3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

שבוע ראשון של עבודתי כקב”טית סמויה: השעה היא סמוך לשעת הסגירה של הסניף, העובדים בסניף מסדרים אותו, אחרוני הלקוחות בדרכם לקופות.

אישה אלגנטית ומטופחת מבצעת רכישה של מוצרים קוסמטיים, ובין היתר בודקת מוצרי איפור. היא מוכרת לעובדים כלקוחה טובה המגיעה לסניף לפחות פעמיים בחודש ומבצעת רכישה גדולה בכל פעם.

התזזית שבה נתונה הלקוחה צדה את עיניי ומיקדתי את תשומת ליבי בה.

הדיילת מניחה לה בסדר פנים ובחיוך את המוצרים על הדלפק, היא בודקת צבעים וסוגים, קוראת מרכיבים והוראת שימוש ומורידה את מדבקת המיגון, ובמהירות אלגנטית מוצאים חלק מהמוצרים את מקומם בתיקה. כך היא ממשיכה הלאה למוצרים נוספים. על הדלפק נאגרים מוצרים, ובמקביל נאגרת בתיקה כמות מוצרי טיפוח ואיפור בלתי מבוטלת. לא מפסידים מכירה כזאת, לכן הדלתות ננעלות ללקוחות נוספים, אולם איש לא מאיץ בלקוחה הקבועה שלנו, מכירה זו מכירה.

הלקוחה מסיימת את קנייתה בשווי 1,000 ₪ לערך, וביציאתה מהחנות אני נגשת אליה, מזדהה בפניה ומבקשת ממנה להלוות אליי פנימה למשרד. הלקוחה מתלווה אלי ואני מבקשת ממנה להראות לי את תכולת התיק שלה, בו מתגלה אוצר גנוב בשווי 1,300 ₪. הלקוחה הקבועה שמבקרת בסניף פעמיים בחודש, דוקטור במקצועה, מתגלה כגנבת. עכשיו נותר לאמוד את הנזק שנגרם בעטיה ולהמשיך בהליכים.

סיכום: אנשי מכירות מזהים לקוח פוטנציאלי, כך גם הקב”ט מזהה את לקוחותיו. אילו הייתה דיילת השירות נשארת מול אותה לקוחה בקשר עין ומתייחסת ברצינות למוצרים שהציגה על הדלפק עבור הלקוחה – אין לי ספק שהלקוחה לא הייתה גונבת, כמובן לא כמות כזאת.

מתוך הספר “סוד התוצאה”.

 

0
DCIM100MEDIADJI_0285.JPG

מתחם חוצות המפרץ OUTLET יוצא במבצעים אטרקטיביים, לרגל פתיחת קיץ 2020. המבצעים כוללים חנויות אופנה, בגדי ים, עיצוב, כלי בית, אופטיקה, נעלים, קוסמטיקה, מזון, צעצועים ועוד.

בין המבצעים: פקטורי 54- עד 70% הנחה על מגוון מותגים כגון טומי, הוגו בוס, גאנט, ליוויס , פולו ועוד, אורבניקה- שורט גינס ב- 35 שח, פיג’מות עד 50 שח, סקצרס אאוטלט– עד 70% הנחה על כל החנות, ג’ק קובה– 30% הנחה על כל החנות, חגית טסה– עד 70% הנחה, רונן חן– כל החנות החל מ-99 שח, קסטרו- גינסים החל מ-29.90 שח, חולצות טי ב- 39.90 שח, מכנסיים ב-59.90 שח, פרפומרי- מותגים CK    ב-119 שח, ארמני קוד ב- 289 שח, מונט בלאן – ב-289 שח ועוד, מגה ספורט  ביגוד ריבוק אדידס ב- 30% הנחה, לי קופר קונים ב 500 משלמים 350, כולל ג’ינסים, גולף אנד קו –   30% הנחה על כל מצעי הג’רסי ו25% הנחה על טקסטיל וכלי בית .

