3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה מקיים במהלך חג שבועות פעילות מסע בעקבות הקשת בענן, שנעלמה – משחק דיגיטלי, בו נעלמה הקשת, והמבקרים מוזמנים לצאת למסע חווייתי לאיסוף הצבעים הנדרשים לבניית הקשת מחדש.

המשחק מהווה סיור מודרך בין תערוכות המוזיאון סביב מוטיב הצבעים, כאשר באמצעות הטלפון החכם יעקבו המבקרים אחר רמזים במטרה לחקור את העולם המדעי המרתק העומד מאחורי המוצגים. החשיפה למיצגים המעניינים ולעקרונות המדעיים אותם הם ממחישים, הופכים את הביקור למסקרן במיוחד.

ברחבה החיצונית של המוזיאון יוקם בנוסף, מתחם ייעודי ליצירה והפרחה של בועות סבון צבעוניות וענקיות, לילדים ולמבוגרים, ובנוסף – הדגמות מדעיות חווייתיות הקשורות לתכונות המפתיעות והרבות של המים.

לצד פעילויות אלו, מוזמנים המבקרים  לתערוכת “מעשה פלאים”, תערוכה חדשנית מבית היוצר של המוזיאון, הכוללת מוצגי מדע חווייתיים בעיצוב, גודל ואינטראקטיביות, שלא נראו מעולם בישראל: טורנדו בגובה שישה מטרים, תותחי עשן עוצמתיים, חוויית מראות אינסופית, נגינה על קרני לייזר ענקיות, מוצג גלים בגובה שבעה מטרים ועוד מוצגי אור עצומים, שטרם נחשפו לקהל הרחב, לבקר בפארק נובל אנרג’י למדע המחולק לחצרות המציגות את פועלם של גדולי המדענים בהיסטוריה – ארכימדס, ליאונרדו דה-וינצ’י, סר אייזיק ניוטון, דניאל ברנולי ולהתנסות במוצגים הגדולים שברחבי הפארק. לילדי הגיל הרך מתחם ייעודי, המציע מרחב התנסות, שמשלב פעילות משחקית עם חוויה של הבנה מדעית טכנולוגית.

פעילויות חג שבועות תתקיימנה בתאריכים 15-17 במאי במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה, בין השעות 10:00 לבין 17:00. המוזיאון פועל בהתאם להנחיות התו הסגול, רכישת כרטיסים תתאפשר דרך האתר ומראש בלבד : עלות: 65 ₪ לכרטיס. עד גיל 5 כניסה חינם. הגעה לפי שעת ההזמנה בלבד.

0
צילום:אלירן ממן

רשת cook and bake, הרשת המובילה בתחום הבישול והאפייה, פותחת חנות פופ אפ בגרנד קניון בחיפה. הפופ אפ ייפתח רגע לפני חג השבועות ביום שישי ה- 14.5 למשך שלושה שבועות, עד ה- 4.6 ויציע מגוון רחב של מותגי-על בתחום המטבח, הבישול והאפייה בהנחות אטרקטיביות של בין 30%-60%.

חנות הפופ אפ תיפתח בגרנד קניון בחיפה, בקומה הראשונה (ליד foot locker) ותשתרע על פני 42 מ”ר ויימכרו בה מוצרים חדשניים ואיכותיים שיהפכו את שהותכם במטבח לחוויה.

0

ניתן לחוש באוויר את החזרה לשגרה בימים שלאחר הקורונה, אך מה שמבשר זאת יותר מכל הינה ההתעוררות העסקית שמגיעה בימים אלו, סוף סוף גם לגליל. לאחר שנים של היצע דל בתחום הספא שחקן חדש ומשמעותי נכנס לתחום זה באזור הצפון: מתחם הבוטיק וילה גליליי הממוקם בהר כנען שבצפת.

בקומפלקס חדש ומפואר במתחם וילה גליליי בצפת התחדשו במתחם ספא מפואר ומפנק במיוחד שיעניק טיפולים וימיי חוויה לאורחי המלון וגם עבור מי שמעוניין להגיע לטיפול בלבד או ליום כיף, המתחם כולל חדרי טיפולים חדשים ליחידים ולזוגות, מתחם המתנה, ג’קוזי ספא, סאונה, בריכה קייצית בטמפרטורת מים של 28 מעלות ואפילו חמאם טורקי מיוחד.

במקום תהנו ממגוון רחב של טיפולים על ידי צוות מקצועי ואיכותי שנבחר בקפידה רבה: עיסוי שוודי, עיסוי ארומתרפי, עיסויי רקמות עמוק, רפלקסולוגיה, עיסוי משולב, עיסוי שבדי עם אבנים חמות, עיסוי קרקפת ראש וצוואר, עיסוי לנשים הרות, עיסוי גב וכתפיים, אמבט חלב ועוד. ניתן לבחור מטפל/ מטפלת. כמו כן במתחם משיקים מגוון חבילות ל-‘ימיי פינוק’ באווירה גלילית בצפת, ללא לינה בהם ניתן לשלב בין ארוחת בוקר/ נשנושים/ ארוחת ערב, טיפולים ופעילות במתקני המלון.

במהלך החודשים האחרונים  השקיעו במתחם וילה גליליי סכומים כבירים בשיפוץ וחידוש מלון הבוטיק המבוקש, הקמת מסעדת ביסטרו גלילי- SUMAC החדשה וכן בהקמת מתחם הספא. בוילה גליליי מציינים כי לרגל הפתיחה וההרצה, מעניקים 15% הנחה על הטיפולים במתחם הספא וכן על ארוחות במסעדת SUMAC. להזמנות: 046999563

0

השר לשעבר והאלוף (במיל’) מתן וילנאי היה סגן מפקד מבצע אנטבה # דוד חרמץ שמע ממנו כי רה”מ רבין והרמטכ”ל גור לא האמינו באפשרות צבאית לשחרור החטופים # “בזכות יוזמה ודחיפה של קציני השטח המבצע יצא לפועל”, הוא אומר # בקרב על הרמטכ”לות הוא נחל תבוסה. וילנאי משוכנע ששר הביטחון דאז יצחק מרדכי נטר לו # מרדכי מכחיש # בהמשך הוא דחה את הצעת נתניהו לשמש כשר ביטחון  

“אבא שלי, פרופ’ זאב וילנאי, היה מחוקרי הארץ הבולטים והחשובים ביותר, אבל מי שניהלה את ה’עסק’ הזה שנקרא זאב וילנאי הייתה אימא שלי, אסתר”, אומר סגן הרמטכ”ל לשעבר והשר לשעבר האלוף (במיל’) מתן וילנאי (77). 

“הקשר של אבי לידיעת הארץ היה כבר בילדותו בוואדי ניסנאס בחיפה בתחילת המאה הקודמת. הוא היה חלק מחבורת נערים שטיילה באזור. כנער החליט שהוא רוצה להיות מורה לבוטניקה. השנה הייתה 1916 והסמינר היחיד למורים היה של דוד ילין בירושלים. מכיוון שלא היה לאבי גרוש בכיס, הוא החליט ללכת ברגל. יכולת הניווט שלו עוד לא הייתה משובחת, כמו שהייתה בהמשך דרכו, ולכן הוא בחר ללכת על תוואי מסילת הרכבת מחיפה לירושלים. מסע שלקח לו ארבעה ימים וארבעה לילות. נו, טוב, לא בקצב שאני דרשתי מחייליי בסיירת צנחנים ובסיירת מטכ”ל, אבל בסדר. הוא היה אז רק בן 16…

“מצד שני, זה היה מסע שהעיד גם על תעוזה. שכן הוא נערך בעיצומה של מלחמת העולם הראשונה. בשטח הסתובבו לוחמים טורקים ופרשים בריטיים. כשאבא הגיע ליעד אמר לו ילין: ‘זאב וילנסקי זה לא שם של מורה עברי. כרגע נשנה לך זמנית לוילנאי ובהמשך נחשוב על משהו אחר קבוע’…”

עם כל הכבוד לבוטניקה, אותה אהב וילנאי, היא הייתה רק מרכיב אחד קטן באהבתו לידיעת הארץ. “אבא תמיד אמר: ‘לדעת את הארץ צריך לדעת כמו שגבר יודע אישה’. אגב, זה לא סתם שבני דורו אוהבי הארץ נתנו את השם הזה ‘ידיעת הארץ’. לדעת אישה בשפת התנ”ך זו ההיכרות הכי אישית והכי אינטימית”.  

הקשר האינטימי הזה לארץ יצר גם את הקשר האינטימי של זאב עם בחורה בשם אסתר מרגולייס. 

“אמי נולדה למשפחה שהיגרה מרוסיה לקהיר. היא הייתה גבוהה ויפהפייה, שמשכה תשומת לב בכל מקום אליו הגיעה. בני משפחת האחים גרין, מהבולטים ביהדות מצרים, שלחו אותה כשהייתה בת 25 לארץ ישראל לבדוק עבורם כיצד מתפתחת השקעתם בארץ: הפקת הסרט הארץ-ישראלי הראשון שיצרו האחים ברוך ויצחק אגדתי”.

