3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

ברוח התקופה והצורך לסייע החליטו בחברות גל טל נכסים והשקעות ופיורמג’יק  (Puremagics) להירתם ולסייע למכינץ “אחד משלנו” . בתאריך ה 16.7.20 יתקיים ערב בבית חיל האוויר בהרצליה שכל הכנסותיו מוקדשות לממון פעילות המכינה. אין ספק שסיוע לנוער שלנו לממש את מלוא הפוטנציאל שלו ללא קשר לרקע ממנו הגיע היא מטרה נעלה ונשמח שרבים יצטרפו אלינו כדי לתת כתף לחברה הנהדרים הללו.

המכינה הקדם צבאית אחד משלנו

מכינת “אחד משלנו” חרטה על דגלה צמצום פערים בחברה הישראלית והחליטה כי כולם שלנו, ולכולם מגיע הזדמנות שווה לתהליך העצמה, העשרה והכנה לצה”ל.

בשנת 2011 הוקמה המכינה  הקדם צבאית אחד משלנו, נשיאה הראשון היה  ראש המוסד האלוף במיל׳ מאיר דגן ז”ל,  וראש המכינה שחר אופז קצין יוצא יחידת שלדג, אשר בחר לעזוב את תפקיד העורך דין לטובת עשיה חינוכית חברתית.

המכינה הוקמה  מתוך הכרה בעובדת היות השירות הצבאי תקופה מכרעת ובעלת השפעה רבה להצלחה בחיים האזרחיים בארץ, והיותו גשר חברתי מקשר המקנה הזדמנויות שונות ומגוונות למינוף יכולות וכישורים של הצעירים המצטרפים לשורותיו, ושהגיע הזמן לחינוך לאלפים ולא רק לאלופים בעלי היכולת.

חזון העמותה: צמצום פערים בחברה הישראלית על ידי חיזוק נוער מהפריפריה החברתית ‏משכבות מוחלשות והגברת תחושת השייכות של נוער זה למדינת ישראל ולחברה הישראלית.

אוכלוסיית היעד: המכינה מיועדת לבוגרי כיתה י”ב חילונים ודתיים מהפריפריה החברתית, כפרי נוער, פנימיות ונערי קידום נוער, בגרי מרכזי גמילה ומרכזי השמה אחרים, בעלי מוטיבציה גבוהה לשרת את המדינה בצה”ל ולהשתלב בחברה הישראלית. אחוז מסוים מכלל החניכים לא ברי גיוס בשל תיקים פליליים והמטרה לסגור להם את התיקים במהלך אותה שנה ולהפוך אותם לברי גיוס.

לא מרימים ידיים! מספר החיילים שמתגייסים לצה”ל עם רישום פלילי גדל מידי שנה ובכל זאת, יש לא מעט נערים שמתדפקים על שערי הבקו”ם (מיט״ב), מקווים ליום שבו יקבלו את צו הגיוס, יעלו על מדים ויצאו לדרך חדשה. אך המשימה אינה פשוטה: בדרך לשם ייתקלו הנערים במכשולים, דיונים בבתי משפט, עורכי דין וקציני מבחן, ובסופו של דבר לא כולם יצליחו להגשים את שאיפתם להתגייס.

התקופה האחרונה ומגפת הקורונה חידדה את הצורך של הנערים להיאחז במכינה כעוגן, לאור עליה באירועי אלימות במשפחה והתדרדרות במצב הכלכלי בביתם אשר היה מראש בעייתי. אנו מודאגים מאוד מן המצב ומעוניינים להמשיך במלוא העוצמה בפועלנו ןלהביא את בשורת המכינה לכמה שיותר נערים ונערות גם בשנים הבאות.

לצערנו השנה גם אנחנו נפגענו כלכלית ממגפת הקורונה באופן המעמיד בספק את יכולתנו לפתוח את הפעילות בשנה הבאה. אם לא נצליח לגייס את התקציב נאלץ לסגור חלק מהשלוחות ולצמצם משמעותית את כמות הנערים והנערות הפותחים את השנה. לאור זאת אנו עושים ככל יכולתנו לגייס את התרומות הנדרשות לנו ונשמח את תוכלו לסייע.

*ניתן לעיין באתר המכינה בכתובת http://www.one-of-us.org.il

*לעמותה אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 א לפקודת מס הכנסה וכמובן אישור ניהול תקין.

