3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

גיליתם בבוקר עקיצות על הידיים והרגליים? הילדים מתגרדים בבטן ובצוואר? סביר להניח שגם אליכם הגיעו היצורים הזעירים שנקראים פשפשי מיטה. לפני שהם משתלטים לכם על הבית כדאי שתפנו לחברת הדברה רצינית.

פשפש המיטה הוא יצור קטנטן שנוהג לעקוץ במקומות חשופים ומוצץ את הדם שלנו בשביל להתרבות. במשך מספר עשורים חלה הפסקה ארוכה בנוכחות פשפשי המיטה בארצנו, אולם הם שבו לפקוד אותנו ומהווים מכה של ממש בבתים פרטיים ובמוסדות כאחד. הפתרון היחיד לבעיה זו הוא לפנות לחברה הדברה מנוסה ובעלת היתרים ורישיונות הולמים, אשר תבצע מספר פעולות שיביאו להעלמת המזיק.

כמה מילים על פשפשי המיטה

כאמור, מדובר ביצורים שאוהבים לשרוץ במקומות שבהם אנחנו ישנים – בעיקר במזרון ובמיטה, וכן בתוך שקעים חשמליים, בגדים, וילונות, ועוד. אחת הבעיות היא שקשה מאוד להבחין בפשפשים הזעירים שמסתתרים במהלך היום, ולמעשה מה שמעיד עליהם בעיקר הם כתמי דם וצואה על המצעים. כמובן, מה שמעיד על נוכחותם הוא גם העקיצות אם כי את העקיצה עצמה לא מרגישים בגלל חומר מאלחש שהפשפשים מחדירים לאזור הנעקץ.

 

אמנם עקיצות של פשפשים לא נוטות להעביר מחלות ומכאן שהם לא מסוכנים לבריאות, אבל הן בהחלט יוצרות מספר מפגע לא נעים: כאשר מתעוררים בבוקר מרגישים גירודים, אדמומיות ולפעמים גם נפיחות באופן המשתנה מאדם לאדם ומידת רגישותו. מעבר לאי הנעימות והטרדה הפיזית, הדבר גם משפיע על הביטחון, הרוגע והשלווה שלנו בעודנו הולכים לישון, בעודנו יודעים שיצורים זעירים עומדים לעקוץ אותנו בלילה ולהעביר לגוף רוק מגרד. ואם לא די בכך, מדובר ביצורים שמתרבים מהר מאוד והופכים בזמן קצר למכה שמשתלטת על הבית.

איך נפטרים מפשפשי מיטה?

הבשורות הפחות טובות הן שללא ידע מקצועי ובלי ציוד וחומרים מתאימים, קשה עד בלתי אפשרי להיפטר מהפשפשים שיכולים להתחבא לא רק בחדר השינה אלא בכל הבית. הבשורות היותר טובות הן שחברות הדברה מקצועיות ורציניות יכולות לתת מענה אפקטיבי, גם בטווח המיידי וגם לטווח הארוך. אנשי החברה יגיעו אליכם הביתה ובשלב הראשון יבצעו בדיקה של האזורים בהם הפשפשים יכולים להתחבא, בדגש על חדרי השינה והמיטות. בהמשך יבוצעו שאיבות באמצעות שואבים תעשייתיים, ושריפה של בייצי הפשפשים בעזרת קיטור תעשייתי. לאחר מכן, על מנת לטפל בפשפשים הבוגרים ייעשה שימוש בחומרי הדברה כימיים יעילים, תוך שימת דגש על בטיחותם של דיירי הבית, חיות המחמד שלהם והסביבה.

בחירה נכונה של חברה להדברת פשפשי מיטה

חשוב להבין כי הדברת פשפשי מיטה אינה עניין של מה בכך. מדובר בהדברה מורכבת יחסית המבוצעת בשלבים, ויש להיות בעלי ניסיון רב וציוד הולם על מנת להשלימה על הצד הטוב ביותר. לכן מומלץ לפנות אל חברת הדברות מנוסה המחזיקה בכל ההיתרים והרישיונות הנדרשים בחוק. דוגמא נאה לכך מהווה חברת אלישע הדברה וחיטוי הפועלת כבר יותר מ- 40 שנה מול לקוחות פרטיים, עסקיים, ציבוריים ומוסדיים. החברה עושה שימוש בשיטות הדברה מתקדמות ידידותיות לסביבה, ומחזיקה בכל הידע והכלים הנדרשים לכל סוגי ההדברות – לרבות הדברת פשפשי מיטה.

למידע נוסף אודות הדברת פשפשי מיטה, ולהזמנת השירות, פנו אל חברת אלישע הדברה וחיטוי בטלפונים 052-3646145 או 04-9836127.

0

המוזיאון הימי הלאומי

הפנינג אקולוגיה ימית

שבת | 13.4.19 | 10:30

יום שכולו ים ומודעות לשמירה עליו, לקראת יום כדור הארץ החל ב-22.4.19. סדנאות, הדרכות ומגוון פעילויות, במוזיאון ובחוף הים הסמוך אליו, בשיתוף קהילת אנשי הים התיכון.

