3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : "זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו". הפעילה החברתית ד"ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. "אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר", היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: "בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ' תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו', אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד 'גם ערבים הם בני אדם'. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר".

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד"ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון "אשה לאשה", שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון 'כלבו' החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה "שיתוף הפעולה" עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : "(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל".

לדברי ד"ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. "התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב"ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא".

– ואז פינו אותך בכוח.

"הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

"המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו".

"הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים".

ד"ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש"הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת". "זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה"

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

"כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ".

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

בימים אלה נבנה מתחם אירוח חדש The Bloom – המשתרע על פני 5000 מ"ר במבואות חיפה. ביקשנו מהאדריכל ומעצב הפנים נדב בן חמו- הסבר על הקונספט העיצובי של המתחם

האדריכל והמעצב נדב בן חמו המזוהה עם צוות העיצוב של קאי ריזורט הידוע- מספק הצצה לעולם הדיזיין וההשראות לבנייתו ועיצובו של מתחם האירוח החדש The Bloom: 

"השם the bloom (הפריחה) הגיע בהמשך לקונספט עיצובי ראשוני למקום, שהוא בעצם מבנה של 3 קומות כ- 5000 מ"ר במבואות חיפה כאשר המחשבה היתה להכניס את החוץ לפנים ולהפוך 3  אולמות ארועים קיימים למתחם ארועים שנותן מענה כוללני לאורחים ובמיוחד ליום (24 שעות של….) המיוחד של החתן והכלה לארוע בלתי נשכח .

ואיך זה בא לידי ביטוי?

המתחם כולל בתוכו ספא מפנק ובו חדרי טיפולים , בריכת שחיה רב עונתית , סאונה יבשה , סאונה רטובה , ג׳קוזי ובר חברים אשר נותן מענה לחברים/משפחה שמגיעים לחוות ביחד עם החתן והכלה את הרגעים המיוחדים שלהם. 

החל מהשעה 15:00 האורחים נכנסים ל 24 שעות של חוויה בלתי פוסקת,  מתקני הספא ,ארוחות שף , בר אלכוהול , מוזיקה טובה, *360 של חוויה פורצת גבולות. וזה עוד לא הכל…במתחם האורחים יהנו מחדרי אירוח להתארגנות לפני הארוע, לאחר שבילו במתקני הספא ויצאו לחגוג את הרגעים המיוחדים בחתונה מרהיבה באחד מאולמות שנמצאים במתחם, הם שבים לחדר המפנק למנוחה עד לארוחת הבוקר המפנקת שתפגוש אותם למחרת.

האולמות וחללי הלובי מעוררים הרגשה היא ״אחרת״, וייב ניו יורקי , צבעוניות קלאברית כהה עם עצים בכל עבר , רצפת פישבון שחורה , ריהוט שנבחר ועוצב באופן ייחודי "טיילור מייד״  והותאם לכל אחד מהאולמות . 

התאורה שנבחרה מעניקה מראה אלגנטי ומאד פרטני ושמה דגש לכל פרטי התכנון שבוצעו בקפידה רבה.

גם בחלל קבלת הפנים ״יצאנו מהקופסא״ תוך התייחסות לפרטי העיצוב והעצים שבעצם "צומחים" מהתקרה ונותנים הרגשה של חלל דימיוני ומאידך מאוד ריאליסטי , פנטזיה של גן בחלל סגור.

0

בהמשך לשינוי המבורך שהמשביר עובר בשנה האחרונה עם כניסתם של מותגים בינלאומיים נחשבים, גם סניף הקריון של הרשת הותיקה סיים בימים אלה את מתיחת הפנים הנדרשת. חוויה בינלאומית – זו התחושה שרצו להעביר מיטב המוחות היוצרים עבור הלקוחות.

הונספט שנבחר להוביל את החנות הוא כזה שטרם נראה בישראל ומזכיר ביופיו המרהיב את ה-טיים סקוור של התפוח גדול, ניו יורק המדהימה. החנות שופעת עמדות מותגים כמיטב המסורת של המשביר ומזמינה אתכם הרפתקאה מרגשת של ניחוחות מהפנטים, מוצרי טיפוח וביוטי מהשורה הראשונה ומותגי אופנה וסטייל בתפירה עלית. בין שלל המותגים תוכלו למצוא את איב סאן לורן עם מוצרים חדשים בתחום האיפור והטיפוח, קנת' קול, המותג הניו יורקי הצעיר והשיקי ועד לנקום הצרפתית הפופולרית. מי אמר שרק בתל אביב מדברים אופנה??

העיצוב החדשני מכיל אלמנטים המערבים ישן מול חדש, עתיד מול עבר וכך נוצרת חוויה קוסמופוליטית עשירה ולרגע אפשר לטעות ולחשוב שנכנסנו לסניף של מייסיס בניו יורק או אל קורט אינגלז בברצלונה. 

משביר
סניף קריון
דרך עכו 192, קריית ביאליק

0

מה שהתחיל כפוסט בקבוצת נשים בפייסבוק, התקדם לבלוג ולקהילה בניהולה המונה 13,000 עוקבים ומשם הגיע עד להוצאה לאור של ספר פרי עטה, שהפך לרב מכר. הסופרת הטאלנטית עדי קרנקורס לא נחה במירוץ חייה וכבר עמלה על החלום הבא

החזות השלווה של עדי קרנקורס, בת 36, נשואה + 3 ילדים- לא מסגירה את צלקות חייה, כאלה שנצרבו ותועדו על גבי יומנים וסיפורים עוד מילדותה.בהיותה בת 4 עלתה המשפחה מקווקז, כשהם דלי אמצעים וחסרי כל. במשך קרוב ל-20 שנה שרדה בשתיקה את אלימות אביה האלכוהוליסט כלפי המשפחה."ברחתי לעולם הספרים והכתיבה היתה התרפיה שלי, הדפים ספגו את הדמעות לצד החלומות שלי"

בבגרותה הסגירה את אביה לאחר שכמעט רצח את אמה והביאה בכך למאסר וניתוק הקשר ההרסני באופן סופי."היתה לכך השפעה, הלב שלי ננעל ולאורך שנים רבות נמנעתי מהיקשרות לאנשים, בעוד שבכתיבה דווקא נתתי דרור לכל התשוקות. גיליתי את הספרות האירוטית ומשם קיבלתי השראה לצעד הבא- כתיבה בז'אנר האירוטי"

כאשר הכירה את מי שפתח צוהר ללבה ולימים הפך לבעלה קיבלה את "הרוח הגבית" לדבריה על מנת להעז ולפרוץ גבולות. אז כבר עבדה כמנהלת תפעול בחברה בינלאומית ידועה ובד בבד החלום החל להתממש.פוסט שכתבה בקבוצת סקסימאמא בפייסבוק הפך ויראלי ומייד פתחה עדי בלוג וגם קהילה אשר כיום מונה 13,000 חברים שרק משתוקקים למנת העונג השבועית.

