3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

א’, התגייס לפני כשנה וחצי לחיל השיריון בצה”ל, מספר שבועות לאחר שעבר ניתוח * במהלך הטירונות התלונן לא פעם על כאבים וחששו כי יגרם לו נזק אך לטענתו זכה לזלזול מצד מפקדיו * בקשתו להכיר בו בנכה צה”ל נדחתה וכעת הוא מערער על ההחלטה באמצעות עו”ד רועי סבג

א’, תושב האזור (חיפה), התגייס בשנת 2018 לחיל השיריון בצה”ל, כ-6 שבועות בלבד לאחר שעבר ניתוח וריקוצלה.

במהלך הטירונות הקרבית, התלונן א’ פעמים רבות, על כאבים באזור הניתוח אך כל פניותיו למפקדיו נדחו שוב ושוב והסתכמו במשככי כאבים שניתנו לו על ידי רופא היחידה.

במהלך המסע הרגלי שהשתתף א’ הטירון התמלא חששות כבדים כי “התפרים שבאזור הניתוח יפתחו” כדבריו למפקדיו ואף סבל מכאבים עזים באזור הניתוח ומהקושי הגופני אך לטענתו, תלונותיו זכו לזלזול מצד מפקדיו בטירונות.

עו”ד רועי סבג, אליו פנה א’, מספר: “בשיאו של מצב הדחק והחרדה (במהלך המסע רגלי), לקה א’ בתסמונת פוסט טראומטית. משרד הביטחון הגדיר תסמונת זו כ”הפרעה קונברסיבית-אפוניה”. הפרעה זו היא הפרעה נפשית שאינה מאפשרת לא’ לדבר, אלא לכל היותר לגמגם הבהרות אך א’ סובל למעשה משיתוק של מיתרי הקול כחלק מפוסט הטראומה”.

בימים הראשונים שלאחר האירוע, מפקדיו של הטירון סירבו להאמין לתלונותיו ובחרו לראות בו כמי שאינו דובר אמת. רק כ-3 חודשים לאחר שא’ חדל לדבר, הוא שוחרר מהצבא בפרופיל 21.כיום, בחלוף כשנה וחצי מקרות האירוע, א’ אינו מסוגל לבטא עצמו בעל פה אלא רק בכתב. א’ מתקשה למצוא מקום פרנסה וכן מתקשה לחזור לחיי שגרה.

“תביעה שהוגשה עצמאית מטעם בני המשפחה להכרה בנכות ממשרד הביטחון נדחתה בנימוק שאין קשר סיבתי בין השירות הצבאי לבין המחלה”, אומר עו”ד רועי סבג שמגיש בימים אלו ערעור על החלטת קצינת התגמולים לבית משפט השלום בחיפה.

עו”ד רועי סבג: “מדובר בנער מבריק שהצטיין בלימודיו בטרם גיוסו לצה”ל. צר לי כי משרד הביטחון החליט להתנער מחובותיו כלפי א’. זכויותיו של מרשי תבררנה בבית משפט השלום”.

0

יום עיון מיוחד בנושא שיווק משרד עורך דין, כנס מסכם של השתלמות בנושא הליכי בוררות וגם מה עשו סגן נשיא בין הדין הארצי לעבודה ושופטת בית משפט השלום לתעבורה בבית הפרקליט בחיפה? השבוע בלשכת עורכי הדין מחוז חיפה

