3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

גנבות ומעילות עובדיםזהו הנזק הגדול ביותר לארגון. גניבות עובדים פוגעות באופן ישר ועקיף ברווחיות העסק. בל נשכח כי העובדים מכירים את המערכת מבפנים, לכן הם חשופים לפריצות הקיימות. כמו כן, חייב כל מנהל באשר הוא לדעת כי לעולם יהיה הקופאי בקיא ממנו ברזי הקופה, המחסנאי – בקיא ממנו ברזי המחסן, וכל עובד מקצועי אחר בקיא יותר ברזי תפקיד, לפיכך יהיו חשופות בפניו פרצות רבות יותר שלעתים ינוצלו לרעה.

במהלך עבודתנו נתקלנו בגניבות עובדים למכביר, גם מצד בעלי תפקידים בכירים בארגונים. רק מיעוט מן העובדים מתחיל את עבודתו במקום עם כוונה ראשונית של ביצוע עבירת גניבה. רוב העובדים הגונבים מתפתים לאפשרות הנוחה “הנקרית בדרכם”, ובדרך כלל ניסיונם מתחיל ערך כספי נמוך. אם זה “מצליח” הם עולים בערך הגניבה, לאחר שגילו כי יש ביכולתם להגדיל את הכנסותיהם, או לשלם חובות במקרים רבים.

בשלב מסוים הדבר הופך להרגל, והסיבה לחריצות בעבודה הינה בעצם “הקופה הצדדית”.

ניסיוננו הראה לנו שדווקא עובדים שנתפסו בגניבה הפגינו חריצות ואכפתיות במקום עבודתם ואף תרמו ממרצם האישי לטובת הארגון. מובן שאין הדבר מעיד על כך שכל עובד שמשקיע בעבודה הוא גנב, חלילה.

לא פעם כשנתפס עובד בגניבה, שאלנו אותו לאחר הודאתו בביצוע העבירה – “למה?” ואחת התשובות הנפוצות ביותר הייתה “נתתי את הנשמה שלי ואף אחד לא העריך אותי”.

בחלק גדול מהמקרים העובד שגונב יוצר ביוזמתו את “העובד המשקיען והאכפתי”, וזאת כדי לתת הצדקה למעשיו, ובכך לנסות להרגיע את מצפונו: “אני נותן, אז זה בסדר, אני לוקח מה שמגיע לי”.

חלק אחר של העובדים מתפתה, בעקבות גילוי פרצה בתוך המערכת – בין בטעות ובין בעקבות חיפושים – ולאחר ה”הצלחה” ראשונית ממשיכים הלאה.

צריך לזכור שבקופה קיים כסף זמין שלעתים מפתה את העובד, על אחת כמה וכמה אם הוא נמצא במצוקה כספית.

מספר עובדים שנתפס סיפרו כי בפעם הראשונה חשבו לקחת את הכסף ולהחזירו מאוחר יותר. לאחר שהצליחו בפעם הראשונה, המשיכו לקחת כסף כשהם “מרגיעים” את עצמם בכך שעוד מעט ישתפר מזלם והם יחזירו את הכסף, שבדרך כלל מגיע כבר לסכומים שאין ביכולתם להשיב.

עלינו לדעת שככל שתפקידו של העובד המועל בכיר יותר ונגיש יותר, כך הנזק שהוא יכול לגרום גדול יותר.

מכאן ניתן להבין כי בעצם כל נקודת תורפה במערכת יכולה לעורר אצל העובד את הפיתוי לביצוע העבירה, או אצל האחר (המנוסה יותר) את ההזדמנות לביצוע העבירה. אולם שניהם גם יחד יחפשו תירוץ טוב כדי להשקיט את מצפונם ולהצדיק את מעשיהם, חלק ע”י עבודה קשה וחלקם ע”י השלכת האחריות מהם והלאה (מצב כלכלי, הבוס, החברה וכו’).

מתוך הספר “סוד התוצאה”.

