3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

אתר מורשת לאומי עין קשתות (אום אל קאנטיר) 

מה? סיור יום עצמאי בעין קשתות, אתר מורשת לאומית, המלמד כיצד רעידת אדמה הרסנית, טכניקה של שחזור וארכיאולוגים עם חזון, פוגשים את ראשית ההתיישבות היהודית בגולן. סיור בין עתיקות הכפר בני 1500 שנים. הביקור כולל סרטון החושף את סיפורם של יהודי הכפר הקדום וכיצד שוחזר וקומם . משך הביקור כשעה. מותאם לכל המשפחה.

מתי?  יולי: א, ג’, ה’ 9.00-17.00 | ב’, ד’ 9.00-19.30, ימי ו’ 9.00-16.00 | שבת 9.00-18.00 (כניסה אחרונה שעה לפני סגירה) *באוגוסט האתר יהיה פתוח עד הערב גם בימי ג’. 

כמה? 25 ₪  מבוגר, 15 ₪  ילד/ גמלאי/ סטודנט – יש להזמין כרטיסים מראש באתר! 

איפה? אתר מורשת לאומי “עין קשתות”

לפרטים: 04-6851002 |  www.einkeshatot.org.il | בפייסבוק “עין קשתות” 

הערות: הסיור הינו כשעה וכרוך בהליכה רגלית | מסלול הסיור אינו מותאם לעגלת תינוק | בשעות היום הביקור עצמאי כולל סרט קצר | הכניסה לאתר בהתאם להנחיות “התו הסגול”. 

פעילות קיץ בחרמון:

מה? מגוון אטרקציות קיץ לכל המשפחה: רכבל קרוניות חדש, מזחלות אקסטרים, סקיי ריידר, אבובי קיץ, קרטינג.

סיורים מודרכים ללא תשלום בכל יום בהרשמה מראש באתר. הכניסה לאתר חופשית, השימוש במתקנים כרוך בתשלום.

מתי? האתר פתוח כל השבוע, כולל שישי ושבת בין השעות 8:30- 16:00, כניסת רכבים עד השעה 15:00, המתקנים פעילים עד השעה 15:30

כמה? רכבל: 49 ₪/ מחיר כל אטרקציה 30 ₪ / כרטיסיית אטרקציות 125 ₪ (את כל הכרטיסים ניתן להשיג במחירים זולים יותר ברכישה אינטרנטית)

איפה?  אתר החרמון 

לפרטים: www.skihermon.co.il

שם קוד: האיש שלנו בדמשק  -פעילות אתגר בריחה בטבע

מה?     הזדמנות לפצח את קוד הריגול ולהכיר את סיפורו של אלי כהן האיש שלנו בדמשק וכל זאת בתוך מרחב בית המפקדה הסורי הישן של העיר קוינטרה, ממש במקום האוטנטי בו אלי כהן ביקר במהלך מתי? בימים א’-שבת בין השעות 10:00-14:00  משך הפעילות כשעה וחצי.

כמה?  54 ₪ למשתתף מגיל 6 ומעלה או 200 ₪ למשפחה גרעינית (הורים וילדים עד גיל 18)

איפה?  בנין מפקדת הכוחות הסוריים כביש 98 

לפרטים: 050-4066800 | https://www.time2escape.co.il/spyescape  הפעילות מחייבת הזמנה מראש    

מי הזיז את הגבינה שלי -פעילות אתגר בריחה בטבע

מה?  מרכיבי המתכון הסודי של עוגת הגבינה הקייצית התפזרו בין עצי היער וכמו בכל אגדה טובה עם סוף טוב המשתתפים צריכים לאסוף את מרכיבי המתכון ולייצר בעזרתם את עוגת הגבינה המנצחת 

מתי? בימים א’-שבת בין השעות 16:00-19:00  משך הפעילות כשעה.

