3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

זה נשמע כמו עלילה של סרט רומנטי צרפתי: רוקסן רוז (29) עולה מצרפת, סטודנטית לעיצוב בשנקר שעבדה כמלצרית בבראסרי שם התאהבה בשף נביל חנא (32) ערבי נוצרי מהכפר ראמה שבגליל. יחד הם עזבו הכל ופתחו החודש את הבר הקולינרי Rive West בעיר התחתית. מייק בראנט היה כותב על זה שיר 

ברחוב יפו נפתח בר קולינרי צנוע אך מבטיח לפני כמה שבועות. הבר עם העיצוב המוקפד מסתיר מאחורי סיפור רומנטי שלמרות שגיבוריו לא כיוונו לכך הוא בהחלט משדר אופטימיות דווקא בימים שאחרי מהומות מצבע ‘שומר החומות’ שחלק מאותם מהומות שהתרחשו בחיפה היו לא הרחק משם “אנחנו לא אנשים פוליטיים” מסבירה לי באמת ובתמים רוקסן רוז שפתחה את הבר Rive West בעיר התחתית לפני כמה שבועות “אנחנו פשוט שני אנשים שהתחברנו ואנחנו חיים בזוגיות מאוד מאוד טובה. הדת מן הסתם היא פקטור במדינה הזאת כי אי אפשר להתעלם מזה אבל אנחנו החלטנו להתעלם מזה כי זה לא משנה לנו. הוא בן אדם ואני בן אדם ואני התחברתי לאופי שלו ולאישיות שלו והוא התחבר לאופי שלי ואז כל מה שמסביב זה שטויות”. 

ספרי לנו קצת על המקום ?

“פתחנו בר קולינרי או גסטרו בר שזה בעצם בר שנותן חוויה קצת יותר אלגנטית וקצת יותר מפנקת מבחינת אוכל וגם אלכוהול. רצינו ליצור אווירה שהיא פחות שגרתית גם לגרום לאנשים להרגיש ממש בנוח במקום הזה עם חווית שירות מפנקת”.

איך נולד המקום ?

“אנחנו לא חיפאים והגענו לפה כדי לפתוח את המקום הזה מתל אביב. פתחנו את זה אני ובן הזוג שלי ואחיו. אנחנו עובדים בענף המסעדנות כבר שנים רבות. נביל עבד כטבח במסעדות נחשבות  כמו הבראסרי ו’קפה פופולר’ שם היה מנהל תפעולי. הרגשנו שיש לנו מספיק ניסיון ומספיק ידע כדי להגשים חלום ולפתוח משהו מקומי משלנו. 

בגלל שאני מגיעה מתחום המלצרות החלטנו לאחד כוחות והוא מטפל באוכל ובתחום האירוח בינתיים יש לנו המון מזל והלקוחות נהנים מהמקום שלנו ונהנים לחזור ואנחנו מקבלים ביקורות ממש טובות שזה מאוד מאוד משמח”.

אז מה ניתן למצוא בבר הקולינרי שפתחו זוג האוהבים ? “אין לנו מצד אחד מנות ‘מופרחות’ מצד שני כן יש מנות כמו סינטה כבושה עם סלט עלים. ריזוטו ערבי עם תמנון צרוב על הגריל. נביל אוהב אוכל שעשוי מחומרי גלם טובים ובתור צרפתייה שאוהבת אוכל מאוד פלצני זה ממש טעים”.

איך מנהלים מקום כזה בתור זוג ?

“זה לא קל אני חושבת שהזוגיות שלנו עדיין מחזיקה למרות שאנחנו ביחד כל יום כל היום בעבודה ובבית זה רק בגלל שהוא במטבח ואני בחוץ. אם היינו באמת פיזית כל הזמן ביחד אז אולי זה היה אחרת”.

ואיך אתם מוצאים עצמכם בין כל המסעדות והפאבים של התחתית ?

“זה באמת מקום שסוחף אנשים במיוחד בסופ”ש. אנחנו מצאנו את הנישה שלנו. מקום אינטימי שצובר קהל שאוהב אווירה, אלכוהול והוא אנין טעם”. 

