3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : "זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו". הפעילה החברתית ד"ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. "אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר", היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: "בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ' תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו', אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד 'גם ערבים הם בני אדם'. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר".

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד"ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון "אשה לאשה", שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון 'כלבו' החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה "שיתוף הפעולה" עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : "(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל".

לדברי ד"ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. "התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב"ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא".

– ואז פינו אותך בכוח.

"הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

"המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו".

"הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים".

ד"ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש"הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת". "זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה"

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

"כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ".

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

אגודה הבינלאומית למדיטציה טרנסנדנטלית תקיים הרצאת מבוא חינמית לתושבי חיפה והסביבה, שתועבר על ידי אודי גדנקן, מורה ותיק באגודה, שמעביר סדנאות פרונטליות ללימוד המדיטציה באזור חיפה. ההרצאה תתקיים בזום ביום רביעי 7.7.22, ביום שני ב-11.7.22 בשעה 20:00 ובאופן פרונטלי ביום שישי 22.7.22 בשעה 11:00 במשרדי האגודה, רח' שער פלמר 2.

הרצאת המבוא תעסוק ביתרונות תרגול המדיטציה הטרנסנדנטלית, סה"כ -20 דקות פעמיים ביום, על מנת להפחית  מתחים, להפיג  חרדה, עייפות ולחץ נפשי, להגביר את  הביטחון העצמי, ליצור  שמחת חיים ועוד.

מדיטציה טרנסנדנטלית, אותה מתרגלים מיליוני אנשים ברחבי העולם, היא טכניקה פשוטה, טבעית וחסרת מאמץ, שאפשר ללמוד ולתרגל בקלות רבה. היא מאפשרת לחוות מצב של רגיעה עמוקה ביותר.

למעלה מ-600 מחקרים מדעיים שנערכו במהלך השנים ב-250 אוניברסיטאות ומכוני מחקר בלתי תלויים ברחבי העולם, מוכיחים את השפעת טכניקת המדיטציה הטרנסנדנטלית על כל היבטי החיים, כגון: החשיבה, הבריאות ויחסי האנוש.

כיום מוצעות עשרות טכניקות מדיטציה בעלות ערך שונה לחיי היומיום, אבל ייחודה של המדיטציה הטרנסנדנטלית היא שמדובר במדיטציה היחידה שהיא נטולת מאמץ, ללא צורך בריכוז, או ריקון הראש ממחשבות.

מחקרים רבים השוו בין טכניקת המדיטציה הטרנסנדנטלית לשיטות הרפיה ומדיטציות אחרות ומצאו הבדלים ניכרים בהשפעות הגופניות והמוחיות של התרגול, בין היתר, בעומק ההרפיה ועקב כך ביכולת להתמודד עם חרדות, לחצים, התמכרויות ועוד.

את המדיטציה הטרנסנדנטלית לומדים אצל מורה מקצועי, שהוכשר והוסמך לכך על ידי האגודה הבינלאומית למדיטציה טרנסנדנטלית.

ההשתתפות בהרצאת המבוא בחיפה מותנית ברישום מראש. להרשמה לחצו כאן

0

דיתי לין (82) יוצרת כבר ארבעים שנה באמצעות טלאי בדים, אומנות מסורתית שקבלה עדנה בשנים האחרונות ואף קבלה מקום של כבוד בביאנלה האחרונה בוונציה. ביצירות הבדים לין שואבת השראה מנופי ילדותה בקיבוץ כנרת ומחילופי העונות. תערוכת רטרוספקטיבה שלה שאצרה נעמי גורדון חן מוצגת בימים אלו בסטודיו לפיסול של נעמי פארן בקיבוץ יגור

פסיפס מרהיב של תמונות העשויות מטלאי בדים ניבט אלייך בכניסה לסטודיו של נעמי פארן בקיבוץ יגור. זוהי תערוכה מקיפה של אמנית מעשה הטלאים – דיתי לין  שפורשת ששה עשורים של פעילות אמנותית ובמרכזה עומדים ציורי הבדים של האמנית המושפעים מתמונות ילדות וחומרים מהטבע. דיתי לין, אמנית היוצרת משמעות וכוונה בבד מתוך כבוד לאומנות הטלאים המסורתית. ביצירות הבד שלה יש נגיעה נוסטלגית מכוונת שמחברת אנשים ויוצרת משמעות. אמנותה מתבססת על אומנות הטלאים העתיקה, והיא משתמשת בבד כמדיום לציורים שלה.