להזמנת מקום/ תרומה נא לפנות שמואל אולנסקי (תא״ל במיל׳)  052-9288188savethedate_oneofus_20200628_sale_2

0

המפעל החדש שישתרע על שטח של 1200 מ”ר, יעסיק כ-80 עובדים ומתוכנן להתחיל בפעילות כבר ב-1 לספטמבר במטרה לתת פתרונות בתחום שירותי ההסעדה ואירוח לכלל המוסדות והארגונים באיזור

חברת ‘מבושלת’, החברה המובילה בשוק המזון המוכן בישראל, מקימה מפעל חדש בנהריה , שלישי במספר, המתווסף למפעל הייצור במבוא חורון ומפעל הייצור בלוד, במטרה לתת מענה  בייצור ואספקת ארוחות חמות, טריות ומזינות לכלל הלקוחות בפריסה ארצית. מפעל זה יהווה מרכז לוגיסטי לכלל לקוחותינו בצפון, כ-40 תחנות הסעדה בכל אזור הצפון.

המפעל החדש יעסיק כ-80 עובדים בתפקידים שונים בהם : טבחים, שפים, לוגיסטיקה ומנהלה, ביכולת ייצור של אלפי ארוחות ביום בטכנולוגיות שונות במטרה לתת מענה למוסדות חינוך, גיל הזהב, חברות וארגונים באיזור.

זאת בהתאם לתהלכי העבודה והסטנדרטים הגבוהים של ‘מבושלת’ בייצור ארוחות טעימות ומזינות ובפיתוח מנות חדשות ובריאות המותאמות לכלל לקוחותינו.  כולן מחומרי גלם איכותיים ובפיקוח אנשי מקצוע ותזונאיתבהתאם לתקני האיכות המחמירים ביותר(GMP, HACCP, ISO 9001:2015).

 

 

0

השבוע הושק בחיפה מוקד חדש לפניות עולים מצרפת בתחומי הדיור והנדל”ן בשפה הצרפתית, המוקד יעניק שירות לתושבי העיר חיפה, ללא עלות וללא התחייבות בהמשך לשאר האוכלוסיות שהחממה מסייעת בהצלחה רבה.

עד עכשיו הצליחה החממה החיפאית לדיור לעזור ולסייע לחיפאים בעשרות מקרים ובתחומים רבים, הסיוע ניתן על ידי צוות מומחי החממה ולאור בקשות חוזרות ונשנות של תושבים בחיפה, בארבע שנים שחלפו עלו מצרפת לחיפה כ-1000 עולים חדשים, אשר זקוקים לעזרה, על כן החממה החיפאית לדיור בשיתוף פירמת עורכי הדין M.M.G & Co הרחיבו את הפעילות גם לשפה הצרפתית.

תכירו את עו”ד אוריאן שלמה, מפירמת עורכי הדין M.M.G & Co, אשר תפעיל את מוקד הפניות בצרפתית של החממה החיפאית לדיור. עו”ד אוריאן בעצמה עשתה עלייה לישראל מצרפת בשנת 2007 וכיום עו”ד אוריאן גאה להיות עו”ד בתחום הנדל”ן.

עו”ד אוריאן: “זיהיתי ביחד עם צוות החממה החיפאית לדיור את הצורך הגדול שמגיע מהשטח לאוזן קשבת דוברת צרפתית, לצערנו קיימים מקרים קשים של ניצול, רמאות ועוד וכאן אני כעולה חדשה לשעבר יכולה ורוצה לתת להם מענה”.

מ״מ יו״ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל: “אני מברך מאוד את היוזמה החשובה, הקהילה היהודית בצרפת היא קהילה ציונית מאוד וככול שירבו יוזמות כגון אלה כך יעלו יותר יהודים לישראל ובכך נחזק את מדינת ישראל.

מעולה לעולה כוחנו עולה״.

החממה לדיור בחיפה – מתן שירות חינם בכל נושאי הדיור והנדל”ן, מוזמנים לפנות בכל עת: [email protected]

0

GAC מתרחבת ופותחת מרכז שירות ומכירה בחיפה.המרכז ייפתח ביום שישי הקרוב, 26.6.20, באירוע מכירות חגיגי, ברחוב בעלי המלאכה 9, חוצות המפרץ

מתרחבים: אוריון מוביליטי, יבואנית רכבי GAC, מודיעה על פתיחתו של מרכז שירות ומכירה בחיפה. זאת, תוך הקפדה יתרה על כלל הדרישות הבריאותיות, נהלי ניקיון מחמירים עבור רכבי התצוגה וההדגמה ועוד. השירות לרכבי GAC יינתן על-ידי צוות פריים מוטורס, המטפל כיום ברכבי טויוטה ועבר הכשרה נוספת לטיפול ברכבי GAC החשמליים.