 כמו כן  סניף  קיווי לילדים- כל החנות ב 30% הנחה, חליפות קיץ 3 ב 100 שח, צילדרנס פלייס- 50 שח מתנה בקנייה מעל 200 שח, קרוקס- 3+1 מתנה, אפרודיטה– מגוון בגדי ים רק 149 שח  במקום 469 שח, בברלי הילס פולו קלאב- פולו- 2 ב 150, מכנסיים 

1+1בוניטה דה מאס- כל החנות עד 70% הנחה, בגדי ים החל מ-50 שח, חזיות ופיג’מות החל מ-50 שח, דרדלוקס– פריט שני ב 50% הנחה- הזול מביניהם,  סליו- 25% הנחה על הקולקציה החדשה, חולצות מכופתרות- ב-69.90 שח, מכנסיים ב-149.90 שח, ללין– 40% הנחה על כל החנות, אמריקן איגל– שני ג’ינסים עודפים ב-179.90 שח, גולברי- חולצות עודפים קיץ- החל מ-40 שח ועוד, פומה עודפים- נעליים החל מ- 100שח, יריד גלי- 3 זוגות נעלי גברים ב-100 שח, כל החנות עד 100 שח, קרייזי ליין- 4 פריטי עודפים ב 199.90, 4 חולצות פרומו ב 199.90, נעלי נמרוד- נעלי בובה וסניקרס – 2 ב 169.90 שח, סנדלים ב-30% הנחה, סבון- ניחוח 250 מ”ל Rose Splash ב-40 שח במקום 99 שח ועוד,  טויס אר אס- לגו סיטי 99.90 שח במקום 149.90 שח ועוד. 

המבצעים בתוקף עד 31.5.2020 או עד גמר המלאי

0

בחג שבועות זו הזדמנות נהדרת לבקר בגליל העליון ולנשום את האוויר הנקי והנפלא. עמותת התיירות ‘ארץ הגליל’ ממליצה על מגוון פעילויות לכל המשפחה לשבועות.

 “דרך החלב” משק קורלנדר – מושב בית הלל

הסיור ברפת של משפחת קורלנדר עובר בין כל תחנות החיים של הפרה- מעגלים בני יומם, דרך מבכירות צעירות ועד פרות ותיקות. במהלך הסיור מתנסים האורחים בעבודת הרפת, חולבים את הפרות ביד, כמו פעם ועוזרים להשקות בחלב את העגלים והעגלות מבקבוקי ענק. האורחים ברפת קורלנדר חווים מקרוב את התפתחותה של רפת החלב המודרנית. הסיור מתאים לכל הגילאים.

זמני הפעילות: 9:00-19:00, בתיאום מראש. ישנה נגישות לנכים. מחיר: 30 שקלים לכל מבקר מגיל שנתיים ומעלה. לפרטים והזמנות בתיאום מראש – 052-4585058

מכוורת “הכל דבש” של הדבוראי עמית יוסף ביסוד המעלה

הדבוראי עמית יוסף, היה בעברו חבלן משטרתי, כאשר לפני מספר שנים, החליט לעשות הסבה מקצועית ולעבור לעבודת החקלאות, כחלק מחגיגות מועצת הדבש בשבועות, מזמין עמית למפגש אישי איתו, פעילות מרתקת הכוללת טעימות דבש, צפייה בסרטון על עולם הדבורה והדבש, סדנאות לילדים וסיור במכוורת “הכל דבש”, ממוקמת באזור תעשייה יסוד המעלה, ימי פעילות: כל ימות השבוע ללא יום שבת וחג. עלות: למשתתף מגיל 3- 24 שקלים. לפרטים והזמנות בתיאום מראש – 050-2477991, 050-2275452

סיור עששיות – סיפור תל פאחר

סיור בנבכי הזמן וההיסטוריה הארצישראלית, במקום בו לחמו גיבורים. הליכה עם עששיות בתוך תעלות הבונקר הסורי, עד תצפית לעבר עמק החולה. סיפור הקרב במלחמת ששת הימים, משם לרחבת היזכור של תל פאחר וסיפור נפילתו של הלוחם אמנון שוקרון והחיבור האישי שנוצר לפוקס עם משפחתו של שוקרון. הליכה חזרה לחניה וסיום עם תה צמחים ועוגיות.

הסיור יוצא ב 20:30 ומתאים לגילאי 6-7 ומעלה. משך הסיור כשעה.

מחיר- 30 שקלים לאדם מגיל 5 ומעלה. מומלץ להצטייד בלבוש חם. לפרטים והזמנות בתיאום מראש – אורן פוקס- 052-2399188

הרפתקה בראש פינה

אטרקציה תיירותית בראש פינה העתיקה. באמצעות טכנולוגיה חדישה, נהנים ממשחק מחשב ייחודי בשטח המשלב היסטוריה לצד סיור באתר היפיפה.