כמה? 40 ₪ למשתתף מגיל 6 ומעלה או 150 ₪ למשפחה גרעינית (הורים וילדים עד גיל 18)  

איפה?  מרום גולן    

לפרטים: 0504066800 |  https://www.time2escape.co.il/cheese    הפעילות מחייבת הזמנה מראש  

InsideOut חדרי בריחה קצרין

מה? 2 חדרי בריחה- “אובססיה ו”סוד הגילגל”, פענוח תעלומה והרפתקה מרתקת  , של משחק בריחה מאתגר

מתי? 09:00-00:00 כל ימות השבוע (הזמנה מראש)

כמה? המחיר תלוי בכמות אנשים, החל מ-90 ₪ (הנחות סטודנטים וחיילים)

איפה?  רחוב הכרם, קצרין

לפרטים:  04-6990951 | www.insideoutroom.co.il | בפייסבוק “InsideOut חדרי בריחה ראש פינה וקצרין” 

קיץ של אריות במבצר נמרוד

סיור מודרך סיור מודרך במורדות החרמון, באקלים נהדר מול נוף משגע, בתוך מעברי סתרים ואולמות מבצר נמרוד הקרירים, סיפורים  מרתקים אודות שליטי המבצר, ועל 3 אריות בתקופות השונות של המבצר. 

מתי? ימי שבת 8/8,15/8, 18/7,25/7 בשעות 11:00, 13:00

איפה?  גן לאומי מבצר נמרוד

לפרטים: 3639* | www.parks.org.il

הערות: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

סדנאות ויצירה 

העדי שבמטבח-סדנאות שוקולד

מה? בסטודיו של ‘העדי שבמטבח’ בחספין שברמת הגולן, מתקיימות סדנאות שוקולד חווייתיות ומיוחדות. בסדנה ניצור פרלינים משוקולד, ממתק נוגט קראנצ’י, כדורי טאפלס, ציורים משוקולד ועוד הפתעות.  נלמד על ההיסטוריה של השוקולד, נכיר את סוגי השוקולד השונים וההבדלים ביניהם. אטרקציה חווייתית, מהנה ומתוקה לכל המשפחה. 

כל המשתתפים פעילים, יוצרים, טועמים, ויוצאים עם שלל השוקולדים שהכינו.

מתי? א’-ה’ בין השעות 9:00-20:00, וביום ו’ בין השעות 9:00-15:00 בתיאום מראש.

כמה?  79 ₪ לאדם, מינימום לסדנה 4 משתתפים. מתאים מגיל 3 ומעלה. הנחה לקבוצות. 

לפרטים: 054-9772524 | https://theadi.co.il/  

הערות: כשר למהדרין | הסדנה ניידת בכל הארץ, ניתן להזמין אותנו אליכם.

סדנת דלועי נוי במשק לוין

מה? הכנת עציצים וכלי קיבול אחרים, מדלועים חצויים ונקיים, בסגנון אריגה או צביעה לפי בחירתכם. משך הפעילות כשעתיים.

מתי? ימים א’ עד ה’

כמה? 100 ש”ח למשתתף, מינימום 5 משתתפים.

איפה? מושב נוב 

לפרטים: 052-4425577 | [email protected] 

דה קרינה מרכז המבקרים – עולם קסום של שוקולד 

מה? סדנאות שוקולד לכל המשפחה לקבוצות וליחידים 

סיור חוויתי במפעל השוקולד דה קרינה בעין זיוון שבגולן –מסע מרתק בעקבות ההיסטוריה של השוקולד, טעימות של מגוון סוגי שוקולד, ו וסדנת שוקולד המתאימה למשפחות עם ילדים ובני נוער והן למבוגרים.

במקום ישנו גם בית קפה שמציע תפריט עשיר במשקאות שוקולד ייחודים.