Rive West דרך יפו 48

 

0

מצעד המופקרות (לשעבר השרמוטות) התקיים החודש בחיפה בצעדה שכללה עשרות משתתפים שהתקדמה לארוך רחוב הרצל בהדר. פגשנו גם את הפעילה החברתית פולה המבוגרת שבחבורה שקוראת להנהיג חינוך מיני “שמבוסס על ערכים ועונג”. צפו בסרטון:

0

בוגרי המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מהמחלקות ארכיטקטורה, עיצוב גרפי, עיצוב אופנה, צילום ואמנויות המסך יציגו השנה את תערוכת הבוגרים, בסימן החזרה לשגרה בהשפעת הקורונה והלימודים המקוונים. תצורת התצוגה, אשר תתקיים ברחבי חללי המרכז, תכלול פרזנטציות דיגיטליות, לצד אובייקטים פיזיים, תוך שימוש בטכנולוגיות וריבוי מסכים ומדיה.לראשונה, עבודות הבוגרים של מחלקת עיצוב האופנה יוצגו בתצוגת אופנה חגיגית במרחב הציבורי, אשר תערך בערב הפתיחה ותהא פתוחה לציבור הרחב.בהמשך יוצגו העבודות בתערוכה לצד הפקת ווידיאו ייחודית ומושקעת.

 לראשונה מחלקת צילום ואמנויות המסך תציג תערוכה נפרדת בבית הגפן- מרכז ערבי יהודי לתרבות

 פתיחה: 28.7.2021 | נעילה: 15.8.2021התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בהתאם להנחיות של משרד הבריאות

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם: “אני שמחה על שיתוף הפעולה הראשון, מזה שנים רבות, בין המרכז האקדמי ויצו ועיריית חיפה בתחום האופנה וגאה על הובלתה של דרך חדשה לעבודה משותפת יחד. בחיפה קיימים מוסדות רבים להשכלה גבוהה, ששמם הולך לפניהם, דוגמת המרכז האקדמי ויצו, הנחשב מזה כארבעה עשורים למוסד מוביל בתחומו ומהווה אבן שואבת לצעירים, המבקשים ללמוד את מקצועות העיצוב, האדריכלות, הצילום והאופנה. מיקומו הנהדר, בלב המושבה הגרמנית, המשמרת את צביונם האדריכלי ואת התרבות הטמפלרית, מהווה אף הוא מקור השראה לסטודנטים הצעירים הרבים, הלומדים בו ופוקדים את האזור”.

נשיא המרכז האקדמי ויצו חיפה, פרופ’ שמעון עמר: “השנה הייתה שנה מאתגרת במיוחד, בה שולבו יחדיו, תו ירוק ותו סגול, חזרה ללימודים של מחוסנים, מתחסנים ולא מחוסנים, בחירות רביעיות לכנסת ומבצע צבאי (“שומר חומות”) שהיה מלווה במהומות אשר גלשו לפתח המרכז האקדמי והפרו את החיים בצוותא. כל אלה התקיימו תוך ניסיון מתמיד להחזיר את החיים והלימודים לשגרה, פעם עם מסיכות ופעם בלי מסיכות וכעת שוב עם מסיכות וגם לרגע אחד עם חשש להיקלע למהומות במושבה הגרמנית בחיפה. האם כל אלה יבואו לידי ביטוי ביצירות של הסטודנטים שלנו? האם נראה בתערוכת הבוגרים היבטים שנלקחו מהשנה הכאוטית שהם עברו? האם אמנים יוצרים שחווים אירועים כה משמעותיים בחייהם יתנו ביטוי לרגשותיהם בזמן אמת או שמא עדיף לתת לדברים לשקוע ולהציף אותם שוב כשכל זה יהיה מאחורינו? תשובות לשאלות הללו נגלה בביקור בתערוכת הבוגרים ובתצוגת האופנה, ננסה דרך היצירות של הסטודנטים להבין את שעבר עליהם ועלינו במהלך השנה המיוחדת הזו ונבחן את השפעת התקופה הייחודית על עבודתם. מעבר לכך, כמי שעומד בראש המרכז המדהים הזה, אני חייב לציין את רצינותם ומקצועיותם של המרצים והסטודנטים אשר יחד עשו כל שיכלו על מנת להמשיך ולקיים שיגרה של יצירה בתקופה הפכפכה זו. זה הזמן להודות לכולם על האמון שנתנו במערכת, על השיח הפורה שהתקיים ובעיקר על הנכונות להשאיר את כל זה מאחור ולהמשיך בחיינו. אני בטוח שלמרות התקופה הלא פשוטה התערוכה ותצוגת האופנה יזכו להצלחה משמעותית ויהוו ציון דרך בתפיסת הלימודים האקדמיים בעיצוב”.