בארץ השתלבה אסתר בתעשייה של אגדתי והייתה אצלם “סוג של קמב”צית”, כפי שמגדיר זאת בנה. במסגרת תפקידה הוטל עליה לגייס את וילנאי, כדי שיאמר בסרט דבר מה שקשור למומחיותו. “איך שאבא נכנס לצריף שלה באתר הצילומים, אימא אמרה לעצמה – הוא יהיה בעלי. לא רק זאת, היא גם אמרה לו את זה די מהר”. למשמע הדברים, מוסיף הבן לצטט מעדות אמו, אביו קיבל “שוק נוראי”. 

מצב מובן למדי. לא בכל יום בחור נורמטיבי למראה, מקבל הצעת נישואים מבחורה יפהפייה ועוד בתחילת הקשר. “אבל תודה לאל, הוא התגבר”, מרגיע הבן ומסכם בכך את האיוונט. 

אגב יופייה של האם – וילנאי משתף גם אנקדוטה משפחתית, בה הרב שהיה אמור לחתן את הוריו חשד שהכלה אינה יהודייה, בשל  חיצוניותה המצודדת. לאחר הצלבת מידע – אם ראוי להשתמש במינוח זה בהקשר זה – שעשה הרב, נחה דעתו והוא ערך את החופה.  

                                              #  #  # 

“הרבה שנים אמי ‘קימבצה’ (מלשון קמב”ץ) את אבי”, אומר וילנאי. “אבא שלי היה בית חרושת להדרכת טיולים ולכתיבת ספרים. הוא הוציא כ-120 כותרים. בהתחלה אימא הייתה המוציאה לאור. עם הזמן, כשהקצב הלך וגדל, הדפיסו את ספריו הוצאות גדולות יותר”. 

בהקשר זה זוכר וילנאי שיחה בין הוריו, כשהיה ילד קטן: “בזמן שאחי אורן ואני סיימנו לאכול את ארוחת הערב, אבי שטף כלים ואז אמי אמרה לו: ‘מתברר, זאב, שספריך נמכרו בכמות גדולה בהרבה ממה שאמרו לך וממה ששילמו לך’. לא ניתן היה לפספס את הכעס שבקולה. אבא דווקא הגיב בקלילות: ‘בכל מקצוע יש סיכון מקצועי. הסיכון של כותב ספרים – שירמו אותו'”. 

חוסר היכולת לקרוא תרגילי עורמה לפני שהם מתפוצצים לך בפרצוף, או במילה אחת – תמימות, אפיינה גם את בנו, מתן, לפחות במקרה אחד משמעותי. זה קרה כמעט יובל שנים מאוחר יותר, והוא כבר סגן הרמטכ”ל והמיועד הוודאי להיות הרמטכ”ל הבא של צה”ל. באותה עת הוא נפל למלכודת שטמן לו שר הביטחון דאז יצחק מרדכי. עוד נגיע לכך. 

“זמן האיכות שלי עם אבי היה בשני מקומות: בשטח ובספריות”, אומר וילנאי. “אבא שלי היה אאוטסיידר מוחלט: לא למד בשום מוסד אקדמי בארץ – בהמשך עשה תארים בחו”ל – למד באופן עצמאי כל מה שקשור לידיעת הארץ: היסטוריה, טופוגרפיה, ארכיאולוגיה, זואולוגיה בוטניקה – הכל. ובמקביל עבד בהדרכת טיולים. אחת לכמה זמן הוא לקח אותי איתו לטיולים, שנמשכו אפילו חמישה ימים. כשחזרנו מהטיול ואני חזרתי לבית הספר הוא צייד אותי בפתק למורה בו נכתב: ‘מתן למד השבוע דברים רבים, שאינם נופלים ממה שהיה לומד בכיתה’.

“הטיולים שלי עם אבא היו לכל אורכה ורוחבה של הארץ. המבחן העליון שהוא בחן אותי, היה במידת היכולת שלי לזהות יישובים בלילות, לפי האורות שלהם מרחוק. אבא הדביק אותי באהבתו לטיולים. נהניתי לראות את הסיפוק שעל פניו, בראותו את בנו ממשיך בדרכו. לא עשיתי זאת רק כדי לרָָצות אותו או לזכות באהבתו ובהערכתו. רציתי להידמות לו בדבר המשמעותי הזה של החיבור למרחבי הגליל, המדבר והשומרון. להיות בן הארץ הזו”. 

לימודי טופוגרפיה, ניווט וההתמצאות בשטח עזרו לוילנאי בענק בשנות שירותו הרבות כלוחם וכמפקד ביחידות שדה מובחרות, אבל עוד שנים לא מעטות קודם גיוסו הוא עשה דברים שהיו חריגים מאוד לבני גילו בתחום זה. 

“אני זוכר שכשהייתי תלמיד בכיתה ח’ טיילתי לבדי בגבעת צפית, צפונית למכתש הקטן. פתאום נתתי את דעתי לכך שיש במפת הניווט טעות: ‘אוכף’ לא סומן נכון. כשחזרתי הביתה מיהרתי לדווח על כך לרשות המיפוי. ניהלתי עם הרשות התכתבות, עד שהטעות תוקנה במהדורה הבאה של המפה”. 

נחשב לאורים ותומים של ידיעת הארץ. וילנאי לצד דיוקן אביו (צילום: דוד חרמץ)

                                              #  #  # 

במשך עשרות שנים נחשב זאב וילנאי לאורים ותומים של ידיעת הארץ. “אבא כל כך אהב את התחום הזה, שאם לא אימא שלי הוא היה עובד בהתנדבות כל חייו”, אומר בנו בחיוך. 

וילנאי, כך אני למד מהבן, שידר לכל מי שרצה להעמיק בתחום או אפילו לתכנן מסלול ניווט מורכב, שהוא עומד לרשותו בכל עת ובכל מקום. בכל עת – גם בשעות לא מקובלות; בכל מקום – כולל התפרצות לא מתואמת מראש לדירתו. 

מקרה אחד כזה, שהסתיים בטרגדיה איומה, נחרת עמוק בזיכרונו של מתן וילנאי. “יום אחד, בקיץ 1953, נפתחה דלת ביתנו בסערה”, הוא משחזר. “אל הדירה נכנסו שלושה בנים ושתי בנות. ‘זאב, תן לנו הרצאה על פטרה’, הם אמרו, ‘ונשלם לך בחצי עוגת שוקולד’. אז זה נחשב לשוחד משמעותי…” 

פאוזה קטנה לטובת מי שלא מודע למותג – ‘פטרה. הסלע האדום’: העיר הנבטית הקדומה, הנמצאת בממלכת ירדן, מאופיינת במבנים עתיקים קסומים, שצבעם אדמדם ובתוכם ציורי קיר ופסלים מרהיבים. עיר זו משכה אליה צעירים ארץ-ישראלים רבים עוד בתחילת המאה הקודמת. בין המבקרים במקום היו מי שלימים יהיו ממנהיגי היישוב: דב הוז, ארתור רובין,  רחל ינאית, שנִִשאה לנשיא המדינה בן-צבי; וגם מי שכונה בעיתונים העבריים של אותה עת ‘אביר השיטוטים’, הלוא הוא גיבור המשנה של כתבתנו – זאב וילנאי. 

עד לאירוע, בו היו מעורבים הצעירים שהתפרצו לבית וילנאי, כל מי שגנב את הגבול לשם ונתפס ע”י הירדנים, הוחזר חי ארצה. נקודת התפנית עומדת להתחולל זמן קצר לאחר ביקור הצעירים בבית זאב וילנאי. 

זאב וילנאי, כך זוכר את האירוע בנו, שמח כהרגלו להיענות לתלמידיו-חסידיו החדשים, שמעולם לא הכיר. הוא הורה לילדו מתן, שהיה אז כבן 9, לתלות את הסדין על הקיר, הציב את פנס הקסם (כפי שקראו אז למקרן שקופיות) על תיבת עץ בסלון והחל לגולל בפניהם את סיפור המקום. “התפקיד שלי היה להוציא שקופית ולהכניס אחרת במקומה למקרן, לפי סדר מסוים ובהתאם להתקדמות דברי אבי. הייתי כבר מיומן בכך, כי עשיתי את זה פעמים רבות. הפעם הרגשתי בר-מזל ממש; הפעם גם ארוויח מזה – אקבל על עבודתי חצי עוגת שוקולד”, אומר קרוב ל-70 שנה אחרי אותו אירוע ילד השקופיות. ואיזה תגמול יקבל המרצה על עבודתו? הוא כבר קיבל. ניתנה לו האפשרות לדבר על מה שהוא אוהב, בפני צעירים פעורי פה ואוזן. 