הפעילות מתאימה לגילאי 5+, בליווי מבוגר

מרכז אמנויות, מוזיאון חיפה לאמנות

סדנת אוריגמי – חיות מהאגדות

שבת | 13.4.19 | 11:00

האוריגמי היא אמנות עתיקה של  קיפולי נייר אשר מקורותיה בסין וביפן. לתירגול קיפולי האוריגמי קיימת משמעות תרבותית עמוקה עבור בני עמים אלו. בתרבויות המזרח הרחוק  אגדות וסיפורי עם רבים מייחסים תכונות קסומות לבעלי החיים ואף עוסקים לא פעם בייצורים דמיוניים כגון דרקונים. בסדנה ניצור חיות באמנות האוריגמי בהשראת אגדות ובהשראת התערוכה “פרא אדם וחיות אחרות” בה נבקר.

הפעילות מתאימה לגילאי 5+, בליווי מבוגר

מרכז אמנויות, מוזיאון חיפה לאמנות

סדנת ממתקי חיות מבצק סוכר –  לכבוד המימונה

שבת | 27.4.19 | 11:00

מוצאי השבת ייפתחו חגיגות המימונה, בהן נהוג לערוך שולחן עמוס דברי מתיקה וכל טוב לברכה ולמזל ולחלוק עם מכרים, שכנים, בני משפחה ועוברי אורח. רגע לפני שהחג נגמר, ניפגש לסדנה מתוקה במיוחד בה נפסל חיות מתוקות מבצק סוכר, בהשראת התערוכה “פרא אדם וחיות אחרות”.

תרבחו ותסעדו!

הפעילות מתאימה לגילאי 5+, בליווי מבוגר

מרכז אמנויות, מוזיאון חיפה לאמנות

סדנת “חכם ותם, רשע גדול – וזה שלא ידע לשאול…”

סדנת חיתוכי נייר משחקית ומצחיקה שתלמד אתכם ליצור פרצוף בעל אופי והבעה.

חול המועד פסח | ראשון-חמישי,  21-24.4.19 |  11:00, 12:00, 13:00

המוזיאון הימי הלאומי

סדנת ספינה מקיפולי נייר על ים כחול

חוה”מ פסח | ראשון -רביעי,   21-24.4.19 | בין השעות 10:30 – 18:00, מדי חצי שעה

ערב שביע של פסח | חמישי,   25.4.19 | בין השעות 10:30 – 14:00, מדי חצי שעה

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית /  סדנת פרחי סאקורה מאוריגמי

חוה”מ פסח | ראשון – רביעי,   21-24.4.19 | בין השעות 10:30 – 16:00, מדי חצי שעה

ערב שביעי של פסח | חמישי,   25.4.19 | 10:00, 11:00, 12:00

מוזיאון העיר/ פסטיבל מפה ומצה בתאריכים 23+24.4 בלבד!

קרנבל פסח לכל המשפחה, הדרכות בתערוכה הפעילה “יד על הדופק”, סדנאות ,הצגות והתנסויות

פירוט: 23/4 בשעה 11:00  “תהיה בריא מוריס מגי“/תיאטרון הקרון

עיבוד תיאטרון לספרו של פיליפ ס. סטיד

מוריס הוא איש קטן שמתגורר בארגז כלים בבית-מלאכה. כל בוקר הוא נוסע לעבודה בגן-החיות ופוגש את חבריו הטובים: הפיל הגמיש, הצב הזריז, הקרנף המצונן, הפינגווין שמדבר פינגווינית והינשוף שפוחד מהחושך. כמו תמיד כשמוריס מגיע, גן-החיות מתעורר לחיים: מוריס בודק, מחבק, משחק וצוחק, מעודד ומודד, מקלח ומקנח (את האף) וגם שר שיר ערש על ענף.

24/4 בשעה 11:00 זה היה בצחוק“/תיאטרון גושן

גלי היא ילדה יצירתית, סקרנית ומצחיקה, המכניסה אותנו לתוך עולמה הקסום ומלא הדמיון. בהצגה אנו פוגשים את נדב, חברה הטוב של גלי וגם את מוזה,דמות מיוחדת במינה.

הצגת ילדים מוסיקלית העוסקת בתכנים מעולמם המופלא של ילדים ומתמקדת בסיפור על חברות אמיצה, דרך מילים מתחרזות, צלילים, שירים פחדים ואהבות.

סדנאות יצירה מטקסטיל המשלבות גזירה תפירה רקמה – עיצוב תיקים

מתחם אנטראקטיבי המופעל ע”י המוח בעזרת קסדות ביו פידבק ובהשפעת – נשימות, תזוזות ,ריכוז ועוד אנחנו יכולים להזיז, להשפיע ולשנות.