0

לרגל פסטיבל הלאדינו שיצוין בצפת ב 20-22.7.2021 עם שורה ארוכה של מופעים, סיורים, הרצאות ותכני לאדינו קלאסיים החליטו במסעדות המובילות בעיר להגיש ספיישלים מיוחדים של מאכלי לאדינו, ואפילו על פתיחת מסעדת פופ-אפ לאדינו עם מאכלי לאדינו בטעם של פעם.

 מטבח הלאדינו הינו מטבח נוסטלגי, המערב תרבויות ומאכלים מגוונים ומאפיין את דוברי הלאדינו – מאכלים על הציר הספניולי, יוצאי ארצות הבלקן ועד לטורקיה יוון וקפריסין.  במהלך המאה ה-16 עם גירוש ספרד, בצפת חיו לאדינו בכל הרבדים- שירה, פיוטים בבתי הכנסת, לבוש, מאכלים ותרבות החיים בכללה מסעדות יחזירו את האווירה הקולינארית לאורך יימי הפסטיבל.

במסעדת סומאק שבמלון וילה גליליי יגישו במהלך ימי הפסטיבל קינוחים מהמטבח של דוברי הלאדינו. אחד הקינוחים שמזוהים באופן מובהק עם המטבח שמאפיין את דוברי הלאדינו הינו הלצ’ו פורטוגז- קינוח שבבסיסו קרם קרמל המבוסס על ביצים וסוכם ומהווה וראציה עתיקה לקרם בורלה של ימנו. הקינוח יוגש משך שלושה ימים בלבד- 20-22.7 במסעדת ביסטרו הגלילי- סומאק, שנפתחה לפני כחודש (כשרה) בהובלת שף גדי אולשנסקי.

בנוסף, לרגל הפסטיבל בתיירות אסנט יפעילו מסעדת פופ-אפ לשלושה ימים. את המטבח תוביל עליזה גבאי מחצור הגלילית, טבחית מלון הבית בצפת שבעבר הובילה מטבחים של אולמות אירועים בגליל. עליזה בעלת עשרות שנות ניסיון במטבח מביאה איתה את הניסיון הרב והטעמים הנוסטלגיים במלות לאדינו קלאסיות. במקום יוגשו מגוון מנות מהמבטח הספרדי-ארצות הבלקן שנבחרו בקפידה  במטרה להעביר את הנוסטלגיה. במקום תוכלו להנות ממנת הדולמאס פאלסאלס, סופריטו, פאייה, גומו (בוריקטוס בשר), חמינדוס וכו’.

בנוסף, במסעדת סעודה בגן עדן החליטה יעל בריגל בעלת המסעדה לשלב מנת לאדינו קלאסית לאורך יימי הפסטיבל:  מאפה בלקני במילוי גבינת קשקבל ותרד המוגש לצד פלפלים קלויים וציזיקי מרענן בעלות של 69 ₪.

במסעדת הארי 8 תוגש מנת קפטיקס דה פארסה-  קציצות הקרישה עם הטעם של פעם. הקציצות יוגשו במהלך ו על בסיס בשר משובח, כרישה מבושלת ותפוחי אדמה , באינטרפציה ייחודית המחברת בין המאכל הנוסטלגי לקולינאריה העכשווית, כמנה ראשונה לצד טחינה שחורה וקרם עגבניות בעלות של 38 ₪.

0

רגע לפני חג האהבה – ט”ו באב ריכזנו במיוחד עבורכם את הפעילויות והאתרים הרומנטיים ביותר והפעילויות המיוחדות שאסור לכם לפספס בגליל. חוגגים אהבה בצפון

מסלול שקיעה, נוף קסום וקפה זוגי 

איתן עומר מנהל חממת התיירות באשכול בית הכרם ממליץ על טיול קסום בסמוך לישוב יודפת שבאשכול בית הכרם הגלילי, בשעת אחר הצהריים לחורש ירוק, נופים מרהיבים ורוח גלילית נעימה. חונים בקצה הדרומי של הישוב, ומתחברים לדרך העפר הממשיכה דרומה אל שמורת הר עצמון. צועדים בסימון שבילים הכחול המטפס עד לפסגת העצמון שם נחשף לנוף פנורמי מטורף!. ממשיכים לעבר דרך העפר המקיפה את ההר מדרום-מערב עד שמתחברים חזרה לעבר הרכבים. בנקודה זו ניתן לשלב קפה זוגי ב”קפה יודפת” במתחם “בואכה יודפת”, שכולו על טהרת התוצרת המקומית.