פתיחת הפעילות בצפון מהווה חלק מתכנית הפריסה המואצת של GAC בישראל ובשנה הקרובה יפתחו נקודות שירות נוספות ברחבי הארץ. החברה כבר משתפת פעולה עם “הילוך שישי”, המפעילה את מרכז השירות שלה בת”א ושיתוף פעולה זה יורחב לאזורים נוספים בארץ.

המרכז יפתח ביום שישי ה-26.6.20 באירוע השקה חגיגי שיתקיים בין השעות 9:00 ל- 13:00. כתובתו: רחוב בעלי המלאכה 9, חוצות המפרץ. במהלך האירוע ואחריו, ניתן יהיה גם ליהנות מנסיעות התרשמות לתושבי אזור הצפון, בתיאום מראש.

 

 

0

כל שנה בכ”ו בסיוון עולים לקברו של יונתן בן עוזיאל אלפי אנשים כדי לבקש ברכה והצלחה בזוגיות. השנה בצל הקורונה הגיעו מעט יותר אך עדיין מאות רבות בקשו נחמה וזיווג הגון. צפו בקולות ומראות מיום ההילולה: 

0

כפר הריצה הראשון בישראל HIDE AWAY נפתח בסוף השבוע האחרון בחאן הדרכים בעין זיוון בצפון רמת הגולן ומציע נופש ברמה גבוהה וספורט. המיזם הינו שיתוף פעולה בין תיירות עין זיוון לבין ‘מרתון ישראל’, החברה המובילה בתחום אירועי הריצה בישראל, בבעלות עופר פדן.

זהו קונספט ייחודי לחובבי הריצה בישראל, הממוקם בתוך נוף פראי של טבע, מטעי דובדבן, תפוח, כרמי יין ושבילים בנוף הקסום של צפון הגולן. כפר הריצה מציע פעילות לקבוצות ספורט, מסלולי ריצה, נופש במתחם לינה עם מקלחות, שירותים ומטבח מרכזי, ביקור באטרקציות תיירותיות בצפון הגולן ועוד.

עודד פורת, מנהל תיירות גולן אמר, כי כפר הריצה הינו חלום שהתגשם ויתרום להרחבת הפעילות התיירותית באזור. עוד הוסיף, כי אין כמו הגולן במזג אויר אופטימלי בעיקר בקיץ, לריצה וספורט, בנופים מדהימים, אויר נקי ומינימום הפרעות, לרוץ ולעשות כושר.

דיתי גולדשטיין, מנכ”לית תיירות עין זיוון אמרה: “תיירות עין זיוון, הינה עוגן מרכזי ברמת הגולן וכעת נוסף גם כפר הריצה, המציע שילוב בין תיירות איכותית וספורט, במיזם החדש השוכן בלב מטעי הפרי וכרמי היין, הכפר מהווה קפיצת מדרגה משמעותית בפנייה לקהלים חדשים. אנו מצפים לארח אלפי ספורטאים לשילוב בין נופש איכותי, מסלולי ריצה, רכיבת אופניים וספורט, בנוף הפראי של צפון הגולן”.

עופר פדן, מבעלי חברת ‘מרתון ישראל’ אמר: “תחום הספורט בכלל ועולם הריצה בפרט, מהווה מזה זמן רב נדבך חשוב בעולם התיירות, הן הפנים והן התיירות הנכנסת לישראל, בתקווה שתתחדש בקרוב. אנו פועלים בנושא כחלק מהערכים המוספים לחיזוק התיירות באירועים שלנו בכל רחבי הארץ. מיזם כפר הריצה הייחודי בעין זיון והראשון בארץ ונראה שאף בעולם, הינו מהלך טבעי המשלים את פעילותינו. כפר הריצה מציע פעילות ספורטיבית בריאותית, חברתית, תיירותיות, חווייתית ומעצימה לקבוצות ובודדים. המיקום האטרקטיבי בגולן מוסיף לחוויה פסיפס מרהיב של צבעים, נופים משכרים ואויר נקי. אנחנו בכפר הריצה מחכים ומצפים לאלה שמחפשים חופשה ויציאה מהשגרה בדרך אחרת”.