בעקבות הדרישה האדירה איגדה את סיפוריה והוציאה לאור את ספרה הראשון האירוטי "מפלט". תוך שבועות בודדים הפך הספר לרב-מכר.השקתו התקיימה, באופן מתבקש, במועדון הדאנג'ן התל אביבי הידוע לשוחרי הבדס"מ.בימים אלה מעבירה עדי הרצאות, סדנאות, ערבי נשים ומסיבות רווקות בנושאי זוגיות ומיניות ברחבי הארץ.והיא כבר שועטת לעבר החלומות הבאים, עם ספר נוסף בכתיבה ואף תכנון כניסה לעולם הטלוויזיה.

"אני מקבלת המון פניות מנשים שמודות לי שהצלתי להן את חיי הנישואין, אפילו דתיות, משתפות שגילו עולם חדש. ויש גם גברים. הפידבקים נותנים לי את הכוח להמשיך ולהצית את הדמיון ואת חיי האהבה של עוד ועוד קוראים בארץ ובעולם"

עדי קרנקורס- סופרת אירוטיקה

פייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1376111199113470/?ref=share

קישור לרכישת הספר "מפלט"- https://www.schalgi.com/?id=showcontrib&num=136

על היח"צ אמון משרדה של לימור כרסנטי

 

0

בקרב מגמות עיצוב האופנה בתיכונים ברחבי הארץ (שרובם שייכות לחינוך הדתי ) בולטת מעל כולם המחלקה לעיצוב אופנה בתיכון לאומנויות רעות בחיפה. תלמידי המגמה הלבישו גימלאים בבגדים בהשראת סצינת הגרפיטי המתפתחת בשכונת הדר, יצרו תצוגת אופנה כמחווה לקורבנות אסון התאומים ולאחרונה השיקה תלמידת המגמה אלה לילי את ה THERAPY SHIRTS חולצות שעוזרות לנערות ונערים להילחם בנטייה לדיכאון שצמח אחרי תקופת הקורונה. 

תחום עיצוב האופנה עובר בשנים האחרונות תהליך של 'אינדיבידואליזציה של הבגדים" מספר לי עידו רקנאטי רכז מגמת אופנה בתיכון לאומנויות 'רעות' בחיפה שבשנים האחרונות מוביל את מגמת האופנה של התיכון שזוכה למיצוב כמגמת אופנה המובילה בישראל בקרב תלמידי התיכון ובפער ניכר מהשאר. צריך להבין שמבין 45 מגמות האופנה שקיימות בתיכונים בישראל רק ארבע מתוכם שייכות לזרם הממלכתי והיתר לזרם הממלכתי דתי "המטרה שלי" מסביר רקאני "הוא לא רק ללמד לעשות אופנה יפה אלא אופנה רלבנטית .לנסות ללכוד את רוח התקופה".

תצוגת האופנה של התיכון כבר הפכה לשם דבר בעיר אליה מוזמנים רבים והיא מציגה דגמים וחידושים שלא נופלים ממיטב המכללות לאופנה. בתצוגה האחרונה של תלמידי כיתה י"א התלמידים הדפיסו מערך של דימויים, פרינטים ופאטרנים ויצרו מספר קולקציות, שהוצגו בערב הגאלה: סייבר נייצ'ר – מבט לעתיד של עולם טכנולוגי אבל ידידותי לסביבה בדגש על חיבור לטבע, שהופך להיות יותר ויותר חלק מהיומיום שלנו; סטריט גלאם – מייקאובר לבגדים ישנים עם סדרה של פאטרנים. שילוב אלמנטים של מחזור ובדגש על יצירה חדשה מקיימת; רחוב פוגש מעונב – חיבור בין אמנות רחוב וחולצות מכופתרות, הענקת פרשנות חדשה לבגדים כמו חולצה מכופתרת שעוצבה כשמלה. 

ואולי גולת הכותרת : ת'רפי שירט – חולצה בעיצוב אישי שאמורה להתמודד עם הנטייה של בני נוער היום לדיכאון "עיצבתי ממשק שמאפשר בחירה של טישרט אינדיבידואלי עם הדפס ייחודי שמטרתו להוביל להתרוממות רוח ואולי תרפיה לנפש" אומרת אלה ללי (17) תלמידה בכיתה י"א במחלקה לעיצוב אופנה שיזמה את הפרויקט ומתמודדת עם או סי די "זו הפרעה שגורמת למחשבות אקראיות להפוך למחשבות כפייתיות כשהפתרון הוא עשיית טקסים שמרגיעים את המחשבות. התחושה שמלווה אותך היא חוסר שליטה. אז באחד הימים הלא טובים שלי הייתי צריכה משהו שיעודד אותי כך חשבתי ליצור חולצה עם כיתוב one with the universe". הרעיון של ללי מתאפשר אודות לפיתוח מדפסת דיגיטלית שמדפיסה על בדים של חברת קורנית דיגיטל שעובדת בשיתוף פעולה עם מגמת האופנה ומאפשרת הדפסה מיידית של חולצות. 

אחרי שנתיים של התמודדות עם האו סי די, ללי כבר נמצאת במקום אחר "הצלחתי יחסית להשתחרר מזה. הייתה לי הבנה שזה קשור לצורך שלי בשליטה משהו שמאוד הגביל אותי". אם מבינים שבשנתיים הללו שללי פיתחה את ההפרעה הייתה לנו גם מגיפה שחוללה שמות בחיי האנשים כאן קל יותר להבין את הפרויקט שלה שחושף צוהר אל ההתמודדות של בני נוער בתקופה האחרונה "אבחנו אצלי גם הפרעת קשב ובנוסף לכל העומס של העמידה במבחני הבגרות ורישון הנהיגה והפרויקטים של המגמה. התחושה היא שאי אפשר בכלל לקיים חיי חברה ואתה יכול להוסיף לרשימה גם ילדה אחת ששברה לי את הלב. אז אם אני אשים חולצה כזאת זו יכולה גם להיות סוג של קריאה לעזרה ובוודאי ליצור תחושה של הזדהות כי הבחורה שרואה את החולצה אומרת 'או מיי גוד' גם היא מרגישה כמוני". 