בור ביזנטי, כנסיה נוצרית ופיקניק רומנטי לצד עצי זית

מסלול בין ערביים  קסום בין הררית לדיר חנא במרחב אשכול בית הכרם. את הסיור נתחיל בתצפית המרהיבה לבקעת נטופה שבכניסה לישוב משם ניתן לצפות לגולן, ים התיכון ועד השומרון! נצעד בין בתי הישוב, ונתחבר אל השביל היורד למבדד נטופה- אתר מגורים ציורי במיוחד בלב יער של קבוצת נזירים קתולים שם ניתן לבקר גם  בבור מים הביזנטי, שהפך לכנסייה שקטה וציורית.

נמשיך בשביל המסומן שחור, ונרד לאורך דרך עפר לשולי הכפר דיר חנא. לנגד עינינו נשקפים נופי בקעת סכנין ורבבות עצי הזית שלה, הר מרון והגליל העליון. לקראת סיום המסלול נגיע למטע הזיתים העתיקים בישראל עם עצים בני למעלה מ-1000 שנה, שקוטר הגזע שלהם הוא מעל 10 מטרים!. מנהל חממת התיירות באשכול רשויות בית הכרם איתן עומר מציין כי כאן המקום לעצור לפיקניק רומנטי. ממשיכים לעבר מעיין עין א-נג’מא שם ניתן להשתכשך רגע לפני החזרה לרכבים.

שבוע אהבה- יין וורד לכל זוג במסעדת סומאק

במסעדת סומאק ביסטרו גלילי שבמלון הבוטיק וילה גליליי מזמינים אתכם לשבוע של אהבה. ביום שבת ניתן להתארח (בהזמנה מראש) לארוחת בוקר רומנטית קסומה במלון וילה גליליי על בסיס בופה שם יחלקו לזוגות פרחים של אהבה. בנוסף, לאורך כל השבוע- מטו באב ועד 29.7 יעניקו במסעדת סומאק הקסומה כוס יין אדום לכל זוג המגיעים לחגוג את שבוע האהבה במסעדה המתבססת על תוצרת מקומית משובחת בהובלת שף גדי אולשנסקי

סופ”ש של אהבה וקבלה

במרכז התיירות אסנט מזמינים את הזוגות האוהבים לסופ”ש שכולו אהבה, המשלב בין תקשורת בין אישית ואהבה ברוח הקבלה. במהלך סוף השבוע הכולל נופש,  אירוח מפנק, סיורים וסדנאות של אהבה: סדנאות ללימוד הדרך לזוגיות בריאה, סדנת תקשורת בין אישית- לדבר או לשתוק? , הרצאה מצחיקה בנושא זוגיות, הרצאה איך להיות הפכים משלימים? אהבה ברוח הקבלה ועוד.

אהבה בסמטאות הציוריות / אהבה לאור עששיות

בין הסמטאות הציוריות, לצד הגלריות הקסומות ובאווירה המיוחדת של צפת בירת הגליל מזמינים אתכם במרכז התיירות אסנט בצפת לסיור מרתק, מנגן ומודרך המשלב בין עבר, הווה ועתיד, רומנטיקה ואווירה קסומה לצלילי נגינה והיסטוריה עשירה. כמו כן רגע לפני טו באב, ביום חמישי 22.7  רגע לאחר השקיעה יקיימו במרכז התיירות אסנט בצפת סיור עששיות רומנטי מגן המצוקה בעיר לעבר העיר העתיקה לצד ניגונים מרתקים

מסלול טבע עם נוף גלילי בשביל החלמוניות

יער בירייה הינו יער נטע האדם הגדול בגליל שטחו כ- 21,000 דונם במרחב שבין צומת מירון במערב למדרונות המשתפלים מצפת מזרחה, לעבר ראש פינה וחצור הגלילית שבשטחה החלק הגדול והמשמעותי ביותר של היער עם בוסתנים ומעיינות, שרידי יישובים קדומים וקברי צדיקים.