המשחק מתבצע בעזרת סמרטפון/טאבלט כאשר ניתן להשתמש במכשירים אישים או לשאול מכשירים העוברים חיטוי. כל קבוצת מבקרים הינה עצמאית. חוויה ייחודית המבוססת על סיפור אמיתי.

מחיר- 44 שקלים לאדם. שעות הפעילות: 8:00-19:00 (בתיאום מראש). לפרטים והזמנות בתיאום מראש – 054-5935040

סיור אקולוגיות – שמירה על איכות הסביבה בכורזים

סיור עששיות קליל ונעים בישוב כורזים, בהדרכת דולי עירון, מורת דרך, הכולל תצפית על הכינרת, כתב חידה, סיפורי אגדות ולסיום הכנת פיתות על טאבון עם לאבנה, שוקולד ותה צמחים.

אורך הסיור: כשני קילומטר לערך. חובה להגיע עם מסכות, נעליים שטוחות וסגורות ומכנס ארוך.

ימים חמישי ושישי 28-29.5, בשעה 18.00. נפגשים בשער הדרומי של כורזים.

עלות: 35 שקלים לאדם. (עם מינימום עשרה משתתפים). תשלום דרך BIT. הסיור מותנה בהרשמה מראשלפרטים והזמנות בתיאום מראש – דולי עירון – 054-6580110

סיור בצפת העתיקה

טיול קסום בסמטאותיה הנסתרות של העיר העתיקה בצפת בין בתי הכנסת עוטי הסוד, מקובלים וסיפורים הסטוריים, סיפורי גבורה, ועוד. מכיכר “עבו” לבית הכנסת “אבוהב”- בית כנסת ספרדי הנחשב לאחד מבתי הכנסת היפים בגליל, מדרגות האר”י הקדוש, “כיכר המגינים”, ממשיכים במסע תת קרקעי במנהרות שנחשפו מתחת לעיר העתיקה בתקופת “תור הזהב של צפת”, בעקבות מגורשי ספרד שקבעו כאן את מושבם ובעקבות ענקי הרוח והיצירה (האר”י, ר’ יוסף קארו, רבי שלמה אלקבץ מחבר הפיוט “לכה דודי”, רבי אלעזר ועוד), בורות מים שנבנו במאה ה-16 ועוד.

ימים ושעות פעילות: יום רביעי 27/05 בשעה 19:00, יום חמישי 28/05 בשעה 11:00.

עלות: 50 שקלים למבוגר, 35 שקלים לילד. לפרטים והזמנות בתיאום מראש –  יניב  רביבו – 050-4556610

0

תושב קריית ים הגיע במהלך שנת 2018 למקום עבודתו בצפיה לשגרת יום עבודה רגיל, אולם, עת צעד לכיוון מחסן חומרי הגלם במפעל בו הוא עובד, בשגגה, עלתה מלגזה על כף רגלו. ממקום התאונה פנה העובד לקופ”ח, שם עבר סדרת צילומים ובדיקות ואובחן כמי שסובל משברים מורכבים במסרקים 2-3 של רגל שמאל ולפיכך, גובסה רגלו.

העובד פנה לעו”ד לידור פוגל-אורן לשם מימוש זכויותיו ובאמצעותה הגיש תביעה הן נגד המוסד לביטוח לאומי והן נגד ביטוח החובה של המלגזה אשר פגע בו. במסגרת תביעתו נגד המוסד לביטוח לאומי נאלץ הנפגע לעבור סאגה מפרכת של ועדות רפואיות ולבסוף נקבעה נכותו בשיעור של 10% לצמיתות.

לאחר סאגה ארוכה של וועדות רפואיות וניהול ההליך המשפטי הנ”ל קיבל תושב הקריות הנ”ל פיצוי בסך של 91,023 ש”ח מהמוסד לביטוח לאומי ופיצוי נוסף בסך של 160,000 ש”ח מהמבטחת בביטוח חובה של הרכב.

עו”ד לידור פוגל-אורן: “תאונת דרכים שאירעה תוך כדי העבודה, לרבות אם התרחשה בדרך לעבודה וממנה תוכר כתאונת עבודה לפי החוק. במקרים אלו, זכאי הנפגע לפיצוי מהמבטחת בביטוח החובה של הרכב המנועי ובנוסף הוא זכאי לפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי.עפ”י חוק כאשר מדובר בתאונת דרכים שהינה גם תאונת עבודה, הנכות שתיקבע ע”י המוסד לביטוח לאומי מחייבת גם בהליך כנגד המבטחת בביטוח חובה”.