 

0

עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מציע שעות של הנאה, מחשבה ויצירה לכל המשפחה בין התאריכים 2-28.8: ברחבת המודיעין, שבקומה הראשונה, יחכה לכם במהלך כל אוגוסט מתחם פעילות ייחודי לילדים, שיהפוך את חופשת הקיץ ליצירתית במיוחד!

סדנאות היצירה המקוריות יפעלו במהלך כל השבוע, יתחלפו מידי יום ויאפשרו לילדים בילוי מהנה, שבסופו יקבלו את היצירות שהכינו. לכל ילד/ה ערכה אישית עם כל מה שצריך להכנת יצירת קיץ מושלמת. בין היצירות: סירות מעוצבות לחדר, עפיפונים בעיצוב אישי, תיקים בעבודת-יד, אקססוריז מושלמים לקיץ ועוד.

בימי שישי יופעלו סדנאות מיוחדות להכנת צעצועי עץ אקטיביים, כגון: מכוניות, ספינת פיראטים, מטוסים ועוד.

כל הסדנאות הינן בחינם ויתקיימו בסבבים, על-בסיס מקום פנוי. הסדנאות מיועדות לכל הגילאים, אך מתחת לגיל 5 נדרש ליווי מבוגר. הפעילות הינה בהתאם לתנאי  “התו הסגול”.

פירוט שעות הפעילות במתחם היצירה:

בימים א’ -ה’: בשעות 11:00-18:00  (עם הפסקה בשעות  13:30-14:30)

בימי ו’: בשעות 10:00-13:00

עופר גרנד קניון – יוצאים מהקופסא ויוצרים בילוי מושלם!

מתחם היצירה יחכה לכם ברחבת המודיעין בקומה א’

* *ייתכנו שינויים בלו”ז או בתכני האירועים, בהתאם להחלטת הנהלת הקניון. *ט.ל.ח.

ההשתתפות בפעילויות הינה בחינם!

0

בוגרי המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מהמחלקות לתקשורת חזותית, ארכיטקטורה, צילום ועיצוב אופנה, יציגו השנה את תערוכת הבוגרים,  בסימן תקופת הקורונה והלימודים המקוונים. השנה לראשונה התערוכה תוצג כתערוכה וירטואלית ותכלול פרזנטציות דיגיטליות, לצד אובייקטים פיזיים, תוך שימוש בטכנולוגיות וריבוי מסכים ומדיה

הסטודנטים של המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה יצרו את תערוכת הבוגרים בתקופה מבלבלת, שונה ומסעירה, במסגרתה נתבקשו להסתגר במרחב האישי בשל גזרות מגפת הקורונה ולסגל לעצמם שיטות עבודה ולמידה חדשות. הלך הדברים והמעבר ללמידה מקוונת, לא השפיעו על רוח היצירה ואף אפשרו לבטא חוויות אישיות של כל אחד ואחת מהסטודנטים מתוך סיטואציית הבידוד הקיצונית. גם השנה, תערוכת הבוגרים מעבירה מסרים אקטיביסטיים התורמים לשיח הפוליטי והחברתי בו הם חיים, בעיר חיפה ובחברה הישראלית. כל אחד בדרכו הייחודית משתף את הקהל בביקורת או חוויה אישית, שמקורן בחקר של נושאים אקולוגיים, חברתיים, פוליטיים, סביבתיים ולאומיים, אשר נוגעים בכל אחד מאיתנו. מבקרי התערוכה ייהנו מתערוכה המשלבת במספר חללים מגוון פרויקטים, דיסציפלינות, חומרים, מדיות ודימויים, המשקפים את מורכבות הנושאים.