במועצה המקומית חצור הגלילית מזמינים אתכם לצעוד בשביל החלמוניות ביער בירייה, עם נוף גלילי מדהים ושבילים להולכי רגל ולרוכבי אופניים. אל המסלול מגיעים מחצור הגלילית- לעבר מלון בית בגליל, לחניון החלמוניות בדרך הנוף.

מקנחים באהבה

בקונדיטוריית הבוטיק הגלילית- ‘מתוקים ממותגים’ הממוקמת בנוף כינרת מציעים לזוגות האוהבים מארזי קינוחים מלאי אהבה אותם תוכלי לקחת איתכם לפיקניק מתוק או לשלוח לאהובים.ות שלכם. לצד עוגות מיוחדת, פחזניות רומנטיות ואלפחורס בצורת לב תמצאו מגוון קינוחים ייחודיים הנעשים בעבודת יד על ידי הקונדיטורית רינת אלבז.

0

יולו,מתרחבת לקטגוריית הגלידות עם השקת סדרת טילונים מפנקת ועשירה בשוקולד , שתכלול שמנת משובחת בשיעור של 12 אחוזים. במסגרת ההשקה יוצעו שתי סדרות טילונים כבודדים ובמאגדות  ובינהם גלידת שוקולד לבן עם פצפוצי שוקולד גלידת שוקולד לבן ועוגיות וגלידת שוקולד לבן עם ליבת שוקולד. 

לקראת ט”ו באב, אסם משיקה מהדורה מיוחדת של פתיבר: פתיבר בצורת לב מדובר בביסקוויט המושלם להכנת קינוחים טעימים או כנשנוש טעים לצד הקפה או התה במהדורה מיוחדת. 

תלמה תומכת בספורטאים הפראלימפיים באולימפיאדת טוקיו 2021 ובמסגרת המהלך, תמונותיהם וסיפוריהם של שלושה ספורטאים פראלימפיים שלהם העניקה תלמה חסות, יופיעו על אריזות “קורנפלקס של אלופים” במהדורה חגיגית. נוסף לכך תקדם החברה בנכסיה ומעל במות התקשורת את הסיפורים האישיים ואת הערכים העומדים מאחוריהם.

“פסטה ריקו” משיקה סדרת פסטה פרמיום טרייה חדשה: רביולי במילוי גבינות, בטטה, תרד וריקוטה ופלין פטריות, ריקוטה וכמהין. פסטה פרמיום טרייה בסטנדרט איכות שעשויה בשיטה איטלקית מסורתית.

דיפלומט,משיק בארץ את פרינגלס עם טעם חדש של חרדל ודבש. הטעם החדש הוא שילוב מנצח בין החריפות העדינה של החרדל לבין מתיקות הדבש.

אחרי השקה מוצלחת בגרמניה, באוסטריה, בהולנד, בבלגיה ובצ’כיה – ממרח מילקה מושק כעת גם בישראל, שוקולד מילקה 100% חלב מהאלפים, עכשיו גם בממרח אגוזי לוז מפנק בלי שומן דקלים.

אסם נסטלה משיקה רוטב ויניגרט אסיאתי לסלט, לתיבול מדויק ואיזון טעמים הרוטב החדש מצטרף לסדרה האסייתית בעזרתה תוכלו להכין מגוון רחב של מנות אסייתיות בקלות ובהנאה. ועכשיו גם סלטים אסיאתיים מגוונים.

חדש מסדרת ה-Daily Skin Detox של מותג הטיפוח המוביל בבריטניה SIMPLE- מים מיסלרים לעור שמן המיועדים לעור שמן הנוטה לפיצעונים.

עוד מ- Simple  מוצר חדש לסדרת Kind to skin של המותג- תרחיץ פנים מרענן לעור רגיש.

דאב משיק- תרחיץ פנים חדש עם תמצית גוג’י ברי במהדורה מוגבלת המותאמת לניקוי עדין ויסודי של עור הפנים, מסירה איפור ומשאירה את העור רך וחלק. התרחיץ אינו מייבש את העור ומותאם במיוחד ל PH של העור, נבדק דרמטולוגית, מתאים לכל סוגי העור ומכיל 25% קרם לחות.