חוה”מ פסח | שלישי-רביעי, 23-24.4.19

מוזיאון העיר לובש חג!

23.4.19 | 11:00 | הצגה: תהיה בריא מוריס מגי | תיאטרון הקרון

24.4.19 | 11:00 | הצגה: זה היה בצחוק | תיאטרון גושן

מוזיאון הרמן שטרוק/ סדנת גרפיטי אביבית

חוה”מ פסח | ראשון – רביעי,   21-24.4.19 | 11:00

מוזיאון מאנה-כץ/סדנת ציור נוף ממרפסת המוזיאון

חוה”מ פסח | ראשון – רביעי,   21-24.4.19 | 16:00, 17:00

סדנת ציור נוף בצבעי גואש על גבי כני ציור מול הנוף המרהיב של המפרץ.

0

ממיטב הסרטים החדשים של השנתיים האחרונות ברומניה שיוצגו לראשונה בישראל – מתוכן שש בכורות
(* כל הסרטים עם כתוביות בעברית ואנגלית) הפסטיבל בחסות המכון הרומני לתרבות ובניהולה איריס לקנר MOVIEMANIA הפסטיבל יארח שלושה יוצרים אורחים מרומניה סרט פתיחה: “משפחת מורומטה” – בנוכחות המפיק, טודור ג’ורג’יו (זוכה הגדול בטקס האוסקר הרומני 2019, ה’גופו’, שהתקיים ב – 19.03 וגרף 10 פרסים בקטגוריות: הסרט הטוב ביותר, צילום, RSC, עריכה, סאונד, עיצוב אומנותי, איפר ועיצוב שיער, השחקן המבטיח וחביב הקהל) סרט נעילה: “חגיגת יום ההולדת” – בנוכחות הבימאי, דן קישו סרט ביכורים: “סוד האושר” – בנוכחות הבימאי והשחקן הראשי, ולאד זמפירסקו החל מ-11 באפריל ולאורך כל החודש בסינמטקים השונים ברחבי הארץ ביניהם:ת”א| ירושלים| חיפה|הרצליה| חולון| שדרות|ראש פינה

 פסטיבל הקולנוע הרומני 2019 יתקיים בין התאריכים 11-30 באפריל בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה, הרצליה, חולון, שדרות וראש פינה.

הפסטיבל נערך בחסות המכון הרומני לתרבות בישראל ובניהולה של איריס לקנר MOVIEMANIA והוא יעניק לצופים הזדמנות להכיר ולהיחשף לשמונה סרטים מהמיוחדים של השנתיים האחרונות ברומניה ולהציגם לקהל הישראלי.

הסרטים המציגים: “משפחת מורומטה”, “צעד אחד מאחורי השרף”, “לא איכפת לי אם ההיסטוריה תזכור אותנו כברברים”, “סוד האושר”, “צ’רלסטון”, “חגיגת יום ההולדת”, “ביש מזל” ו”סיפור אהבה של קיץ”.

הגל החדש של הקולנוע הרומני רכש לו מקום של כבוד בקרב אנשי תעשיית הקולנוע העולמית ובקרב הצופים הנלהבים המעריכים את האותנטיות, איכויות המשחק והייחודיות הניבטת מבין הסרטים של השנים האחרונות.

איריס לקנר MOVIEMANIAהמנהלת האמנותית של הפסטיבל: “לאחר החיפוש אחר הקולות החדשים בסצנה הקולנועית ברומניה, אני שמחה להציג 8 סרטים חדשים – שהשתתפו בפסטיבלים בינלאומיים וחלקם זכו בפרסים שונים. הסרטים משקפים את רומניה של היום תוך התייחסות לעבר ולעתיד לבוא. רומניה שיש בה מן החדש והמתקדם לצד הנוסטלגי והמתכתב עם אירועים שונים בעברה”.

מרטין סולמון, מנכ”ל המכון הרומני לתרבות תל אביב: “פסטיבל הסרטים הרומני 2019 בישראל מביא עמו את בשורת הסרטים הרומנים החדשים המוערכים שזכו בהוקרה ובפרסים בינלאומיים. הפסטיבל מצטרף לחגיגות 15 שנה למכון הרומני לתרבות בישראל”.

0

יוסף רחמים בן ה-50 פלוס ‘התנחל’, בתחילת העשור, בבית של רותי שפיץ מנתניה, בת ה-90 פלוס-פלוס # מאז עברה הבעלות של אותו בית על שמו; מאז הוא נכנס כשותף בחשבון הבנק שלה; מאז נרשמה צוואה שמורישה לו, את כל אשר לה # מדוע השתוקק רחמים להינשא לרותי ועשה כל שביכולתו כדי להגשים משאלה זו? # מדוע נרשמה ב-19 בדצמבר 2018 – בחיפזון – צוואה חדשה של רותי שפיץ? # מה העלתה בדיקת הפוליגרף שעברה המטפלת הסיעודית איריס שועה לאימות טענותיה, כי יוסף רחמים קיים יחסי מין עם רותי שפיץ ופעם אחת, לפחות, הדבר נעשה אף תחת כפייה? ומדוע דחה יוסף רחמים את הצעתנו להיבדק אף הוא בבדיקת פוליגרף, על אותן שאלות? # זאת ועוד בתחקיר מיוחד של דוד חרמץ

במסגרת הטיפולים האסתטיים שאני עובר, החלטתי לעשות מתיחת פנים אפקטיבית ללא ניתוח שהומצאה בקוריאה, והלכתי לנסות את שיטת ה”מזו חוטים” אצל ד”ר אירנה שנדשטיין M.D. המתמחה ברפואה אסתטית.

