבים. חשיבות מערכת יחסים זו טובה ומעילה התחזקה מאוד במאה של ימינו. העיר, אשר שמחה לארח את האקדמיה, מספקת לה משרותיה. בו בזמן שזו משמשת לה ככלי להתחדשות ולפיתוח עירוני.המושג “רצף עירוני” מתייחס למצב בו נשמרת חוויה של המשכיות בתכנון העירוני, והוא נחשב למצב אידיאלי אליו

שואפים מתכנני הערים. מה קורה כאשר האקדמיה היא זו שפוגעת ברצף העירוני? הטכניון, אשר נמצא בין העיר נשר לשכונת נווה שאנן בחיפה, אפשר את בחינתה של שאלה זו. גישתו התכנונית המקורית של הטכניון מתבססת על התבדלות אקדמית, יוצרת פגיעה ברצף העירוני ואינה תואמת את רוח התקופה העכשווית. בעבודה זו בוחנת עדי את ההשלכות החברתיות והמרחביות של פגיעה ברצף העירוני נשר-טכניון-נו”ש, ומציעה אלטרנטיבה בה הטכניון פותח את שעריו לעיר ומאפשר למרחב להתקיים כמערכת רציפה והמשכית. שמירה על הרצף העירוני תאפשר צמיחה והתפתחות.

הסטודנט מואב ועדיה החליט להקדיש את פרוייקט הגמר שלו לשכונת קריית חיים, בה גדל.  לשכונה בסיס היסטורי משמעותי בהתפתחות ההתיישבות במפרץ חיפה. היא הוקמה כקריית

העובדים הראשונה ונחשבת עד היום כניסיון ההתיישבות העירוני האוטופי אולי הגדול ביותר שנעשה בארץ .כיום, שכונת קריית חיים נתפסת אצל רוב האוכלוסייה כשכונה חלשה עם דימוי נמוך, זאת לאחר עלייתם של עולים חדשים ועזיבתם של תושבי השכונה הוותיקים שהאמינו באידיאלים ברורים. לשכונה היסטוריה מכובדת בענפי הספורט השונים, אשר הביאו גאווה לתושביה שיצרו לה דימוי וייחוד משל עצמה. בפרויקט עוסק מואב ביכולת ההשפעה של פעילות ספורטיבית על התהוות של זהות מקומית ואיכות החיים של תושבי קריית חיים.

מחקרים רבים מוכיחים שפעילות גופנית וספורט מביאים לשינויים התנהגותיים ביחסים בין אישיים ובקשר עם הסביבה, המתבטאים בעזרה הדדית ובשיתוף פעולה, במשמעת עצמית ובעמידה בלוחות זמנים . אצל כלל האוכלוסייה, ובעיקר ילדים ובני נוער, השתתפות בפעילות גופנית ובספורט עשויה להעניק ערך מוסף וחינוכי וטיפולי, המתבטא בירידה משמעותית בהתנהגות אלימה ואנטי חברתית . בדרך זו ניתן ליצור הזדמנויות שוות לאינטראקציה בין אנשים, לשיפור התקשורת החברתית ולבניית ערכים חברתיים רצויים כמו זיקה בין חינוך לספורט ובין החברה למקום .הספורט הוא התחום היחידי כמעט שבו נוצר מפגש בין שווים, כך בתחרויות החשובות ביותר בעולם כמו במשחקים האולימפיים ואליפויות עולם, שבהם מתמודדים זה לצד זה ספורטאים מיבשות , מדינות, מגזרים ותרבויות שונות. כך גם במפגשים הפערים על רקע חברתי, תרבותי, לאומי ודתי אינם מהווים מכשול לחיבור חברתי. על כן, לטענתו, ספורט באופן כללי הא כלי מתאים לביסוס זהות למקום, במיוחד במקום מאתגר כמו שכונת קריית חיים, המכילה בתוכה אתגרים חברתיים ועירוניים גדולים.