ניאופרם מוצרי צריכה מרחיבה את ליין מוצרי הספיגה ומשיקה את Breeze, סדרת מוצרים הכוללת תחבושות לבריחת שתן קלה ותחתונים סופגים לבריחת שתן בינונית, המיועדת לנשים ולגברים.

SYOSS סדרות טיפוח השיער משיקים סדרת KERATIN לשיער שברירי במיוחד מכילה תמצית לוטוס כחול’ סדרת FIBER RESIST לשיער דליל ושברירי מכילה עלה סטנלה, סדרת OLEO CARE  לשיער יבש מאוד ונוקשה מכילה שמן טמנאו וסדרת CURLS  לשיער גלי ומתולתל מכילה פרוטאין סויה.

AHAVA משיקה דיאודורנט רול-און חדש,בריא ויעיל יותר, במהדורה לאשה ולגבר. הדיאודורנטים החדשים מבוססים על טכנולוגיה חדשנית ובלעדית  – CareMag™D המוגנת בפטנט ומהווה תחליף יעיל לשמירה על בית שחי יבש, רגוע ורענן למשך שעות היום וללא המרכיבים המסוכנים.

מותג היופי ג’ייד משיק את SENSE 6-סדרת טיפוח מתקדמת הפורצת את גבולות עולם הקוסמטיקה המוכר ופותחת דלת לעולם הנוירו-קוסמטיקה עם  יעילות מוכחת לטיפול בקמטים וקמטוטים לטיפול בסימני הגיל למראה עור חלק, מוצק ובעל גוון אחיד.בסדרה קרם פנים וסרום מרוכז בעלי נוסחה מתקדמת המשלבת את טכנולוגיית iTALK יחד עם מרכיבים טבעיים לתוצאות נראות לעין.

חברת ‘סולתם’, יצרנית כלי הבישול, מכניסה למטבח סכיני מטבח חדשים: עמידים, קלים, איכותיים וזמינים בשלל צבעים, הסכינים בסדרה האיכותית החדשה בעלות להב עשויה פלדת אל-חלד גרמנית חזקה אך גמישה, המיוצרת בתהליך מיוחד תוך בקרת איכות.

סקר שנערך לאחרונה על ידי אלקון, יצרנית סיסטיין, מצא כי 66% מהעובדים מול מסכים לזמן ממושך סובלים מתסמיני עין יבשה כמו התעייפות מהירה של העין, עין אדומה גרד או צריבה, טשטוש ראייה וקושי במיקוד. סיסטיין מכיל סדרה של פתרונות שונים לכל סוגי היובש בעיניים והוא נמכר בכל רשתות הפארם.

0

פסטיבל ‘האנדרגראונד’ הוא פסטיבל של יוצרים ומוזיקאים מקומיים שמתארחים בחודש האחרון לאורך תחנות הכרמלית. פגשנו שם את ניקה קושניר אקורדיוניסטית מוכשרת שהפכה את השהות בכרמלית לחוויה אחרת. צפו בנסיעה בלתי שגרתית בכרמלית 

פסטיבל אנדרגראונד הוא פסטיבל עצמאי ראשון מסוגו המשלב הופעות מוזיקאים ברציפי הכרמלית, בבתי הקפה הסמוכים לכרמלית ואפילו בתוך הכרמלית עצמה בשיתוף הכרמלית חיפה.

הפסטיבל יתקיים לכל אורך חודשי יולי – אוגוסט בימי שישי בשעות 11:00-16:00 לחגיגת שמש, מוזיקה והרבה כיף. ההופעות בתוך רציפי הכרמלית יסתיימו עד 15:00. התאריך האחרון של הפסטיבל יהיה 3.9 – רגע לפני ראש השנה.

 

0

בימים אלה קורם עור וגידים פרויקט מגורים שתית בשכונת דרך הים המבוקשת בחיפה, במרחק הליכה רגלי מהים, קרוב לכרמל ולטיילת אריה גוראל שנחנכה זה עתה.הפרויקט מוקף בשטחים ירוקים ומאפשר גישה נוחה ומהירה לחוף הים, מרכזי קניות ופנאי, בתי ספר וגני ילדים.