ללי עברה לישראל בגיל חמש וחצי כך שחווית ההגירה לא זרה לה. את הרומן שלה עם האופנה החלה עוד כשהייתה ילדה "הייתי מפרקת ומלבישה בובות. בגיל תשע קנו לי מכונת תפירה קטנה שבעזרתה תפרתי בגדים לבובות שלי". את חופשת הקיץ שלה אם אתם שואלים היא הולכת 'לבלות' בהתנדבות באפריקה שם היא תלמד משפחות מרקע סוציו אקונומי נמוך אנגלית "נרשמתי לחברת תיירות שמציעה חופשות מקיימות ואחראיות שמחברת בין מתנדבים לארגונים חברתיים בעולם" היא אומרת אך באותה נשימה היא מוסיפה "אני יודעת שזה נשמע מאוד פריבילגי ומתנשא לעשות חופשה מהסוג הזה אך אני אוהבת ילדים ואני בטוחה שאני יקבל שם משהו שלא אקבל בשום מקום אחר".

באחד הפרויקטים של מגמת האופנה נוצר חיבור בין אזרחים וותיקים לתלמידות אלו יצרו ליין חדש של פוטרים ייחודי שכולל בגדים ואקסוסוריז ממוחזר שהן אספו "הליין הוא בהשראת סגנון הלבוש לגיל הזהב עם השפעות פרי דמיונם של תלמידי המגמה" אומר רקנטי ומספר "שהבגדים עוצבו בהשראת ציורי גרפיטי בשוק תלפיות בחיפה שם מתקיימת בשנים האחרונות סצינת גרפיטי תוססת". 

התלמידים דניאל איטל ודינה מייזלינג עשו מייק אובר לחולצות ערב. התלמידה ליא מורד (יחד עם מיקה לבנת) עשתה מתיחת פנים לחנות הבגדים (החיפאית) המיתולוגית של אביה 'מון סניור' והפכה 'חולצות ממסדיות' לטוניקות אוונגרדיות. 

פרויקט מסקרן נוסף הוא של איל אסיאס (18) , בוגר המגמה, עוסק בסיפוריהם האישיים של הנספים באסון התאומים שבעוד כחודש ימלאו 21 שנים לאסון ששינה את אמריקה "רציתי להתמקד בסיפורים של ארבע דמויות כדי לתת שמות ופנים לאלפים שמצאו את מותם באסון  הנורא הזה". אסיאס ניתח את שיחות הטלפון האחרונות של אותם ארבע נספים ויצר סטים של בגדים שיבטאו "את סערת הרגשות ונראות של אותם ארבעה נספים" לזה הוא צירף את אוריאל אלון ממגמת המוזיקה שיצר פסקול מצמרר לתצוגה בו שילב קטעים מתוך שיחות הטלפון האחרונות "עיצבתי חליפה בהשראת הסיפור של ברייד שברגעיו האחרונים התקשר לאמו. הוא אמר לה 'בטח שמעת שמטוס נכנס באחד הבניינים אז זה הבנין הסמוך אליי ואצלנו בבנין הכל בסדר ואז הוא מספר לה בקול נחרד שהוא רואה אדם שקופץ אל מותו מהקומה ה 91. רבע שעה לאחר מכן המטוס השני נכנס בפיצוץ נוראי בבנין של ברייד". אסיאס עיצב חליפות אלגנטיות כיאה לאנשי העסקים שעבדו בבנין. על החליפה של ברייד תפר בד שמשתפל מהמכנס ובקצה המכנס עיצב רשת פלסטיק עם כדורים זעירים שמדמים את חלקי הבנין שנפלו יחד עם אותו אדם שקפץ מהקומה ה 91 "ניסיתי להביע באמצעות בגדים ומוזיקה את הנראות של האסון דרך סיפוריהם של ארבעה נספים". 

בשנים האחרונות צומח התחום שנקרא 'אופנה טיפולית' שעוסק בקשר שבין אופנה, רגשות ודימוי עצמי. טלי סטולובי (41) מפרדסיה , היא ד"ר לעבודה סוציאלית שבעקבות תובנות שהגיעו אליה לאחר הלידה החלה לחקור את הפסיכולוגיה של הלבוש והוציאה ספר ראשון מסוג בישראל בשם 'סטיילינג תרפי – להתלבש כמו האישה שאת רוצה להיוות'. במסגרת מודל טיפולי שפיתחה היא פגשה לא מעט נערים ונערות "לנוער יש באמת זיקה עמוקה לאופנה מתוך מקום של התפתחות פסיכולוגית שמתחוללת בגילאים האלה מתוך רצון לעצב את העצמי בדמות עצמם ולהרגיש אינדיבידואלים ומצד שני מופעל עליהם לחץ מאוד גדול להשתייך מבחינה חברתית וזה יוצר מתח וזה מוביל אותם להתייחס לבגדים מתוך אותו קונפליקט. אז ניתן לראות ביטוי אופנתי מאוד יחודי ומצד שני תופעת העדר. אני יכולה לספר על נערה שהייתה בקבוצה שלי שברגע שהיא הבינה את המשמעויות הרגשיות של הבחירות שלה בין אם זה עיצוב השיער, האיפור או הביגוד אז היא הפסיקה להחליק את השיער שלה וחזרה לטלטלים שלה והיא גם חזרה לענוד משקפיים. יש לא מעט בנות שבעקבות 'הסטיילינג תרפי' שעשיתי להם הרגישו בנוח יותר עם גופם בזכות זה שהם נחשפו לעוד מודלים של גוף שהרעיון הוא שלא תהיה להם התניה לרעיון או מראה גוף מסוים ואז הן יאהבו יותר את גופן". 

מורה המגמה רקאנטי רואה כבר להיכן עולם האופנה צועד: "האופנה הולכת לעבור תהליך מואץ של 'פרסונלזציה והיא הולכת להישען על ערכים של קיימות ואיך עולם התעשייה מתאים עצמו לכל זאת כמו שאנחנו רואים למשל אצל קורנית דיגיטל".