אלה הם חוטים המוחדרים לנקודות דיקור בפנים ובצוואר, ומעודדים ייצור קולגן ואלסטין, הגורם לעור להפוך למתוח, מוצק וזוהר יותר, בלי כל התערבות כירורגית.

בימים קדומים, הרבה לפני פרוץ הבוטוקס והניתוחים, היו הגיישות מגיעות לרופאים מיוחדים שהחדירו לנקודות הדיקור שבפניהן חוטים דקיקים, שהיו עשויים אז מגידים של חיות, ועזרו להן להיראות יפות וחלקות.

בעזרת מחטים דקות, מחדירים חוטים דקיקים בלתי נראים כמעט, אל אותם האזורים בגוף שאותם אנו רוצים למתוח.

החוטים הם חוטי פולי אוקסיגן, בהם מנתחים משתמשים לתפירות פנימיות בגוף. הם מתמוססים מעצמם, ונעלמים מהגוף לאחר כשבועיים מיום הטיפול. זה נעשה כמעט ללא כאב, כאותה דקירה שאנחנו מרגישים בדיקור סיני.

החוטים שהוחדרו, מטרתם לבנות בצורת שתי וערב את הקולגן והאלסטין המחזקים את העור ומותחים אותו, ויוצרים עור עבה שלא נוטה להתקמט.

מיד במהלך הטיפול כבר רואים תוצאות, אבל התוצאה הסופית מגיעה אחרי חודש או חודשיים.

בשיטת “מזו חוטים” מטפלים בעיקר בפנים, בצוואר ובאזור המחשוף, אבל אפשר להשתמש בה גם כדי להרים ולמתוח אזורים אחרים בגוף.

כאשר הגעתי לד”ר אירנה שנדשטיין, התחלנו בפגישת ייעוץ. היא בחנה את מצב העור שלי, וגם שאלה למצב בריאותי כי הדגישה שאין לעשות הטיפול הזה לאנשים החולים במחלות כרוניות, למשל.

לאחר הייעוץ, הוחלט לעשות לי מזו-חוטים ב-3 אזורים: צוואר, קו הלסת והסנטר הכפול, שכן השלתי הרבה קילוגרמים ויש לטפל ולטפח אזור רגיש זה אצלי.

נשכבתי על מיטת הטיפולים בקליניקה, והרופאה שמה על 3 האזורים משחת אילחוש. אחרי רבע שעה היא התחילה להכניס לאזורים שנבחרו, את המחטים עם החוטים, כשהיא עוברת מאזור לאזור, מסובבת את המחטים במקום לספיגה טובה יותר, ואח”כ בלי שארגיש כמובן, במחי יד הוציאה את כל המחטים.  הפעולה ארכה אצלי כ-20 דקות בלבד.

הטיפול בדרך כלל במזו-חוטים אורך בין עשר דקות לשעה, תלוי באיזה אזור בוחרים לטפל. גם מספר המחטים שבהן משתמשים תלוי בסוג הטיפול, שאינו כואב.

מה שחשוב הוא שלאחר הטיפול אפשר לחזור לעבודה ולשיגרה מיד.

התוצאות: יכולות להחזיק שנה עד שנתיים, תלוי בסוג העור והגיל.

מחיר:

אזור הפנים: 2500

אזור צוואר: 3000

אזור עיניים ומצח: 2000

 

לכבוד חג הפורים מזמינה מועצת הדבש להשתתף בתחרות תחפושת ‘דבורת הדבש’ ולסיורים מודרכים במכוורות ברחבי הארץ, להיות שותפים לתהליך ייצור הדבש, בייחוד בתקופה זו בה כבר ניתן להבחין בתחילת הפריחה האביבית השופעת ואיכותית.

הקהל הרחב והמבקרים במכוורות, יוכלו לשלוח צילומים של מחופשים ומחופשות לדבורי הדבש, דבוראים, וכל הקשור לעולם הדבורה והדבש- לתיבת הדואר של עמוד הפייסבוק- פסטיבל הדבש.

את התחפושת המנצחת- יבחרו צוות דבוראים ויעניקו פרס מתוק במיוחד עם דבש איכותי ומוצרי בריאות מהמכוורת. ניתן לשלוח צילומים של תחפושת דבורה, עד יום שישי 22.3, עם שם המצולם, מקום מגורים, גיל, שם וטלפון הצלם ואישור פרסום הצילום.