בימים אלה נבנים בפרויקט שתית 2 בנייני מגורים מפוארים המכילים 13 קומות ומציעים כ-105 יחידות דיור, עם לובי מעוצב בסטנדרט גבוה, אשר תוכננו ע”י האדריכל זוכה הפרסים גבי שוורץ.עתודות הקרקע האחרונות של חיפה, כל השאר התחדשות עירונית.שתית- החברה היזמית והמבצעת, חזקה ואיכותית המוכרת מאוד בחיפה ובעלת מוניטין מצויין המעניקה ביטחון ומצויינות לקהל לקוחותיה.

עו”ד שיר הספרי, ממתגת הערים והנדל”ן, המקדמת ומשווקת את הפרויקט: “חיפה היא אטרקציה נדל”נית לצעירים. בחיפה בניגוד למרכז אפשר למצוא דירות חדשות וטובות במחירים זולים. זו תעודת הקרקע האחרונה שהינה ההתחדשות העירונית הרחבה המביאה את הזוגות הצעירים לשכונות המתחדשות בהם הם מוצאים תחבורה נוחה, נגישות ומערכת חינוך איכותית. בנוסף הרחבת פארק ההייטק מת”מ והוספתו של פארק חדש ליד השכונות החדשות בעיר כגון נאות פרס, מעודדות משפחות צעירות לעבור לגור ליד מקומות העבודה בתנאים אופטימליים ונוחים”

אריאל וטרמן, מהנדס עיריית חיפה: “לחיפאים צרוב שהכרמל יותר טוב, אבל ברוב הערים שאנחנו מכירים החיים ליד הים יותר אטרקטיביים. זה המקום שבו אנשים רוצים לגור, ללכת עם מגבת על הכתף לים. עובדה שבפרויקטים החדשים בבת גלים המחיר גבוה יותר מאשר בכרמל. אנשים כבר עוזבים את זכרון יעקב ואת טבעון ואת שכונות הכרמל ועוברים לגור ליד הים”.

0

רשת הקמעונאות המובילה סאלח דבאח ובניו המונה שלושה סניפים בצפון וסניף נוסף בבירת הנגב – באר שבע השיקה לפני מספר חודשים סניף חדש בעיר דיר אל אסד שבצפון, הוא נחנך במסגרת אירועי חודש הרמאדן שכלל פסטיבל לילות רמאדן המופק בעלות מוערכת של כשלושה מיליון שקלים. והוא יתקיים מעתה מדי שנה בחודש הרמדאן. 

הפסטיבל שמטרתו להכיר לציבור הרחב מכל הדתות ומכל המגזרים את הרמדאן, כלל דוכני ממתקים וקינוחים מסורתיים רבים הנהוגים אחרי ארוחת שבירת הצום אִפְטַאר – إفطار (כנאפה, קטאייף, עואמה ועוד), מופעי אור מדי לילה,  מוזיקה מסורתית, הפעלות לכל המשפחה

 הסניף שהוקם בעלות של 40 מיליון שקל, משתרע על 9,000 כ- מטר בנוסף ל-18,500 מטר לצרכי חניה ל-615 רכבים, ויהיה הסניף הגדול ביותר בצפון הארץ. הסופר מכיל 16 קופות שיעניקו שירות למאות קונים בו זמנית מדי יום. במקביל אליהן פועלות בסניף גם קופות חכמות (Check out) שיאפשרו ללקוחות לסרוק מוצרים ולשלם באופן עצמאי.

“אנחנו עם הפנים לחברה ולקהילה”, אומר סאלח דבאח, מנכ”ל הרשת, “אנו ברשת רוצים לקרב בין כל המגזרים וכל הדתות ורואים ברמדאן הזדמנות מצוינת לקירוב לבבות וחיזוק הקהילה בצפון ובכלל. אחרי שנה של קורונה, של סגרים ובדידות, ברור לכולם, כי הקורונה לא מבדילה בין אנשים ובין דתות, חודש הרמדאן ידוע כחודש של קרבה ונתינה, ולכן זוהי זכות עבורנו להכיר לציבור הרחב קצת מהמסורות הנפלאות שיש לרמדאן להציע. מוזמנים להגיע וליהנות מחגיגה אמיתית – רמדאן כרים”. 