– גולת הכותרת של ההשתלמות בנושא “פרקטיקה של הליכי בוררות”, בריכוזם של ד”ר יהודית קורן ועו”ד רן פינגרר, היתה השבוע במפגש המסכם של ההשתלמות. עו”ד גד מינא, המשמש בעצמו כבורר ומעביר קורסי בוררות במסגרות אקדמיות, הרצה על מספר סוגיות, לאחר מכן התקיים פאנל, שהחל בהרצאתה של עו”ד אורית אסנין, לאחר מכן הפנתה מנחת הפאנל, ד”ר יהודית קורן, שאלות אל חברי הפאנל: עו”ד רן פיגרר ועו”ד אביתר כהן, שעסקו ב”סיפורים מהחיים”. המשתתפים הפנו שאלות לחברי הפאנל, ואף הוזמנו להעיר הערותיהם. מסקנת משתתפי ההשתלמות הייתה, שתיקוני החקיקה והפסיקה שבהם התעשר תחום הבוררות בשנים האחרונות – הפכו את הליך הבוררות להליך משוכלל ומבוקש ממה שהיה בעבר, אך עדיין יש מקום רב להרחיב את הידע והמודעות של עורכי הדין ביחס להליך וליתרונותיו.
– לשכת עורכי הדין חיפה תערוך ב-4.3.2020 יום עיון מיוחד בכרמיאל בנושא “דיני עבודה הלכה וביצוע: ארגז כלים לחישוב זכויות עובדים”. את יום העיון מרכזים עו”ד ארנית זוננברג ועו”ד שחר הופמן, יו”רים משותפים של ועדת בית הדין לעבודה ואת דברי הברכה יישא עו”ד חוסיין עלי, יו”ר משותף של מוקד כרמיאל. יהיה מעניין.
– כנס עסקי מרתק המיוחד התקיים במוקד קריות בראשותו של עו”ד מימון טולדנו וסגניתו, עו”ד בת אל מנור. עשרות עורכי דין נהנו מהרצאותיהם של עו”ד סאמי אבו ורדה על שיווק ושימור לקוחות, חגית יצחק על שיווק ויחסי ציבור למשרד עורך דין בסביבה תחרותית ויועץ המס בני קויתי העשיר הנוכחים בהיכרות עם דרישות החוק מהעסק הקטן.
– השבוע התכנסה ועדת לשון הרע של לשכת עורכי הדין מחוז חיפה בראשותם של עוה”ד בן קרפל ויניב ברוך, הסגנים יובל אדלר,אביעד רייכמן ואבי אברהם. עוד נכחו החברי הועדה סופי אביב, יואב הריס ורון אביב.
– לא היה ניתן להכניס סיכה לאולם בית הפרקליט בחיפה במפגש הראשון של השתלמות בדיני עבודה. מאות עורכי דין הגישו לשמוע את שופט בית הדין הארצי וסגן הנשיאה, השופט אילן איטח ואת נשיא בית הדין האזורי בחיפה, כבוד הנשיא קוגן. כולם מחכים להמשך ההרצאות המרתקות בהשתלמות, בריכוזם האקדמי של עוה”ד ארנית זוננברג, עו”ד שחר הופמן, יו”רים משותפים, ועדת בית הדין לעבודה ועו”ד שרית לוינסקי, פרקליטות מחוז חיפה.
– בלשכת עורכי הדין חיפה נפתחה ההרשמה לסדנה בנושא “כתיבה משפטית” שם תעשיר את הידע של עורכי הדין, עו”ד דנה פאר, מרצה לכתיבה משפטית ואקדמית, חוקרת לשון המשפט וחברה בוועדה לניסוח משפטי בלשכת עורכי הדין ומנהלת את הבלוג “משפט פשוט”. הסדנה תחל ב-24.3.2020 ותכלול שני מפגשים.
– בבית הפרקליט בחיפה נערך השבוע קורס החייאה אותו העבירו נציגי מחלקת ההדרכה של מגן דוד אדום.
השתלמות נוספת בדיני תעבורה תמה השבוע בלשכת עורכי הדין מחוז חיפה. במפגש האחרון השופטת כרמית פאר גינת, בית משפט השלום תעבורה חיפה, הרצתה בנושא:” הליכים מקדמיים” ונערך פאנל מסכם בנושא “עבירות המתה והשלכותיהן על עבירות ההריגה בתעבורה” בהנחיית עו”ד ענאן ג’נאם ובהשתתפות השופט גיל קרזבום, סגן נשיא בית המשפט לתעבורה חיפה, ד”ר חאלד גנאים מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, עו”ד ראמי סאלמה, סגן בכיר א’ פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) ועוה”ד תומר גונן ובוריס שרמן.
את ההשתלמות ריכזו אקדמית עוה”ד אבי חליוא ואמיר בר דיין, יושבי ראש משותפים ועדת תעבורה ועו”ד ענאן ג’אנם מפרקליטות מחוז חיפה(פלילי). גם לעו”ד חגית יוסף, סייעה בארגון.
ועדת בית דין לעבודה בראשותם של עוה”ד ארנית זוננברג ושחר הופמן לא שוקטת על שמריה ושוב התכנסה השבוע לעניינים שעל סדר היום, שהמשיך בפעילות ועדת בית הדין לעבודה והפורום להשתלמויות עם מפגש שני בהשתלמות – שעסק בחוק שעות עבודה ומנוחה. על התיקונים וחידושי הפסיקה מפי דבורה ספיר אליעזר,סגנית בכירה ליועמ”ש,משרד העבודה והרווחה והשירותים החברתיים.
השופט אסף הראל מבית הדין האזורי לעבודה בחיפה הגיע השבוע ללשכת עורכי דין בחיפה ודיבר על פרוצדורה ודיני הראיות בביה”ד לעבודה בכלל ועל רקע השינויים בתקנות סד”א בפרט. אולם גדוש ומלא נרשם במקום כשמאות עורכי דין מילאו את אולם ההרצאות בבית הפרקליט.

0

נבחרת כדורשת נשים עולה לחצי הגמר, עורכי הדין של מחוז חיפה מתארחים בטמרה, לאיזו השתלמות נרשמו לא פחות מ-360 עורכי דין? ועוד דברים שקרו השבוע בלשכת עורכי הדין חיפה

1.
נבחרת כדורשת נשים של לשכת עורכי הדין מחוז חיפה בניצוחה של הקפטנית עו”ד חפצי דנינו ממשיכה להביא כבוד.
בטורניר הכתר בירושלים בו השתתפו 32 קבוצות כדורשת מישראל ומהעולם ובין היתר, אוסטריה, יוון ואיטליה, ניצחה נבחרת המחוז בחלוקה לבתים את הקבוצות: נט מיקס מהמרכז, עומר מירושלים ובית הכרם מירושלים והעפילה למשחק רבע הגמר מול קבוצת ג’ורג’ס, משחק בו ניצחו עורכות הדין והעפילו למשחק חצי הגמר נגד קבוצת פיוניר כפר סבא.

הנבחרת סיימה במקום הרביעי מתוך 32! שאפו ענק לעורכות הדין חפצי דנינו, אורית קורן, יערה לב ירמיהו, נטלי אלגרבלי, נועם דיסגני, אינסה שיכמן, אילנה לוי ויגדור ונווה ברוש.

2.
מה הפרקטיקה של ניהול הליך חדלות פרעון ליחיד על פי חוק? במוקד טמרה של לשכת עורכי הדין, בראשות עו”ד מועין ערמוש, התקיים יום עיון בנושא תקנות חדלות פירעון ושיקום כלכלי שרוכז על ידי עוה”ד ענבל בית הלחמי, איתי פריימן ואסיא סיוון, יו”רים משותפים ועדת חדלות פרעון. עו”ד מועין ערמוש, יו”ר מוקד טמרה פתח בברכות את המפגש ולאחריו נשמעו הרצאותיהם של הרשם עופר שורק, לשכת ההוצאה לפועל קריות, ועו”ד אוריאל יצחק כפיר, ב”כ הכונס הרשמי והאפוטרופוס הכללי מחוז חיפה והצפון.