0

לקראת פסטיבל הכלייזמרים, אירועי הסופ"ש המיוחדים של הקיץ וכן רובע האמנים ואתרי המורשת. ביקרנו בצפת התיירותית ופגשנו את החומוס הכי לוהט, חבדני"ק שפתח חנות קינוחים מזרחיים וכן את המדריך הבלתי נלאה אייל קרוצ'י שסיפר לנו פניני התיירות של העיר הגלילית 

בעוד כמה ימים ייפתח בצפת אחד הפסטיבלים הוותיקים והחשובים בישראל – פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי המתקיים זו השנה ה-35 והשנה בין התאריכים 9-11.8. הפסטיבל יכלול עשרות מופעי מוסיקה  עם האומנים הגדולים בארץ ומגוון אירועי חוצות – הכול באוויר הפתוח ובכניסה חופשית לקהל הרחב. השבוע נחשפה תוכניית הפסטיבל המלאה והיא כוללת מעל ל-50 אמנים והרכבים שונים שיופיעו ב-6 במות ובנוסף 12 נקודות עניין נוספות בהן יופיעו נגנים, אמני רחוב, הרכבי כליזמרים אותנטיים, הרכבי נוער והכל 'בשביל הכליזמרים' –  מסלול ייחודי בסמטאות העיר העתיקה הכולל הכוונה ושילוט ולאורכו, גם דוכנים, אמני רחוב ואירועים נוספים לקהל הרחב.

על פי התוכנייה שנחשפה, בשנה זו ממשיך הפסטיבל את המסורת של השנים האחרונות עם שילוב אמני מוזיקת נשמה יהודית לצד אמנים בולטים מהמוסיקה הישראלית הרחבה, וכך יופיעו בפסטיבל כוכבי ענק כמו עידן חביב, ארז לב ארי, עקיבא (יום הפתיחה 9.8), להקת תיסלם, אמיר דדון (10.8), בניה ברבי, נתן גושן (11.8) לצד אמנים והרכבים ותיקים וצעירים בתוכם תזמורת הכלייזמר הישראלית, נגן הקלרינט מקסים סולניקר, נגן הקלרינט ישראל זוהר, הרכב הגרוב הבלקני 'הבלקניה', להקת הכליזמרים של זיכרון יעקב, המופע 'נשמה יהודית' עם עליזה קרן, סימפלי צפת, יהויכין פרידלנדר והכליזמרים, ניב כליל החורש, תזמורת כל ישראל, אנסבל מקאמאת במופע כליזמר, איטה ודב זילברמן, מופע כליזמר צועני, הכנר פבל לוין, עירא גויפלד, טריו גל קליין, אברהם שוואב, בימה גדולה מיוחדת שתוקדש לאמני כליזמר יוצאי מדינות חבר העמים, הרכב 'כליזמרים קול הנשמה' ועוד מופעים רבים.

חוץ מזה מצפה לכם במהלך החודש ארועי אומנות, סדנאות קולינריות וסיורים עם המדריך אייל קרוצ'י "אני מזמין משפחות לאירועי חמשוש בצפת עם אירועים מיוחדים וכן החגיגה הצפתית פסטיבל הכלייזמרים וכן אתרי המורשת והקודש שפרוסים בעיר". 

אז בין האירועים אפשר גם לקפוץ לחומוס הבאמת מיוחד וגלילי של אבו יובי אותו הקים יובל כהן לפני חמש שנים לשם הגיעה מעבודה במסעדה בירושלים שם למד את רזי הכנת החומוס אותו שכלל לדרגת אומנות והביקוש בהתאם. המחירים קצת יקרים יותר מהמרכז אך האווירה והטעם מפצים. ממש צמוד לחומוס שמושך מבקרים רבים נפתח לפני כחודש בית מאפה של קינוחים מזרחיים ומי שאמון על הכנת הכנאפה המיוחדת והמלבי הוא שלמה דהאן (33)  חבדני"ק אדיב שחזר בתשובה בגיל 16 בעקבות אחיו שחזר מהודו. הוריו של דהאן היו ממקימי הישוב האקולוגי קליל כך שזה די מפתיע המהלך שעשה ואולי בעצם לא "הוריי קבלו אותי כמו שאני והם מאמינים בחיפוש אמיתי". דהאן סיפר לי שבימי הקורונה הוא נאלץ לסגור יחד עם רעייתו את העסק לאוכל מוכן ואז החליט לפתוח את בית המאפה שקרוי של שם סבתו "למדתי להכין את הקינוחים המזרחיים בגלל שחייתי בילדותי בסביבת כפרים ערביים ומהם ספגתי את ההשראה". את הכנאפה הוא מכין מגבינה שהוא מגבן לבדו מחלב בקר ואת צבע המאכל של המלבי האדום הוא מכין מסלק .מומלץ 

0

מאת: מורן שמואלוף

לאחר שנים רבות בהם תושבי צפת, בפרט, והצפון ,בכלל, נאלצו לנדוד לקניית מותגים לבית לערים השכנות,  הוקם באזור התעשייה מתחם "הומ'ס" מרכז ה"הום סטייל" של הצפון.

מדובר במיני קניון של 2000 מ"ר (הגדול ביותר בצפון) עם עשרות מותגים מובילים לבית באווירה אירופאית ומחירים נוחים. המקום פותח את הגליל לעולם השופינג, ומהווה גם מוקד עלייה לתיירים, שמחפשים תירוץ לטייל בצפון.

במקום תמצאו מותגים כמו: פוד אפיל, ארקטסטיל, סולתם, דלתא, כתר, ג'וליאני, שמחה זה אנחנו, כל מותגי מוצרי החשמל, ורדינון, הום סטייל, מחלקת משחקים לילדים ורשימה ארוכה של מותגים נוספים בעשרות מחלקות שונות ובאווירה קסומה.

בקומה התחתונה ניתן למצוא את רשת המזון נטו חיסכון – שכשמה כן היא, סופרמרקט חסכוני במיוחד. כל מה שנדרש כדי להכין את החג כמו שצריך, במקום אחד.

לאחרונה הוקם סניף נוסף במתחם די סיטי הענק במעלה אדומים ובקרוב ייפתחו עוד 3 סניפים בפריסה ארצית.

פארק תעשיות צפת, דרך השוקולד 7, 0522350345 האתר https://www.homs.co.il/

 

0

המקובל הצפתי הידוע האר"י הקדוש שנפתר בטרם עת בגיל 38 יצר מהפכה בתפיסת הקבלה ומאז בכל שנה בה' באב רבבות פוקדים את קברו בבית העלמין העתיק של צפת כדי לזכות באור הקבלה. חוקר המיסטיקה והמרצה אייל קרוצ'י סיפר לנו על היום ההילולה המיוחד.