לראשונה מאז הקמתו, תערוכת הבוגרים השנה יוצאת מגבולות המרכז האקדמי ויצו חיפה, ותוצג בחללי תצוגה מוזיאוני בפירמידה- מרכז לאמנות עכשווית בחיפה, המשמש כפורום ציבורי, המהדהד באורח דינמי את זיכרון העבר עם הפנים לעתיד. בנוסף, לראשונה ארבעת מחלקות העיצוב יציגו יחד בחללים משותפים. מבקרי התערוכה ייהנו מתערוכה המשלבת בחלל אחד מגוון פרויקטים, דיסציפלינות, חומרים, מדיות, דימויים ונושאים.

תערוכת הבוגרים של המרכז האקדמי ויצו חיפה 2019

ערב פתיחה חגיגי: 23.7.19 / נעילה: מוצ”ש 3.8.19

מחלקות מציגות: תקשורת חזותית | ארכיטקטורה | צילום | עיצוב אופנה

0

הגליל המערבי מזמן לנו הקיץ ובכלל שלל אטרקציות ייחודיות החל מאירוע בציר יין וכלי בתערוכות יחודיות וקבלות שבת על בירה “זהו אזור נפלא ומיוחד שהוא היחידי בארץ שיש לו הר וים מחוברים יחדו” מציינת ענת גליק מעמותת הגליל המערבי . 

כדי להתרשם יותר משלל האירועים והאטרקציות שמחכות לכם בחבל הארץ המיוחד הזה כדאי שתציצו באתר המשוקע של עמותת התיירות ופשוט תשלפו אטרקציה ותהנו 

https://www.westgalil.org.il/

 

0

עו”ד דפנה פלר שלום. נתקלתי בפוסט שבו אדם סיפר שחברת הביטוח סירבה לשלם לו פיצוי על אונס בטענה ש “אונס זה לא תאונה” ובכל מקרה חלפו מעל 20 שנה.  הוא סיפר שלאחר הטיפול שלכם, חברת הביטוח חזרה בה ושילמה פיצויים. על מה מדובר?

תשובה: אכן. רק לאחרונה קיבלנו פיצויים לאדם שעבר אונס בילדותו והוא כיום בן 30. לצערי, חברת הביטוח טענה בתחילה כי “אונס זה לא תאונה”. ואני שואלת, אונס זה דבר צפוי? אונס זה לא תאונה?  שמחה שחברת הביטוח השכילה לחזור בה. כשילדה הולכת בבוקר לבית הספר היא יודעת שהיא צפויה להיאנס במהלך היום? אני מזכירה לכולם שאנו חיים במדינת חוק. רק בסדום ועמורה אונס היה דבר צפוי. 

אני עדיין לא מבין איך זה יכול להיות. הבנתי שהאירוע בכלל התרחש לפני למעלה מ 20 שנה. הרי כולם יודעים שיש דבר כזה שנקרא “התיישנות”. אז איך בכל זאת ?

תשובה: בהתאם לחוק, בהחלט קיימת מגבלה על הגשת תביעות בתוך פרק זמן מסוים. הידועה ביותר היא ההתיישנות על תביעה נזיקית שהיא שבע שנים. יחד עם זאת, לחוק יש חריגים. ויש כמובן גם פסיקה ענפה ופרשנות לעניין החריגים. אני מניחה שהחוכמה היא לדעת להתמודד משפטית ואסטרטגית במקרים המורכבים הללו, וזה עם כל הצניעות מה שעשינו פה. 

אז מה בעצם אתם אומרים? שהוגשה תביעה אחרי 20 שנה ועדיין בית משפט לא דחה את התביעה על הסף וזרק אתכם מכל המדרגות?

תשובה: לא רק שבית המשפט לא דחה. בית המשפט אף בירך אותנו ואת חברת הביטוח על הסדר הפשרה שהושג. 

תוכלי לספר כמה פרטים על המקרה?

תשובה: בתמצית, מדובר על בחור שכנער עלה על טרמפ ומשם התגלגל לכליאה ואונס אכזרי שנמשך שעות רבות. בעקבות האירוע, הנער עבר מספר רב של אשפוזים פסיכיאטרים וכיום סובל מנכות פסיכיאטרית. הוא פנה למשרדנו, שטח את הסיפור הדרמטי ושאל האם בכלל ניתן לסייע לו משפטית. קיבלנו על עצמנו את הייצוג ובסופו של יום הצלחנו להשיג פיצוי נכבד עבורו.  