כמו כן, במסגרת פעילויות החג במכוורות ברחבי הארץ יוכלו הילדים לבקר בכוורת אמתית, לאכול אוזני המן עם דבש, לטעום סוגי דבש שונים, להיפגש עם דבוראים וללמוד על עולמן הקסום של הדבורים ועל חשיבותה של הדבורה בהאבקת פרחי ירקות ופירות ההופכים למזון מן הצומח.

מנכ”ל מועצת הדבש, זאב מידן: “כולם מוזמנים להתחפש  לדבורים ולהשתתף בתחרות התחפושות של מועצת הדבש, לבקר במכוורות לאורך ימי החג, ליהנות מפעילות חינוכית ומעשירה לכל המשפחה וללמוד על עולמן של הדבורים” אומר מידן ומציין כי, כיום פועלים בישראל כ- 510 דבוראים העובדים ומטפלים ב-120 אלף כוורות הפזורות ברחבי הארץ, מתוכן 80,000 כוורות מוצבות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה.

0

לכבוד יום האישה הבינלאומי שחל ב- 8.3, מקיים קניון הסינמול אירוע ייחודי ואופנתי במיוחד לנשים. האירוע נעשה בשיתוף פעולה עם הקבוצה “מאמאשיק”- קהילת האופנה לנשים הגדולה בישראל.

כ-40,000 אלף חברות בקבוצה, שמתוכן 10 פאשאניסטיות נבחרות ומובילות יזכו לפתוח את הארון האישי שלהן לקהל הרחב ולמכור פרטים מיוחדים במחירים שווים לכל כיס.

האירוע יתקיים תחת הקונספט “מאמאשיק פותחת ארון”- קונספט שהוקם כתוצאה מזיהוי הצורך בקרב נשים לערוך מכירות ביתיות של בגדים. לאחר מספר אירועים ברחבי הארץ, הוחלט לקיים אירוע מיוחד לכבוד יום האישה בקניון הסינמול, שנבחר בעקבות מיקומו האסטרטגי וחיבור הקניון למתחם התחבורה הציבורית שהופך את הקניון לנגיש ונח להגעה.

מדובר באירוע שבו נפגשות נשות הקהילה מחוץ לרשת החברתית, בה הן מפרסמות ומשתפות את חייהן ואת האאוטפיט של היום באופן שוטף במסגרת הקהילה. אירועים מסוג זה של הקהילה מאפשרים לנשים להרוויח כסף, למחזר במסגרת צרכנות נבונה וירוקה.

לכבוד יום האישה הבינלאומי שיתקיים ביום שישי בתאריך 8.3 קבוצת המאמאשיק בחרה להפיק את אחד אירועי ה- GREEN FRIDAY , שבא להעביר מסר חזק וברור מקהילת אופנה לציבור מנגד לבלאק פריידי שמעורר זיהום וצריכה המונית מיותרת.

קניון הסינמול הפועל למען קידום שעות הפנאי וצרכנות נבונה פותח את שעריו בפני קהילת מאמאשיק ומקיים את האירוע בקומה הראשונה של הקניון במתחם שיוקם במיוחד לאירוע. המבקרים יוכלו להנות מדוכני אופנה ואומנות, מוזיקה טובה ושמפנייה!

הכניסה חופשית!

אל תגידו לא ידענו…

0

מבקשים לקנות וילון לסלון שיתרום לעיצובו ויהפוך אותו לחלל נוח, נעים ומרשים? לפניכם רשימה של כמה טיפים שעושים את כל ההבדל בבחירת וילונות לסלון.

הסלון הוא ללא ספק החדר החשוב ביותר בבית, ולכן השוק המקומי מציע מבחר עשיר של וילונות יפים ומתקדמים עבורו. בין היתר אפשר למצוא בשוק וילונות גלילה, וילונות ורטיקאליים, וילונות זברה, וילונות ונציאניים, רומאיים, וילונות סילואט, סקיילייט, וילונות מודפסים ועוד. כעת נשאר רק לבחור בוילון האחד שמתאים לסלון ביתך, וכדי לסייע לכם מובאות כמה עצות חשובות בנושא.