3.
רוצים לדעת מניין האנגלית שלי? לשכת עורכי הדין מחוז חיפה תקיים השתלמות באנגלית למשפטנים (דיבור וכתיבה) שמרוכזת אקדמית על ידי שרי קרישבלום גברא, מתמחה בלימוד אנגלית עסקית ואנגלית מדוברת ומרצה מבוקשת בחברות היי-טק ומשרדי עורכי דין. מהרו להירשם.

4.

יו”ר ועדת האתיקה, עו”ד שאדי סרוג’י, הרצה השבוע בפני עורכי הדין של מחוז חיפה בהשתלמות בדיני תעבורה. עו”ד סרוג’י דיבר על חוק הלשכה, הכללים, שאילתות וסוגיות אתיות מעולם התעבורה אך לא רק. לפניו הרצה עו”ד יוסי יעקבי, יו”ר משותף ועדת תעבורה בלשכת עורכי הדין, בנושא שכרות.

5.

לא פחות מ-360 עורכי דין נרשמו להשתלמות בדיני עבודה של לשכת עורכי הדין חיפה, שנאלצה לסגור את ההרשמה. ההשתלמות מרוכזת על ידי עוה”ד ארנית זוננברג ושחר הופמן, יו”רים משותפים של ועדת בית דין לעבודה ועו”ד שרית לוינסקי מפרקליטות מחוז חיפה.

6.

דגשים בעריכת הסכמים ופשרות עם רשויות המס, החלטות מיסוי מקדמיות ככלי לצמצום מחלוקות והליכי ערעור על החלטות של רשויות המס – על נושאים אלה ואחרים ידברו ב-26.2.2020 ביום עיון תחת הכותרת “לחלוק על חבות המס”. יהיה מעניין.

7.

כחלק מאידיאולוגיית ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו”ד אבי חימי, כנסים מקצועיים של הלשכה יתקיימו בכל הארץ והפעם בחיפה. אז רשמו ביומנים: כנס סוף שבוע בדיני מקרקעין יתקיים ב-5.3-7.3.2020 במלון דן כרמל בחיפה. את הכנס מרכזים אקדמית ד”ר עו”ד אריאל פלביאן, עו”ד אברהם ללום, עו”ד לירז ראש ועו”ד עומר גדיש. על החלק האומנותי יופיעו הזמרת רוני דלומי והסטנדאפיסט בני ברוכים.

בין נושאי הכנס: • האם תמ”א 38 מסיימת את הדרך? • הרצאות קצרות ומעניינות בנושא התחדשות עירונית • פנקסי המקרקעין – ראיה חותכת? • הרצאות קצרות ומעניינות בנושא תכנון ובניה • דיבייט בנושא מחיר למשתכן • מעמדה של הערת אזהרה • מקרקעין במשפט העברי ועוד.

8.

לשכת עורכי הדין מתכוננת לקרנבל פורים ענק בו ישתתפו עורכי דין מכל רחבי הארץ במתחם לאגו בראשון לציון ב-10.3.2020. עורכי הדין יהנו מתחרות תחפושות נושאת פרסים, בר אוכל, בר אלכוהול חופשי, DJ והופעה של ליאור נרקיס.

9.

יו”ר לשכת עורכי הדין חיפה, עו”ד תמי אולמן, שלחה ברכת טו בשבט שמח לכל חברי המחוז.

10.

השבוע נערך המפגש השני של השתלמות רשלנות רפואית בלשכת עורכי הדין חיפה שנפתח בדברי פתיחה של עו”ד ערן בקר יו”ר פורום ביטוח ארצי ומשנה ליו”ר ועד המחוז. את ההרצאה הראשונה העביר עו”ד סמי אבו ורדה שהרצה על רשלנות רפואית ברפואת המשפחה. את ההרצאה השנייה העבירה ד”ר פזית שקד רוקחת קלינית שהרצתה על רשלנות בטיפול תרופתי “הסיפורים שמעל ומתחת לפני השטח”. היה מרתק.

 

0

מגוון פעילויות תנועה ומגע, בייבי יוגה, עיסוי תינוקות, הרצאות בנושא הקניית הרגלי ישנה, מתחמי יעוץ, מגוון דוכנים ועוד.הפסטיבל יתקיים ב-24.2-25.2, בין השעות 10:30-13:30.  מתחם צילום ומתנה לכל משתתף!הכניסה חינם.

במסגרת הפסטיבל תתקיים פעילות של תנועה, מגע והתפתחות לגילאי לידה ועד הזחילה, פעילות “מתהפכים ומתגלגלים”- לגילאי זחילה ומעלה , בייבי יוגה, עיסוי תינוקות והרצאות בנושא הקניית הרגלי שינה.

כמו כן, יוצבו במקום יוקמו שני מתחמים מיוחדים: מתחם ייעוץ אישי להורים בנושא הקניית הרגלי שינה  עם יועצת שינה מוסמכת ומתחם צילום מקצועי, בו יוכלו ההורים להצטלם למזכרת יחד עם התינוק על ידי צלם מקצועי. 

בנוסף, יוצבו דוכנים מיוחדים שקשורים לעולם התינוקות ותינתן מתנה לכל משתתף!

להלן תכנית היריד: 

יום שלישי ה-24.2:

10:30- תנועה מגע והתפתחות לגילאי לידה עד זחילה בהנחיית עדי רוזנפלד.

11:30- פעילות “מתהפכים ומתגלגלים” לגילאי זחילה ומעלה בהנחיית עדי רוזנפלד.

12:30- הרצאה ” הקשר בין גבולות לשינה” לגילאי חצי שנה ומעלה בהנחיית נטי בר.

יום רביעי ה- 25.2:

10:30- בייבי יוגה בהנחיית שלומית הולצברג.

11:30 -עיסוי תינוקות בהדרכת שלומית הולצברג.

12:30- הרצאה בנושא הקניית הרגלי שינה בהנחיית נטי בר.

מתחמי צילום יתקיימו בין השעות: 10:30-13:30.