ברשותך, שאלה אישית. עם כל הקושי הכרוך במאבק המשפטי המורכב, כשמדובר על נושא כל כך רגיש, מאיפה יש לך את הכוחות לעסוק בנושאים שכאלה?

תשובה: אני מזדהה עם הקורבן. אני יותר משמחה על הזכות שנפלה בחלקי, לעסוק לפרנסתי בעבודה אשר מביאה את הצדק לקדמת הבמה ומסייעת לאנשים. במיוחד כשמדובר באנשים במצוקה נפשית בעקבות אונס שהם חוו למשל. אני חשה סיפוק גדול כשבעקבות מאמץ משפטי הקורבן מקבל פיצוי כספי. פיצוי שיכול לשמש אותו לטיפולים פסיכולוגים אליהם הוא זקוק. תחושת הסיפוק הגדולה הזו מחפה על כל הקשיים הכרוכים. 

סיפרת שחברת הביטוח שילמה פיצוי. על איזה ביטוח מדובר, “ביטוח לכל עבריין”?

תשובה: לא. לצערי הורים רבים לא מודעים לכך שילדיהם מבוטחים כתלמידים, 24/7 גם בחופשות מהלימודים, עד גיל 18. לביטוח קוראים “ביטוח תאונות תלמידים”. 

הבנתי. אז למעשה הצלחתם לדאוג לפיצוי מחברת הביטוח של התלמידים. אבל מה עם האנס שהורשע? הוא יצא בלי כלום? 

תשובה: במקביל לתביעה נגד חברת הביטוח, ניהלנו גם תביעה נזיקית כנגד העבריין המורשע וגורמים נוספים בשל התרשלותם טענו שהאירוע התרחש. גם שם עלתה טענת התיישנות. אנחנו התנגדנו ועמדנו על כך שיש לתת לאדם הזכות לנהל הליך משפטי על אף שחלפו השנים. שמחנו לגלות שבתי המשפט על כל ערכאותיו, עד בית המשפט העליון קיבלו את טענותינו ואפשרו את המשך ההליך המשפטי. בסופו של יום, ממש לאחרונה, גם בהליך זה הצלחנו לקבל פיצוי עבור הלקוח שלנו. הצד השני חתם על הסכם פשרה והתחייב לשלם פיצוי. 

תוכלי לפרט איך אתם מצליחים לשכנע לשלם פיצויים אחרי תקופת ההתיישנות בכמה תיקים במקביל?

תשובה: בוודאי. אנחנו פשוט מבקשים יפה (צוחקת) 

ומה את יכולה להמליץ לאדם שעבר בעצמו אונס או קרוב שלו? מה שהצלחתם להשיג במקרה הזה הוא ייחודי, או שעוד אנשים יכולים לקבל פיצוי?

תשובה: כמובן שכל מקרה הוא לגופו. ראשית אני ממליצה תמיד להיוועץ בעורך דין ולבדוק את הזכויות שמגיעות לך. אנחנו כמובן במשרד הופכים כל אבן במטרה לנסות ולקבל את מלוא הפיצויים להם זכאי הלקוח.  תמיד קיימת דרך אם אתה יודע לעשות את עבודתך היטב. יודע לקרוא את החוק והפסיקה ולהיעזר בהם. הרי בשביל זה בדיוק החוק כאן. וחייבת לציין שעו”ד מילנה גורדין ועו”ד אריאל יום-טוב עשו עבודה מבריקה. לא להתייאש.

האם האפשרות לקבל פיצוי אחרי תקופת ההתיישנות היא רלבנטית רק במקרים של עבירות מין?

תשובה: בוודאי שלא. אני אשתף אותך שלאחרונה הגיע לטיפול משרדנו תיק של ילד שנהרג לפני כעשור, ובמשך כל התקופה הוריו לא הצליחו לקבל את הפיצוי שמגיע להם. מעבר לכך, המורשעים בהריגתו השתחררו מהכלא לא שילמו דבר ואף פנו להליך פשיטת רגל במטרה לפטור אותם מכל חובותיהם. הורים של הילד המנוח פנו למשרד ואנחנו הצלחנו להפוך הקערה על פיה. הגשנו בקשה ייחודית לבית המשפט המחוזי מרכז לביטול הליך פשיטת הרגל של המורשעים. במקרה הזה, בית המשפט גם נעתר באופן חריג לבקשה שלנו לבטל את ההליך ואף נתן החלטה דרמטית. מעתה ואילך מורשעים שהורשעו בהריגה לא יוכלו להיכנס להליך פשיטת רגל. בכותרת פסק הדין השופט כתב  “ההרגת וגם הופטרת?”