“זמן לא רב לאחר מכן, ישבנו ערב אחד, כהרגלנו, סביב השולחן במטבח והאזנו לחדשות שבקעו מהרדיו הגדול. ‘חמישה צעירים נרצחו בדרכם לפטרה’, אמר הקריין. אבא קם ממקומו. ניכר עליו שהיה מזועזע. הוא הלך להסתגר בסלון ואמי הלכה אחריו. הם ישבו שם מסוגרים זמן שנראה לי כמו נצח. כשיצא משם ראיתי את אבא שלי כפי שלא ראיתי אותו מעולם – נרעש כולו. אהבתו לארץ ולדרכיה הייתה עזה, אבל מאותו אירוע משהו בו השתנה; משהו בו קמל. כנראה שראה עצמו אשם על מה שאירע; אם כי מעולם הוא לא דיבר איתי על כך. האירוע גם גרם לאבי, במידה מסוימת, לשנות גישה בשאלה, עד כמה מותר לקחת סיכונים בטיולים”. 

באופן פרדוקסלי – או שדווקא להפך – המוות המיותר הזה דחף צעירים רבים לעבור בעצמם את אותו מסע אקסטרים. חלקם, כמו מאיר הר-ציון האגדי וכושי רמון, טיפוס בפני עצמו, חזרו בחיים; אך רובם לא. גם מילות השיר ‘הסלע האדום’ (“מעבר להרים ולמדבר/ אומרות האגדות ישנו מקום/ שאיש ממנו חי עוד לא חזר/ והוא נקרא הסלע האדום…”), שהיה באותן שנים שלאגר של ממש  תרם ליצירת האווירה האתגרית בקרב נערים רבים; עד שב-1958 הוטל איסור על השמעתו ברדיו למשך שנים רבות. 

 

                                                 #  #  # 

עשר שנים בדיוק לאחר טרגדיית חמשת הצעירים, פטרה חוזרת לחייו של מתן וילנאי. זה קרה כשהוא סיים ב-1963 בבה”ד 1 את קורס קציני חי”ר כחניך מצטיין. 

“בעוד לי היה ברור שאחזור כקצין לצנחנים”, אומר וילנאי, “החליט הרמטכ”ל דאז יצחק רבין שכדי להעלות את רמת ההדרכה, המצטיינים יישארו בבה”ד 1 לשמש מדריכים. מבחינתי הגזרה הזו הייתה לא פחות מאסון. ולכן כצעד של מחאה החלטתי ללכת לפטרה, גם במחיר סיכון חיי. 

“היה לי שותף למסע הזה – אסא קדמוני, שהיה בעבר המפקד שלי ובהמשך התמודד מולי על פיקוד סיירת צנחנים (קדמוני היה גם מגיבורי מלחמת יום-הכיפורים. הוענק לו אז עיטור הגבורה. לאחר אותה מלחמה התבלט כאחד ממנהיגי תנועת המחאה נגד ממשלת גולדה מאיר; ד”ח). את הציר לפטרה הכרתי בעל-פה וכבר ירדנו עם טנדר להיאחזות הנח”ל בגרופית. ברגע האחרון עצרנו. כלומר, אני עצרתי את אסא. הוא היה הרבה יותר משוגע ממני”…

מה גרם לך לעצור, אני שואל. “שני דברים: הבנתי שלטווח הארוך ה’אסון’ הזה אינו נורא כל כך ועוד אחזור לצנחנים. ודבר שני – התובנה שלאהבת הכרת הארץ והטיולים יש גם גבול, ושאין לשלם בחיים על אהבה זו”. 

האם, המשכתי ושאלתי, למה שראית אצל אביך אחרי אסון החמישה בפטרה היה משקל ביצירתה של תובנה זו? “ללא ספק”, הוא ענה במיידי.   

מתן וילנאי בן ה-13 בחברת אביו

כפי שכבר הבנתם וילנאי שירת בצנחנים. לאחר מלחמת ששת-הימים מונה להיות מפקד סיירת צנחנים. הוא נטל חלק במרדפים נגד המחבלים, כולל פעולת כראמה (‘מבצע תופת’) שנערך במרץ 1968 בעיירה הירדנית כראמה; שֵם שנחרת בזיכרון הציבורי בשל התשלום הכבד שצה”ל שילם שָם: 33 הרוגים, 161 פצועים, הפלת מטוס ישראלי והשארת טנקים ושיריוניות בזירת הקרב. 

“במבצע כראמה באה לביטוי השחצנות של הצבא שניצח במלחמת ששת-הימים”, הוא משחזר. “מפקדי השריון האמינו שהטנקים שלנו עוברים בכל מקום. אבל הם לא עברו. במקום זאת שקעו במטעי בננות בוציים.

“גם חיל האוויר לא היה חף מטעויות. התוכנית הייתה שהם ישליכו מעל הכפר כרוזים ובהם קריאה למחבלים להיכנע, כי הם מוקפים מכל עבר. אלא שחיל האוויר השליך כרוזים אלה זמן רב לפני שאנחנו, כוחות החי”ר, הגענו למקום. וכך יצא שהם המתינו לנו דרוכים לקרב, במקום שאנחנו נמתין להם יוצאים עם ידיים מורמות. גם לחי”ר היו שגיאות. ניסינו לחלץ פצועים ולא מיקמנו נכון את כוח האויב, ובשל כך חטפנו אש קטלנית שהרגה לנו לוחמים”. 

ולמרות הכישלון השחור וילנאי זוכר מגדלור אחד יוצא דופן: “בסיכום הצה”לי שנערך בבית החייל בתל-אביב עמד קצין האג”ם הפיקודי, סא”ל אריק רגב, שנפל ארבעה חודשים מאוחר יותר בבקעה במרדף אחרי מחבלים, ובמילה אחת פשוטה, אך ברורה ומהדהדת אמר: ‘טעיתי'”. 

אם הכתבה הזו הייתה נכתבת כהודעת ווטסאפ, הייתי מציב כוכבית אחת בתחילת המשפט הבא של וילנאי וכוכבית אחת בסיום אותו משפט: “במשך 36 שנות שירותי בצה”ל, זו הייתה הפעם הראשונה והאחרונה ששמעתי סגן אלוף עומד ואומר נוכח אולם גדוש בקצונה בכירה, משפט לאקוני שבמרכזו המילה ‘טעיתי'”, הדהים אותי וילנאי בעדות קצרה ומשמעותית זו.   

נקודה מעניינת למחשבה: למרות שרגב נטל על עצמו את האחריות לכישלון, הדבר לא מנע ממפקדיו לקדם אותו זמן קצר אחר כך לתפקיד מח”ט הבקעה. ואולי לא למרות, אלא (גם) בגלל. 

                                                   #  #  # 

לאחר שסיים וילנאי בהצטיינות לימודים במכללה לפיקוד ומטה של צה”ל (פו”ם) מונה להיות סגן מפקד סיירת מטכ”ל. 

ביולי 1976 השתתף כמח”ט הצנחנים במבצע אנטבה ושימש שם כסגנו של דן שומרון, מפקד המבצע. 

“מבצע אנטבה מסמל בעיניי את היפה שבצה”ל”, אומר וילנאי. “את המבצע דחפו מפקדי  השטח – לא הדרג הפוליטי. הקרדיט לתכנון המבצע ולהוצאתו לפועל מגיע לדן שומרון, שהיה אז הקחצ”ר (קצין חי”ר וצנחנים ראשי). קרדיט נוסף מגיע גם לרבין שנתן בסוף, למרות הרבה מאוד חששות, אור ירוק לביצוע.   

“פעולת השחרור הייתה במוצאי שבת בלילה. יומיים קודם לכן דן מתקשר אליי ואומר לי להגיע לחדר של סגן הרמטכ”ל קותי אדם בקריה התל-אביבית. שם ישבנו על התוכנית הראשונה שגיבש מוקי בצר מסיירת מטכ”ל, שהיה הסגן שלי כשפיקדתי על סיירת צנחנים. בשלב מסוים דן מודיע: ‘רבין קורא לנו’. 

“במהלך הפגישה שהייתה בלשכת ראש הממשלה בקריה, פניו של רבין הפכו למאוד סמוקים. סימן לא מבשר טובות. גם הרמטכ”ל מוטה גור ירה לעברנו שאלות, מהן היה ניכר שהוא לא איתנו. בשלב מסוים רבין אמר לנו בטון כועס: ‘אני מכיר אתכם האדומים. אתם לא מסוגלים לעשות את זה’. הוא נתן לנו להבין שהוא חושב שהפיתרון היחיד הוא מו”מ עם החוטפים. יצאנו מדוכדכים מהלשכה. 

“כמה שעות מאוחר יותר, בשישי ב-7 בבוקר, במחנה סירקין, דן הכריז שאנחנו הולכים למבצע וכינס אותנו לקבוצת פקודות”. לא הבנתי, קטעתי את וילנאי. ראש הממשלה אומר ‘לא’ לתוכנית צבאית והקחצ”ר מאחורי גבו בונה מבצע?!