לין נולדה בקיבוץ כנרת, מקום המפגש של נהר הירדן עם ים כנרת. היא אהבה את המגע ואת התנסויות העבודה בחומרים שונים. היצירה שלה היא ההיסטוריה של חייה. מילדותה המוקדמת ועד היום, יוצרת לין בהשראת תמונות וחומרים מהטבע. היא שואבת השראה מתמונות חייה שצרובות במוחה ובליבה משחר ילדותה, ממראות הטבע, מהזריחות והשקיעות, מהצבעים המשתנים של ים כנרת והירדן, מהעצים הנטועים לחופם ומהפריחות המתחלפות עם עונות האביב, החורף, הסתיו והקיץ. לבית ספר הלכו וחזרו ברגל דרך שדרת הזיתים ועצי התמר ואף אלה השפיעו על יצירתה. בשנת 1980 נסעה עם משפחתה לארצות הברית, שם נחשפה לין לנופים אחרים, מרחבים גדולים של עצים, שעם בא הסתיו שינו את צבעם לכתום, צהוב, חום, אדום, ולפעמים לסגול. עולם הבדים נגלה ללין במלוא יופיו. היא מוצאת בו השראה לספר סיפורים דרך צבעים וצורות, ומציירת בבדים עולם ומלואו. נעמי גורדון-חן, אוצרת גלריית נעמי פארן – פסלים, ברונזה, שיש, אבן ועץ נעמי פארן חיה ועובדת בקיבוץ יגור, מפסלת בברונזה, שיש ואבן ישראלית. כל אחד

נעמי חן גורדון אוצרת התערוכה סיפרה שלא מכבר ביקרה בביאנלה לאומנות בוונציה, המקום בו מוכתבים הטרנדים בעולם האומנות "נפמעתי לראות כיצד אותה אומנות שהייתה נחשבת פעם לפחותת ערך חזרה למרכז הבמה בבחינת להחזיר עטרה ליושנה כך שהביתן הפולני הציג את אומנות עיצוב הטלאים כמייצגת את התרבות המקומית". 

לין חברה באגודה הישראלית למעשה טלאים שם כותבים על אותה אומנות "אמנות מעשה הטלאים (Quilting) המכונה גם עבודת טלאים הינה ביסודה מלאכת חיבור בדים בטכניקות מסורתיות או חדשניות, בעבודת יד או במכונת תפירה ליצירת  שמיכות, כיסויי מיטה, תמונות לנוי, אביזרי איחסון וכו', כיד הדמיון הטוב והיצירתיות של העושה במלאכה. יצירות אלו העשויות שלוש שכבות ומחוברות ביניהן בתיפורי ריפוד מסורתיים או אמנותיים מוצגות כיום במוזיאונים רבים ברחבי העולם ונודדות בין תערוכות מתחלפות

עדויות לעבודות טלאים, חיבור פיסות בד זו לזו ליצירת מוצרים שונים, התגלו לכל אורך ההיסטוריה. הדוגמה הקדומה ביותר נמצאה בקברים במצרים ובסין לפני כ-5000 שנה, ומאוחר יותר, בימי הביניים, כשהכיסויים שימשו לחימום שריון הלוחמים. טכניקה זו שימשה בתי אב רבים במאות ה-13-11 ,כשהאקלים באירופה התקרר באותה תקופה. אז החלו להשתמש בכיסויי מיטה עשויים טלאים, וכן החלו לעצב כיסויי מיטה באמצעות תבניות ודוגמאות. המתיישבים שהגיעו לצפון אמריקה במאות ה-19-18 ,העניקו לה תאוצה ופריחה.