אז ביטלתם הליך פשיטת רגל לשני מורשעים בהריגה שישבו בכלא. אבל הם עדיין בטח לא שילמו את הפיצוי עד היום. לא?

תשובה: נושא קבלת פיצויים מעבריינים שהורשעו הוא נושא כאוב ומאתגר. לצערי הסטטיסטיקה היא מאוד גרועה. בשנים האחרונות אנחנו מדברים על כ- 120 מקרים של תביעות בשנה בממוצע של “משפחות קורבנות עבירה”, משפחות שיקיריהם נהרגו ומתוכם כמעט ואין גבייה בפועל של הפיצויים.

אז כפי שאמרתי, אין לכך כל משמעות…

תשובה: זה לב ליבו של העניין. היה חשוב לנו גם להוכיח שאפשר ואף חובה לגבות את הפיצויים מהעבריינים שהורשעו. ובמקרה שלנו, לאחר ביטול הליך פשיטת הרגל שלהם, התחלנו בפעילות באמצעות ההוצאה לפועל. בסופו של דבר הגענו לפשרה שבמסגרתה הם שילמו במזומן סכום חסר תקדים של 525,000 ₪.

וואו. סכום נכבד. איך זה קרה ? מאיפה פתאום היה להם לשלם?

תשובה: אנחנו לא שאלנו וזה לא מענייננו מהיכן היה להם לשלם. שמחנו שזה הסתיים ולטובה  

 

0

“סטארט-אפ תעשייה 4.0 2019” : תחרות הסטארט-אפים הראשונה בישראל בנושא תעשייה חכמה תתקיים במסגרת וועידת Industry 4.0 השנתית בשיתוף התאחדות התעשיינים. התחרות פתוחה ליזמים מכל רחבי הארץ!!!

Industry 4.0: תעשיה חכמה – כאן ועכשיו! האירוע השנתי המרכזי של מגזרי הייצור בישראל יתקיים במתחם הכנסים לאגו ראשל”צ ב- 24/9/2019, בהפקת קבוצת אנשים ומחשבים ובשיתוף התאחדות התעשיינים.  יועץ התכנים של הוועידה הוא אילן אלתר, מנכ”ל חברת אלתרנט. הוועידה תפגיש מאות סמנכ”לי ומנהלי ייצור, מומחים ומנמ”רים בתעשייה, במוסדות הממשל ובמוסדות האקדמיה, לדיון על חדשנות בייצור. בכנס יוצגו החידושים הטכנולוגיים המיועדים לתעשייה 4.0 ולמפעל החכם, האינטרנט התעשייתי של הדברים(IIoT) , מערכות אוטומציה ורובוטיקה, בינה מלאכותית ומערכות סייבר ואבטחת מידע לרצפת הייצור. במסגרת הוועידה תתקיים תערוכת חדשנות ותחרות סטארט-אפים ראשונה מסוגה בנושא תעשייה חכמה! מנהל המחלקה לייעוץ עסקי וחדשנות בהתאחדות התעשיינים, עומר ברוך, הנמנה עם וועדת השיפוט של התחרות: “תחרות הסטארט-אפים תאפשר לחברות הזנק לקבל חשיפה והכרה של המוצרים והשירותים אותם פיתחו. מטרת התחרות לקדם את פיתוח החדשנות בעולם התעשייה החכמה תוך הטמעתה במפעלים מקומיים ובמפעלים ברחבי העולם”. מבין הדוברים בכנס, רובי גינלמנכ”ל התאחדות התעשיינים, יוגב קיסוס מנהל קריית המפעלים ויסוצקי, מתי אפשטיין מנהל מכירות גלובלי לתשתיות קריטיות ו-ICS בצ’ק פוינט, דפנה אבירם-ניצן מנהלת המרכז לממשל וכלכלה במכון הישראלי לדמוקרטיה, רמי גזית, יועץ ומנטור לחדשנות, מרצה בכיר ליזמות בטכניון, ומנהל האקסלרטור “מאיץ הגליל”, וג’מיל אסתיתה, מנהל היחידה הטכנולוגית תעשיה 4.0 במטה שטראוס ישראל.