מתי?  יולי – ימים ב’-ו’ בשעות 10:00-16:00  | אוגוסט – ימים א’-ו בשעות 10:00-16:00 

כמה? 69 ₪ לאדם (ילד /מבוגר) 

איפה? קיבוץ עין זיוון 

לפרטים: 04-6993622

הערות חשובות: כשר למהדרין – חלב ישראל | בשבתות וחגים מרכז המבקרים אינו פתוח | מרכז המבקרים ובית הקפה נגישים לנכים ולאנשים עם מוגבלויות | לחנות ולבית הקפה במרכז המבקרים אין צורך בתיאום מראש  | לטעימות ולסדנאות יש לתאם מראש | כל הפעילויות והסדנאות מתקיימות בעברית ובאנגלית | הסדנאות מתאימות לילדים מגיל 3 ומעלה בלבד | לילדים מגיל 12 ומעלה מומלץ להזמין סדנאות מבוגרים | לא ניתן להיכנס למרכז המבקרים ולסדנאות עם עגלות לתינוקות.

 

0

מותג האופנה lee cooper, הנמצא בבעלות קבוצת בריל, ממשיך להתרחב, לאחר שפתח לאחרונה סניף דגל  של לי קופר בוגרים בעזריאלי חיפה ולצידו סניף בקונספט החדש של לי קופר קידס. השבוע יפתח  המותג  ארבעה סניפי קונספט  חדשים: 2 סניפים בקניון הנגב עזריאלי באר-שבע  ו 2 סניפים בקניון עזריאלי עכו. ארבעת הסניפים החדשים יפתחו בהשקעה של 2 מיליון ₪. 

הסניפים בקניון הנגב ב”ש עזריאלי יפתחו על שטח של 250 מ”ר, בקומה 2 בקניון.  והסניפים  בקניון  עכו עזריאלי  יפתחו –  על שטח של 200  מ”ר, בקומה ה 1 בקניון.

הסניפים החדשים  יכללו מגוון רחב של ג’ינסים ופרטי אופנה לנשים ולגברים כמו: חולצות טי- שירט, ז’קטים, חצאיות, שמלות בגדי גוף, אוברולים ועוד. בנוסף לאלו הסניפים יכללו אביזרי אופנה ואקססוריז משלימים, במחירים נוחים לכל כיס.   

לדברי דן איתמר, סמנכ”ל השיווק והאסטרטגיה של  קבוצת בריל, המחזיקה בישראל את מותג לי קופר: “כחלק ממהלך אסטרטגי של המותג, אנחנו ממשיכים להתרחב  ופותחים סניפים חדשים של המותג תחת 2 קונספטים : Lee Cooper  בוגרים ו Lee Cooper Kids  החנויות החדשות  יציעו  מגוון רחב ושפע רב של פריטים במגוון  מידות,  בהתאם לקולקציות של לי קופר ולי קופר קידס, ותאפשר נגישות וחווית קניה נעימה ומחירים אטרקטיביים לכל כיס”. 

לרגל פתיחת הסניפים החדשים יערכו  מבצעים, הנחות והטבות ייעודיות.  

 

0

שיתוף פעולה בין המחלקה לאומנויות הצילום והמסך מהמרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה וקבוצת אסירים מכלא שטה, הוליד פרויקט מיוחד במינו של למידה משותפת בנושאי קולנוע צילום וכתיבה. 

שיתוף פעולה בין סטודנטים לאומנויות הצילום והמסך מהמרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה לבין אסירים המרצים את עונשם בכלא שאטה בצפון הארץ, הוליד פרויקט אמנותי משותף: “מחברות הכלא”. עבודות הגמר של הפרויקט יוצגו לראשונה במעמד הסטודנטים, הצוות האקדמי ונציגי השב”ס, באירוע הפתוח לקהל הרחב, בהתאם להנחיות התו הסגול, ביום שלישי 14.7 בשעה 19:30 בחנות “גולדמונד ספרים יד שניה” בחיפה.

במסגרת הפרויקט “מחברות הכלא”, עשרה סטודנטים משנים ג’-ד’ מהמחלקה לאומנויות הצילום והמסך בהנחיית ראש המחלקה ערן חדד ברק, נפגשו אחת לשבוע עם עשרה אסירים  מכלא שטה. המפגשים נאסרו לצילום אך תועדו והוקלטו בסאונד ובכתיבה.