0

תנובה, משיקה לראשונה את יופלה שייק- Yoplait SHAKE סדרת שייקים על בסיס חלב, חיידקי יוגורט ו-30% פרי. הסדרה מגיעה בכוסות של 230 מ"ל עם פתח מותאם לשתייה ומכסה , מכילה את אחוז הפרי הגבוה ביותר מבין משקאות החלב, וכוללת שילובי פירות בכוסות אישיות: בננה, מנגו, תפוז, גזר וצ'יה,  מנגו, בננה, פסיפלורה והל, בננה, אננס וקוקוס ובננה, קיווי ותפוח

מותג החטיפים המלוחים POOF מתרחב לראשונה לקטגוריית המתוקים ומשיק תחת המותג SWEET POOF סדרת מוצרים חדשה – 'ענני שוקולד'.מדובר בחטיף תירס מצופה שוקולד, הכולל שני טעמים – שוקולד חלב ומיקס של שוקולד לבן וחלב.

אסם-נסטלה מחזירה לקראת הקיץ את בייגלה "שטוחים" שומשום בטעם ביסלי גריל – המהדורה חזרה למדפים לאחר שהתקבלו פניות רבות של צרכנים בבקשה להחזיר את המהדורה האהובה.

תלמה מרחיבה את סדרת גרנולה PROTEIN ומשיקה טעם חדש – תפוח וקינמון. הגרנולה החדשה מכילה כ-25% חלבון והיא מצטרפת אל שני המוצרים הקיימים גרנולה בתוספת אגוזים וגרנולה בתוספת שקדים וחמוציות.

מלטיזרס, כדורים פריכים מצופים בשוקולד חלב.הוצע עד עכשיו ברשתות השיווק בישראל באריזות אישיות של 38 גרם לפינוק אישי. כעת, הוא מגיע גם באריזה גדולה 135 גרם, אריזה שאותה ניתן לאכול יחד עם משפחה או חברים. לאריזה מצורפת מדבקת סגירה המאפשרת שימוש חוזר.

מותג העוגיות והוופלים "מן" יצאו במהלך אסטרטגי של הגדלת מגוון המוצרים שמציעה החברה בקטגוריה של וופלים ועוגיות ללא תוספת סוכר. בימים אלה משיקה מן קוביות ופל מינימן ללא תוספת סוכר, בטעם השוקולד המוכר והטעים של ופלים מן.

תנובה,מרחיבה את פעילותה בקטגוריית תחליפי החלב, ומשיקה לראשונה ארוח-טופו: טופו בטעם טבעי שיכלול באריזה רוטב לבישול ולהקפצה של הטופו  – לבד או כחלק מתבשיל. בשלב ראשון הסדרה תכלול שני טעמים אסיאתיים: רוטב קרם קוקוס וקארי, ורוטב סצ'ואן.

לאור ההצלחה של סדרת משקאות Fruit&Veg, מצטרף לסדרה טעם חדש : תפוח חמוציות אוכמניות גם הוא מבטיח, כמו כל סדרת Fruit&Veg, הנאה מושלמת בדרך הקלה והנוחה מכל הטוב שבפירות ובירקות.  ללא תוספת סוכר, ללא ממתיקים מלאכותיים, ללא חומרים משמרים וללא צבעי מאכל.

דיפלומט משווקים בימים אלו את המותג CIRIO – מותג עגבניות איטלקי. צ'יריו מתמחה במוצרי מזון איכותיים, בעיקרם שימורים המבוססים על 100% עגבניות איטלקיות, כמו למשל מחית עגבניות, עגבניות מרוסקות או מקולפות, רסק עגבניות ורטבי פסטה- כולם מעגבניות טריות אשר הבשילו על קרקעות שטופות שמש בשדות איטליה, נקטפו בשיאן ועובדו תוך 24 שעות.