“בדיוק כך. הסאב-טקסט אמר: ‘אדוני ראש הממשלה, אני מכין מבצע, למרות מה שאמרת לנו לפני כמה שעות. בסוף אתה תחליט אם ללחוץ על כפתור ההפעלה’. זו דוגמה קלאסית למבצע שנולד בגלל ראש גדול של קציני השדה, למרות שראש הדרג הפיקודי וראש הדרג המדיני לא האמינו בזה”. 

יכול להיות שהיום המערכת הצבאית פועלת בדיוק הפוך אל מול הדרג הפוליטי, אני מקשה.  “יכול להיות”, עונה וילנאי, “אבל זו ביקורת שאני לא רוצה להיכנס אליה. אנחנו נהגנו בדרך אחרת”. 

וילנאי ויוני נתניהו היו חברים קרובים, וגם שכנים בירושלים, לאורך שנים. “ביבי ואני הבאנו את יוני לסיירת מטכ”ל”, הוא נזכר. נפילתו של יוני באותו מבצע הוציאה בזמנו מוילנאי משפט לא פשוט: “כל המבצע הזה לא היה שווה את חייו של יוני”. 

היום הוא אומר על כך: “אני לא מרגיש שעליי להתנצל על מה שאמרתי. יוני, אני ושכבה דקה של מפקדים נוספים ביחידות מובחרות ידענו שחלקנו יצטרך לשלם את התשלום הכי גבוה. ועדיין יש גם תחושת תרעומת על אובדן חיים של צעיר מוכשר, ערכי, חכם, שבוודאי היה עושה דברים יפים עם חיים ארוכים יותר”. 

אגב נפילת יוני, מוסיף וילנאי: “עוד טרם חזרו המטוסים מאנטבה פשטה שמועה בירושלים שקצין בכיר, בנו של פרופסור ידוע מירושלים, נפל במהלך החילוץ. כולם הבינו שמי שעונה על המרכיבים האלה הוא אחד משניים: או יוני נתניהו או מתן וילנאי. לשמחתי השמועה לא הגיעה לאוזניה של ענת, אשתי. בקומה שמתחתינו גרו בני ורותי בגין. ענת ורותי היו שכנות מאוד מיודדות. רותי שמעה את השמועה וביקשה מבני שיתקשר לאביו, יו”ר האופוזיציה מנחם בגין, שיברר את זהות הנופל. כשחזר עם התשובה, עלתה רותי לדירה שלנו ל’הרגיע’ את ענת”. 

וילנאי בפינה הסינית שבביתו (צילום: דוד חרמץ)

                                                   #  #  # 

מתן (“קראו לי מתן כי ברית המילה שלי הייתה בחג השבועות – חג מתן תורה – וזאת למרות שאבא שלי היה אתאיסט למהדרין”) ועו”ד ענת וילנאי מתגוררים במושב שורש שבהרי יהודה. “אני ירושלמי. זה מקסימום המרחק שאני מוכן להתרחק משם”, יורה בעל הבית ‘התנצלות’ טיפוסית, כמנהג בני ירושלים הגולים מכור מחצבתם. 

בבית חללים ציבוריים גדולים ומוארים; פועל יוצא של חלונות קיר גדולים ודלתות ויטרינה רחבות ושקופות, החוצצות בין הבית לגינה ובה דשא רחב ידיים ועצי זית. 

דיוקן גדול של האב זאב וילנאי תלוי במבואת הכניסה לבית. לא הרחק משם נמצאת ‘הפינה הסינית’, מזכרת מימיו של וילנאי כשגריר ישראל בסין. בפינה – שידה סינית ועליה חפצי נוי, אף הם מארץ זו. מעל השידה ציור ענק של אמנית בשם באסמת, ציירת ישראלית המתגוררת בשנחאי. בחדר הסמוך לפינה הסינית ממוקמת הספרייה, ובה אלפי ספרים. רבים מהם מעיזבונו של אבי המארח (“את הבית עיצבה מא’ ועד ת’ ענת. אני התערבתי רק במתחם הספרייה”). 

לזוג וילנאי שלושה בנים בטווח הגילאים 34-48 ושלושה נכדים. הם נשואים 49 שנים. הכירו בצבא ונישאו בזמן שוילנאי היה קצין אג”ם פיקודי של אלוף פיקוד המרכז רחבעם גנדי זאבי. 

“למחרת החתונה שלנו הרשתי לעצמי לקחת יום חופש”, נזכר וילנאי באנקדוטה חביבה. “יום החופש הזה היה מאורע נדיר בחיי הצבאיים”. 

מתברר שהאירוע הזה, כלומר יום החופש, נחשב ליוצא דופן גם אצל גנדי. “בבוקר הוא התקשר אליי ושאל איפה אני. עניתי לו שאתמול התחתנתי, רק אם במקרה הוא שכח שהוא אישית החזיק בחתונה את אחד ממוטות החופה. תשובתי לא הניחה את דעתו. ‘נו’, אמר לי גנדי, ‘ומעכשיו בכל פעם שתתחתן תיקח לך יום חופש?’…”

                                                  #  #  # 

לא כל אלוף מסומן לרמטכ”לות. וילנאי, ואין חולק על כך, סומן לרמטכ”לות שנים רבות לפני שחרבות ופלאפלים התנוססו על כתפיו. כסגן רמטכ”ל עם רקע כאלוף פיקוד הדרום, קחצ”ר ושלל תפקידים פיקודיים יוקרתיים הוא היה המועמד הטבעי לרשת את מקומו של אמנון ליפקין-שחק כרמטכ”ל. 

אבל אז הגיעה אלת המזל וקיללה אותו. 

שר הביטחון שהיה צריך לקבל את ההחלטה מי יהיה הרמטכ”ל אחרי ליפקין-שחק היה יצחק מרדכי, שצבר עוינות רבה נגדו רק כי הוא, וילנאי, גבר עליו בהתמודדויות על תפקידים צבאיים בכירים ויוקרתיים; כך לטענת וילנאי.

“זה התחיל בהתמודדות על תפקיד מח”ט הצנחנים, עבר להתמודדות על תפקיד קחצ”ר וגולת הכותרת הייתה תפקיד סגן הרמטכ”ל. איציק הפעיל קמפיין אדיר להיבחר לתפקיד סגן הרמטכ”ל. הוא שלח פעילים של מפלגת העבודה, מהצד הלא-פולני נקרא לזה כך, כדוגמת רענן כהן, שילחצו על רבין, שהיה אז ראש הממשלה ושר הביטחון. איציק היה בטוח שרבין יבחר בו וכבר עשה מסיבת סיום אצלו בפיקוד. אבל רבין בחר בי. קניתי לעצמי אויב”. 

מיד לאחר שנפלה מועמדותו לתפקיד סגן הרמטכ”ל, יצא מרדכי לאזרחות, התפקד לליכוד ומונה במהירות שיא על ידי נתניהו להיות שר הביטחון בממשלתו הראשונה ב-96′. 

“כשהתבשרנו על כך, אמרה לי ענת בעצב אך בפסקנות: ‘מתן, רמטכ”ל כבר לא תהיה’. ואני עונה לה: ‘עכשיו הוא שר ביטחון. האחריות של התפקיד תגבר על הרגשות האישיים שלו’. אז אמרתי…”

שנה לאחר מכן זימן אליו מרדכי את סגן הרמטכ”ל מזה שלוש שנים והמיועד להיות רמטכ”ל שנה לאחר מכן, מתן וילנאי. “הוא אמר לי שברור שאני הולך להיות רמטכ”ל. שאין מישהו עם רקורד טוב ממני, שאין מישהו שמשתווה אליי מבחינת ותק וניסיון שיכול להתמודד מולי על התפקיד. אבל אז הוא הוסיף:  ‘לא טוב שאתה כרמטכ”ל והסגן החדש שלך תיכנסו לתפקידים החדשים שלכם באותו יום. חשוב שהסגן יצבור קצת ניסיון’; ולכן הוא המליץ שאעזוב את תפקידי כסגן הרמטכ”ל, אצא לחו”ל ללימודים, ושמי שייכנס במקומי יהיה כבר סגן משופשף כשאתמנה לרמטכ”ל. 

“לא נתתי את דעתי למלכודת הערמומית שכרה לי מרדכי באותה הצעה. להפך: הטיעון שהוא השמיע היה נשמע לי נכון וצודק מקצועית וארגונית. אפילו הערכתי אותו על כך שהוא פועל כשר ביטחון אחראי. יצאתי ללימודים בוושינגטון, מופז, שהיה מ”פ אצלי כשהייתי מג”ד, נכנס במקומי כסגן. בשלב מסוים עיתונאים החלו להתקשר אליי ודיווחו לי שנרקמת קנוניה נגדי בלשכת שר הביטחון”. 