צפו בוידאו:

0

מוזיאון חיפה חוגג 70 שנים עם תערוכה חדשה בה מוצגים בין היתר עבודות אומנות היישר מתוך הארכיון המפואר שחושף צוהר אל עבודות אומנות שכבר נהפכו לחלק מהקלאסיקה הישראלית 

מוזיאון חיפה לאמנות, אחד המוזיאונים הראשונים שהוקמו בישראל, חוגג השנה יובל שבעים להיווסדו. ד”ר קובי בן מאיר האוצר החדש של המוזיאון מסביר “האמנות המקומית נסקרת בתערוכה מפרספקטיבה חיפאית, ומספרת סיפור של עשייה שחיפה במרכזו. הטופוגרפיה של חיפה באה לידי ביטוי בתערוכה, המציעה שתי נקודות מבט על תולדות האמנות בישראל: בתקריב וממרחק. שתיהן מתמצתות אוסף יוצא-דופן, שמציף סוגיות הקשורות למקום: העיר חיפה, על מורכבויותיה ופלאותיה

עיקרה של התערוכה מתבסס על האוסף הייחודי של עבודות אמנות שנוצרו בישראל משנות ה-50 ועד היום, במקביל לשנות קיומו של המוזיאון. אל האוצרות שהועלו מן מהמחסנים מצטרפות עבודות שהתקבלו בהשאלה: עבודות של אמנים פלסטינים שפעלו בצפון הארץ משנות ה-50 ואילך, ועבודות של אמנים הפועלים כיום בחיפה ובסביבתה. שאילות אלו מסמנות מה יכולנו לעשות טוב יותר ומה בכוונתנו לעשות בהמשך.

הטופוגרפיה של חיפה באה לידי ביטוי בתערוכה, המציעה שתי נקודות מבט על תולדות האמנות בישראל: נקודת המבט של הקומה התחתונה היא תקריב – מבט באדם היחיד, במפגשו עם הכלל ובסוגיות חברתיות ופוליטיות הנקשרות למפגש זה. נקודת מבט זו מגיבה לסביבתו המיידית של המוזיאון – שכונות הדר הכרמל, ואדי-ניסנאס וּואדי-סאליב. הקומה העליונה משקיפה על סביבתה ממרחק, כמביטה ממרומי הכרמל, ולעיניה נגלים נופים טבעיים, חקלאיים ועירוניים בדרגות שונות של הפשטה”.

כמה מבין העבודות המעניינות בתערוכה ויש לא מעט כאלה הן של האמנים של מיכאל דרוקס שעיצב את פניו כמפה טופוגרפית. או למשל צבי מאירוביץ שאייר אישה דרוזית עוד בשנת 1956. או דוד עדיקא שצילם את מירי בוהדנה שסימלה אז (2004) מודל יופי אלטרנטיבי. כך גם האוסף הנדיר של הציירת חגית לאלו שסיפורה הטרגי רק מוסיף נדבך לציוריה המיוחדים אמנית ישראלית ‘שהתגלתה’ שנים לאחר מותה. גל וינשטיין שהיצירה שלו ‘נהלל’ היא שכיית חמדה באומנות הישראלית ועבודה מסקרנת ומיוחדת של האמנית רונה יפמן שצילמה את שינוי המין של אחיה הצעיר גיל

בכניסה לתערוכה מתנוסס רישום ענק לאורך כל הקיר פרי עמלה של האמנית החיפאית רויטל לסיק שציירה את הציור במשך שבועיים בעיפרון. הציור מתאר לעיתים באופן גרוטסקי אלמנטים מחיפה כפי ששאובים מזכרונה של לסיק

ציור נוסף שאף הפך לציור הנושא של התערוכה הוא ‘פליטים ממתינים לשיבה’ של האמן הפלשתיני חיפאי – עבד עאבדי שצייר את הציור לפני שנים אחדות כשהוא שואב את הפרטים מזכרונו כאשר גורש ב 48′ מחיפה אך חזר אליה לאחר מספר שנים בזכות אביו שנשאר במקום “חווית הפליטות היא מוטיב שחוזר על עצמו באומנות הפלשתינית” הוא אומר “אבל לא הייתי רוצה שיגדירו אותי כאמן שעוסק בפליטות. זה רק אחד הנושאים שאני עוסק בהם”. 

 לאתר התערוכה: https://www.haifamuseums.co.il/

כתבות נוספות