*הכניסה ללא תשלום*

0

הכן את רכבך לחורף אינו רק תשדיר פרסומת, נהיגת חורף לעומת נהיגה בקיץ מסוכנת יותר. לא בכדי, הנהיגה בחורף מסוכנת יותר ומועדת ליותר לתאונות ולכשלים. יש לכך סיבות רבות שהבולטות שבהן:

 • פחות שעות אור. שעון החורף משאיר לנו פחות שעות אור ומחייב אותנו לשימוש בתאורת הרכב.
 • באופן סטטיסטי התאונות הקשות בשנה קורות בחורף, יותר מאשר בעונות אחרות.
 • הכבישים חלקים, מים בצירוף כתמי שמן מהווים מלכודות אמיתיות על הכבשים. 
 • מזג האוויר- גשם, ערפל, ברד ורוחות מטשטשים ופוגעים ביכולת שלנו לראות באופן חד את כל המשתנים בתמונת הנהיגה שלפנינו. 
 • רכב שלא עובר בדיקת חורף בה הוא נבחן בטיחותית למידת מוכנותו (צמיגים, תאורה, מגבים וכו’) מסכן את הנמצאים בו וגם רכבים אחרים על הכביש או הולכי רגל במדרכה. חלק מההכנות ניתן לבצע במוסכים מורשים וחלקן ניתן לתקן או לבצע לבד, לאחר רכישת האביזרים הרלוונטיים. רבים מהחלקים והאביזרים תוכלו למצוא באתר של חברת ד.ש. לאופר יבוא ושיווק בע”מ, המתמחה בחלקי חשמל וחילוף לרכבים ומשאיות. בחברה יספקו לכם פתרונות איכותיים שיכינו את רכבכם באופן נכון ובטוח לעונת החורף, וזאת עבור מחירים כדאיים במיוחד ועם מערך שירות אמין מקצועי זמין ויעיל וניסיון של 30 שנים.

הכנת הרכב לחורף- תאורה

בעונת החורף שעות היום מתקצרות ולא אחת הראות מוגבלת בגין גשם וערפל, לכן החוק מחייב להדליק אורות בחורף לכל אורך שעות היממה. מכאן שיש חשיבות עליונה לתקינות מערכת התאורה של הרכב ושכל המנורות יפעלו היטב, לרבות עוצמת ותקינות אורות החירום, אורות בלמים, אורות קדמיים ואחוריים, וכמובן תקינותו של המצבר. במידה ועוצמת מנורות הרכב אינה מספקת יש לטפל בבעיה על ידי החלפתן בחדשות, או על ידי החלפת ציפוי רפלקטור של גופי התאורה. כמו כן, שימו לב שהנורות שאתם קונים עומדות בדרישות התקן האירופאי עם סימון, ותמיד מומלץ להחזיק ברכב סט רזרבה של נורות עבור כל הפנסים.

לכניסה לאזור המנורות באתר לחץ כאן

איפה קונים מגבים לרכב ?

הבטחת הראות בכביש מצריכה גם מגבים איכותיים ותקינים לשמש הרכב שיפנו מים ולכלכוך כהלכה, ויספקו ראות מרבית דרך השמשה הקדמית והאחורית. את תקינות המגב ניתן לבדוק לבד על ידי מספר פעולות פשוטות:

 • קודם כל יש להרים את זרוע המגב ולבחון בעין ועל ידי מגע ביד את שלמותו. במידה ומתגלים בלהב של המגב עיוותים או קרעים, סימן שיש להחליפם בחדשים. 
 • יש לבדוק שהמגבים לא התייבשו בקיץ ולא איבדו את גמישותם. 
 • הפעלת המגבים על גבי שמשה רטובה, להתרשם מרמת ניקיון השמשות, ושהמגבים לא מותירים פסי מים או לכלוך. אם המגב לא מנקה כנדרש את השמשה יש להחליפו בחדש. מומלץ להעדיף זוג מגבים איכותי של יצרנים מוכרים המאופיינים בגומי רך, חיבורי זרועות מפלדת אל חלד, ועם מבנה עמיד – עדיף בעל ארבע זרועות אחיזה. 

איזה מגבים הכי טובים לרכב ?

חברה מצוינת למגבים העונה על הסטנדרטים האירופאים לבטיחות הינה חברת Rainbox לצפייה באזור המגבים של ריינבוקס פיוז’ן לחץ כאן

ערכת חירום מלאה לרכב

עכשיו, לקראת החורף, זה גם זמן טוב לבחון את ערכת החירום שלכם ולבדוק שהיא מלאה ויש בה כל שנדרש למצב בו תיתקעו לצד הדרך. בין היתר צריך לוודא שיש לכם:

 • ערכת עזרה ראשונה תקנית ומלאה
 • סט כבלים מתאים
 • אפוד זוהר.
 • סט כלים שלם להחלפת גלגל.
 • פנס יד או ראש
 • שמן לרכב.
 • ערכת מהבהבים לחירום. 
 • כמו כן, בהתאם לאופי הנסיעות והרכב שלכם יתכן ואתם גם נדרשים בציוד נוסף לשעות חירום, כמו טוען מצברים או בוסטר להתנעה וכדומה.   
 • נהגו בזהירות ובבטחה

מעבר לתקינות הרכב, זכרו שלעיתים קרובות הגורם האנושי מהווה גורם מרכזי שאחראי לתאונות דרכים בכבישי הארץ. לכן נהגו בבטחה, בזהירות ואחריות, בהתאם לתנאי הכביש ומזג האוויר, הדליקו אורות, נקו חלונות ומגבים ודאגו ששום דבר לא יסתיר לכם את טווח הראייה. והכי חשוב – שמרו על ערנות, שמרו מרחק, הימנעו מבלימות פתאומיות ופניות חדות, אל תיכנסו לכביש מוצף ואם אתם עייפים עצרו בחניונים ייעודיים להתרעננות.