כשהגיע מועד הבחירה הביא מרדכי את מועמדתו של מופז להצבעה בישיבת הממשלה. “שני שרים בעלי רקע ביטחוני – קהלני ומוטקה ציפורי – התקוממו. ‘יש את מתן. הוא המועמד הטבעי כיום. מה פתאום מופז?’ הרים את קולו קהלני. ‘לא התערבתי לך בבחירת המפכ”ל, ואתה אל תתערב לי בבחירת הרמטכ”ל’, השתיק מרדכי את השר לביטחון פנים”. 

ומה עם האדם שמכיר אותך מהשכונה, מהילדוּּת ומהשירות ושהוא במקרה ראש הממשלה, אני שואל. לנתניהו לא היה מה לומר? 

“לא. נתניהו פחד ממנו”, עונה וילנאי. 

נו, באמת, אני מגיב. ממה יש לו לפחד. “תבין, אז ביבי לא היה עם עוצמה כמו זו שהייתה לו בשנים האחרונות. הוא היה בתחילת דרכו כראש ממשלה ומרדכי הגיע למקום הראשון בפריימריז בליכוד. סיבה מספיק טובה לא לריב איתו.  נתניהו קרא לי ובפתח הלשכה שלו, כששנינו עומדים, אמר: ‘מתן, מאוד רציתי. הוא לא נותן לי'”. 

תגובת איציק מרדכי: “בחרתי את הרמטכ”ל המתאים ביותר לצה”ל. תמכו בכך גם אריאל שרון ורפאל איתן. חברי הקבינט והממשלה קיבלו את המלצתי פה אחד. אני מאחל למתן המשך הצלחה בחיים”.  

                                                        #  #  # 

אורי דן, עיתונאי החצר של שרון, הגה פעם סלוגן פוליטי מפורסם, שהחצי הראשון שלו קבע ש”מי שלא רצה את שרון כרמטכ”ל יקבל אותו כשר ביטחון”. לשרון זה לקח שמונה שנים; לוילנאי זה כמעט קרה שמונה שבועות בלבד לאחר עזיבתו את הצבא. 

“זמן קצר לאחר שחרורי זומנתי בהפתעה לבלפור לפגישה עם נתניהו”, משחזר וילנאי. “ואז הוא הפיל פצצה: ‘מתן, אני רוצה שתהיה שר הביטחון שלי’. אז נודע לי לראשונה שמערכת היחסים שלו עם מרדכי עלתה על שרטון. אמרתי לנתניהו שאני רואה עצמי כרביניסט. נתניהו לקח דף  וצייר עליו שני עיגולים, כאשר חלק משני העיגולים היה משותף. ‘אתה רואה, אמר לי נתניהו שנינו נמצאים בחלק החופף של שני העיגולים”. או במילים אחרות – אתה נמצא בימין של ‘העבודה’ ואני בשמאל של הליכוד ושנינו נמצאים באותו מקום ממש.  

קשה לעמוד מול פיתוי פוליטי כזה. בטח כשמדובר במי שהרמטכלות נלקחה ממנו, כמו טרף שהיה כבר בין שיני הזאב. בטח כשמדובר בלהיכנס ולשבת על הכיסא, שהיה עודנו חם, של מי שמנע זאת ממך, אך לפני מספר חודשים.   

וילנאי מנמק את החלטתו שלא להיענות להצעה המפתה בשל השקפת עולם. ואני חושד שמי שתרמה תרומה משמעותית ביותר לאותה תשובה שלילית, הייתה אשתו, ענת. ולא רק משום שהיא מגיעה ממחנה פוליטי אחר לגמרי (בת קיבוץ גבעת חיים, שהייתה בעברה עוזרת פרלמנטרית של יגאל אלון). החשד שלי מתבסס על שני דברים: ראיון שנתן וילנאי לפני שנים והראיון העכשווי שאני קיימתי איתו. 

לאחר שחרורו ביולי 1998, העניק וילנאי ראיון לארי שביט ב’הארץ’, במהלכו אמר “אני נמצא במרכז המפה הפוליטית ואפילו קצת ימינה”. וילנאי אמר אז ש”כשענת שמעה זאת הייתה בהלם. כי כשהייתי בצבא לא דיברנו על פוליטיקה”.  

בראיון הנוכחי שאני קיימתי איתו, שאלתי אותו האם הוא לא מצטער שדחה את ההצעה החד-פעמית הזו להיות שר ביטחון. וילנאי חשב כיצד לענות. עוד לפני שהוא השמיע את תשובתו שמעתי את ענת, שהייתה באותה עת במרחק די גדול מאיתנו, עונה בשמו: “זה לא רלוונטי. יש דברים שאתה הולך עם לבך. מתן בחר להיות נאמן לעצמו”. 

בין כך ובין אחרת, וילנאי יכול לחזק את דבריו של אלברט בורלא, מנכ”ל פייזר, שהעיד לאחרונה שכשמשהו בוער בעצמותיו של נתניהו הוא פועל באובססיביות. 

“כשהתקשרתי לנתניהו לבשר לו על החלטתי הוא מיאן לוותר. למחרת ענת ואני נסענו יחד לבית מפלגת העבודה, כדי שארשם כמועמד לפריימריז. באמצע הנסיעה נתניהו התקשר. ‘אני יודע לאן אתה נוסע’, הוא אמר לי. תחשוב טוב. ההצעה שלי עדיין מונחת לפניך’. המשכתי בנסיעה לבית העבודה, אבל אני חייב להודות שעשיתי את זה בלב כבד”. 

0

סלסלאות פיקניק, ירקות חתוכים ושטופים וטעמי גלידה מיוחדים. חג שבועות על השולחן יהיה עשיר מיוחד וצבעוני במיוחד

רשת Si Cafe משיקה סלי פיקניק שיסדרו לכם ארוחה מושלמת. בסלי הפיקניק של Si Cafe  תוכלו למצוא מבחר מטבלים, פירות וירקות טריים, גבינות מעולות של משק צוריאל. בין המארזים סל פיקניק זוגי במארז חד פעמי נוח לנשיאה הכולל בתוכו מבחר מתבלים פריגת סחוט, ומארז עוגיות קוקיס. טווח המחירים: 149-279 שקל 

נטורזה’ משיקה מארז חגיגי לשבועות לאירוח מושלם הכולל אבטיח, מלון, ענבים, עגבניות שרי, פטריות שמפיניון ופורטובלו, פרחי ברוקולי חתוכים ושטופים, פרחי כרובית חתוכים ושטופים, גבינות של ‘מחלבת גל’ ויין לבן פטי שאבלי וצידנית קירור.הזמנות באתר.

רשת וניליה משיקה מארז לכבוד חג שבועות הכולל קילו גלידה עם 3 טעמים חגיגיים ובינהם מסקרפונה פירות יער, עוגת גבינה פירורים וטעם במהדורה מוגבלת לכבוד החג: כנאפה ריקוטה וקרם פיסטוק קטיפתי.עלות המארז: 109 שקל.

אתר מושבניק לא מפסיק לחדש ומוסיף לסל הפירות והירקות סדרה חדשה של לקטי ירקות המתאימים לשולחן החג: שטופים, קלופים וקצוצים שנחתכים לפי הזמנה לסלטים טריים ולתבשילים, ולכם נשאר רק לתבל. לקראת שבועות מציג מושבניק לקט אנטיפסטי חתוך ומוכן לאפיה, לקט סלט אסייאתי , קולסלואו, צנונית, גזר פיקנטי, סלט סלק ועוד.

רשת “נוי השדה” מציעים סלסלת שבועות שמכילה פירות וירקות איכותיים וטעימים, ביניהם ענבים ירוקים, עגבניות וויטני, אננס חתוך בקופסא, מיני פלפלונים במארז, מיני מלפפון ופיצנונית (צנונית קטנה ומטריפה). כמו כן, בייבי מוצרלה וגבינת אורגו של “משק עברי”, יין לבן של “יקב טפרברג” עם 2 כוסות יין ללא רגל, 2 פחיות קפה קר בחליטה קרה “BEANZ CAFE”, ממרח חומוס פלפלים וממרח חומוס סלק של “אחלה”, מיץ תפוזים סחוט טבעי של “נוי השדה”, נשנושי ספלנדיד מריר, אגוזי לוז וחמוציות, שקד טבעי של “משק אבנעים”, מיני דבש של “יד מרדכי” , לחם שיפון “טאטי בייקרי”, וחטיף צ’אנקי מאנקי ללא גלוטן.

0

מותג האיפור המוביל בSEPHORA  בדרך לישראל ושחקנים רבים בשוק המקומי התחרו על הבאת המותג בשנים האחרונות, ואולם לאחר מכרז ארוך ותחרותי, ״לילית קוסמטיקה״ נבחרה כנציגת המותג בארץ וצפויה לפתוח בארץ 14 חנויות ב-5 שנים, לרבות חנות און-ליין, בהשקעה של 20 מיליון ש״ח. לרגל השקת המותג בישראל גויס מטה ישראלי בראשו תעמוד מנכ”לית NARS  ישראל, עדי קדם.