עבודות הבוגרים של מחלקת עיצוב האופנה יוצגו לראשונה בהפקת ווידיאו ייחודית ומושקעת

מחלקות מציגות: תקשורת חזותית | ארכיטקטורה | צילום | עיצוב אופנה

פתיחה: 28.7.2020 | נעילה: 10.8.2020

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בהתאם להנחיות של משרד הבריאות על פי התו הסגול, בתיאום מראש

0

קורונה קורונה קורונה, באיזו מציאות הזויה אנחנו חיים. קצת כמו סרט קלישאתי עתידני על מגפה שמאיימת לחרב את עתיד המציאות, רק בגרסא הדוקומנטרית הארוכה והמייגעת, שבלשון המעטה, לא ידענו למה נכנסנו כשההקרנה התחילה.
במקום להיזהר שמא תדבק מהזומבים שמטילים מורע ברחובות, לא ברור ממי אנחנו צריכים להזהר ולכן פשוט נאמר לנו “זהרו מכולם”. הנגיף שקוף והסכנה עורבת בכל מקום כי לא ברור מי “זומבי” שנדבק ומי בעצם “אדם רגיל”.
אולי בגלל זה אנחנו לא מרגישים צורך “להלחם” על חיינו בכך שנתרחק מהסכנה. הסכנה נראית לנו לא מסוכנת ואפילו לא ממשית. סביר להניח שזה נובע מהאמצעי ההגנה העומד לרשותנו, עטיית מסכות מראה “קצת פחות” לוחמני מלהסתובב עם נשק ברחובות ולירות בזומבים מהלכים.

אנחנו ישראלים אחרי הכל, עם כל העצב שבדבר – מלחמתיות זה קצת המציאות שאנחנו חיים בה. גם השיח המתגבר על ה”סיפוח” נראה כי נועד קצת להסית את האש מהמלחמה האמיתית שיש בימים אלו. כי למה בעצם להתמודד עם מגבלות, עוצר ונגיף בלתי צפוי, כשאפשר בעצם להתעסק במשהו מוכר – גיוס מילואים נרחב ופעולות צבאיות, הרי בזה יש לנו רזומה מרשים.

השאלה היא למה “הישראלי המצוי” מסרב להשתמש ב”נשק” (המסכה) כדי לשמור על חייו ועל חיי הסובבים בו. אני חושבת שזה בגלל שתי תפישות מרכזיות. הראשונה: איך החתיכת בד הזאת צפויה לשמור עלינו מהסכנה הגוברת?! זהו כישלון הסברתי על המדינה ובעיקר של משרד הבריאות. השנייה והלא פחות חשובה, שאני חושבת שרובנו מזדהים איתה היא המחשבה – “לי זה לא יקרה”. אותה הנחה שגויה שגורמת לנו לשתות ולנהוג. האמונה, שאנחנו כל יכולים או לחילופין, יש מישהו ששומר עלינו.

אולי בעצם, העקב האכילס שלנו בחברה הוא לא עטיית המסכה, אלא המחשבה שמישהו, ולא סתם, אלא הממשלה, קובעים לנו מה לעשות. מי מאיתנו אוהב שנותנים לו הוראות מלמעלה? בטח שלא נותנים לנו הסברים למה חד”כ-לא וחוגים-כן? למה אירועים-לא ומסעדות-כן?
מילא אם ההוראות האלו היו מגיעות מהמפקד בצבא או ממשלם השכר בעבודה, הלא הוא ה”בוס” – שזה עצם מהותם. אבל הממשלה, לא רק שלא משלמת לנו שכר, היא נכשלת בלספק לאזרחיה את ההגנה הבסיסית אליה היא מחוייבת בריאותית וכלכלית.
מטרתי היא לשקף את המציאות אליה נקלענו ובעיקר לבצע חושבים למה “הגל השני” התחיל כזה מוקדם בישראל, כאשר נראה שבשאר מדינות העולם המצב השתפר (למרות שהייתי לוקחת בעירבון מוגבל את הנאמר בחדשות) אז נניח שזה נכון, מה ההבדל בין ישראל לביניהן? הרי גם שם היה עוצר והגבלות, גם שם הכלכלה נפגעה. אז איפה קבור הכלב אני שואלת?

אולי הבעיה נובעת מכך שהפגיעה היא בכיס ופגיעה בכיס משמע פגיעה ביכולת שלנו לחיות טוב. הפגיעה בכיס בשילוב סגירת מקומות הבילוי ושפע ההגבלות פוגעת באפשרות שלנו “להנות מהחיים”, או אפילו יותר מכך – בחופש שלנו. אותו חופש עליו נלחמנו לאורך כל הסטוריית העם היהודי ומדינת ישראל. אצטט את מאיר אריאל לסיום “עברנו את פרעה, נעבור גם את זה”.