מטרת הפרויקט הייחודי, במסגרתו לראשונה סטודנטים נכנסו לכותלי בית הכלא ולמדו יחד עם האסירים הינה ליזום מפגש אנושי ולקיים דיאלוג באמצעות לימוד משותף של פרקטיקות סיפוריות שונות. במהלך המפגשים כל סטודנט/ית ואסיר כתבו יומן אישי במחברת תלמיד פשוטה של 40 דף, ואלה הוקראו והוקלטו מדי שבוע עלי-ידי הסטודנטים והאסירים.

במקביל, במהלך הפרויקט למדו הסטודנטים והאסירים ביחד על עקרונות הסיפור הקצר, צפו בסרטים, האזינו להקלטות ועדויות שהיוו מקור השראה וידע לעשייה המשותפת.

עם סיום הקורס הסטודנטים הפיקו סרטים קצרים כשקולותיהם וסיפוריהם של האסירים משמשים כרקע לתמונות המופיעות בסרט, ובמקביל האסירים והסטודנטים כתבו והקליטו סיפורים קצרים המבוססים על חווית חיים משמעותית. חלק מהעבודות עשו שימוש ביומנים ובמחברות בלבד ליצירת ספר חדש הבוחן את השפה, הכתיבה ומלאכת הסיפור. הסרטים ועבודות הוידאו משלבים בין ההקלטות של האסירים לסיפורים והחוויות חיים של הסטודנטים, וחומרי הגלם המרובים עברו תהליך של מחקר, עיבוד ולבסוף גובשו ליצירות מפתיעות וחדשות.

אירוע הצגה לקהל הרחב- יום שלישי 14.7, בשעה 19:30 בחנות “גולדמונד ספרים יש שניה”- רחוב עקרון 6 בחיפה. הכניסה חופשית, בהתאם להנחיות התו הסגול.

 

 

0

גם בימי הקורונה מוזיאון הרכבת פתוח למבקרים ויש אפילו חידושים : קטר רכבת חדש 

נוסף לתצוגה הקבועה שכולל רכבת מלפני מאה שנה. חן מלינג מנהל המוזיאון נדבק בחיידק הרכבות עוד כשהיה ילד. התנדב במוזיאון שנים רבות וכאשר התברג בחברת היי טק עזב הכל והפך למנהל המוזיאון.

0

ברוח התקופה והצורך לסייע החליטו בחברות גל טל נכסים והשקעות ופיורמג’יק  (Puremagics) להירתם ולסייע למכינץ “אחד משלנו” . בתאריך ה 16.7.20 יתקיים ערב בבית חיל האוויר בהרצליה שכל הכנסותיו מוקדשות לממון פעילות המכינה. אין ספק שסיוע לנוער שלנו לממש את מלוא הפוטנציאל שלו ללא קשר לרקע ממנו הגיע היא מטרה נעלה ונשמח שרבים יצטרפו אלינו כדי לתת כתף לחברה הנהדרים הללו.

המכינה הקדם צבאית אחד משלנו

מכינת “אחד משלנו” חרטה על דגלה צמצום פערים בחברה הישראלית והחליטה כי כולם שלנו, ולכולם מגיע הזדמנות שווה לתהליך העצמה, העשרה והכנה לצה”ל.

בשנת 2011 הוקמה המכינה  הקדם צבאית אחד משלנו, נשיאה הראשון היה  ראש המוסד האלוף במיל׳ מאיר דגן ז”ל,  וראש המכינה שחר אופז קצין יוצא יחידת שלדג, אשר בחר לעזוב את תפקיד העורך דין לטובת עשיה חינוכית חברתית.