  • פריט משלים אחרון- אם אתם מעצבים מחדש את כל הסלון, וילונות יהוו לרוב פריט משלים מהאחרונים ברשימה. ככאלו הם נדרשים להתאים לפריטים אחרים בחלל ולא להיפך. יחד עם זאת, בהיותם אחרונים בשרשרת העיצוב יש להם למעשה תפקיד מכריע בעיצוב האווירה בחדר.
  • למה אתם רוצים וילון- בטרם בחירת הוילון חשוב שתגדירו את ייעודו ותפקידיו, בין אם לצורכי נוי, שליטה בכמות האור החודרת לסלון, הענקת פרטיות וכדומה.
  • כמה אור- כלל בסיסי בבחירת וילון הוא לקחת בחשבון את כמות האור שאנו רוצים שיחדור למרחב. כך למשל, בסלון שהחלונות שלו ממוקמים מול מסך הטלוויזיה נרצה וילון המספק האפלה מלאה עם בד אטום וכהה. מנגד, במידה ומהסלון נשקף נוף שלא נרצה להסתירו יש לבחור בוילון שקוף או שקוף למחצה. יחד עם זאת, בימינו ניתן למצוא וילונות המאפשרים שליטה ברמות שונות של אור משקיפות גבוהה ועד להאפלה מוחלטת.
  • צבע התורם לאווירה- גם לצבע הוילון יש חשיבות רבה בהיותו בעל תרומה ישירה לאווירה הנוצרת בחלל. כך למשל, עבור סלון בקו עיצוב נקי שאינו משתלט יש לבחור בפריט בעל גוונים בהירים המשתלב ומבליט גוונים אחרים בחלל של רהיטים, שטיחים וכדומה. מנגד, בחירה בוילון בגוונים בולטים וחמים לסלון עם ריהוט וקירות בגוון בהיר, תיצור מרחב מאוזן והרמוני שנעים לשהות בו.
  • נוחות התפעול- בסלון המשמש את כל הבאים לבית מומלץ לבחור בוילון קל ונוח להפעלה, כדוגמת וילונות גלילה מודרניים המשתלבים כמעט עם כל סגנון עיצוב של המרחב.
  • איכות ומחיר- בהיותו החלל המרכזי בבית, חשוב לבחור עבור הסלון וילונות איכותיים ועמידים. וילונות טובים אמנם אינם זולים אך הם לא חייבים להיות היקרים ביותר בשוק.

בשורה התחתונה

כדי להבטיח שתקבלו וילון מעוצב, איכותי ומתאים לסלון חשוב לקנותו מחברה מומלצת, עכשווית ואמינה, המספקת שירותי מקצועיים וליווי מלא לכל אורך בחירת והתאמת הווילון. בין החברות היותר מומלצות בתחום בולטת חברת BLINDS-US הוותיקה, המספקת שירותים חדשניים ומקצועיים לגורמים עסקיים, מוסדיים וכמובן פרטיים בישראל ובחו”ל. החברה מחזיקה במלאי איכותי ועדכני של וילונות מתקדמים ומעוצבים עם רמת גימור בינלאומית, המוצעים עבור מחירים אטרקטיביים.

כמו כן, החברה מעניקה לכל לקוח שירות אדיב וליווי צמוד לכל אורך תהליך בחירת וילון לסלון, בהתאמה אישית מדויקת ומלאה. ההתאמה לוקחת בחשבון את כל מאפייני ומרכיבי החלל, החל מסגנון עיצוב, דרך צרכים אישיים ועד לתנאי תאורה.

למידע נוסף אודות בחירת וילון לסלון צרו קשר עם חברת BLINDS-US בטלפון

5227*.

0

צמרת תעשיית ה-IT  בישראל – מנהלי מערכות מידע ומנכ”לים נפגשו ביום חמישי האחרון (13/2) לטקס הכתרת הפרויקטים הזוכים במחשוב – מצטייני המחשוב IT Awards 2018 של אנשים ומחשבים, המובילה את קהילת ההייטק הישראלית מזה כ 40 שנה ועורכת את התחרות במטרה לעודד הצטיינות של מקצוענים ומנהלים בישראל. את הטקס פתח פרופ’ דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה, עוד השתתפו במסגרת חלוקת אות הצטיינות מיוחד, חזי כאלו מנכ”ל בנק ישראל ואבנר זיו מנמ”ר הבנק. עשרות נציגים של ארגונים מובילים עלו על הבמה בטקס שנערך במתחם האירועים LAGO בהנחיית פלי הנמר, יזם ומנהיג אנשים ומחשבים.