לעוד פרטים אודות הכנת הרכב לחורף צרו קשר עם ד.ש. לאופר יבוא ושיווק בע”מ בטלפון 04-8405533, רונן 052-8981960, שרון 052-8981962, גיל 052-8981961

 

0
שופטים, אנשי עסקים, עיתונאים ואנשי ציבור באירוע ההשקה המדובר למשרדו החדש של עו”ד רועי סבג, שמתמחה בדיני עבודה, ליטיגציה וגם סכסוכים קיבוציים
במשך שנים שימש עו״ד רועי סבג שימש כעורך דין במשרד עורכי הדין “נ. פינברג ושות'” ברמת גן, הנחשב לאחד המובילים בארץ בדיני עבודה. בעבודתו במשרד התמחה בייצוג מעסיקים בבתי הדין לעבודה ובתיקי ליטיגציה מורכבים לרבות סכסוכים קיבוציים. בשנת 2012 קיבל עו״ד סבג מגן ״שר הרווחה״ לאור הצטיינות והוקרה על הקמת מפעל הזנה לחיילים בודדים והקמת פרוייקטים רבים למען שכבות חלשות בחברה הישראלית.
“הרצון הטבעי להתקרב למשפחה גיבש בליבי ובעיקר בליבה של אשתי את ההבנה שאין מנוס מלשוב הביתה, צפונה”, אמר עו”ד סבג לעשרות הנוכחים שהגיעו בסוף השבוע לאירוע הפתיחה הרשמי של המשרד החדש בחיפה, “היעד המרכזי שלי בשנים הקרובות יהיה להפוך את משרדי לשם דבר בחיפה והצפון”.
הגיעו לנשנש ולברך: סגן ראש העיר חיפה דוד עציוני; יזם הנדל”ן יוסי כהן; איש העסקים, חבר מועצת העיר חיפה ויו”ר אתו”ס יעקב פיינגולד; שופטת בית משפט השלום בחיפה סיגלית גץ אופיר; נציגי השגרירות הנוצרית, יהודית וויל שץ; שדר הרדיו גדי נס; איש התקשורת ואושיית הרשת יבגני זרובינסקי; עיתונאית “ידיעות חיפה” טלי ליבמן; העיתונאי יוני הללי; מומי אלמוג מעיריית חיפה; המקובל הרב שריקי מנתיבות שקבע את המזוזות; ד”ר איזבלה גרינברג; עו”ד יגאל דנינו; איש העסקים משה בדש; עורכת הדין מיכל לביא; אשת העסקים ירדן דוד.
“עוד בהיותי ילד עם חלומות, תקוות והרבה שאיפות – דמיינתי בראשי את המעמד בו אפתח את משרדי. כבן לאב שהיה עצמאי כל ימי חייו, עבורי המעבר משכיר לעצמאי תמיד הרגיש כמובן מאליו, והשאלה היחידה שעמדה על הפרק לא הייתה – אם אהפוך לעצמאי, אלא מתי אהפוך לעצמאי”, סיפר עו”ד סבג לנוכחים, “מתוך השקפה זו, סללתי בקפידה את דרכי – צעד אחר צעד. בכל תחנה שעצרתי במסע חיי ובכל נקודת זמן הוספתי ידע וכלים לארסנל, מתוך הבנה ברורה כי אלו ישמשו אותי, יום מן הימים, בפתיחת משרדי. בסיום לימודי באוניברסיטת חיפה, עזבתי את חיפה לטובת העיר הגדולה. שם עבדתי כמתמחה ובהמשך כעורך דין במשרד נ.פינברג ושות’, המשרד הגדול והמוביל בישראל במשפט העבודה. תקופה זו הייתה אינטנסיבית עם עקומת למידה גבוהה. לאחר שנים של מגורים במרכז הארץ ועבודה סביב השעון, שלי אך גם של אשתי כרואת חשבון במשרד ארנסט אנד יאנג, נולד בני, דון. הרצון הטבעי להתקרב למשפחה גיבש בליבי ובעיקר בליבה של אשתי את ההבנה שאין מנוס מלשוב הביתה, צפונה”.
עוד אמר עו”ד סבג: “רצף הנסיבות לאחר שובי לצפון, הדחיפה מאבי והתשוקה למקצוע – נתנו מענה לשאלה – מתי אהפוך לעצמאי, והתשובה היא 6.2.2020. משרדי יעניק שירותים משפטיים בתחום התמחותי העיקרי דיני עבודה, וכן בתיקים של ביטוח לאומי ונזקי גוף. על דגלו של משרדי אחרוט את הערכים עליהם חונכתי בבית הוריי – הגינות, צדק ויושרה. כל אלו, תוך מחויבות לעבודה קשה, חריצות והתמדה. היעד המרכזי שלי בשנים הקרובות יהיה להפוך את משרדי לשם דבר בחיפה והצפון. כאן, אתם תהוו כח מכריע במאמץ. אני כאן, איתכם – ובשבילכם”.

0
שופטים, רשמים נציגי הנהלת מע”מ והוצאה לפועל פשטו השבוע על בית הפרקליט בחיפה, חבר הועד שהדרים לשאת דברי פתיחה בכנס באילת ומה עוד התרחש השבוע בלשכת עורכי הדין של מחוז חיפה

1.עשרות עורכי דין למדו וגם נהנו השבוע מהרצאה מתובלת בסיפורים משעשעים של עו”ד משה יונאי בבית הפרקליט בחיפה ובהרצאתו התייחס לניגודי עניינים ולניהול הליך הבוררות כאשר “חרב הזמנים” מרחפת על ראשו של הבורר והצדדים. ההרצאה ניתנה במסגרת השתלמות פרקטיקה של הליכי בוררות, שריכזו  עו”ד ד”ר יהודית קורן  ועו”ד רן פינגרר שהרצתה גם על סיוע בית המשפט להליכי בוררות.