0

תערוכת הבוגרים 2019 של המרכז האקדמי ויצו חיפה נפתחה באירוע חגיגי בהשתתפות סגן ראש העיר חיפה דובי חיון, נשיא המרכזפרופ’ שמעון עמר, ראשי המחלקות, סטודנטים וקרוביהם. לראשונה, התערוכה יצאה מגבולות המרכז האקדמי והושקה כתערוכה אחת גדולה ומרשימה ב”פירמידה- מרכז לאמנות עכשווית בחיפה”. בתערוכה מציגים בוגרים מהמחלקות לתקשורת חזותית, ארכיטקטורה, צילום ועיצוב אופנה, עשרות עבודות מרתקות וחדשניות שעוסקות בנושאים חברתיים, אקטואליים ולאומיים, לצד אישיים וסובייקטיביים. התערוכה פתוחה לקהל הרחב עד מוצאי שבת, ה-3.8.2019.

לדברי נשיא המרכז האקדמי ויצו חיפה, פרופ’ שמעון עמר: “השנה, התבקשו הבוגרים להתמודד עם חוויה חדשה ולהתמודד עם אופן העמדת פרויקטי הגמר במבנה הפירמידה,  ודרך בחינת ייחודיותו של המבנה וייעודו כמוזיאון להציג את העבודות בפני המבקרים, ולצאת מחללי המרכז האקדמי, המוכר להם היטב. השילוב הזה בממשק שבין האמנות ליצירה של המחלקות השונות, בין הפרקטיקה המעשית לחיי היום יום, אמור להעניק למתבונן יצירה המהווה מקשה אחת מתוך חיינו, ולא חלוקה מחלקתית ומסורתית על פי תחומי לימוד. אני מקווה שניסוי זה שנעשה בשיתוף עם מובילי הפירמידה ובראשם סגן ראש העיר חיפה מר דובי חיון, יהווה בסיס לעבודה שונה ואחרת בין המחלקות לקראת תערוכת הבוגרים בשנים הבאות”

הסטודנטים של המרכז האקדמי ויצו חיפה שמו לעצמם מטרה ברורה באמצעות תערוכת הבוגרים להעביר מסרים אקטיביסטיים ולתרום לשיח הפוליטי והחברתי בו הם חיים, בעיר חיפה ובחברה הישראלית. כל אחד בדרכו הייחודית משתף את הקהל בביקורת או חוויה אישית, שמקורן בחקר של נושאים אקולוגיים, חברתיים, פוליטיים, סביבתיים ולאומיים, אשר נוגעים בכל אחד מאיתנו. התערוכה וכך גם העבודות מורכבות מדיסציפלינות רבות, המשקפות את מורכבות הנושאים.

 לראשונה מאז הקמתו, התערוכה השנה יוצאת מגבולות המרכז האקדמי ויצו חיפה, ומוצגת בחללי תצוגה מוזיאוני בפירמידה- מרכז לאמנות עכשווית בחיפה, המשמש כפורום ציבורי, המהדהד באורח דינמי את זיכרון העבר עם הפנים לעתיד. בנוסף, לראשונה ארבעת מחלקות העיצוב יציגו יחד בחללים משותפים. מבקרי התערוכה נהנים מתערוכה המשלבת בחלל אחד מגוון פרויקטים, דיסציפלינות, חומרים, מדיות, דימויים ונושאים.

 בתמונה מימין לשמאל: ד”ר טיראן רוטמן ראש ביה”ס לניהול במרכז האקדמי ויצו חיפה, פרופ’ אדר’ אירית צרף נתניהו ראש המחלקה לארכיטקטורה, סגן ראש העיר חיפה דובי חיון, ירון שין ראש המחלקה לתקשורת חזותית, נשיא המרכז האקדמי ויצו חיפה פרופ’ שמעון עמר וערן ברק ראש המחלקה לצילום.

קרדיט צילום: הרצי שפירא

כתבות נוספות