 

אריאלה אמרוסי קוסמטיקאית מובילה מעל 35 שנה בתחום היופי והאסתטיקה משיקה סבון פנים לניקוי יסודי לעור שמנוני עם פורמולה ייחודית המסייעת בהפחתת שומן עודף בעור הפנים. התכשיר מסיר את תאי העור המתים הסותמים את הנקבוביות וגורמים להתפרצות של אקנה. בזכות השילוב של חומצה סליצילית, גליקולית ולקטית, העור מקבל בוסט של לחות ולאחר השימוש העור נותר נקי וקורן.

 

קלרינס, מותג טיפוח העור היוקרתי מספר 1 באירופה משיק: מייק אפ SKIN ILLUSION VELVET, פריימר הכולל הגנת SPF ומסקרה Supra Lift & Curl Mascara

SKIN ILLUSION VELVET- לאור ההצלחה הגדולה של המייק אפ המטפח האייקוני של קלרינס- SKIN ILLUSION קלרינס ממשיכים עם ההצלחה בגימור מאט. מייק אפ למראה מאט המטפח את העור, מכיל מרכיבים הקיימים במוצרי הטיפוח, ומתהדר במרקם קל וטבעי.

במיוחד לקיץ, כבסיס לאיפור קלרינס משיקה פריימר הכולל הגנת SPF30 ומשלב 2 תועלות: מסייע לשיפור עמידות האיפור ומסייע להגן על העור מפני קרני השמש. מרקם רענן וקל המתמזג בצורה מיטבית עם העור ומסייע למראה עור קורן וחלק. מכיל תמצית שושן ים המסייעת לשמירת הלחות בעור למשך 24 שעות.

ארקוסטיל מותג כלי הבית המוביל בישראל בבעלותה של חברת מילניום מרקטינג מציג: בקבוק נירוסטה תרמי מעוצב השומר על הטמפרטורה למשך כ-24 שעות. הבקבוק התרמי הינו בקבוק שתייה רב פעמי מלא בסטייל  המגיע במגוון עצום של  צבעים ועיצובים שיתאים גם לריצה וגם סתם לעבודה.

 

0

ינטל היא דרמה מוזיקלית סוחפת רבת משתתפים, מחזמר מרגש ומרטיט את הלב

המספר את סיפורה של ינטל,בחורה יהודייה צעירה שלאחר מות אביה, עוזבת את העיירה ויוצאת להגשים משאלה: ללמוד תורה בישיבה.בתחפושת של בחור צעיר עם רצון לחיים אחרים.

הוא/היא מגיעה לישיבת ביכוב ומתאהבת באברך צעיר, יפה תואר והעילוי של הישיבה. אבל לאברך יש אהובה קודמת, וכך הקשר הולך ומסתבך…

המחזמר ינטל – העלילה והשירים בו  וכמובן המשחק המעולה עוסקים במנוע הראשי של החיים: התשוקה הבוערת להבנה ולאהבה. מרגש עד דמעות .

השחקנים: סתיו צוברי, חן גבעתי, אוריה ג'ורג'י, אורי אמויאל,רחל בכנר,שני שוורץ,איתן ווסר, תומר דגני- דוסטאר =

להופעות ופרטים www.mastikhafakot.com

0

שניים בדואט – שני קולות בהרמוניה מושלמת לשירים גדולים ואהובים. שני זמרים ברמה בינלאומית שהופיעו על הבמות הגדלות בארץ ובעולם

במחווה מוזיקלי מרגש סובב עולם לשירים האהובים בשפות שונות ובהפקות מגוונות. השניים- מופעים בערבי קלאסיקה מוזיקליים נוסטלגיים מבוססים על רפרטואר ליצירותיהם של גיבורי תרבות ישראלים, משוררים ופזמונאים שעצבו את פס הקול של מדינת ישראל.