המכינה הוקמה  מתוך הכרה בעובדת היות השירות הצבאי תקופה מכרעת ובעלת השפעה רבה להצלחה בחיים האזרחיים בארץ, והיותו גשר חברתי מקשר המקנה הזדמנויות שונות ומגוונות למינוף יכולות וכישורים של הצעירים המצטרפים לשורותיו, ושהגיע הזמן לחינוך לאלפים ולא רק לאלופים בעלי היכולת.

חזון העמותה: צמצום פערים בחברה הישראלית על ידי חיזוק נוער מהפריפריה החברתית ‏משכבות מוחלשות והגברת תחושת השייכות של נוער זה למדינת ישראל ולחברה הישראלית.

אוכלוסיית היעד: המכינה מיועדת לבוגרי כיתה י”ב חילונים ודתיים מהפריפריה החברתית, כפרי נוער, פנימיות ונערי קידום נוער, בגרי מרכזי גמילה ומרכזי השמה אחרים, בעלי מוטיבציה גבוהה לשרת את המדינה בצה”ל ולהשתלב בחברה הישראלית. אחוז מסוים מכלל החניכים לא ברי גיוס בשל תיקים פליליים והמטרה לסגור להם את התיקים במהלך אותה שנה ולהפוך אותם לברי גיוס.

לא מרימים ידיים! מספר החיילים שמתגייסים לצה”ל עם רישום פלילי גדל מידי שנה ובכל זאת, יש לא מעט נערים שמתדפקים על שערי הבקו”ם (מיט״ב), מקווים ליום שבו יקבלו את צו הגיוס, יעלו על מדים ויצאו לדרך חדשה. אך המשימה אינה פשוטה: בדרך לשם ייתקלו הנערים במכשולים, דיונים בבתי משפט, עורכי דין וקציני מבחן, ובסופו של דבר לא כולם יצליחו להגשים את שאיפתם להתגייס.

התקופה האחרונה ומגפת הקורונה חידדה את הצורך של הנערים להיאחז במכינה כעוגן, לאור עליה באירועי אלימות במשפחה והתדרדרות במצב הכלכלי בביתם אשר היה מראש בעייתי. אנו מודאגים מאוד מן המצב ומעוניינים להמשיך במלוא העוצמה בפועלנו ןלהביא את בשורת המכינה לכמה שיותר נערים ונערות גם בשנים הבאות.

לצערנו השנה גם אנחנו נפגענו כלכלית ממגפת הקורונה באופן המעמיד בספק את יכולתנו לפתוח את הפעילות בשנה הבאה. אם לא נצליח לגייס את התקציב נאלץ לסגור חלק מהשלוחות ולצמצם משמעותית את כמות הנערים והנערות הפותחים את השנה. לאור זאת אנו עושים ככל יכולתנו לגייס את התרומות הנדרשות לנו ונשמח את תוכלו לסייע.

*ניתן לעיין באתר המכינה בכתובת http://www.one-of-us.org.il

*לעמותה אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 א לפקודת מס הכנסה וכמובן אישור ניהול תקין.

להזמנת מקום/ תרומה נא לפנות שמואל אולנסקי (תא״ל במיל׳)  052-9288188savethedate_oneofus_20200628_sale_2

0

המפעל החדש שישתרע על שטח של 1200 מ”ר, יעסיק כ-80 עובדים ומתוכנן להתחיל בפעילות כבר ב-1 לספטמבר במטרה לתת פתרונות בתחום שירותי ההסעדה ואירוח לכלל המוסדות והארגונים באיזור

חברת ‘מבושלת’, החברה המובילה בשוק המזון המוכן בישראל, מקימה מפעל חדש בנהריה , שלישי במספר, המתווסף למפעל הייצור במבוא חורון ומפעל הייצור בלוד, במטרה לתת מענה  בייצור ואספקת ארוחות חמות, טריות ומזינות לכלל הלקוחות בפריסה ארצית. מפעל זה יהווה מרכז לוגיסטי לכלל לקוחותינו בצפון, כ-40 תחנות הסעדה בכל אזור הצפון.