צםו בסרטון:

0

חברת רדקס יבואנית בירות פרימיום מאירופה אשר ב-20 השנים האחרונות מביאה לקהל הישראלי חווית שתייה מיוחדת עם עשרות מותגי בירה המיובאים לארץ ובינהם מותגים מובילים ומוכרים לצד מותגים חדשים ומעניינים ובינהם: טוכר חיטה – בירת חיטה לא מסוננת, בסגנון בווארי מסורתי, בעלת גוף קל ומאוד חלקה לשתייה וכן  הובגובלין IPA –נולדה באנגליה ממבשלת Wychwood על שם היער הסמוך. הבירה בירה בצבע זהוב, בעלת ארומות כשות פרחוניות והדריות וריחות של לתת לחמי, טעם מאלטי מתקתק קליל, סיומת מרירה עדינה וגוף בינוני.

חברת הכרם, מפיצת ומבעלי מבשלת 'נגב', משיקה בירה חדשה במשפחת 'נגב' – נגב פאטה מורגנה – Pale Ale , בסגנון קראפט מודרני, המדגישה את ארומות הכשות הנעימות (דריי הופ), לצד רקע לתת קליל אך נוכח. בירה בגוון בהיר ומרירות עדינה אך מורגשת, שופעת ניחוחות פירות טרופיים כמו פסיפלורה, ליצ'י ומלון.קלילה מרעננת ובתזמון מושלם לקיץ החם.

בייביסיטר, המשווק על ידי ניאופרם מוצרי צריכה משיק מגבונים עם בעיצוב נורדי מדליק וטרנדי שבוודאות יכניסו סטייל לשידת ההחתלה של הבייבי.  המגבונים היפואלרגנים, מכילים 96% מים מטוהרים ומועשרים בתמציות אלוורה וקלנדולה להרגעה ושמירה על עורו העדין של התינוק. המגבונים בטוחים לשימוש מהיום הראשון, ללא בישום, ללא אלכוהול ואינם מכילים SLS  ופורמלדהיד.

מותג הבאלמים Dr.PAWPAW מצרף למגוון המוצרים בישראל גוון חדש: באלם בגוון ורוד לוהט. הגוון החדש מועשר בנוסחה עטורת הפרסים של הבאלם הקלאסי שלDr.PAWPAW  הכוללת שלישיית מרכיבים צמחיים: פרי הפאו-פאו (זן ייחודי ממשפחת הפפאיה הידוע כטיפולי) המעניק הזנה לאורך זמן לעור, אלוורה המרגיעה עור רגיש ומגורה ושמן זית המעניק לחות עמוקה לעור יבש וסדוק ומשאירה אותו לח ועשיר בלחות. בנוסף, המוצר מכיל את את אנזים הפפאין, המפרק תאי עור מתים ומאיץ את התחלפותם בתאים חדשים המעניקים לעור מראה בריא יותר.

מותג הבשמים kenzo מחויבת לעולם יפה יותר, KENZO Parfums מאחדת כוחות עם גורמים הדוגלים בשינוי חיי היומיום שלנו ופועלים כל העת לטובת עתיד בר-קיימא ואחראי יותר. המאסטר-בשם אלברטו מורילאס (Alberto Morillas) מעלה את הפרג למקום גבוה. עם FLOWER BY KENZO L'Absolue, הוא למעשה חתום על ניחוח פרחוני-פיקנטי, מתוחכם וממכר לנשים.

"כיף", המותג המוביל בישראל בתחום הרחצה, משיק סדרת טיפוח חדשה: לחות מוגברת –PEACH & MURMURU BUTTER בנוסחה מתקדמת המועשרת במרכיבים ייחודיים – אפרסק וחמאת מורמורו. הסדרה כוללת: שמפו, מרכך ותחליב רחצה.

קבוצת MORAZ צמחי מרפא תשווק החל מהחודש הקרוב מוצר חדש – 'כפתן ספריי לנעליים' כמוצר משלים לקרם הרגליים הוותיק תחת השם "כפתן" שהוא אחד מהמוצרים המובילים שלה לאורך השנים .

FOREVER ISRAEL מרחיבה את ליין מוצריה ומשיקה את Aloe Body Wash (תחליב רחצה) ואת  Aloe Body Lotion (קרם גוף) – המיועדים לשימוש יומי ובעלי נוסחה מתקדמת המבוססת על ג'ל אלוורה טהור ומיוצב.

הבושם החדש של Storie di Seta ('סטורי די סטה') היא חוויה מעוררת, יצירתית ורבת פנים, המערבת את כל החושים תוך הובלתם לנופים חד-פעמיים ולתחושות מפתות בהשראת יצירות המשי האיקוניות של סלבטורה פרגאמו. זהו מסע סוחף של חלומות, צבעים ורגשות השזורים זה בזה כמו החוטים העדינים המרכיבים את הדוגמאות הקסומות ועבודות הטלאים בצעיפי הבית.

לרגל השנה החדשה ולאור הצלחת סדרת הבוטיק ICON PRIVATE לגבר, מותג הקוסמטיקה GA-DE משיק שני בשמים חדשים שמצטרפים לסדרה9: ICON PRIVATE 0 ICON PRIVATE 10. הסדה לגבר מציגה עולם חדש של בשמים מפתיעים המשלבים מרכיבים יוקרתיים ליצירת ניחוח עמוק שנשאר לאורך זמן. מדובר בסדרת בשמי בוטיק המיועדת לגבר העכשווי שמחפש ניחוח המעניק חותם ייחודי.

הבושם החדש של ברברי לגבר- HERO BURBERRY  כולל ניחוח עם שילוב של שלושה שמני עץ ארז חמים כתווי הבסיס הייחודיים, ומגיע לשיאו עם קרשנדו רענן וזוהר. הפתיחה התוססת של מחטי אורן משתלבת עם בנזואין וקטורת, ויוצרת תמהיל רב עוצמה של חושניות עמוקה.

GIVENCHY- משיק את  L'interdit או-דה -טואלט- מאז שהושק ב-2018 ,האו-דה -פרפום L'interdit שידר ללא הרף את הרוח המשחררת שלו כקריאת תיגר על כל מה שקונבנציונלי. עם וריאציה חדשה של ניחוח הנחשפת מדי שנה, הדחף המשכנע של הסדרה לשבור את הכללים הגיע לשיאו בשנת 2021 עם החושניות של או -דה-פרפום רוז'. כעת, חתרני מתמיד, או-דה-טואלט חדש, מרגש וקסום ממשיך את סיפורו של L'interdit ב- האופוס המרתק חושף ריגוש חושני ממכר עמוק.