שניים בדואט מופע מוזיקלי מחווה לשירי יורם טהר לב – מתוך סדרה מוזיקלית שנוצרה והופקה סביב יצירות של פזמונאים – סופרים ומשוררים ישראלים אהובים – . לרגש את הדור המבוגר ביצירות שליוו אותו בשנים שחלפו ושיהיה לנטוע את הנכס התרבותי המפואר בשורשיו של הדור הצעיר.

יורם טהר לב ז"ל אחד מעמודי התווך של מדינת ישראל שהלך לעולמו בינואר האחרון – המופע משלב קטעי קישור קצרים על תחנות חייו.

להופעות ופרטים www.mastikhafakot.com

0

החנות החדשה השמינית במספר של  UNDER ARMOUR נפתחת החודש. החנות משתרעת על פני שטח של  400 מ״ר וממוקמת במתחם חוצות המפרץ בחיפה ויהיה ניתן לרכוש בה את מגוון הפריטים של המותג, נעליים ביגוד ואביזרים בקולקציות לגברים, נשי. וילדים. חברת גרונדמן ושות׳ נחשבת ליבואנית הרשמית של מותג אנדר ארמור בישראל

החנות החדשה מעוצבת בצורה ייחודית ומושקעת כדוגמת חנויות המותג ברחבי הארץ עם מראה חדשני, נקי, מודרני. בנישת הביגוד הספורטיבי, מגלה החברה חידושים טכנולוגיים ואופנתיים מדי עונה, תמצאו קולקציה רחבה של בגדי ספורט איכותיים ומקצועיים המתאימים לריצה כמו: חולצות מתנדפות זיעה, טייטצים ומכנסי ריצה בעלי טכנולוגיות מתקדמות, חזיות ספורט, מכנסי אימון מבדים השומרים על טמפרטורת גוף המתאמן ובעלי טכנולוגית קירור גוף המקדמות ביותר, כמו גם, בגדי אימון לחדרי כושר, טייטצים, מחטבים לצד תיקים ואביזרים ספורטיביים ואופנתיים.
לדברי מנהלת השיווק של מותג הספורט UNDER ARMOUR בישראל נעה לב: "אנו מתרגשים להשיק חנות נוספת של המותג העולמי ׳אנדר ארמור׳ בעיר חיפה, מדובר בחנות  OUTLETשל המותג במתחם חוצות המפרץ. זוהי החנות השמינית של המותג בישראל ולרגל הפתיחה הלקוחות ייהנו מהנחה משמעותית של עד 50% הנחה על כל הפריטים המוצעים בחנות״.

החנות ממוקמת בקומה 2 ליד אורבניקה.

0

 

הסופרת והמשוררת ד"ר רוז שעבאן ניהלה בתי ספר מצליחים בגליל אך שהציעו לה לנהל את בית הספר היסודי דלת הכושל במקום מגוריה – טורעאן היא היססה ואז הסכימה לעשות זאת בדרכה שלה. ל בית הספר שנמצא בשכונה קשת יום סבל מדימוי שלילי אך שעבאן הכניסה אליו רוח חדשה: מרחבי למידה ושיטות לימוד שמבוססות על תפיסת האינטליגנציות המרובות שהפכו אותו ל'בית ספר מנגן' שאומץ בידי תזמורת מקומית. התוצאות לא איחרו לבוא – ציוני המיצב עלו וחצו את הממוצע הארצי. האקלים הבית ספרי השתנה לטובה והמוסד החינוכי זכה בפרסים "אפילו ההורים הדתיים והשמרנים נכנעו והסכימו שילדיהם ינגנו" סיפרה שעבאן