הכותבת היא לבי מנש, חיפאית בת 24, סטודנטית להנדסת מערכות מידע בטכניון ודוברת האגודה.
דוברת פוליטית (סגן השר מייקל אורן ) בעבר

0

עיקר האובדן בארגון נגרם ע”י גורמים פנימיים בארגון.

חלק מהנזקים נגרמים בשוגג עקב חוסר תשומת לב מספקת, שיקול דעת מוטעה, ניהול שאינו מקצועי, חוסר אכפתיות וחסר שייכות ואחריות. זהו פחת מנהלי.

אולם החלק הגדול של האובדן נגרם ע”י גורמים פנימיים – בזדון, על ידי ניצול מקום העבודה לתועלת ולטובת הנאה אישית על חשבון המעסיק והעסק.

גורמי נזק בשוגג – פחת ניהולי (17%) :

אי-עמידה בנוהלי הארגון.

תמחור שגוי.

הזמנת סחורה מעבר לכוח הקנייה.

שעות עבודה לא מותאמות לצורכי הארגון.

השארת כסף, סחורה או חומר רגיש ללא השגחה או במקום נגיש לכל דכפין.

שימוש מוגזם בצורכי העבודה (לצרכים אישיים).

בזבוז – השארת מזגנים, אור, מחשבים וכו’ פועלים ללא צורך.

חוסר תכנון או שת”פ במבצעים של כל הגורמים במערכת.

חוסר שת”פ של הארגון עם מחלקת מניעת אובדן.

ביצוע הנחות ללא אישור על מנת לקדם מכירה.

צורכי משרד שותפים בהגזמה (חלב, קפה, נייר טואלט וכו’).

השארת מפתחות/קודים באופן גלוי וידוע.

ברצוני לבהיר נקודות אלה כהכנה להמשך:

רוב העובדים הגונים.

נזק שיכול להיגרם ע”י עובד, גדול בעשרות מונים מגניבה ע”י לקוח.

עובד אחד גנב יכול לגרום לאי נוחות בקרב כל העובדים.

 

מתוך הספר “סוד התוצאה”.

0

המחאה החברתית מתרחבת לחברה הערבית: ״מפעל חיי מתפורר לי בידיים – נגמר הסיפור של סגירת מסעדות בלי פיצוי״

עצמאיים ושכירים מתחום המסעדנות, אולמות אירועים, תיירות, ותרבות הגיעו ביום שלישי האחרון למושבה הגרמנית בחיפה כדי להפגין נגד השיתוק הכלכלי שנגרם מכשלונה המתגלגל של הממשלה בהתמודדות עם הקורונה. החברה הערבית ספגה מכה כלכלית אנושה בעקבות הנחיות משרד הבריאות כאשר רשויות מקומיות עומדות בפני קריסה, אבטלה גואה ועסקים עומדים בפני פשיטת רגל. פאדי נג׳אר, בעל מסעדת דוזאן זה עשרים שנה: ״הסיפור של סגירת מסעדות בלי פיצויים נגמר – אם הממשלה לא עושה את העבודה שלה אני אמשיך לעשות את שלי. לא אתן להם להרוס מפעל חיים שבניתי בשתי ידיים.״

 

0

החודשים האחרונים שינו את שוק העבודה מקצה אל קצה. החל מעובדים שיצאו לחופשה כפויה ללא תשלום וללא צפי חזרה, פיטורים מעכשיו לעכשיו, סגירת עסקים או העברת העסק לאון ליין. משפחות רבות הגיעו למצב בו אין כסף לקנות אוכל ובין רגע הפכה שכבת הביניים לאוכלוסייה נזקקת ושורדת מיום ליום. 