 

0

מתחם הקמפינג המושקע בקייקי כפר בלום, ה’בלום וילג”,  נפתח כשבוע לאחר פתיחת אתר הקייקים לשייט והתפוסות מרקיעות שחקים.הקהל הישראלי לאחר טראומת הקורונה מחפש חופשה כוללת בחיק הטבע תחת כיפת השמיים בדגש על זמן איכות משפחתי ללא שגרת בית

החורף האחרון, הביא עמו גשמי ברכה וזרימת הנחלים בשיא עוצמתה.  בקייקי כפר בלום אתר השייט הוותיק והמוביל בארץ נפתחה עונת השייט בחג השבועות. כשבוע לאחר מכן נפתח גם מתחם הגלאמפינג המושקע, הבלום וילג’. מדובר על חוויה משלימה לשייט קייקים מהנה בירדן ולפארק החבלים באתר, מתחם מסודר ומגודר של אוהלים משפחתיים ממוזגים ומאובזרים ללינת שטח מהנה, בנוסף במתחם אוהלי קולמן חדשים (ללא מזגן), בהם החוויה של הטבע מורגשת עוד יותר.

“טרנד לינות השטח תופס תאוצה בשנים האחרונות, משפחות רבות מבקשות לעצמן, פסק זמן משפחתי ומגבש ללא מסכים, הזדמנות לעשות על האש יחד, או לשבת סביב המדורה בקומזיץ, כל זה בשילוב מחיר אטרקטיבי לחופשה ואפשרות ליהנות אצלנו באתר משלל הפעילויות והאטרקציות, זהו  מוצר תיירותי, חוויתי שמשאיר זיכרון לכל החיים במיוחד כעת לאחר תקופת הקורונה שהותירה בכולנו חסך של טבע ושהות באוויר הפתוח. אנו מקפידים על הנחיות משרד הבריאות הכוללות ריחוק חברתי, ניקיון והיגיינה ועטית מסכות”, ציין גיא ירמק מנכ”ל קייקי כפר בלום.

מתחם הקמפינג “בלום וילג’“, כולל 45 אוהלים משפחתיים ממוזגים ו-40 אוהלי קולמן ללא מזגן. האירוח במתחם כולל כרטיס לשייט משפחתי, כרטיס לפארק החבלים ולסרט בתלת ממד. מיקום המתחם משיק  למתחם האטרקציות הגדול של קייקי כפר בלום ואורחי הוילג’ נהנים מאירוח אטרקטיבי המשלב נופש כולל פעילויות מהנות.

כל אוהל ממוזג, מאובזר במיטות עם כריות, סדינים וציפיות, שקע חשמלי להטענת ניידים, מקרר עם מקפיא, תאורה, מרפסת דק מעץ, שולחן קק”ל ופינת ישיבה. בנוסף, לנוחיות האורחים, מדשאות רחבות, פינות ישיבה, מנגלים, מטבחון מרכזי מאובזר בכיורים, מיקרוגל, קומקומים חשמליים, מקלחות, שירותים ומזנון. (עלות לינה משפחתית באוהל ממוזג החל מ-990 ₪ באוהל קולמן החל מ-690 ₪ ). שילוב מושלם של לינה נוחה בטבע בשילוב הנאה ואתגר!

מסלולי השייט נפתחו ורבים פוקדים את האתר במיוחד בסופי שבוע. המסלול המשפחתי הוא הפופולרי ומתאים למשפחות עם ילדים מגיל 5, המסלול הארוך פועל בין השעות 10 – 14 ובו יכולים לקחת חלק ילדים מגיל 10 בליווי מבוגר מעל גיל 18. חווית השייט היא הדובדבן של הקיץ. בנוסף באתר, פארק חבלים “טופ-רופ”, אומגה למים, קיר טיפוס המתנשא לגובה 12 מ’, מתחם חץ וקשת וקולנוע רב חושי D3, חידוש נוסף באתרסרט לילדים “צעצוע כביש” TOY ROAD)). מזנון האתר ערוך עם שלל ארוחות, גלידות ושתייה, שירותים, מקלחות, מים חמים ומרחבי דשא מטופחים לפיקניק משפחתי.