ד"ר רוז שעבאן הייתה אורחת הכבוד בועידת סל תרבות ארצי שעסקה בנושא של שילוב אומנות בלימוד בית הספר ואין יותר מסיפורה של ד"ר שעבאן כדי להדגיש עד כמה בכוכה של אומנות לרומם לגבהים את הישגי ואווירת בית הספר. מדובר בבית הספר היסודי ד' בישוב טורעאן בגליל התחתון. בית הספר ממקום בשכונה קשת יום וסבל מדימוי שלילי. כשהציעו לד"ר שעבאן שעד עד ניהלה בהצלחה כמה בתי ספר (בניהם בית ספר מורכב בכפר ריינה). לבוא ולנהל את בית הספר היסודי דלת בשנת 2013. תחילה היא היססה אך הסכימה לבסוף "האמנתי בתפיסה של אינטליגנציות מרובות של גרדנר ואכן יישמתי זאת בבית הספר כשפתחתי מרחבי למידה באומנויות, במדעים וגם במוזיקה. הפכנו 'לבית ספר מנגן' בעזרת ליויי צמוד תזמורת מתרשיחא. התלמידים נגנו במקומות שונים. וזה הוביל לשינוי בישוב. זה שיפר את האקלים המקומי וגרם לרוגע ושקט. רמת האלימות ירדה". 

רוז שעבאן סיימה דוקטורט בספרות והוציאה לאור את ספר השירים הראשון שלה בשנת 2020. לאחר מכן פרסמה עוד ספר שירה וחמישה סיפורים לילדים. שעבאן אם לשלושה וסבתא לארבעה, מורה לערבית וד"ר לספרות ערבית. שעבאן פעילה חברתית בישוב שלה והשתתפה בכנס שלום שנערך בקוריאה הדרומית

0
צילום: איל אמיר
צילום: איל אמיר

מגוון סדנאות מדע וטכנולוגיה בנושאי מייקרים, רובוטיקה ואסטרונומיה, במסגרות שבועיות למסיימי כיתות א'-ח', לפי שכבות גיל בנפרד ובהתאמה. מדי שבוע תתקיימנה 2-3 סדנאות התנסות מעשיות לכל שכבת גיל, ובנוסף לפעילויות, ייערכו סיורים מודרכים באולמות ובתערוכות השונות של המוזיאון, בהתאם לתכני כל סדנה. בכל מחזור ניתן להירשם לסדנה אחת או יותר, כאשר נושאי סדנאות המייקרים לבחירה: המחר כבר כאן, מתבוננים רחוק וגם קרוב ו/או אגדות מתעוררות לחיים. סדנאות הרובוטיקה תתמקדנה בנושאים כיף עם רובוטים ו/או גן החיות הרובוטי, וסדנאות האסטרונומיה – במסע במערכת השמש.

סאמר-טק במדעטק, בין התאריכים 10 ביולי עד 28 ביולי בין השעות 8:00 ל- 13:30. מחירים: בין 180 ₪ לבין 500 ₪, בהתאם למשך ולתוכן הסדנא. לפרטים נוספים ולהרשמה: https://www.madatech.org.il/madatech-summer-camp-2022

0

אסם-נסטלה, מחזירה לקראת הקיץ את פופקו – פופקורן במבה, חטיף פופקורן בציפוי בטעם המוכר והאהוב של במבה. השילוב בין הפופקורן שמתפצח בפה לציפוי העשיר בטעם במבה יוצר חטיף מתוק-מלוח וחווית אכילה מרגשת ומהנה במיוחד.

זיתא משיקה את סדרת השקשוקות. 4 מוצרים בטעמים ייחודיים עם תוספות מיוחדות: שקשוקה עם חצילים צלויים, שקשוקה עם קוביות ארטישוק, שקשוקה ירוקה עם תרד וזוקיני, לצד שקשוקה קלאסית עם פלפלים צלויים.השקשוקות של זיתא מיוצרות מחומרי גלם איכותיים, במרקם עשיר בירקות ובטעם ביתי נפלא, על בסיס שמן זית כתית מעולה, ללא חומרים משמרים, ללא צבעי מאכל וללא חומרי טעם ריח.