העמותות השונות התומכות בנזקקים דיווחו על עליה של מאות אחוזים בבקשות לסיוע. יש הרבה ארגונים ועמותות המעניקות סיוע ועזרה, אבל אין מקום אחד שבו ניתן למצוא בקלות את דרכי ההתקשרות עם העמותות והארגונים האלה. המקום היחיד בו תוכלו למצוא את ריכוז המידע הוא אתר גיידסטאר – רשם העמותות של משרד המשפטים אך המידע באתר לא מועדכן.

רוני קנטור, יזמית ואקטיביסטית ודפני ליף פעילה חברתית החליטו לפתור את הבעיה וליצור את “אינדקס העזרה הגדול” –  אתר אחד שמרכז את כל המקומות שמספקים מענה תמיכה ועזרה. באתר תוכלו למצוא את כל העמותות הפעילות, ארגוני הסיוע לפי תחומים, מערכים התנדבותיים ואף מוקדי סיוע ציבוריים.

אל קנטור וליף חברו הרשת הישראלית להתנדבות ועמותת אופק (שירות לאומי) הצטרפו כשותפות לדרך, וסייעו באספקת תשתית לאחסון האתר ובהקמת מערך מתנדבים לצורך מיפוי והזנת נתונים. ככל שיותר ויותר אנשים נחשפו לאינדקס, יותר אנשים הבינו את החשיבות שלו והחלו לתרום מזמנם ומכישוריהם על מנת שאינדקס זה יקום במהירות וישרת את מטרתו.

אבל הייחודיות של האינדקס היא לא רק בריכוז המידע אלא גם בריכוז של העמותות והארגונים המחפשים מתנדבים, כך שכל מי שנכנס לאתר ורוצה לתרום יכול למצוא תחת קורת גג אחת את כל האפשרויות העומדות בפניו להתנדב בעמותה כזו או אחרת. 

האתר שהוקם דווקא בתקופת הקורונה, מדגיש כי “כל ישראל ערבים זה לזה” וכל מי שרוצה לתת, יכול לתת וכל מי שצריך לקבל – יקבל. ימי הקורונה הפכו את האינטרנט לכלי שימושי, בין אם זה לעבודה מהבית, הזמנת אוכל או חיפוש תמיכה ריגשית וכלכלית, כל אלה הפכו את האינדקס לחיוני יותר מתמיד. אנחנו צופים כי גם לאחר שהקורונה תעבור ותהיה לזיכרון, האינדקס ימשיך לפעול, לעזור ולנזקקים ולחבר בין האנשים שרוצים לתרום ולעזור. 

לאינדקס: www.alefbet.org.il

0

אתר מורשת לאומי עין קשתות (אום אל קאנטיר) 

מה? סיור יום עצמאי בעין קשתות, אתר מורשת לאומית, המלמד כיצד רעידת אדמה הרסנית, טכניקה של שחזור וארכיאולוגים עם חזון, פוגשים את ראשית ההתיישבות היהודית בגולן. סיור בין עתיקות הכפר בני 1500 שנים. הביקור כולל סרטון החושף את סיפורם של יהודי הכפר הקדום וכיצד שוחזר וקומם . משך הביקור כשעה. מותאם לכל המשפחה.

מתי?  יולי: א, ג’, ה’ 9.00-17.00 | ב’, ד’ 9.00-19.30, ימי ו’ 9.00-16.00 | שבת 9.00-18.00 (כניסה אחרונה שעה לפני סגירה) *באוגוסט האתר יהיה פתוח עד הערב גם בימי ג’. 

כמה? 25 ₪  מבוגר, 15 ₪  ילד/ גמלאי/ סטודנט – יש להזמין כרטיסים מראש באתר! 

איפה? אתר מורשת לאומי “עין קשתות”

לפרטים: 04-6851002 |  www.einkeshatot.org.il | בפייסבוק “עין קשתות” 

הערות: הסיור הינו כשעה וכרוך בהליכה רגלית | מסלול הסיור אינו מותאם לעגלת תינוק | בשעות היום הביקור עצמאי כולל סרט קצר | הכניסה לאתר בהתאם להנחיות “התו הסגול”. 

פעילות קיץ בחרמון:

מה? מגוון אטרקציות קיץ לכל המשפחה: רכבל קרוניות חדש, מזחלות אקסטרים, סקיי ריידר, אבובי קיץ, קרטינג.