 הזמנות “בלום וילג'”: 04-6395618

איפה: קייקי כפר בלום, קיבוץ כפר בלום גליל עליון

WWW.KAYAKS.CO.IL

0

רוסלנה רודינה, דוגמנית ולאחרונה גם שחקנית, מצאה עצמה בסוף שבוע האחרון מלווה על ידי אבירים חסונים, בצילומי קמפיין תיירות לעיר עכו.

בסוף השבוע האחרון, ארזה רודינה משקפי שמש ובגד ים, והגיעה לעכו, שם הצטלמה לקמפיין תיירות חדש לעיר. רודינה שרדה בגבורה ובבגד ים קטן את החום של חודש יוני בחמאם הטורקי של גטאס, בשוק הצבעוני, חוף הים, מסעדות על רצועת החוף ובאולמות האבירים, שם, במרכז העיר העתיקה, “התעוררה” רוסלנה במיטת קינג סייז מפנקת, כשסביבה אבירי המצודה, מכוונים אותה לאטרקציות השוות בעיר.

במהלך הצילומים בשוק, לא התאפקה רוסלנה , עצרה ליד דוכן דובדבנים , והצטלמה עם חופן דובדבנים אדומים-חריגה מהתסריט שהתקבלה באהבה.בצילומי חוף הים, מצאה לעצמה רוסלנה, שנייה קטנה לשבת ולהנות מאווירת השקיעה.

במסעדת רות’ס , ארח אותה ואת הצוות, אורי ארנולד, בארוחה עכואית מושקעת,  ובדוניאנא שם צולמה סצנת השקיעה, הכינו לרוסלנה מנת שף עם דג , מנת הדגל של המסעדה.

ראש העיר עכו, שמעון  לנקרי הגיע בבוקר הצילומים, למלון אפנדי שם לנה רוסלנה, לקבל את פניה ולשוחח מעט על העיר עכו, והמשיך ליום עבודה.

מנכ”ל העריה יניב אשור פגש את רוסלנה והצוות, במסעדת רות’ס, התעדכן על הצילומים ושוחח עימה על התיירות הפורחת בעיר עכו.

צילומי הקמפיין התקיימו בתאריכים בהם רוסלנה ובן זוגה היו אמורים לנפוש בפירנצה שבאיטליה, אך בעקבות הקורונה, ביטלו את הטיסה. במקום זאת, בחרה להגיע לעכו, יום לפני תחילת הצילומים ולבלות לילה במלון היוקרתי אפנדי, שנמצא בעיר העתיקה של עכו. אולי בעקבות סופ”ש בעכו הרומנטית תגיע ההצעה שאולי תוכננה לפירנצה?

אז איך נראית רוסלנה כשהיא מתעוררת בעיר עכו? התוצאה לפניכם.

 

0

כדורגלן מאזור הצפון התעלם מתביעה שהגיש נגדו תושב חיפה נגדו בטענה שהוציא במרמה 200 אלף שקל מהתובע ולאחר שהתקבל פסק דין נגדו טען בפני בית משפט השלום בקריות כי היה פצוע במשך חודשים ■ באי כוחו של התובע, עו”ד אדיר צבי ועו”ד יריב רז, הגישו לבית המשפט תמונות מדף האינסטגרם של חברתו של הכדורגלן בהן רואים כי הם דווקא יצאו למסע בזבוזים במגוון מקומות בילוי ברחבי הארץ

תושב חיפה הגיש תביעה לבית משפט השלום בקריות בעיר נגד כדורגלן מהצפון בטענה כי במשך תקופה הצליח להוציא ממנו במרמה כ-200,000 שקל, לעיתים כבקשה לעזרה כהלוואה ולעיתים בטענות כאלו ואחרות. לטענת עורכי דינם של התובע, עו”ד אדיר צבי ועו”ד יריב רז ממשרד “צבי-רז ושות’ עורכי דין”, הכדורגלן התחמק במשך תקופה מלקבל לידיו את כתב התביעה וגם לאחר שקיבל אותו, התעלם מההליכים, לא הגיש כתב הגנה ולבסוף בית המשפט נתן פסק דין בהעדר הגנה וקבע כי הנתבע יחזיר לתובע את הכספים.