לכבוד הקיץ, ויסוצקי מרחיבה את מגוון החליטות המרעננות עם חליטה חדשה למשקה קר בטעם אפרסק, הפרי הקייצי האהוב, במהדורה מוגבלת. תהליך ההכנה פשוט וקצר:  1/3 מים חמים ותיון מסדרת החליטות של ויסוצקי (או כמה תיונים אם רוצים להכין קנקן ולארח), 1/3 קרח ו1/3 מים קרים – ויש משקה מרווה, מרענן ומצנן לימי הקיץ הלוהטים של ישראל.

רשת הגלידריות לג'נדה מרעננת עם תחילת הקיץ בטעמים מפתיעים במיוחד: גלידת פנינים שחורות, גלידת אגוזי מקדמיה והלהיט, הטעם המושלם שהפך להיסטרייה – פיסטוק קראנץ'.

גלידת שטראוס יוצאת בסדרת פיינטים חדשה בשיתוף מותג השוקולד "קליק. בסדרה: שוקולד לבן קרם עוגיות: גלידת שמנת בטעם שוקולד לבן עם ריפל בטעם קרם עוגיות בתוספת כדורים פריכים בציפוי שוקולד חלב ושוקולד לבן, וניל קרמל מלוח: גלידת שמנת בטעם וניל עם ריפל בטעם קרמל מלוח בתוספת כדורים פריכים בציפוי שוקולד חלב, שוקולד בננה: גלידת שמנת בטעם שוקולד עם ריפל בטעם בננה בתוספת כדורים פריכים בציפוי שוקולד לבן.

 

 

חטיף הגבינה הקראנצ'י, צ'יטוס, משיק טעם חדש המצטרף למגוון המוצרים הקיים של חטיפי המותג: צ'יטוס בטעם צ'דר חלפיניו.. מדובר באחד הטעמים האייקוניים בחו"ל וכעת הוא מגיע גם לישראל.

שוקולית, משיקה מהדורת קיץ מיוחדת ומוגבלת הכוללת שני טעמים חדשים למשקה הישראלי המוכר והאהוב: שוקולית בטעם טופי קרמל ושוקולית בטעם נוגט. זה הגיוון הראשון מזה כמעט עשור לטעם המשקה המוכר.

מותג השוקולד Snickers בפעילות משותפת עם אפליקציית Spotify. רוכשים Snickers (חטיף בודד או מאגדת), סורקים את ה- QR קוד ובוחרים פלייליסט מותאם אישית: "אתה לא עצמך כשאתה רעב".

0

זה נשמע כמו סצינה מ'קיל ביל' אך יש אנשים שמוכנים להיקבר באדמה "כדי להיוולד מחדש". תכירו את קרינה רוזנבאום ומירב לימן שעוסקות 'באקו תרפיה' ומנחות טקסי קבורה של אנשים שמשלמים להן כדי להיקבר. כך פגשתי זוג צעיר שהחליט להעניק לעצמו במתנה 'טקס קבורה': "זה עוזר לי להיפתר מהחלקים הילדותיים שלי" סיפר הגבר. "זוהי מסורת שמאנית קדומה שעוזרת לנו להתחבר לאמא אדמה ולהשתחרר מהפחד למות". סיפרה מנחת הטקס 

המוות מלווה אותנו למן רגע הלידה ועד לסיום החיים אך בתרבות הוא 'האחר המודחק הגדול'. המוות שבתרבויות קדמוניות נחשב לחלק בלתי נפרד ממעגל הלידה והכיליון נדחק לשולי התודעה.

שעת ערב בחוף הקשתות בקיסריה. זוג מצטלם לקראת יום החתונה, נופשים מגיעים לטבול במים וכמה דייגים נצפים מרחוק ובין כל אלו זוג צעיר בשנות השלושים לחייו הולך בין הדיונות עם סדין ושתיקה מוזרה "בן הזוג שלי החליט שהוא רוצה ליום הולדתו 'טקס קבורה" מספרת בת הזוג "אני חושב שזה יעזור לי להיפתר מכמה חלקים ילדותיים" מסביר הבחור עם רעמת השיער. 