סיורים מודרכים ללא תשלום בכל יום בהרשמה מראש באתר. הכניסה לאתר חופשית, השימוש במתקנים כרוך בתשלום.

מתי? האתר פתוח כל השבוע, כולל שישי ושבת בין השעות 8:30- 16:00, כניסת רכבים עד השעה 15:00, המתקנים פעילים עד השעה 15:30

כמה? רכבל: 49 ₪/ מחיר כל אטרקציה 30 ₪ / כרטיסיית אטרקציות 125 ₪ (את כל הכרטיסים ניתן להשיג במחירים זולים יותר ברכישה אינטרנטית)

איפה?  אתר החרמון 

לפרטים: www.skihermon.co.il

שם קוד: האיש שלנו בדמשק  -פעילות אתגר בריחה בטבע

מה?     הזדמנות לפצח את קוד הריגול ולהכיר את סיפורו של אלי כהן האיש שלנו בדמשק וכל זאת בתוך מרחב בית המפקדה הסורי הישן של העיר קוינטרה, ממש במקום האוטנטי בו אלי כהן ביקר במהלך מתי? בימים א’-שבת בין השעות 10:00-14:00  משך הפעילות כשעה וחצי.

כמה?  54 ₪ למשתתף מגיל 6 ומעלה או 200 ₪ למשפחה גרעינית (הורים וילדים עד גיל 18)

איפה?  בנין מפקדת הכוחות הסוריים כביש 98 

לפרטים: 050-4066800 | https://www.time2escape.co.il/spyescape  הפעילות מחייבת הזמנה מראש    

מי הזיז את הגבינה שלי -פעילות אתגר בריחה בטבע

מה?  מרכיבי המתכון הסודי של עוגת הגבינה הקייצית התפזרו בין עצי היער וכמו בכל אגדה טובה עם סוף טוב המשתתפים צריכים לאסוף את מרכיבי המתכון ולייצר בעזרתם את עוגת הגבינה המנצחת 

מתי? בימים א’-שבת בין השעות 16:00-19:00  משך הפעילות כשעה.

כמה? 40 ₪ למשתתף מגיל 6 ומעלה או 150 ₪ למשפחה גרעינית (הורים וילדים עד גיל 18)  

איפה?  מרום גולן    

לפרטים: 0504066800 |  https://www.time2escape.co.il/cheese    הפעילות מחייבת הזמנה מראש  

InsideOut חדרי בריחה קצרין

מה? 2 חדרי בריחה- “אובססיה ו”סוד הגילגל”, פענוח תעלומה והרפתקה מרתקת  , של משחק בריחה מאתגר

מתי? 09:00-00:00 כל ימות השבוע (הזמנה מראש)

כמה? המחיר תלוי בכמות אנשים, החל מ-90 ₪ (הנחות סטודנטים וחיילים)

איפה?  רחוב הכרם, קצרין

לפרטים:  04-6990951 | www.insideoutroom.co.il | בפייסבוק “InsideOut חדרי בריחה ראש פינה וקצרין” 

קיץ של אריות במבצר נמרוד

סיור מודרך סיור מודרך במורדות החרמון, באקלים נהדר מול נוף משגע, בתוך מעברי סתרים ואולמות מבצר נמרוד הקרירים, סיפורים  מרתקים אודות שליטי המבצר, ועל 3 אריות בתקופות השונות של המבצר. 

מתי? ימי שבת 8/8,15/8, 18/7,25/7 בשעות 11:00, 13:00

איפה?  גן לאומי מבצר נמרוד

לפרטים: 3639* | www.parks.org.il

הערות: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

סדנאות ויצירה 

העדי שבמטבח-סדנאות שוקולד

מה? בסטודיו של ‘העדי שבמטבח’ בחספין שברמת הגולן, מתקיימות סדנאות שוקולד חווייתיות ומיוחדות. בסדנה ניצור פרלינים משוקולד, ממתק נוגט קראנצ’י, כדורי טאפלס, ציורים משוקולד ועוד הפתעות.  נלמד על ההיסטוריה של השוקולד, נכיר את סוגי השוקולד השונים וההבדלים ביניהם. אטרקציה חווייתית, מהנה ומתוקה לכל המשפחה. 