בשנת 2022, קולקציית הבישום אקווה אלגוריה הופכת לחוד החנית של גרלן עם גישת בישום חדשנית וידידותית לסביבה. הקולקציה מגלמת את המחויבות של הבית לסביבה. הפורמולה עשויה עד 95% רכיבים ממקור טבעי. האלכוהול מקורו בשורשי סלק מחקלאות אורגנית. הבקבוק עוצב מחדש, הוא עשוי מזכוכית ממוחזרת וניתן למילוי חוזר. עכשיו הוא יוקרתי ונחשק יותר מתמיד. ניחוח חדש בקולקציה, נרולי וטיבר, פרחוני-פירותי, הצטרף לקולקציה. אקווה אלגוריה הומצאה מחדש והיא למעשה אלגוריה לערכי החדשנות והקיימות של הבית.

חברת "JEUNESSE GLOBAL ISRAEL" מציעה מוצרים לטיפוח העור מסדרת Luminesce :ג'ל ההבהרה לעור קומפלקס לחות ליום- תכשיר לחות המרווה את העור בלחות חיוניות. ג'ל הבהרה לעור – מוצר חדשני המסייע להפחית למינימום את מראה ההיפר- פיגמנטציה ג'ל הבהרה וקומפלקס לחות ליום – תכשיר לחות המרווה את העור בחיוניות באמצעות תמיכה ביכולתו הטבעית של העור לחדש את מצבורי הלחות שבו. קומפלקס לחות ליום.

 

מותג השיער INDOLA לוקח את מגמת הקיימות ברצינות ומשיק סדרת מוצרים אורגנית באריזה ממוחזרת,  אשר פותחה תוך שימת דגש על הצרכים של היום בתחום טיפול טיפוח שיקום ועיצוב השיער, פורמולות אשר פותחו בעזרת רכיבים חדשים בעלי יכולת ביצועית גבוהה ותוצאות מושלמות. כלל המוצרים בסדרה אינם מכיל: סולפטים / סיליקונים /פראבנים / שמנים מינרליים וללא תוספי צבע. 97% אריזה ממוחזרת שניתנת למחזור פעמים נוספות באופן מלא, רכיבים טבעיים וטבעוניים, ידידותי לך ולסביבה.

מותג הפרימיום ליראק פריז משיק: תחליב הגנה  לגוף SPF :30 משזף באופן אחיד ומעניק הגנה מלאה מהשמש מעניק לעור מראה מתוח, זוהר ומונע הופעת פיגמנטציה .

חברת ישרקו, סדרת ירקות טריים איכותיים וקפואים – טבעפרוסט (Tevafrost). הסדרה כוללת 14 מוצרים ברמת איכות הגבוהה ביותר. ובכשרות פרווה K בהשגחת הרבנות לקהילת "מעיין חי", בריסל, הרב מנחם חדאד, בישול ישראל. ללא חשש טבל ושבועית, יבול חו"ל. באישור הרבנות הראשית לישראל.

 

מחלבת יטבתה משיקה ICE קפה בטעם עוגיות- 'ICE קפה בטעם עוגיות' מצטרף לסדרת "כוסות קפה קר" של יטבתה בטעמים: קפה חזק, קפה קלאסי וקפה מעודן – פתרון טעים, מפנק ונוח לצריכת קפה קר.

דנונה מרחיבה את סדרת התוספות המזינות של יוגורט אקטיביה ומשיקה מוצר חדש: אקטיביה עם שיבולת שועל ודבש. אקטיביה היא סדרת יוגורט פרוביוטי, המעניקה דרך טעימה במיוחד לצריכת פרוביוטיקה יומית. שני ארד, דיאטנית שטראוס: "במערכת העיכול חיה מטבעה אוכלוסיית חיידקים ידידותיים, כדי לשמר את פעילות החיידקים מומלץ להקפיד על צריכה יומית של מוצרים פרוביוטיים".

 

"וילי פוד" משיקה סדרת ארוחות קפואות של אורז ופסטה עם מגוון תוספות להכנה מהירה. הסדרה כוללת 3 תבשילי אורז ו-3 תבשילי פסטה ומתאימה לצמחוניים וטבעוניים, המתאימים להכנה על מחבת ודורשים רק תוספת של מים חמים.

המותג Life משיק לראשונה נשנוש בריא של פירות טרופיים מיובשים אורגניים מקולומביה, שיימכרו בסניפי ובאתר סופר-פארם אונליין *** הסדרה כוללת 4 טעמים של 100% ונושאת את הסימון הירוק של משרד הבריאות, ללא גלוטן וללא תוספת סוכר.

אנרג'ים ספורט, פותחת את עונת הרחצה הקייצית ומציגה מסכת שנורקל מלאה המאפשרת נשימה טבעית דרך האף והפה בזמן הצלילה וכוללת נקודת עיגון ייעודית למצלמת גו פרו. מסכת השנורקל מציעה למשתמש נוחות משופרת בעת שחייה וצלילה בזכות היכולת לנשום באופן טבעי דרך האף והגנה מפני המים לכל הפנים. המסיכה מצוידת במנגנון המנוע חדירת מים לחלל הנשימה ומתעלת אותם לתחתית המסיכה שם הם מתנקזים החוצה

 

0

לקראת יום האהבה – ט"ו באב, מציעה קונדיטוריית "מונייר" תפריט רומנטי ייחודי בסגנון צרפתי של קינוחים מיוחדים, המיוצרים בעבודת יד לכבוד יום האהבה. 

היהלום שבכתר הוא "עוגת אהבה" –עוגת ברטון, עוגת שכבות עשויה מנשיקות ורודות ומעוטרת בדובדבנים, בטעם גן עדן. לצידה – שלל קינוחים רומנטיים מפנקים, במארזים מיוחדים ליום האהבה – ואפשר לשלב מגש פחזניות בקרם פטיסייר וורוד עם פרחים/ יין וליצור את המתנה האולטימטיבית לבן/ בת הזוג האהובים.