חנות הבוטיק הראשונה בקניון עופר רמת אביב תהיה החנות הגדולה ביותר של המותג באירופה, המזרח התיכון ואפריקה ותשתרע על כ-92 מ”ר. במקום יוצבו 4 עמדות איפור לצד עמדה וירטואלית שתאפשר התנסות במוצרי NARS באמצעות חוויה דיגיטלית ייחודית. החנות תציע שירות איפור אישי וייעוץ, כולל מראה איפור מלא לאירועים על ידי צוות מאפרים מקצועיים.יחד עם השקת חנות הבוטיק הראשונה, המותג ישיק פלטפורמת מסחר אלקטרוני (ECOM) לשוק הישראלי, בו יציע מגוון מוצרים רחב ושירות מקצועי ומהיר.  

במשך מעל ל- 25 שנים של יופי נועז, חברת  NARS COSMETICS מיצבה את עצמה  כמותג יופי יוקרתי לאישה המודרנית והעצמאית. החברה שנוסדה על ידי המאפר פרנסואה נארס בשנת 1994, מאמצת אינדיבידואליות ומעוררת ביטוי עצמי ויצירתיות בכך שהיא מביאה אופנת קוטור, סטייל יוקרתי וחשיבה עתידנית לעולם היופי. צבעוניות חזקה ולא צפויה בשילוב מרקמים יוקרתיים מבטיחים שכל מוצר מייצג את ערכי המותג—מודרניות, נועזות, איקוניות. החברה נרכשה על ידי חברת שיסיידו (Shiseido) בשנת 2000, ובמהלך השנים הפך NARS לאחד המותגים המובילים בעולם בענף הקוסמטיקה . בשנת 2011 השיקה NARS את חנות הדגל בניו-יורק וכיום נמכר המותג בכ-3775 חנויות ברחבי העולם, חנויות מותג ,עצמאיות וחנויות רשת ״ספורה״.

בתור אמן, מאפר, צלם ומנהל הקריאייטיב של NARS, פרנסואה נארס ניחן בכישרון ייחודי המאפשר לו לחשוף את היופי הפנימי האמיתי של האדם.  מותג האיפור שלו זכה להצלחה עולמית ונארס התפרסם במהרה כמאפר של גדולי הסלבס בארה״ב.  שיתופי הפעולה עם מעצבי העל המובילים בעולם, ביניהם קרל לגרפלד, מארק ג׳ייקובס ודולצ׳ה גבאנה מיצבו אותו כמאפר וצלם של עולם תצוגות האופנה. לאורך השנים נראס  עשה אינסוף שערים ל״ווג״, ״הארפר באזר״ וכל מגזין נחשב בעולם האופנה .בנוסף שיתף פעולה עם מדונה בשיא הקריירה שלה.

במרץ 2016, פרנסואה זכה בעיטור אביר מסדר לגיון הכבוד, הנחשב לאחד התארים החשובים שמעניקה ממשלת צרפת לאנשי צבא ואזרחים אשר עשו חייל והשפיעו על צרפת ועל העולם כולו.

יעל בילט צין , מבעלי החברה וסמנכ”לית שיווק לילית קוסמטיקה:“אנו שמחים ונרגשים להיות החברה שזכתה להביא לארץ את NARS, מותג האיפור המעניין והנחשק ביותר בעולם. מדובר במותג שכל אוהבי ואוהבות האיפור בישראל מצפים לו כבר שנים ועד כה היה ניתן להשיגו רק בחו״ל. הרשתות החברתיות גועשות סביב הידיעה ואנו שמחים שלראשונה הקהל הישראלי יוכל ליהנות ממוצרי האיפור החדשניים עם חווית שירות ייחודית בחנויות המותג ברחבי הארץ וכן בחנות האון-ליין.”

0

שיפור בקמטים תוך שבוע מבית דוקטור עור, סדרת סלטים חדשה של שטראוס ומבחר יינות לחג השבועות שיככבו על השולחן. חדש על המדף 

BB Cream מסדרת  Renew OR של דוקטור עור, משיק לראשונה  BB CREAM בתוספת רכיבי פטנט אנטי אייג’ינג ממקור טבעי, המעניקים שיפור באזור הקמטים* תוך שבוע בלבד.

לוריאל פריז משיק לקראת קיץ 2021 סדרת מייקאפים חדשה:INFAILLIBLE 24H FRESH WEAR SPF 25. הם עמידים עד 24 שעות עם מקדם הגנה מהשמש ובחמישה גוונים שונים.

 קרליין משיקה  את סדרת החומצה ההיאלורונית,מרכיב הטיפוח היעיל ביותר לשמירה על מראה צעיר.סדרת הייטק עם מוצרים חדשניים וממוקדים:  Hyalu Tec  Pure Hyaluronic Acid enriched with Vitamin E. האמפולות המכילות ריכוז גבוה של חומצה היאלורונית שיחד יוצרים טיפוח ממוקד ויעיל לשיפור העור 24\7מותג הקוסמטיקה הקוריאני    TONYMOLYמשיק  את The Shocking Lip Blur – קולקציית שפתונים נוזליים עמידים במראה סופר מט.

 AHAVA מעבדות ים המלח משיקים את CC CREAM SPF30-קרם CC לתיקון גוון העור והגנה מהשמש  ע”י טכנולוגיית פיגמנט חכמה.

 ניוואה יצרה סדרה חדשה לטיפוח הפנים – סדרת נטורלי גוד. הסדרה כוללת שלושה מוצרים כאשר כל אחד מכיל מרכיב אורגני אחד:קרם יום בתוספת אלוורה אורגנית למראה עור קורן וזוהר, קרם לילה המסייע להתחדשות העור בתוספת שמן ארגן אורגני ומים מיסלריים עם אלוורה אורגנית – מסיר איפור.

בנא משקאות  משיקים באופן בלעדי ברשת – יין ריברטינלו מוסקטו 

יקב רקאנטי משיקים לקראת שבועות צידנית כחולה עם יינות סוביניון בלאן ושרדונה

אחלה של שטראוס משיקה סדרת ממרחי קטניות ובינהם חומוס סלק וממרחי עדשים

נפטון משיקה את סדרת ציפוי לשניצל”, בטעמים איטלקיים תיכוניוינאיפאנקו ומוזהבים

עוגת קראנץ’ שמרים של עלית בטעם רבע לשבע

“הוטפופ” ממשיך להתרחב ומשיק חטיפי ציפס ירקות עם VEGI CHIPS 

אסם משיקה צורות פסטה פרפקטו חדשות ומרהיבות לשולחן חגיגי במיוחד 

שרדונה Unoaked כרם בן זמרה בציר 2019   

שרדונה מסדרת ספיישל רזרב של יקב ברקן

פסק זמן ללא תוספת סוכר המיועד לסוכרתיים

0

שבועות בפתח ובין אם אתם מחפשים חופשה חווייתית עם הילדים וכל המשפחה או לבלות את החג בחופשה רומנטית לזוג, רשת מלונות JACOB החדשה מציעה חופשה ייחודית, המתאימה למידותיו של כל אורח במחירים נוחים בחמישה יעדים תיירותיים בארץ

המנוע שמדליק את הניצוץ ברשת מלונות JACOB הוא אהבת האדם ואהבת האירוח, וזו אכן לא קלישאה.הרשת החדשה, שגדלה בשקט בתקופת הקורונה, שיפצה ושדרגה את המלונות שרכשה בשנה האחרונה והתאימה אותם לבואם של האורחים. 

רשת מלונות  JACOB כוללת חמישה בתי מלון ייחודיים ומעוצבים בחמישה לוקיישנים נבחרים: ירושלים, תל אביב, טבריה, נהריה וחדרה. המלונות מציעים שלל אפשרויות לחוויית חופשה אולטימטיבית שעיקר אפיונם בסטנדרטים גבוהים, אווירה חמימה ובגישת השירות האישי הבלתי מתפשר. 

לרגל שבועות מציעה הרשת מגוון אפשרויות אירוח בשלל מחירים אטרקטיביים לזוגות ולכל המשפחה.

חדרה, מלון רמדה ריזורט:מינימום 2 לילות בשבועות, מחיר לזוג על בסיס חצי פנסיון (כולל ארוחת חג) בין התאריכים 14-17/5, החל מ- 1660 ₪ ללילה.