עוד הוסיפה עו”ד פוגל-אורן כי “חשוב לזכור שאין מדובר בכפל פיצוי אלא שכל סכום שמתקבל במסגרת תביעת המוסד לביטוח לאומי בגין התאונה יקוזז מסכום הפיצוי לו זכאי הנפגע המבטחת בביטוח חובה. לכן ישנם מקרים שהנפגע ימצא עצמו בהיעדר פיצוי מצד מבטחת החובה, היות שנזקיו “נבלעו” בפיצוי שיקבל מביטוח הלאומי. אם בדרכו של הנפגע אל העבודה או ממנה היתה לו הפסקה של ממש הרי שמדובר בתאונה שאינה תאונת עבודה ואז הנפגע זכאי לפיצוי רק ממבטחת החובה. יש לציין כי התאונה עדיין תיחשב כתאונת עבודה אם סטה המבוטח מדרכו לעבודה כדי להתפלל או לצורך ליווי ילדיו לגן ילדים. היות וההגדרות בחוק מורכבות חשוב לפנות ליעוץ משפטי סמוך ככל הניתן לתאונה כדי למנוע פגיע בהליך מיצוי הזכויות. לעניין פוליסות תאונות אישיות ופוליסות פנסיוניות וכו’ בפוליסת אילו לרוב ישנם רכיבים אשר מקנים פיצוי נוסף בגין נכות תאונתית ו\או אובדן כושר עבודה. במקרה זה התובע דאג לבטח עצמו בפוליסת ביטוח תאונות אישיות אשר מכוח פוליסה זו הוא זכאי לפיצוי נוסף”.

0

שלא תשלמו ביוקר: תחנת הדלק הפרטית “אדר” במתחם חוצות המפרץ, בבעלות ארבעה שותפים מירושלים, חרטה על דגלה להיות תחנת הדלק הזולה בצפון, “לעיתים גם בכל רחבי המדינה חוץ מאילת, פשוט קשה לעקוב אחר כל התחנות”, אומר אלי דויאב מבעלי תחנת דלק אדר, “מידי יום אנו בודקים את המחירים בתחנות השונות ברחבי חיפה והקריות ובמידה ומצאנו כי ישנה תחנה עם מחירים נמוכים משלנו, אנו מיד מורידים את המחיר. אין ספק ששוק הדלק בחיפה הוא האגרסיבי בארץ ומי שרוצה לתדלק בזול צריך לחפש תחנה באזור חיפה”.

תחנת דלק אדר עברה לאחרונה להנהלה חדשה שהשקיעו כספים רבים בשיפוץ וניקיון התחנה. “אנו רואים בלקוחות  התחנה ערך עליון ועל כן משקיעים ונשקיע את מירב המאמצים לתת שירות איכותי לקהל הלקוחות ומעניקים שירות מלא לכלל הלקוחות ללא תוספת תשלום”.

אלירן דויאב, מבעלי התחנה: ״לאחר שנים בהן היתה התחנה מוזנחת השקענו מאות אלפי שקלים בשיפוץ ועיצוב. כמו כן שופצה מהיסוד חנות הנוחות במקום. אין ספק ששוק הדלק בחיפה הוא האגרסיבי בארץ ומי שרוצה לתדלק בזול צריך לחפש תחנה באזור חיפה.״

כחלק מהמאמץ להפוך לתחנה הזולה בצפון, גם חנות הנוחות במקום ‘גו מרקט’ מעניקה ללקוחות את שלל המוצרים שניתן למצוא בחנות נוחות אבל מבלי לקרוע את הכיס ועם המון הטבות ומבצעים לחברי המועדון.

“מזמינים את  כל תושבי הצפון להגיע לתחנה שלנו ולרגל החזרה לשיגרה אנו מעניקים לכול מי שמתדלק, לא משנה באיזה סכום, קפה ומאפה בחינם כאות הערכה על כך שבחרתם לתדלק אצלנו”, אומרים בתחנה.

אז מה המחירים בתכלס? מחירי הדלקים (נכון ל-10.5.2020) הם – סולר: 4.33 ש”ח לליטר למשלמים במזומן / 4.48 ש”ח למשלמים באשראי. בנזין: 4.47 ש”ח לליטר.

כתובת: דלק אדר משה דיין 2 חוצות המפרץ חיפה.