2. עו”ד ומגשרת גלית סנה לוריה הנחתה השבוע קורס גישור כללי ולימדה את הנוכחים נושאים כמו משא ומתן המבוסס על הגישה המשלבת ודרכים להתמודדות עם מחלוקות.
3.כיצד ניתן לקבוע כי נהג סיכן בנהיגתו? מה הם המבחנים שחייבים להתקיים למדידת רמת הסיכון? על דברים אלה ואחרים הרצה עו”ד גל מוטאי במפגש השני של השתלמות תעבורה השבוע בבית הפרליקט בחיפה. עו”ד חגית יוסף שסייעה לרכז את ההשתלמות נשאה דברים גם כן כשבראש ובראשונה כולם התרכזו בהרצאתו של ד”ר רון שפירא, נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה.
4.בשנים האחרונות חלו תמורות משמעותיות בחוק תובענות ייצוגיות ובהלכתו החדשה של בית המשפט העליון, בנושא זה דנו השבוע חברי ועדת תביעות ייצוגיות של לשכת עורכי הדין מחוז חיפה, עוה”ד שי פניני, אורן אוזן, צאלח מרזוק וקורן נוימרק, כשלבסוף הוחלט לכנס יום עיון מיוחד בנושא לציבור עורכי הדין במחוז.
5. ממונה מע”מ חיפה צביקה רחמים, סגנו אריה גונן וראש תחום מע”מ חיפה יעקב אמדו התארחו השבוע בלשכת עורכי הדין בחיפה בועדת מיסים ומיסוי פלילי בראשותם של עורכי הדין עוה”ד לירון פריימן, פטריק אלגז, מימון טולדנו ותמיר קלדרון. סקרנים? אז נוכל לספר שנשמעה סקירה רחבה בנושא מפי מנהל מע”מ חיפה.
6. ישנה חשיבות רבה להגשת בקשות בסעד נכון להוצאה לפועל וגם הניסוח חשוב, על דברים אלה ואחרים דיברה השבוע הרשמת אלה פטל, הממונה על הרשמים במחוז חיפה והצפון בועדת הוצאה לפועל של לשכת עורכי הדין בחיפה. יושבי הראש של הועדה עו”ד קרן אבריאל, אוסאמה חזבון, פרג’ טאהא ומשה ישראל הודו לפטל ולנציגים הנוספים שהתארחו בועדה: הרשמת לינא בולוס – רשמת הוצאה לפועל עכו, שרונה דהן – מנהלת מחוז חיפה והצפון רשות האכיפה והגבייה, ארז אוחנה -,מנהל תחום חדלות פרעון מחוז חיפה ואת יושבי ראש ועדת חדלות פרעון במחוז,עוה”ד איתי פרימן,ענבל בית הלחמי ואסיא סיוון.
7. עו”ד גיא פייביש העביר השבוע הרצאה בבית הפרקליט בחיפה בנושא “עסקאות מקרקעין ותביעות המקרקעין”. את ההרצאה העביר במסגרת המפגש הרביעי של השתלמות ניהול תיק אזרחי, בו התארח גם שופט בית משפט השלום בחיפה אפריים צ’יזיק ועו”ד יורם גורי. היה מרתק.
8.עו”ד איתי פריימן, יו”ר משותף ועדת חדלות פרעון ארצית ורכז אקדמי של כנס חדלות פרעון באילת נשא השבוע את דברי הפתיחה בכנס חדלות פירעון שנערך בעיר: “מברך על השתתפותם ושילובם של כל חברי המחוזות במושבים המרתקים ותודה גדולה ליו”ר לשכת עורכי הדין, עוה”ד אבי חימי, שאיפשר זאת”.
9. לשכת עורכי הדין מחוז חיפה, בראשותה של עו”ד תמי אולמן, יו”ר משותפים של ועדת מיסים, עורכי הדין  לירון פריימן, פטריק אלגז, מימון טולדנו ותמיר קלדרון, אירחו השבוע בבית הפרקליט בעיר את לשכת רואי החשבון בראשותה של רו”ח גלית יחזקאלי ליום עיון מרתק בנושא תכנוני מס, במהלכו זכו לסקירה מפי של סגן פקיד שומה חיפה ירון חושקובר ועו”ד טלי ירון אלדר. רואה החשבון רפעת עוואד דיבר על עולם הנאמנויות מהפרספקטיבה של דיני המס, עו״ד רו״ח מיקי מיכאלוביץ דיבר על על כללי קיזוז הפסדים וחובות אבודים והצליח להצחיק את האולם לקראת סיום.

0
סך הכל הוסמכו בבנייני האומה בירושלים 1,195 עורכי דין חדשים על ידי לשכת עורכי הדין. בטקס השתתפו נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, יו”ר הלשכה עו”ד אבי חימי ויושבי ראש מחוזות הלשכה ובכללם יו”ר מחוז חיפה, תמי אולמן ועו”ד ואאל חלאיילה, יו”ר ועדת ההתמחות הארצית * נציגי מחוז חיפה התרגשו לקבל למחוזם את עו”ד דוד לוי שעל אף היותו חולה בפרקיסון לא ויתר, עבר בהצלחה את המבחנים והגיע לטקס ההסמכה בליווי אמו, עו”ד כרמל פיזואתי
**
טקס ההסמכה של לשכת עורכי הדין התקיים ביום חמישי האחרון בבנייני האומה שבירושלים. בטקס הוסמכו 1,195 עורכי דין חדשים, בניהם 626 נשים ו-569 גברים. 150 ממחוז חיפה. בנאומו פנה ראש לשכת עורכי הדין, עו”ד אבי חימי, לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות ואמר כי “לשכת עורכי הדין ואני בראשה, לא ניתן לפגוע בעצמאותו של בית המשפט העליון שהוא מבצרה של הדמוקרטיה הישראלית ומבצרו של האזרח וזכויות האדם”.
יו”ר לשכת עורכי הדין מחוז חיפה, עו”ד תמי אולמן, נאמה בפני הנוכחים באולם ואמרה: “זהו. אינכם גוזלים עוד. אינכם חוסים תחת כנפיה המגוננות של האוניברסיטה או המכללה, אין אתם נצמדים לעורך דין ותיק מכם אשר משגיח על כל צעד ושעל שתעשו, מפקח ומזהיר. מהיום אתם ברשות עצמכם. מהיום אתם יכולים לייצג אדם בבית המשפט, לחרוץ גורלות, לערוך חוזים הקובעים פיצויים בסכומי עתק או העשויים או העלולים להשפיע על חיים שלמים של ילדים רכים בשנים. אנשים יתנו בכם אמון. אל תפרו אותו. אל תסטו מדרך הישר. היו ישרים, דקדקנים וקפדנים בשמירת הערכים והעקרונות שצריכים להיות