מלון פנאי, ספא ועסקים יוקרתי הממוקם ברצועת חוף מהיפות בישראל. אחד המלונות הקרובים ביותר לחוף ים הקיימים בישראל. המלון, ששופץ כמעט כולו בחודשים האחרונים, מעוצב על ידי עמנואל שטרן בסגנון מהודר ואלגנטי בנגיעות אווירה ים תיכונית. במלון 171 חדרים מודרניים ומאובזרים, כולם פונים אל נוף חוף הים עם הלגונה המרהיבה והציורית שבו. במלון ספא מפנק הכולל בריכה חיצונית המשקיפה לים (ופתוחה בעונת הקיץ) מדשאות שיזוף, מתחם מרחצאות הכולל בריכה מקורה הפתוחה כל ימות השנה, ג’קוזי, סאונה  פינית, סאונה לחה וחדר כושר. 

בקרבת המלון מתחם שופינג באוויר הפתוח בתוכו בריכת גלישה ראשונה מסוגה בארץ, אזור החלקה על הקרח, מתקני משחק לילדים, ועוד. במרחק נסיעה של כמה דקות ניתן לטייל בנחל מסלול, נחל  אלכסנדר ועוד.

כתובת: רחוב רחבעם זאבי 2. לפרטים נוספים: הזמנות 6367* או באתר

טבריה, מלון ג’ייקוב:מינימום 2 לילות בשבועות. מחיר לזוג לחצי פנסיון (כולל ארוחת חג) בין התאריכים 14-17/5, החל מ- 780 ₪   ללילה.

מלון ג’ייקוב בטבריה ממוקם בתוך מבנה היסטורי בסגנון עות’מני במרכז העיר טבריה. המלון משלב ישן וחדש, קלאסי ואופנתי. על עיצוב המלון הופקד יהודה גדליהו ששילב אלגנטיות אירופאית בתוך ההשפעות העות’מאניות המאפיינות את המבנה. הסגנון אנין הטעם של המלון מעניק תחושה של תקופה אחרת לצד עיצוב מסוגנן ויוקרתי. המלון מעניק טוויסט מודרני לטבריה ההיסטורית, ישוב עתיק המכיל חלק מאתרי הקדושה החשובים ביותר למספר דתות אל מול נופה הייחודי של הכנרת. במלון 78 חדרים מרווחים ונוחים שתוכננו ועוצבו תוך חשיבה על המטייל העכשווי, ל-18 מהחדרים מרפסת המשקיפה על העיר טבריה. החדרים ממוזגים ומאובזרים בטלוויזיה 32″, פינה להכנת שתייה חמה, שולחן עבודה, כספת, מקרר מיני-בר וחדר רחצה עם מייבש שיער ואביזרי רחצה המתאימים לנוסע יחיד, לזוגות ולמשפחות. 

המלון ממוקם במרכז העיר קרוב למסעדות ולאטרקציות תיירותיות רבות ונמצא במרחק הליכה של כ- 10 דקות מהטיילת של טבריה וכ- 15 דקות מחופי הכנרת.

כתובת: רחוב אוהל יעקב 2. לפרטים נוספים: הזמנות 6367* או באתר


ירושלים, מלון בת שבע: מחיר לזוג על בסיס לינה וארוחת בוקר בין התאריכים 14-17/5, החל מ- 720 ₪ ללילה.

מלון בוטיק בת שבע ממוקם במרכז העיר ירושלים וסמוך לכל האטרקציות המובילות והאתרים ההיסטוריים החשובים: בית הכנסת הגדול, הכותל המערבי, שדרות ממילא, שוק מחנה יהודה ועוד. מלון בת שבע הינו סיפור של ישן וחדש, עתיק ומודרני, פסיפס של טעמים ועירוב של ניחוחות. במלון 79 חדרים שכולם פונים לנופה של העיר ירושלים ההיסטורית: כיפת הזהב, הכותל או נוף גגות העיר ירושלים. הקונספט העיצובי עוסק בהקפאת רגע בזמן בירושלים, עיר שעברה העשיר הוא מוטיב ניכר ודומיננטי, והפיכתו לשפה עכשווית בירושלים המודרנית. עיצוב החדרים נועד להשרות אווירה נוסטלגית וחמימה, של זיכרונות מתקופות שונות ומימים אחרים, או כמו שאומרת דנה אוברזון, אדריכלית הפרויקט: “המלון הוא סיפור של חיבור בין תקופות, של מסע בזמן”. 

מטבח המלון, בניצוחו של השף משה אסולין, מגיש ארוחות בוקר ובראנצ’ים מיוחדים, המבוססים על חומרי גלם מקומיים, טריים ואיכותיים בניחוחות ובטעמים ירושלמיים. במלון חדר כושר מאובזר, טרקלין עסקים משובח ומהודר, אולם כנסים המתאים לאירועים עד 80 איש, גג מרהיב המשקיף לנוף הירושלמי הייחודי, המאפשר לנוח ברוגע בפינות ישיבה נעימות ואווירה קסומה. 

כתובת: רחוב קינג ג’ורג’ 42. לפרטים נוספים: הזמנות 6367* או באתר

נהריה, מלון סי לייף:מינימום 2 לילות בשבועות. מחיר לזוג לחצי פנסיון ( כולל ארוחת חג) בין התאריכים 14-17/5, החל מ- 2,050 ₪ ללילה.

המלון ממוקם על קו החוף הצפוני ומכל חדריו נשקף נוף מרהיב לים התיכון ומציע חווית ריזורט הכוללת חוף ים, מדשאות פתוחות אל מול רצועת החוף, בריכה חיצונית ופינות שיזוף וישיבה. במלון בריכה מקורה הפתוחה לאורך כל השנה, ספא בקונספט ייחודי המציע חדר מלח טבעי, שיובא היישר מרומניה, הידוע בסגולותיו הבריאותיות הרבות. בנוסף, מציעים בספא סי לייף טיפולי גוף ופנים המשלבים מינרלים ומלחים התורמים לבריאות הגוף והעור, ג’קוזי, סאונה לחה וסאונה יבשה. המלון מציע 64 חדרים הפרושים במבני המלון: מבנה מרכזי עם 40 סוויטות הפונות לנוף הים, ועוד 24 סוויטות גרדן וטרסה מסוגננות המציעות חווית אירוח פרטית ונינוחה במבנה בוטיק. 

מיקומו של המלון סמוך למוקדי תיירות, טיילת נהריה שלאחרונה עברה שיפוץ ניכר, מסלולי טיולים וטבע פופולריים בגליל. 

כתובת: רחוב העלייה 75. לפרטים נוספים: הזמנות 6367* או באתר

תל אביב, מלון שנקין:מחיר לזוג בין התאריכים 14-17/5, על בסיס לינה וארוחת בוקר החל מ- 778 ₪ ולינה בלבד החל מ 664 ₪ ללילה.

מלון בוטיק הממוקם בלב ליבה הפועם של העיר הלבנה, באחת השכונות היפות והמיתולוגיות בתל אביב. המלון מוקף עשרות ברים שוקקים, מסעדות ומזללות מקומיות ובחנויות בוטיק מסקרנות. בעיצובו העכשווי של המלון, שיק על זמני המשלב עיצוב ישראלי קלאסי, הושקעה מחשבה רבה וכל פרט וכל חפץ במלון נבחרו בקפידה תוך שימת לב ליצירת אווירה רגועה ומיוחדת שנועדה לעטוף את אורחיו בתחושת שלווה אינסופית. 

בפטיו, פינה מפנקת שביחד עם בר קפה איכותי בלובי ונשנושים על חשבון הבית, הופכים לאזור מנוחה נחשק. המלון מציע שני חדרי ספא למעוניינים בטיפול מפנק.גג המלון המרווח פונה אל נופה האורבני של העיר תל אביב ובו מיטות שיזוף, פינות ישיבה, ג’קוזי ומקלחת התרעננות.מלון שנקין זכה בפרס TripAdvisor’s Travelers’s Choice Award בשל חווית אירוח יוצאת דופן המוענקת לכל אורח. 

כתובת: רחוב ברנר 21 תל אביב. לפרטים נוספים: הזמנות 6367* או באתר

0

הקיץ כבר נראה באופק, וקניון שער הצפון – קניון המשפחות של הצפון פותח חודש של פעילויות ואירועים שיבטיחו בילוי איכותי לכל בני המשפחה. הפעלות ביבי מיוזיק להורים צעירים עם תינוקות, אחר צהריים של כיף לילדים ב- Fun  Day Monday עם מתנפחים, סדנאות יצירה ושולחנות משחק, חמישי Stock Day עם פריטים בהנחות מיוחדות, ושישי בשיק עם דוכני אוכל שווים ומוזיקה חיה

קניון שער הצפון מחממם מנועים לקראת עונת הקיץ עם אירועים, מכירות, ימי שוק והפעלות ילדים שהיו חסרים כל כך במהלך השנה האחרונה. “כקניון המשפחות של הצפון חשוב היה לנו לייצר סל של חוויות ופעילויות שיתאימו לכל המשפחה, במגוון גילאים ותחומי עניין” מספר דותן שלום מנכ”ל קניון שער הצפון.