כל המשתתפים פעילים, יוצרים, טועמים, ויוצאים עם שלל השוקולדים שהכינו.

מתי? א’-ה’ בין השעות 9:00-20:00, וביום ו’ בין השעות 9:00-15:00 בתיאום מראש.

כמה?  79 ₪ לאדם, מינימום לסדנה 4 משתתפים. מתאים מגיל 3 ומעלה. הנחה לקבוצות. 

לפרטים: 054-9772524 | https://theadi.co.il/  

הערות: כשר למהדרין | הסדנה ניידת בכל הארץ, ניתן להזמין אותנו אליכם.

סדנת דלועי נוי במשק לוין

מה? הכנת עציצים וכלי קיבול אחרים, מדלועים חצויים ונקיים, בסגנון אריגה או צביעה לפי בחירתכם. משך הפעילות כשעתיים.

מתי? ימים א’ עד ה’

כמה? 100 ש”ח למשתתף, מינימום 5 משתתפים.

איפה? מושב נוב 

לפרטים: 052-4425577 | [email protected] 

דה קרינה מרכז המבקרים – עולם קסום של שוקולד 

מה? סדנאות שוקולד לכל המשפחה לקבוצות וליחידים 

סיור חוויתי במפעל השוקולד דה קרינה בעין זיוון שבגולן –מסע מרתק בעקבות ההיסטוריה של השוקולד, טעימות של מגוון סוגי שוקולד, ו וסדנת שוקולד המתאימה למשפחות עם ילדים ובני נוער והן למבוגרים.

במקום ישנו גם בית קפה שמציע תפריט עשיר במשקאות שוקולד ייחודים.

מתי?  יולי – ימים ב’-ו’ בשעות 10:00-16:00  | אוגוסט – ימים א’-ו בשעות 10:00-16:00 

כמה? 69 ₪ לאדם (ילד /מבוגר) 

איפה? קיבוץ עין זיוון 

לפרטים: 04-6993622

הערות חשובות: כשר למהדרין – חלב ישראל | בשבתות וחגים מרכז המבקרים אינו פתוח | מרכז המבקרים ובית הקפה נגישים לנכים ולאנשים עם מוגבלויות | לחנות ולבית הקפה במרכז המבקרים אין צורך בתיאום מראש  | לטעימות ולסדנאות יש לתאם מראש | כל הפעילויות והסדנאות מתקיימות בעברית ובאנגלית | הסדנאות מתאימות לילדים מגיל 3 ומעלה בלבד | לילדים מגיל 12 ומעלה מומלץ להזמין סדנאות מבוגרים | לא ניתן להיכנס למרכז המבקרים ולסדנאות עם עגלות לתינוקות.

 

0

מותג האופנה lee cooper, הנמצא בבעלות קבוצת בריל, ממשיך להתרחב, לאחר שפתח לאחרונה סניף דגל  של לי קופר בוגרים בעזריאלי חיפה ולצידו סניף בקונספט החדש של לי קופר קידס. השבוע יפתח  המותג  ארבעה סניפי קונספט  חדשים: 2 סניפים בקניון הנגב עזריאלי באר-שבע  ו 2 סניפים בקניון עזריאלי עכו. ארבעת הסניפים החדשים יפתחו בהשקעה של 2 מיליון ₪. 

הסניפים בקניון הנגב ב”ש עזריאלי יפתחו על שטח של 250 מ”ר, בקומה 2 בקניון.  והסניפים  בקניון  עכו עזריאלי  יפתחו –  על שטח של 200  מ”ר, בקומה ה 1 בקניון.

הסניפים החדשים  יכללו מגוון רחב של ג’ינסים ופרטי אופנה לנשים ולגברים כמו: חולצות טי- שירט, ז’קטים, חצאיות, שמלות בגדי גוף, אוברולים ועוד. בנוסף לאלו הסניפים יכללו אביזרי אופנה ואקססוריז משלימים, במחירים נוחים לכל כיס.   