השף לירן בלו יציין את ערב ט"ו באב (יום חמישי, 11.8) במסעדת המקדש בסימן התחדשות ואהבה. המסעדה שנפתחה רק לפני כמה חודשים במשכנה החדש במתחם פארק עופר בפתח תקווה תציע תפריט טעימות זוגי הכולל ספיישלים שכיף לחלוק יחד. 
השף בלו יצר תפריט ארוחת טעימות מלאה הכולל:  משעשע חך, 3 ראשונות לבחירה מהתפריט המיוחד, מרענן חך,  2 עיקריות לבחירה מהתפריט, קינוח זוגי רומנטי בנוסף, כוס יין ושתייה חמה ב 275 ₪ לסועד. בין הספיישלים שיככבו בתפריט: טרטר פילה בקר על בריוש קלוי בשמן תפוחי אדמה מדורה עם חלמון כבוש וקרם צ'יפוטלה ביתי; סשימי טונה עם קרם פונזו רוטב מיסו לבן, שמן טימין לימוני ושומר; ספרייבס טלה בעישון ארוך על פירה מיסו לבן סלט אורז אסור פופקורן קינואה עשיר בזעתר טרי ודמי גלאס.

מסעדת ביגה חורב חיפה אשר כולה על טהרת אוכל נטול גלוטן, משיקה לרגל ט"ו באב תפריט עוגות שכיף תמיד לחלוק בזוג בפרוסה שופעת או להזמין עוגה שלמה בטייקאווי או משלוח עד הבית. בתפריט: עוגת מוס קרמל ואגוזי לוז, עוגת גבינה ופיסטוק, עוגת גבינה אפויה, עוגת מוס וניל ופטל, עוגת ריבת חלב ועוגת טריקולד. לטובת הסכרתיים שביניכם- מוצעת גם עוגת מוס גבינה פירורים ללא סוכר.

_upscale

בחמישי הקרוב יצוין ט״ו באב, וביקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית יקיימו במרכז המבקרים בטחנת הרוח בירושלים, ערב מיוחד שמיועד לזוגות בלבד. ביין:  טעימת חמישה סוגי יינות מ- the WINDMILL Project סדרת היינות  החדשה והמשובחת של ׳יקבי ירושלים אגודה חלקאית שיתופית׳, היקב היחיד בירושלים לצד ארוחת בשרים איכותית מבית היוצר של ׳meat time׳ שיחד יהפכו את חג האוהבים לחווית טעמים עשירה, מהולה באווירה מיוחדת במינה אל מול נופה הקסום של חומות העיר העתיקה.בתפריט: מנת פתיחה: לחם עם 2 מטבלים (טחינה וסלסה עגבניות), סלט חסה בוויניגרט הדרים, סיגר דגים מרוקאי: דג קצוץ, כוסברה, בצל סגול וים של טחינה לבנה בליווי  יין רוזה פרימיום זוכה מדליית זהב בתחרות אשכול הזהב 2022.דנבר קאט של השמחות: שיזוף איטי במעשנה וסגירה בגריל פחמים, מוגש על פירה כמהין בליווי יין קברנה סוביניון רזרב 2018 מסדרת  the WINDMILL Project. פיקניה דרום אמריקאית: נתח בשר מהחלק האחורי של הפרה טעמי עומק של בשר לאנשים שמבינים עניין בליווי יין קברנה סוביניון כרם יחידני 2018 מסדרת the WINDMILL Project.  ועוד.יום חמישי -11/8/22, שעה: 19:30,  מחיר: 220 ש״ח לאדם כתובת: ימין משה 4, משכנות שאננים להרשמה: 053-9521819 / 052-5459422

מסעדת הולה הולה הכשרה בניצוחו של השף שקד פחימה תגיש בערב חג האהבה מנות ספיישל רומנטיות משלל גבינות והדגה היומית לצד שמפניה לאורך כל הערב וורדים לכל שולחן. בין המנות בהולה הולה ניתן למצוא: טרטר דג מוסר ים, גבינה לבנה, סומק, נענע, עירית, צ׳ילי אדום ושמן ירוק 57 ₪ ; ברוסקטת ”הולה הולה" טונה אדומה סלסלת עגבניות ואיולי שום 68 ₪ ; שווארמה דג מוגש על גבי שיפוד, על מצע של יוגורט עמבה ואהבה 63 ₪ ; טורטליני גבינות ברוטב שמנת כמהין, חמאה צהובה ופרמז‘ן 70 ₪ ; ריזוטו חמישה סוגי פטריות כמהין וגבינת פרמז'ן מגורדת 68 ₪ ; פסטה שמנת וכמהין פסטה טליאטלה, פטריות פורטובלו, שום קונפי, גבינת פרמז‘ן וערמונים 75 ₪ ; קינוח זוגי ועוד.

מסעדת נינה ביאנכה חוגגת אהבה ומזמינה את הקהל הרחב לארוחה רומנטית וטעימה ביום חמישי, ה-11.8 יוגש במסעדה תפריט מיוחד לאוהבים, במחיר של 450 שקל וכולל שש מנות פתיחה למרכז השולחן, המוגשות לצד בריוש חלב וטרשי חמאה חומה ובינהם:טארטלט במילוי חצילים, סיגר גבינות דואה ופיסטוקים המוגש לצד סלסת עגבניות, סלט ים תיכון של ירקות חתוכים גס, חלומי פטה וזעתר, מנה עיקרית לבחירה לכל סועד כמו שווארמה דגים, עלים ירוקים, ויניגרט עגבניות ומסבחה חריימה כרוב, דניס צלוי, טחינה, עמבה וזרעים פיצה נינה ברוטב ביאנקה, תערובת גבינות ורוקט קפלצ'ו כתום ברוטב שמנת בטטה, בצל ירוק ופרמז'ן ומנת קינוח זוגית של פחזניות במילוי צ'יז קייק, קראמבל שוקולד לבן, דיסקיות קראמבל ופרי.מסעדת נינה ביאנכה, צומת בילו להזמנות – 08-9480080.