בשנתה ה-16 של התחרות, הגישו מספר שיא של פרויקטים מועמדות לזכייה: 324 פרויקטים התמודדו בתשע קטגוריות, ועמדו לבחירת וועדה מקצועית המונה 40 שופטים, בראשותו של פרופ’ גדי אריאב, אוני’ ת”א. מבין הפרויקטים המצטיינים, זכתה עיריית חיפה בשישה אותות הצטיינות. במסגרת קטגוריית טרנספורמציה דיגיטלית וחדשנות, זכה הפרויקט “שלושה ערוצי תקשורת בכפיפה אחת”. הפרויקט הביא למימוש תפיסת עיר דיגיטלית. המערכת מפעילה שירותים מקוונים מתקדמים לתושבי העיר, בשלושה ערוצים מתקדמים: אתר האינטרנט, אפליקציה ומוקד טלפוני. בקטגורייתחדשנות במעבר לענן, זכה פרויקט “מערכת לניהול משימות”, המאפשרת זמינות ויכולת לתת מענה למשימות מכל מקום באמצעות הורדה פשוטה של האפליקציה. בקטגוריה יצירת בידול והשגת יתרון תחרותי, זכתה עיריית חיפה עם שלושה פרויקטים. “מערכת שיפוצי קיץ במוסדות החינוך “, פרויקט הקמת מערכת למעקב ממוחשב אחר בקשות מנהלי מוסדות החינוך לשיפוצים שלהם בתקופת הקיץ, ופרויקט “מצוינות מיחשוב תהליכי גיוס “, על הקמת מערכת מרובת ממשקים, המתחילה בשלב ייזום בקשה לגיוס על ידי היחידה, דרך אישור הבקשה, יציאה למכרז ופרסומו – עד לקבלת החלטה. פרויקט שלישי שזכה בקטגוריה זו הוא “מערכת פניות לציבור”, המרכזת את כל פניות התושבים ומנתבת את הטיפול ליחידה המתאימה, תוך מעקב אחר זמני וטיב הביצוע. ולבסוף, פרויקט נוסף של עיריית חיפה שזכה בקטגוריה ניתוח נתונים, אנליטיקה ו-BI, הוא “שילוב פעילות BI וביג דטה”, על מערכת המספקת למנהלים מידע היסטורי ושוטף בנושאים שונים. הנתונים ניזונים מכל המערכות התפעוליות הקיימות, ובכך היא מאפשרת אחזור, תחקור וניתוח של נתונים, ביצוע סימולציות ומתן תחזיות.

קרדיט תמונות: ניב קנטור

0

לאן שלא נסתכל נראה פרסומות לקוסמטיקה – בין אם סבונים לתינוק, שמפו ועד קרמים לפנים, פרסומות לקוסמטיקאיות ומה לא. מגוון המוצרים עצום ושלל רכיבים מיוחדים בחלק מהם אמורים לפתות אותנו להעדיף אחד על פני האחר. אולם, יש מישהי אחת שעומדת מול כל זה ואומרת “לא”. שלומית רוזן ייסדה מותג קוסמטי טבעי ואורגני שמתבסס על הטבע ומה שנתן לנו. בלי עזרה של כימיקלים, רעלנים, פלסטיקים ועוד שאולי מעניקים ריח טוב או מרקם נעים אך לא היינו רוצים שיזרמו אצלנו בדם.  

שלומית אומרת זאת בידיעה ובשכנוע משום שהיא כבר חוותה, על בשרה, תוצרים שליליים של מוצרי קוסמטיקה. טיפול בגיל 17 לפצעי בגרות אצל קוסמטיקאית  גרמה לטראומה על העור וזאת מכיוון שהקוסמטיקאית טיפלה בה עם חומצות שונות, שיצרו כוויות על חצי מעור הפנים.
רוזן עברה שנת טיפול אינטנסיבית בבית חולים ובמקביל הגיעה לרופא עור שטיפל בה במריחת צמחי מרפא ובתוספי מזון. זו היתה הפעם הראשונה שבה נתקלה בסגולות עולם צמחי המרפא. העובדה שלא נשארו לה צלקות, פיזית לפחות, היא מגדירה כנס.

ההיכרות הראשונית של רוזן עם צמחי המרפא סקרנה אותה. בשלהי שנות ה-90 למדה רפואה איורוודית, שהיא מחשיבה כ”נוסחת האנטי אייג’ינג הראשונה בעולם”, תורה הודית עתיקה הקוראת לאיזון ומגדירה אורח חיים שלם דרך תזונה ותנועה. משם החלה לעסוק בייעוץ איורוודי בדגש על תזונה, והפכה לסוג של גורו לירידה במשקל – לאכול כפי שמתאים לגוף. הרעיון הוא אורח חיים לפי הגוף שלך, כאשר סוגי האנשים מחולקים לפי טיפוסים שונים – לכל טיפוס יש את התזונה המתאימה לו.

 בהמשך, ביקשה לתת מענה לעור שלה אך עדיין להישאר בתחום האיורוודה: “לא רציתי ללכת נגד הגוף שלי ולהחדיר לו כימיקלים, ובטח שלא לעבור ניתוחים פלסטיים. חיפשתי מוצרי אנטי אייג’ינג נקיים ופעילים. מתוך החיפושים הגעתי למחקר שנעשה בצרפת על אגוזים הגדלים באזור גרנובל – בין שוויץ לצרפת. מצאו שהם מכילים כמות גדולה מאוד של אנטי אוקסידנטים מהטבע ועוד חומרים טבעיים ואורגניים שיכולים לטפל בפיגמנטציה, להעניק הזנה עמוקה ולהגן מקרני השמש ומקרינות מתועשות. על בסיס הגטוליינים, הם החומרים הפעילים, פיתחתי קרמים לשימוש אישי בלבד ולפי צורך”.