נר לרגליכם, היו נכונים למלא את לב הוריכם ובני משפחתכם קרובים כרחוקים וכן גם את לבבות כולנו בגאווה”.

עוד אמרה עו”ד אולמן לכלל עורכי הדין החדשים: “זכרו שמקצוע עריכת הדין נותן לכם כלים מעולים לסייע לאחר השונה והחלש, אל נא תשכחו מעת לעת להתנדב לסייע למי שלא בורך כמוכם במקצוע כה ערכי, הצטרפו לארגונים, היבחרו לתפקידים, תתרמו. עשו את המיטב והמרב להשאיר חותם. להורים ולבני המשפחה: תודה לכם על החינוך, הליווי והתמיכה שהובילו אנשים צעירים אלה להצטרף היום לשורותינו. עלו והצליחו בדרככם!”.
נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, שיבחה בנאומה שניים מהמוסמכים החדשים, דוד לוי, החולה בפרקינסון, שהצטרף למחוז חיפה ואברהם ראש, הלוקה בשיתוק מוחין, שזכו להיות בין המוסמכים החדשים.
לאחר הצטרפות 1,195 עוה”ד החדשים שהוסמכו הערב על ידי לשכת עורכי הדין, כרגע עומד מספר עורכי הדין הפעילים בישראל על 70,902.

0

הבהלה העולמית סביב הנגיף שמשתלט עלינו בשבועות האחרונים, מתחילה להתפשט גם בישראל. כולם עסוקים בהיערכות לקראת בואו לארץ, או יותר נכון, בניסיון למדר את בואו לארץ, אבל האם אנחנו באמת יכולים להיערך לזה? באיזה אופן אנחנו יכולים להכין את גופנו?

כולנו מכירים את הסלוגן “הכן רכבך לחורף!”. בדומה מאד לזה, עלינו להכין את גופנו ולחזק את מערכת החיסון שלנו. איך עושים זאת? מילת קסם אחת… אסטקסנטין – אסטא-קסאן-טין (Astaxanthin). תתחילו לשנן ולהכין את עצמכם!

אז במה באמת מדובר ?

בדצמבר 2019, נגיף הקורונה החדש, גרם לתחלואה בדלקת ריאות, בבני אדם, בעיר ווהאן אשר במחוז חוביי, במרכז סין. הנגיף עבר מבעלי החיים לאדם, וכיום יש העברה מאדם לאדם, באופן דומה להדבקה בשפעת. הנגיף החדש הספיק לצוץ בעשרות מדינות, להדביק אלפי אנשים ולגרום למאות מקרי מוות. סימנים ראשונים מעידים על דמיון לנגיף ה SARS בו אחוז התמותה עמד על 9%. המצב חמור עד כדי כך שארגון הבריאות העולמי הוציא הודעה רשמית על מצב חירום עולמי.

מדובר בזן לא מוכר של וירוס ממשפחת הקורונה שקיבל את שמו בגלל צורת הכתר העשוי שיירי מולקולות סוכר המקיף את הווירוס בתצלומים מיקרוסקופיים. נכון לכתיבת שורות אלו, אין בנמצא תרופה או חיסון לנגיף, המתיישב בתאי הריאה וגורם לדלקת ריאות בדרגות חומרה שונות.

למי זה מסוכן? החולים הנמצאים בסיכון הגבוה ביותר הם חולים בעלי תגובה חיסונית לא תקינה לווירוס או חולים מבוגרים (אחוז התמותה בקרב הנדבקים מעל גיל 65 גבוה פי חמישה מאשר בקרב חולים אחרים). חשוב להבין כי לא מתים מהווירוס אלה ממחלות ריאה ודלקות, כתוצאה מתגובה חלשה של מערכת החיסון הטבעית.

איך מתגוננים?

עד שלא יימצא חיסון לווירוס (אשר לא יהיה אפקטיבי ברגע שהווירוס יעבור מוטציה ראשונה…) כל שנותר הוא לחזק את מערכת החיסון שלנו. מחקרים רבים ממקורות שונים מאשרים כי נוגדי חמצון הינם הדרך היעילה ביותר לחיזוק מהיר של מערכת החיסון הטבעית של בני אדם. מעבר ליתרונות נוספים אשר אותם נוגדי חמצון תורמים לנו.

אסטקסנטין הוא למעשה נוגד החמצון הטיבעי החזק ביותר הידוע לאדם. צריכה יומית של אסטקסנטין משפרת את ביצועי מערכת החיסון ואת תפקודה הכללי. בהיעדר טיפול או חיסון מתאים ומתוך הבנה שתגובה חיסונית נאותה משפרת משמעותית את התמודדות הגוף עם הנגיף, מומלץ לצרוך אסטקסנטין ע”מ להכין את המערכת החיסונית למפגש העלול להתרחש בתקופה הקרובה.

מהו אסטקסנטין?