המפעל החדש יעסיק כ-80 עובדים בתפקידים שונים בהם : טבחים, שפים, לוגיסטיקה ומנהלה, ביכולת ייצור של אלפי ארוחות ביום בטכנולוגיות שונות במטרה לתת מענה למוסדות חינוך, גיל הזהב, חברות וארגונים באיזור.

זאת בהתאם לתהלכי העבודה והסטנדרטים הגבוהים של ‘מבושלת’ בייצור ארוחות טעימות ומזינות ובפיתוח מנות חדשות ובריאות המותאמות לכלל לקוחותינו.  כולן מחומרי גלם איכותיים ובפיקוח אנשי מקצוע ותזונאיתבהתאם לתקני האיכות המחמירים ביותר(GMP, HACCP, ISO 9001:2015).

 

 

0

השבוע הושק בחיפה מוקד חדש לפניות עולים מצרפת בתחומי הדיור והנדל”ן בשפה הצרפתית, המוקד יעניק שירות לתושבי העיר חיפה, ללא עלות וללא התחייבות בהמשך לשאר האוכלוסיות שהחממה מסייעת בהצלחה רבה.

עד עכשיו הצליחה החממה החיפאית לדיור לעזור ולסייע לחיפאים בעשרות מקרים ובתחומים רבים, הסיוע ניתן על ידי צוות מומחי החממה ולאור בקשות חוזרות ונשנות של תושבים בחיפה, בארבע שנים שחלפו עלו מצרפת לחיפה כ-1000 עולים חדשים, אשר זקוקים לעזרה, על כן החממה החיפאית לדיור בשיתוף פירמת עורכי הדין M.M.G & Co הרחיבו את הפעילות גם לשפה הצרפתית.

תכירו את עו”ד אוריאן שלמה, מפירמת עורכי הדין M.M.G & Co, אשר תפעיל את מוקד הפניות בצרפתית של החממה החיפאית לדיור. עו”ד אוריאן בעצמה עשתה עלייה לישראל מצרפת בשנת 2007 וכיום עו”ד אוריאן גאה להיות עו”ד בתחום הנדל”ן.

עו”ד אוריאן: “זיהיתי ביחד עם צוות החממה החיפאית לדיור את הצורך הגדול שמגיע מהשטח לאוזן קשבת דוברת צרפתית, לצערנו קיימים מקרים קשים של ניצול, רמאות ועוד וכאן אני כעולה חדשה לשעבר יכולה ורוצה לתת להם מענה”.

מ״מ יו״ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל: “אני מברך מאוד את היוזמה החשובה, הקהילה היהודית בצרפת היא קהילה ציונית מאוד וככול שירבו יוזמות כגון אלה כך יעלו יותר יהודים לישראל ובכך נחזק את מדינת ישראל.

מעולה לעולה כוחנו עולה״.

החממה לדיור בחיפה – מתן שירות חינם בכל נושאי הדיור והנדל”ן, מוזמנים לפנות בכל עת: [email protected]

0

GAC מתרחבת ופותחת מרכז שירות ומכירה בחיפה.המרכז ייפתח ביום שישי הקרוב, 26.6.20, באירוע מכירות חגיגי, ברחוב בעלי המלאכה 9, חוצות המפרץ

מתרחבים: אוריון מוביליטי, יבואנית רכבי GAC, מודיעה על פתיחתו של מרכז שירות ומכירה בחיפה. זאת, תוך הקפדה יתרה על כלל הדרישות הבריאותיות, נהלי ניקיון מחמירים עבור רכבי התצוגה וההדגמה ועוד. השירות לרכבי GAC יינתן על-ידי צוות פריים מוטורס, המטפל כיום ברכבי טויוטה ועבר הכשרה נוספת לטיפול ברכבי GAC החשמליים.

פתיחת הפעילות בצפון מהווה חלק מתכנית הפריסה המואצת של GAC בישראל ובשנה הקרובה יפתחו נקודות שירות נוספות ברחבי הארץ. החברה כבר משתפת פעולה עם “הילוך שישי”, המפעילה את מרכז השירות שלה בת”א ושיתוף פעולה זה יורחב לאזורים נוספים בארץ.