מסעדת פורט לוקאל ביסטרו בנמל קיסריה מזמינה לרגל ט"ו באב לערב אהבה איטלקי ביום חמישי 11.8.22 בתפריט יככבו ספיישלים מארץ המגף כמו פסטות עבודת יד טורטליני פולנטה בחמאה בזיליקום ויין לבן (82 ₪), קפלצ'ו גבינות עגבניות ומסקרפונה (72 ₪), פיצות מבצק מחמצת כגון פיצה פולנטה עם ראגו פטריות, מוצרלה ופרמז'ן (64 ₪), טירמיסו לקינוח ועוד. וגם דיל מיוחד לזוגות אוהבים -בקבוק רוזה ברברה עם פוקצ'ה ושתי מאזות לבחירה ב98 ₪ . המקום יקושט בחגיגיות ותתקיים הופעה חיה של לוצ'אנו הטרובדור האיטלקי עם מיטב הקלאסיקות . כשר . להזמנות: 077-9979794

לרגל חג האהבה, השף איציק מזרחי ברק יצר למסעדת הפאלאס במלון וולדורף אסטוריה, תפריט רומנטי במיוחד עם מנות איכותיות ומוקפדות מהמטבח הים תיכוני הירושלמי. האווירה היוקרתית, האינטימית והחמימה של מסעדת הפאלאס, בשילוב השירות האדיב, הכלים, העיצוב, האווירה והמוסיקה במקום, מעניקים בנוסף לאוכל המצוין, חוויה רומנטית מושלמת. התפריט המיוחד מורכב מחמש מנות חלוקה זוגיות ו-2 כוסות קוקטיילים לבחירה בעלות של 325 שקל לסועד.בין המנות , קובנייא דג ים, עלי חסה פריכים ואיולי לימון, מז'וז'ים ברבוניות מחותנים, אריסה זיתי קלמטה ורוטב פלפלים וטורטליני במילוי ערמונים ברוטב חלב קוקוס ופטריות 2 כוסות קוקטיילים מיוחדים לבחירה שנרקחו לטובת חג האהבה: Bouquet/ Harmony/ Midnight Express. לפרטים והזמנות: טלפון: 02-5423333.

קבוצת מסעדות הדיינר האיטלקי Fat Vinny תציע במהלך סופ״ש אהבה עברי 11-13/8 מנת פסטה רומנטית במיוחד כמחווה לאחת הסצינות הרומנטיות בקולנוע – סצנת אכילת הפסטה המשותפת מתוך ״היפיפייה והיחפן״.
פסטה אמורה סופר סייז לינגוויני עם בזיליקום, צנוברים ופרמז'ן, ברוטב חמאת עגבניות שרי. 58 שקל. המסעדה מזמינה את כל האוהבים שבחרו במנת הפסטה הרומנטית להצטלם בסגנון הסצינה המפורסמת, ובין המצולמים יוגרלו פרסים.

לקראת החג הכי רומנטי שיש, מסעדת יאוזה האסייתית של צפון תל אביב והשף לב יוסף מסדרים לכם רול סושי בגווני ורוד , כנראה הסושי הכי יפה שתראו וגם הכי טעים, שתשמחו לחלוק עם בן/בת הזוג.  Cattaliya roll – זוקיני  בטמפורה , אבוקדו אספרגוס וחסה סלנובה, עטופים באורז סלק , טרטר אינטיאס עם שקדים, עשבי תיבול ואיולי נענע. 84 שקל.

בוויסקי בר מוזיאון בשרונה, יחגגו את חג האהבה באווירה רומנטית במיוחד למשך שבוע שלם החל מיום ראשון 7.8.2022 ועד מוצ"ש 13.8.2022. לצד התפריט הרגיל יוגשו מבחר מנות ספיישל וקוקטיילים שנרקחו במיוחד לשבוע אהבה. לדוגמא פטה כבד, דובדני אמרנה, צנוניות, מיקרו אפונה וקרם חמוציות , לב סלומון, פירה תפו״א עם קרם חציל שרוף, לצד לב זוקיני. מוגש על קרם סלק  קינוח נחל האהבה מוס שוקולד פירותי, שטרוייזל וניל, קולי פטל, טוויל וגלידת וניל.

במסעדת סאי האסיאתית הכשרה ברמת גן יחדדו את טו באב עם סושי לבבות. בתפריט סירת רולים שמורכבת מאבוקדו מלפפון עירית מעטפת סלמון טונה , סלמון טמפורה בטטה קנפיו עם מעטפת עירית קצוצה ופלפל צ'ילי וסביצ'ה רול פתוח – סלמןן טמפורה אבוקדו בטטה עירית מעטפת סביצה, יאקיטורי מאקי טמפורה  ו-2 זוגות ניגירי בצורת לב המחיר של 249 שקל. מסעדת סאי- אסייתית כשרה בתובל 9 רמת גן- אפשרות למשלוחים בת"א, רמת גן, גבעתיים, רמת השרון, פ"ת, בני ברק, גבעת שמואל. טל' 2932*

 

 

0

מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון, חיפה חוגג את ט"ו באב בערב קסום המשלב ביקור בתערוכה הבינלאומית החושפת את עולמו הסוחף של גוסטב קלימט, הצייר האייקוני מהמפורסמים בעולם, אשר רוב יצירותיו הססגוניות נוצרו בהשראת מערכות יחסיו הרומנטיות, עם הרצאתה של ד"ר קרן אור-חן על הנפש התאומה שלנו – אותו אדם שמתאים לנו כחבר קרוב או כשותף רומנטי – הסימנים שמאפשרים לדעת אם מצאנו אותה, ואיך מערכת היחסים מעצימה את הצדדים והופכת אותנו לגרסה משודרגת של עצמנו.

התערוכה היא עולם שכולו קלימט, שהתמחה בציורים השופעים צבע, קישוטים וזהב. יש בה מידע על חייו ועל תרומתו האדירה לאמנות, מנהרה מוזהבת של מראות אין-סופיות, אולם, שבו מוקרנות יצירותיו של קלימט במופע מהפנט של 360 מעלות, בליווי אורות וצלילים. עוד בתערוכה מגלים מחדש את "הנשיקה", מציוריו המפורסמים, שהפך לאייקון תרבותי מהמוכרים של המאה העשרים, במוצג תלת-ממדי בטכניקת אנמורפוזה, ומבקרים במתחם מציאות מדומה, הלוקח למסע בין יצירותיו, המתעוררות לחיים בתלת מימד.

ד"ר קרן אור-חן מרצה באוניברסיטת חיפה בבית הספר לעבודה סוציאלית, החוג לפסיכולוגיה, החוג לתקשורת, החוג למשאבי טבע והסביבה. בעלת דוקטורט בתחום קבלת החלטות בתנאי אי ודאות ומרצה בבית ספר לרפואה בטכניון בתחומי הפסיכולוגיה.

ט"ו באב, 11.8, 19:00 ביקור עצמאי בתערוכה KLIMT – כשמדע פוגש אומנות, 19:45 ההרצאה "הנפש התאומה שלי", במדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון, רחוב שמריהו לוין 25, חיפה. הכניסה לערב זה מגיל 18 ומעלה. מספר המקומות מוגבל, עלות: 80 ₪ בהזמנה דרך אתר האינטרנט. מחיר ברכישה ישירה בקופה: 89 ₪ לכרטיס: https://madate.ch/tubeav