אסטא-קסאן-טין (Astaxsanthin) כולכם מכירים אותו כפיגמנט האדום המצוי בבע”ח ימיים רבים ובין היתר ככזה שנותן לבשר הסלמון את צבעו האדום ואת הערכים התזונתיים. אסטקסנטין מופק מאצה ירוקה, הידועה בשם – Haematococcus pluvialis המקור העשיר ביותר בטבע עבור אסטקסנטין טבעי. הוא שייך למשפחת הקרוטנואידים ונחשב לאחד מהאנטי-אוקסידנטים החזקים והיעילים ביותר בעולם.

במרוצת השנים האצה פיתחה מנגנון ייחודי להישרדות בטבע. כאשר האצה חשופה לתנאי מחיה קשים – חשיפה לשמש וללא מזון מים, היא מייצרת את האסטקסנטין כמגן מפני הסביבה החיצונית. תהליך זה מעיד על כוחו ויכולתו של אסטקסנטין להגן על הגוף שלנו. בהיותו נוגד חמצון, שבאופן טבעי עוזר לנטרל השפעות מזיקות של חמצן ראקטיבי – רדיקלים חופשיים, ובכך להפחית את הנזק ולהגן על התאים מפני חמצון הגוף שלנו ולקדם איזון בחמצון בריא בתאים ורקמות הגוף.

אסטקסנטין הוא למעשה נוגד החמצון הטיבעי החזק ביותר הידוע לאדם. צריכה יומית של אסטקסנטין טומנת בחובה יתרונות בריאותיים רבים והיא בעלת השפעה חיובית על מערכות שונות בגוף כולל מערכת החיסון. תאי חיסון רגישים במיוחד לנזקי חמצון הפוגעים במעטפת שלהם ותיפקודם התקין נשען ברובו על תקשורת בין תאי חיסון שונים המבוססת על מגע ישיר בין התאים (ובין המעטפות התקינות שלהם). ניסויים שנערכו במכרסמים ובתרביות תאי חיסון אנושיים הראו כי אסטקסנטין מסייע לייצור נוגדנים לאחר מפגש על מחוללי מחלה. כמוכן התגובה החיסונית עצמה עלולה לגרום לייצור מוגבר של רדיקלים חופשיים המזיקים לרקמה – אפקט הניתן לצמצום משמעותי ע”י צריכת אסטקסנטין.

טובים השניים מן האחד!

חברת Puremagics משווקת תוסף תזונה חדש המשלב בין אסטקסנטין (Antioxidant) ובין כורכומין הידוע בעזרתו כנוגד דלקות (Anti-inflammatory) טבעי וחזק. ביחד הם מרכיבים פורמולה חזקה להגברת יעילותם וספיגתם של שני המרכיבים, המעניקים למערכת החיסון מגה-הגנה ומקדם תגובה חיסונית מועילה. בנוסף, מסייע בהתמודדות עם דלקת וכאבי שרירים. בעיקר בעל יתרונות רבים לספורטאים וכאלה המחפשים פתרון טבעי לאנרגיה ולחיזוק הגוף!

מומלץ לצרוך כמוסה ביום לאדם הממוצע ועד לשלוש כמוסות ביום לספורטאים. (בין 4-12 מ”ג ביום לאדם) כמו כל תוסף תזונה אחר, יש להיוועץ עם רופא לפני השימוש. המוצר מאושר ע” משרד הבריאות הישראלי.

בואו לשמור על הגוף שלנו, ולקחת חלק מהקסם!

https://www.puremagics.com/product-page/astaxanthin-forte

0

שחקן הכדור-רגל עופרי ארד, בן 22, קפטן הנבחרת הצעירה של ישראל בכדורגל ובלם מכבי חיפה הגיע יחד עם אביו עודד ואחיו מורן למשרדי חברת שניר לרכוש שתי דירות בפרויקט היוקרתי של האחים שרבט, בניהולו של גיורא שרבט, בטירת הכרמל – שרבט נוף לים. 

השלושה נפגשו עם בכירי חברת שניר:  ניר שמול המנכ”ל ושון פלדמן – סמנכ”ל בכיר, שבני משפחת ארד סיפרו כי החליטו לרכוש את הדירות החדשות,  לאחר תקופת חיפושים אחר דירת החלומות שנמשכה הרבה מאוד זמן וכללה ביקורים חוזרים ונשנים בכל אתרי הבנייה הרבים בטירת הכרמל ובדיקת כל הדירות המוצעות למכירה בעיר. לבסוף, לאחר לבטים רבים, מצאו השלושה את דירות החלומות, בנות 5 חדרים כל אחת ועם נוף לים בפרויקט שרבט נוף לים. 

עופרי ארד  ציין כי רמת הבנייה הגבוהה, והעובדה כי הדירות הן חלק מפרויקט של האחים שרבט וגיורא שרבט הוא האיש שמאחורי הפרויקט, תרמה רבות להחלטתם לקנות דווקא בפרויקט זה. 

שמול סיפר לשלושה כי הדירות אותן רכשו הינן חלק מ-2 מגדלי יוקרה, בני 25 קומות כל אחד והבטיח להם כי ייהנו מחוויית מגורים ירוקה לצד הטבע, עם נוף לכיוון הים ועם שטחים ציבוריים מפותחים.  הדירות עם הנוף לים עולות 1.8 מיליון ₪. לנו לא סיפרו כמה הנחה הם קיבלו. 

עופרי ואחיו הגדול מורן, שהוא קצין כושר קרבי בצבא קבע, אמרו כי הם מקווים שעד לקבלת המפתחות לדירות, בעוד כשנתיים וחצי, הם כבר יהיו בעלי משפחות ויוכלו ליהנות לא רק מהדירות והנוף לים, אלא גם מהשטחים הציבוריים הרבים כגינות, מגרשי משחקים, גני ילדים ועוד. 

אז  מי אמר שאין בכדורגל הישראלי כסף וששחקני כדורגל צעירים לא מרוויחים טוב?