הורים לקטנטנים מוזמנים להנות מהפעלות Baby Music

תקופת חופשת הלידה וחודשי הקשר הראשונים עם התינוק הם אומנם תקופה מיוחדת ובלתי נשכחת אך יחד עם זאת, ההורים הצעירים יכולים בקלות למצוא את עצמם מחליפים פיג’מה בפיג’מה – עסוקים מידיי בשעות אכילה ובכביסות ולשכוח להנות מרגעים יקרים מפז של חיזוק הקשר עם הרך הנולד.

הפעלות בייבי מיוזיק מאפשרות להורה ולתינוק להנות יחד מצלילים, קולות, חיבוקים ותנועה מותאמת לרכים הקטנים והסקרנים, ולאפשר לכם שעה של פעילות איכותית משותפת.

ימי שני ורביעי בין השעות 11:00-12:00 ברחבת הג’ימבורי  

אחה”צ של כיף לילדים בפעילויות Fun  Day Monday

הילדים הגדולים שקפצו במהלך השנה האחרונה ביחוד על הספות ישמחו לשנות אווירה, ולהגיע להפנינג משחקים לילדים שיציע זמן של בילוי משפחתי איכותי עם מגוון הפעלות שיכללו: מתקנים מתנפחים, סדנאות יצירה, מוזיקה, שולחנות משחק והצגה מתחלפת מידי שבוע.

כל שני בין 16:00-20:00  

3/5 -פיטר פן | 10/5- הבית של יעל | 24/5- כיפה אדומה | 31/5-נסיך צפרדע

פותחים שער לסוף השבוע: חגיגה של מכירות, שוק בשיק ומוזיקה טובה

מחמישי מתחילים את סוף השבוע עם מבצעים מיוחדים שיפתיעו גם אתכם – ומשתנים מידי שבוע. מידי חמישי יציעו החנויות והרשתות הבולטות מבצעים מיוחדים תחת Stock Day עם מגוון הפרטים החמים לקיץ.

מידי שישי תגיע הסחורה המובחרת של השווקים לקניון תחת “שישי בשיק”: פרחים, ירקות, פירות, פירות יבשים, אוכל מוכן ועוד. הופעות מוזיקה חיה משתנות ירימו את האווירה ויכניסו את השבת בגרוב.

Stock Day מידי יום חמישי

שישי בשיק מידי ימי שישי 10:00-14:00

לקראת שבועות: מארחים את בלוגר האוכל רון יוחננוף ומסיימים במכירה ייחודית של פרטי נעמן ב-10 שח’

בלוגר האוכל והמתכונאי המוכר רון יוחננוף יגיע להתארח בסדנא ייחודיות בה ילמד שני מתכונים מהירים אך מרשימים וסופר טעימים שישדרגו שת שולחן השבועות. לאחר הסדנא, במסגרת שיתוף פעולה מיוחד עם “נעמן” יריד מכירות מטורף בו יוצעו מגוון כלי אוכל, בישול והגשה ב-10 שח’ בלבד

סדנאת אוכל רון יוחננוף: שישי 14.5 בשעה 11:00

מכירה מיוחדת נעמן שער הצפון מגוןו פריטים ב-10 שח’ בין התאריכים 9-16 למאי, נעמן – קומת הכניסה

0

שבועות בפתח ואיתו מוצרים חדשים המיוחדים לחג, ולא רק.

”פסטה נונה” משיקה 2 מוצרים חדשים:רביולי במילוי קרם אגוזי לוז ומסקרפונה ורביולי במילוי דובדבני אמרנה ומסקרפונה.

 • חדש על המדף לילדים:BEAR חטיפי פירות מרכיבים טבעיים בלבד בצורת “יו-יו”בשלושה טעמים: תות, מנגו ופטל המכילים 100% פירות וירקות, ללא כל תוספות וללא תוספת סוכר ומיועדים לפעוטות ולילדים החל מגיל – 3

  אסם משיקה את אסם פתיבר דובוני שוקולד-שילוב בין ביסקוויט פתיבר פריך ועליו דובוני שוקולד במילוי קרם חלב.

 • פררו משיקה לראשונה בישראל טעם חדש של המותג האהוב קינדר דליס:קינדר דליס במילוי קוקוס במהדורה מוגבלת לקיץ 2021
 • Frutta: משקה פירות עשיר בשני טעמים -תפוז, גזר ולימון ומיקס פירות
 • “טחנות ישראליות” מציעה קמחים ייעודיים להכנת פסטה, פיצות ופוקצ’ות טריות, איכותיות וטעימות להפליא.
 • לקראת שבועות תנובה מרחיבה את סדרת גבינות Collectionעם פרמז’יאנו רוז’יאנו אותנטי הישר מאיטליה וגבינת פרומעז בטעמים.
 • חברת MORAZ  משיקה את מוצר פלורויטל TO GO  –  תוסף תזונה ברזל על בסיס צמחים, מינרלים, ויטמינים ורכזי פירות בציר חדש לרוזה ירדן 2020  מיוצר כולו מזן ענבי טינטה קאו הגדל בכרם גשור בדרום הגולן ומתאים במיוחד ליצירת יין רוזה נפלא.

 • עוד מיקבי רמת הגולן,בציר חדש ליין ירדן פינו גרי 2020. היין מיוצר כולו מענבי פינו גרי הגדלים בשני כרמים הממוקמים בצפון רמת הגולן.

 • “בן & ג’ריס” מציעה גלידת עוגת גבינה עם תות שדה – גלידת שמנת משובחת – עוגת גבינה עם תות שדה ועוגיות.

 • אסם נסטלה משיקה מהדורת חג מרגשת של פתיבר-פתיבר ורוד בטעם פטל
 • סדרת הקטניות של “יכין” מציעה מנות אישיות של קטניות וכוללת 5 מוצרים – שעועית לבנה ברוטב עגבניות, תורמוס, שעועית צ’ילי, פול מצרי, חומוס שלם.
 • חברת שקד ממליצה דרך ארץ רוזה, יין עם תמורה מדהימה למחיר.
 • קראת חג השבועות, ‘יקבי כרמל’ משיקים בצירים חדשים לסדרה האזורית, במיתוג חדש ואלגנטי לוריאל פרופסיונל משיק: סדרת טיפוח חדשנית לשיערSERIE EXPERT PRO LONGER הסדרה המקצועית פועלת לחידוש אורך וקצוות השיער. 

  OLI- Hair care הוא מותג חדש לשיער המותאם לאקלים הישראלי המיוצר בישראל עם נגיעה פריזאית המתמחה בשיקום ושימור השיער הניזוק מהאקלים של ישראל ומיוצר בארץ. טווחי המחירים 70-180 שקל

  מותג הטיפוח Crêma מרחיב את סדרת הדיאודורנטים ומשיק סדרה חדשה של דיאודורנט סטיק אנטי-פספירנט, בעלת נוסחה הפועלת ביעילות ומעניקה הגנה פעילה עד 48 שעות המועשרת בוויטמין E לטיפוח העור, בעלת מרקם נעים למריחה המתייבש במהירות.

  סדרת סרקל קיץ של דוקטור פישר מכילה שמפו ומרכך לילדים, המותאמים לשימוש יומיומי גם ללא שהייה בבריכה. התכשירים ללא דמעות, נבדקו דרמטולוגית ועברו את מבדק סנסיטיב – המעיד על התאמה לעור עדין ורגיש במיוחד.

  Dove מרחיב את סדרת המוצרים ומשיק מהדורת קיץ מרעננת עם דיאודורנט אנטי-פרספירנט ספריי ודיאודורנט רול און שמעניקים הגנה עד 48 שעות, מכילים 25% קרם לחות ומטפחים את עור בית השחי.

   

  ביופט, מרחיבה את מגוון המוצרים של מותג הפרמיום “אקאנה” בישראל ומשיקה מוצרי מזון חדשים ואיכותיים לכלבים ולחתולים:מזון כלבים של אוריג’ן, מותג בת של אקאנה, לכלבים מגזע קטן- מזון יבש מלא לכלבים מגזע קטן בכל הגילאים.

  רשת חשמל נטו משיקה בימים אלו את המצנם החדש של חברת Carrera, יצרנית מוצרי החשמל השוויצרית. המוצר החדשני מציג לקהל הלקוחות שלל חידושים ועדכונים, ובראשם עומד גוף חימום המיוצר ממינרל הקוורץ מצופה זכוכית חזקה העמידה לחום בטמפרטורה גבוהה במיוחד. 

  מותג מוצרי השיער השוויצרי – VALLERA משיק בימים אלה את סדרת מייבשי השיער החדשה שבה שני דגמים:    SWISS’X PULSECARE וTHERMOFIT SWISS’X. מחליק השיער החדשני בתחומו, מגיע עם מבנה מעוגל המאפשר להחליק ולסלסל את השיער בקלות, קצוות קרים למגע לבטיחות מרבית ואפשרויות החלקה קלות יותר