לדברי דן איתמר, סמנכ”ל השיווק והאסטרטגיה של  קבוצת בריל, המחזיקה בישראל את מותג לי קופר: “כחלק ממהלך אסטרטגי של המותג, אנחנו ממשיכים להתרחב  ופותחים סניפים חדשים של המותג תחת 2 קונספטים : Lee Cooper  בוגרים ו Lee Cooper Kids  החנויות החדשות  יציעו  מגוון רחב ושפע רב של פריטים במגוון  מידות,  בהתאם לקולקציות של לי קופר ולי קופר קידס, ותאפשר נגישות וחווית קניה נעימה ומחירים אטרקטיביים לכל כיס”. 

לרגל פתיחת הסניפים החדשים יערכו  מבצעים, הנחות והטבות ייעודיות.  

 

0

שיתוף פעולה בין המחלקה לאומנויות הצילום והמסך מהמרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה וקבוצת אסירים מכלא שטה, הוליד פרויקט מיוחד במינו של למידה משותפת בנושאי קולנוע צילום וכתיבה. 

שיתוף פעולה בין סטודנטים לאומנויות הצילום והמסך מהמרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה לבין אסירים המרצים את עונשם בכלא שאטה בצפון הארץ, הוליד פרויקט אמנותי משותף: “מחברות הכלא”. עבודות הגמר של הפרויקט יוצגו לראשונה במעמד הסטודנטים, הצוות האקדמי ונציגי השב”ס, באירוע הפתוח לקהל הרחב, בהתאם להנחיות התו הסגול, ביום שלישי 14.7 בשעה 19:30 בחנות “גולדמונד ספרים יד שניה” בחיפה.

במסגרת הפרויקט “מחברות הכלא”, עשרה סטודנטים משנים ג’-ד’ מהמחלקה לאומנויות הצילום והמסך בהנחיית ראש המחלקה ערן חדד ברק, נפגשו אחת לשבוע עם עשרה אסירים  מכלא שטה. המפגשים נאסרו לצילום אך תועדו והוקלטו בסאונד ובכתיבה.

מטרת הפרויקט הייחודי, במסגרתו לראשונה סטודנטים נכנסו לכותלי בית הכלא ולמדו יחד עם האסירים הינה ליזום מפגש אנושי ולקיים דיאלוג באמצעות לימוד משותף של פרקטיקות סיפוריות שונות. במהלך המפגשים כל סטודנט/ית ואסיר כתבו יומן אישי במחברת תלמיד פשוטה של 40 דף, ואלה הוקראו והוקלטו מדי שבוע עלי-ידי הסטודנטים והאסירים.

במקביל, במהלך הפרויקט למדו הסטודנטים והאסירים ביחד על עקרונות הסיפור הקצר, צפו בסרטים, האזינו להקלטות ועדויות שהיוו מקור השראה וידע לעשייה המשותפת.

עם סיום הקורס הסטודנטים הפיקו סרטים קצרים כשקולותיהם וסיפוריהם של האסירים משמשים כרקע לתמונות המופיעות בסרט, ובמקביל האסירים והסטודנטים כתבו והקליטו סיפורים קצרים המבוססים על חווית חיים משמעותית. חלק מהעבודות עשו שימוש ביומנים ובמחברות בלבד ליצירת ספר חדש הבוחן את השפה, הכתיבה ומלאכת הסיפור. הסרטים ועבודות הוידאו משלבים בין ההקלטות של האסירים לסיפורים והחוויות חיים של הסטודנטים, וחומרי הגלם המרובים עברו תהליך של מחקר, עיבוד ולבסוף גובשו ליצירות מפתיעות וחדשות.

אירוע הצגה לקהל הרחב- יום שלישי 14.7, בשעה 19:30 בחנות “גולדמונד ספרים יש שניה”- רחוב עקרון 6 בחיפה. הכניסה חופשית, בהתאם להנחיות התו הסגול.

 

 

כתבות נוספות