"טקס קבורה" מסבירה מנחת הטקס 'האקו תרפיסטית' מירב לימן "שואב השראה מהדתות השמאניות" ומוזגת למשתתפים קקאו מרוכז שאמור לעורר את המשתתפים "קקאו שימש בעבר בטקסים שמאניים". סיפרה. 

לצידה של לימן מנחה את הטקס קרינה רוזנבאום שבעבר ניהלה חברת טיולים : "אני סובלת מאלרגיה קשה שמכניסה אותי כל לילה למצב של קשיי נשימה קשים בהם התחושה היא שאני קרובה למוות. אני מחזיקה את עצמי בקושי ומשתמשת במשאפים כדי לעבור את הלילה. מתוך בקשה עמוקה לא לפחד להרפות ולא לפחד לשחרר אחיזה הגעתי לטקס קבורה כמקום ריפוי. מקום בו אני יכולה להרשות לעצמי מנוחה מלאה, מבלי להיות שם בתפקיד של אמא, בת זוג או בעלת עסק. פשוט להיות מי שאני ועדיין להיות ראויה לאהבה. את הטקס הכרתי לראשונה במסגרת לימודי אקותרפיה במכללת כרכור"

אילו אנשים מגיעים לטקס קבורה 

"האנשים שמגיעים להתנסות  הם בד"כ אנשים שעושים עבודה התפתחותית מסוג כלשהו. אנשים שיש להם אומץ לראות צדדים שונים בעצמם ולקחת עליהם אחריות. לא אנשים שבורחים אלא כאלה שמוכנים להתמודד. כמו כן אנשים שרגילים לקבל אהבה בזכות העשייה שלהם בעולם ושקשה להם לנוח ולא להיות בעשייה. שרוצים ללמוד לעצור. גם אנשים שמרגישים לבד בעולם ומוצאים את החיבור עם הטבע כמשהו מנחם ומחזק וגם אנשים שרוצים להתיידד עם מושג המוות".

לפני טקס הקבורה המנחות לוקחות קטורת ונרות ונותנים למשתתפים. לאחר מכן הנקבר חופר לעצמו את הקבר. לאחר מכן עוטפים את הנקבר בסדין והוא נכנס לתוך הקבר ומכסים אותו באדמה וחול עד שמותירים עבורו פתח קטן לנשימה "יש כאלו שגם מעדיפים לכסות עוד יותר ולנשום בעזרת קשית". 

אילו תגובות אתם מקבלים מאנשים שמשתתפים בטקס הקבורה ?

"יש כאלה שאומרים שמרגישים כאילו עשו אהבה. הרבה מדברים דווקא על המקום של התמיכה לבן זוג שבפנים, כמה זה מיוחד שבן הזוג במקום פגיע ונזקק וכמה מיוחד היה להיות שם עבורו

משתתפת שסיפרה שהיה לה חזק מאד לסמוך על בת הזוג שלה בזמן הטקס וכמה המקום של אמון ולסמוך פגוע אצלה ושהעיזה שוב לסמוך, שזה לא ברור מאליו. ישנם כאלה משתתפים שמספרים על מרחב עצום של תמיכה שמזין אותם

משתתף שמספר שראה את ההספד שלו בלוויה ושמתוך כך שהוא כבר מת ושהעולם ממשיך להתנהל כרגיל, הוא הבין שהכל בסדר, שהוא יכול להרשות לעצמו לשחרר ולהנות יותר בחייו".

מה מטרת הטקס ? 

"מטרות הטקס לדעתי הן החוויה שאנו ראויים לאהבה מעצם קיומנו, תחושת אחדות שהיא מאד מרפאה וממגנטת ומובילה לשקט פנימי ושלווה וקבלת המוות כתזכורת לכך שכל רגע בחיינו הוא חד פעמי ומיוחד ולכן לא שווה לכעוס או להתבעס, אפשר תמיד להכיר תודה על כך שאני בחיים, שיש לי אהבה, בית, בן זוג, יציבות ועוד"