כך נולד מותג הקוסמטיקה אננדה (“אושר פנימי” בסנסקריט), שבו מפתחת רוזן בעזרת כימאי פורמולות למוצרים טבעיים ואורגניים. התכשירים – מקרם לחות, דרך מוצרים לשיער ועד קרם הגנה (עם SPF המורכב מנגזרות של אבץ, מיוצרים בישראל ועומדים בתו התקן הבינלאומי לקוסמטיקה טבעית  BDIH.

בתחילת הדרך, נזכרת רוזן, אנשים לא הבינו למה קוסמטיקה טבעית ואורגנית היא חשובה בכלל. אני זוכרת שהוצאתי סדרת מוצרים לתינוקות שהייתה מעט יקרה, ב-20 אחוז בהשוואה למותגים מקבילים. זה לא הלך בארץ, כי אנשים לא הבינו את המשמעות, אז הורדתי אותה מהמדפים.

 

גם היום, יש כאלו שאומרים לה  שאורגני זה טרנד חולף, כמו טבעונות אך להם היא עונה שעבורה זו דרך חיים. “אני באה מנקודת מוצא שכימיקלים לא טובים לעור, ולכן לא אשתמש בהם. אני מתייחסת למוצרי הטיפוח שלי כ’סופר פוד’ לעור, מזונות-על לגוף. העור הוא איבר הסופג למחזור הדם, חשוב על התנהלות של עשרות שנים – איזה נזק יכולים לעשות הכימיקלים לגוף. לדוגמה – בעת החשיפה לשמש בושם עלול לגרום לפיגמנטציה, ואז כמובן נקנה קרם נגד פיגמנטציה וגם בו יהיו כימיקלים שיכולים לחדור לעור. זה הפרדוקס של עולם הקוסמטיקה”. אומרת רוזן

 לדברי רוזן, קוסמטיקה קונבנציונלית אינה האויב היחיד של העור – אלא גם מוצרים המתחזים לטבעיים ואורגניים. “תו תקן הוא לא סתם תעודה שקונים. החברה שלי, למשל, עוברת ביקורת מאוד קפדנית מטעם בעלי התקן הגרמני. בכל פעם שאני קונה חומר כלשהו מספק, למשל חמאת שיאה – הם בודקים הכול: מה קיים בפנים, מי הספק, האם הכול ‘כשר’. עם זאת, יש מוצרי טיפוח שונים שמצהירים כי הם בעלי תו תקן אורגני יותר זניח, או ללא תו תקן כלל, וכך הם מאפשרים שימוש ב-SLS כי הוא הרבה יותר זול מחמאת שיאה אורגנית. אז גם לזה צריך לשים לב”.

רוזן מבקשת מהצרכנים להגדיל ראש וכמו בקניית מוצרי מזון – להסתכל על התווית ועל האותיות הקטנות. גם אם מוצר מצהיר בגדול שהוא מועשר בוויטמין E, מבט נוסף ברכיבים יראה לנו שורה של רכיבים עם שמות מסובכים – ואז כנראה לא מדובר רק בצמחי מרפא ובחומרים טבעיים. היום אנשים קצת יותר מודעים ומתחילים לחשוב על העור שלהם, על הבריאות שלהם ועל הסביבה. אני אומרת, בצורה הכי פשוטה – אם אתם לא אוכלים את כל הכימיקלים האלה, למה למרוח אותם על העור?

 אז ממה כדאי לכם להתרחק? רוזן עושה לנו מעט סדר:

Mineral Oil שמן מינרלי, וזלין, פרפין. נמצא בשמן תינוקות, קרם לחות, מרכך שיער, שפתונים, מייק-אפ, ג’ל לשיער, סבוני גוף ומוצרי טיפוח נוספים.

פרבנים – חומר משמר נפוץ בתעשיית הקוסמטיקה. הפרבנים הנפוצים ביותר: Isobutylparanen, Butyparaben, Methylparaben ו-Propylparaben”.

PG  פרופילן גליקול, נמצא בתחליבים, משחות, שמפו. בתעשיות אחרות משמש כחלק מחומר מבריק רצפות, כנוזל בלמים ברכב ועוד.

PEG  פוליאתילן גליקול, קיים במשחות ותחליבים, בשמפו ובמגבונים לחים.

Formaldehyde   פורמלין או פורמלדהיד. קיים במוצרי שיער שונים, החלקות שיער, לקים, סבוני רחצה ובדבק לריסים. החומר מסתתר, בין היתר, תחת השמות Imidazolidinyl Urea, Quaternium-15 ו-DMDM hydantoin.

SLS  סודיום לאוריל סולפט. “חומר לוואי של תעשיית הנפט, כמו וזלין, הקיים בהמון מוצרי קוסמטיקה”.

 את מוצרי אננדה ניתן להשיג בצפון ב”קסם הטבע” מוריה 58, חיפה וב”טיב טעם קריות”
ניתן להזמין גם ישירות באתר: https://www.ananda-cosmetic.co.il/

 

כתבות נוספות