המרכז יפתח ביום שישי ה-26.6.20 באירוע השקה חגיגי שיתקיים בין השעות 9:00 ל- 13:00. כתובתו: רחוב בעלי המלאכה 9, חוצות המפרץ. במהלך האירוע ואחריו, ניתן יהיה גם ליהנות מנסיעות התרשמות לתושבי אזור הצפון, בתיאום מראש.

 

 

0

כל שנה בכ”ו בסיוון עולים לקברו של יונתן בן עוזיאל אלפי אנשים כדי לבקש ברכה והצלחה בזוגיות. השנה בצל הקורונה הגיעו מעט יותר אך עדיין מאות רבות בקשו נחמה וזיווג הגון. צפו בקולות ומראות מיום ההילולה: 

0

כפר הריצה הראשון בישראל HIDE AWAY נפתח בסוף השבוע האחרון בחאן הדרכים בעין זיוון בצפון רמת הגולן ומציע נופש ברמה גבוהה וספורט. המיזם הינו שיתוף פעולה בין תיירות עין זיוון לבין ‘מרתון ישראל’, החברה המובילה בתחום אירועי הריצה בישראל, בבעלות עופר פדן.

זהו קונספט ייחודי לחובבי הריצה בישראל, הממוקם בתוך נוף פראי של טבע, מטעי דובדבן, תפוח, כרמי יין ושבילים בנוף הקסום של צפון הגולן. כפר הריצה מציע פעילות לקבוצות ספורט, מסלולי ריצה, נופש במתחם לינה עם מקלחות, שירותים ומטבח מרכזי, ביקור באטרקציות תיירותיות בצפון הגולן ועוד.

עודד פורת, מנהל תיירות גולן אמר, כי כפר הריצה הינו חלום שהתגשם ויתרום להרחבת הפעילות התיירותית באזור. עוד הוסיף, כי אין כמו הגולן במזג אויר אופטימלי בעיקר בקיץ, לריצה וספורט, בנופים מדהימים, אויר נקי ומינימום הפרעות, לרוץ ולעשות כושר.

דיתי גולדשטיין, מנכ”לית תיירות עין זיוון אמרה: “תיירות עין זיוון, הינה עוגן מרכזי ברמת הגולן וכעת נוסף גם כפר הריצה, המציע שילוב בין תיירות איכותית וספורט, במיזם החדש השוכן בלב מטעי הפרי וכרמי היין, הכפר מהווה קפיצת מדרגה משמעותית בפנייה לקהלים חדשים. אנו מצפים לארח אלפי ספורטאים לשילוב בין נופש איכותי, מסלולי ריצה, רכיבת אופניים וספורט, בנוף הפראי של צפון הגולן”.

עופר פדן, מבעלי חברת ‘מרתון ישראל’ אמר: “תחום הספורט בכלל ועולם הריצה בפרט, מהווה מזה זמן רב נדבך חשוב בעולם התיירות, הן הפנים והן התיירות הנכנסת לישראל, בתקווה שתתחדש בקרוב. אנו פועלים בנושא כחלק מהערכים המוספים לחיזוק התיירות באירועים שלנו בכל רחבי הארץ. מיזם כפר הריצה הייחודי בעין זיון והראשון בארץ ונראה שאף בעולם, הינו מהלך טבעי המשלים את פעילותינו. כפר הריצה מציע פעילות ספורטיבית בריאותית, חברתית, תיירותיות, חווייתית ומעצימה לקבוצות ובודדים. המיקום האטרקטיבי בגולן מוסיף לחוויה פסיפס מרהיב של צבעים, נופים משכרים ואויר נקי. אנחנו בכפר הריצה מחכים ומצפים לאלה שמחפשים חופשה ויציאה מהשגרה בדרך אחרת”.