לאחר שניתן פסק הדין על ידי בית המשפט לפתע טען הכדורגלן כי לא הגיב לטענות משום שהיה “פצוע במשך חודשים רבים”. עורכי הדין של התובע, עו”ד אדיר צבי ועו”ד יריב רז, התקשו לקבל את הטענה ולאחר בדיקה שכללה את החשבונות ברשתות החברתיות של הכדורגלן וחברתו התברר כי בחודשים הנטענים השניים דווקא נראים מאושרים ומחוייכים כשהם מבלים במקומות בילוי שונים בתל אביב ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. התובע הגיש את הממצאים נגד הכדורגלן לבית המשפט וביקש שלא לקבל את טענתו כי לא הגיב לטענות משום שהיה פצוע. הבקשה נמצאת בימים אלה בטיפול בית המשפט שיחליט בקרוב בנושא.

עו”ד אדיר צבי ועו”ד יריב רז מסרו בתגובה: “הוכחנו מעבר לכל ספק כי הכדורגלן פשוט שיקר כי לא יכל להגיב לכתב התביעה כי היה פצוע ופשוט זלזל בהליכי בית המשפט. אנחנו תקווה כי בית המשפט יחליט שלא לבטל את פסק הדין, שכן יש בידו את כל אישורי המסירה המעידים כי הכדורגלן קיבל לידיו את המסמכים וכעת טוען בחוסר תום לב כי לא הגיב להליכים עקב פציעה – בזמן ש”פציעה” זו לא הפריעה לו לבלות ברחבי הארץ”.

0

הראל סלוצקי אמנם אוהד צהוב, אבל דווקא מאוכזב מהירוק ומסכם את החוויה שלו ממשחק העונה אתמול בין מכבי תל אביב למכבי חיפה.

על נטע לביא אמרו במשחק העונה הקודם שבו לא לקח חלק שהוא הX פאקטור העונה ומי שהיה חסר למרקו במרכז השדה, הפעם הוא לא הצדיק את הכינוי שהדביקו לו “גרזן לתפארת עם שם של דוגמנית צמרת” בשער הראשון של מכבי נטע תפקד יותר כ”נערת ליווי” כשהעניק ליווי צמוד ליהונתן כהן שדהר בשלווה בדרך לבישול הנפלא לגולסה. וזה הסתיים עם “חג מתן חוזז” נמשך כל הדרך לעוד צלחת .

למרקו בלבול יש כמעט הכל: משרת אימון נחשבת במועדון פאר גדול עם סגל שחקנים טוב, קהל אוהדים מדהים, איצטדיון לתפארת, בעלים סופר נוח שנותן לו שקט. יש לו למרקו בלבול אהבה למשחק והבנתו ברמות גבוהות מאוד שהביאו אותו כמעט עד הלום. רק דבר אחד חסר לו למרקו שלנו, רוצים רמז : הייתה סדרה אנימציה כזו פעם על ההוא שחיפש את אמא , נכון , הלב! נשמה יש לו אבל חסרה האינטילגנציה הרגשית כדי להיות אי שם בשפיץ.

אפשר היה להקצין ולהפליג בדוגמאות מהטופ העולמי: קלופ, פפ “מרקו ההוא מאתלטיקו מדריד”, אבל מרקו כחול לבן יכול להסתפק ובצניעות בדוגמאות ממחוזותינו : אברם , ברק בכר או אפילו קמצוץ מרב”ש .

הקורונה וההנחיות החדשות הייו אמורים לשחק לרגליו ולידיו של האיש: ריחוק מהשחקנים, מבלי הצורך לחבק, ללטף, או לקבל “בוסה” אחרי ניצחונות, זמן לחשוב מחוץ לקופסא, אפילו הלחץ של הקהל הירוק התרחק ממנו ומהשחקנים והאגו של הכוכבים ישר קו עם קווי דמותו.

רק מה? מרקו שלנו לא לקח בחשבון שהשחקנים שלו אכן ישמרו על ריחוק, אבל הפעם לא ממנו כי אם מהכדורגל! אז כדברי השיר ההוא “הלאה אל המרחב שועה שם במרחק עוד מחכה לו דרך ארוכה”. רק שבניגוד למרקו רוסי מסדרת הילדים האהובה, הדרך לא ארוכה,לא ירוקה ולבטח לא מתוקה! ואפרופו “פסטיבל מספרי סיפורים ומספרות”  ד”ש חם משון וייסמן שהיה יכול להיות בכיף היונתן כהן או מתן חוזז של הירוקים שמוותרים פעם אחר פעם על הנשמה שגדלה במועדון כמו סוף פודגוראנו השבוע.