 

 

0
????????????????????????????????????

ניצני האביב כבר כאן. בגליל העליון מתכסים ההרים, הגאיות והוואדיות בשלל צבעי הקשת עם פריחה מרהיבה. עמותת התיירות “ארץ הגליל” ממליצה ליהנות מיופיו של הגליל בעונה זו, לנשום את האוויר הגלילי הנקי וליהנות משלל הפריחות הצבעוניות המרשימות ביופיין והריחות שבטבע ולצאת לטיול סגול, אל מרבדי התורמוסים במורדות הגולן, סמוך לקיבוץ גונן. מומלץ לשלב את הטיול לפריחת התורמוסים עם טיול למעיינות עין חשק ועין מיימון הסמוכים.

 תורמוס ההריםפרח ממשפחת הפרפרניים. עלי התורמוס מאוצבעים בעלי פטוטרת ארוכה, הגדלים כתפרחת בצבע סגול. לפרחים אין צוף והחרקים נמשכים אליהם בשל צבעם הסגול העז. פרי הצמח הינו תרמיל, המתייבש ומתבקע והזרעים נופלים ממנו.

איך מגיעים?

מגיעים לצומת גונן (או מצומת הגומא או בכביש גדות גונן דרך צומת מחניים) בכביש 918, פונים מזרחה לכביש 959, לכיוון הגולן. לאחר כ- 200 מטר, כשהכביש מתעקל בחדות שמאלה, חונים בצד ימין של הכביש.

המסלול:

מהחנייה פונים ימינה, עולים בשביל המסומן בכחול עד לשער מעבר בקר. עוברים לצדו השני של השער (ואם השער סגור דואגים לסגור מאחור בכדי שהבקר לא יברח) וממשיכים בהליכה בשביל, כאשר בצדיו ניתן לראות את התורמוסים הסגולים המשגעים. ממשיכים בהליכה כעשר דקות עד למזלג שבילים, בו פונים ימינה. יורדים בשביל עד למזלג שבילים נוסף, בו פונים שמאלה וממשיכים עד למדרון בו פורח תורמוס ההרים הסגול.

לפרטים על אתרי לינה, אטרקציות וקולינריה- עמותת “ארץ הגליל” – https://www.tourgalil.co.il/

0

נועה פריסלץ תלמידת מרכז חינוך ליאו-באק חיפה, זכתה בפרס ראשון על עבודתה השפעת החלבון הפרו-אפופטוטי ARTS על מוות תאי של תאי גזע במעי לאחר הקרנות. המחקר יהווה בסיס לפיתוח תרופה שתוביל להחלמה ולהתחדשות המעי לאחר מחלת הסרטן.

בתחרות השנה השתתפו49 מדענים ומדעניות צעירים מרחבי הארץ, אשר הציגו 39 פרויקטים מצטיינים פרי עבודה ומחקר של חודשים רבים, בתחומי הטכנולוגיה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה, מדעי הסביבה, מדעי החברה, מדעי החיים, ספרות והיסטוריה.

פריסלץ, תלמידת תיכון ליאו בק חיפה,  חלקה את המקום הראשון עם אורי סדן-ירחי תלמיד הכפר הירוק ע”ש לוי אשכול, רמת השרון ותוכנית ׳אלפא׳ במרכז מדעני העתיד על עבודתו: שימוש בגיאומטריה גלילית, שדות מגנטיים וחימום מאוחר בלייזר להשגת תנאי הצתה של היתוך גרעיני בשיטה ההכלה

בתחרות שהתקיימה השנה (3-5 במאי) באופן וירטואלי בחדרי זום (ZOOM), בשל משבר הקורונה, השתתפו  49 מדענים ומדעניות צעירים מרחבי הארץ, אשר הציגו 39 פרויקטים מצטיינים פרי עבודה ומחקר של חודשים רבים, בתחומי הטכנולוגיה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה, מדעי הסביבה, מדעי החברה, מדעי החיים, ספרות והיסטוריה.

פרסים הוענקו למקום ראשון, שני ושלישי וכן ציונים לשבח על עבודות בולטות וייחודיות. הזוכים ייהנו ממלגות לימודים.נועה פריסלץ זכתה בפרס ראשון על עבודתה השפעת החלבון הפרו-אפופטוטי ARTS על מוות תאי של תאי גזע במעי לאחר הקרנות בתאים שמרכיבים את היצורים החיים יש מנגנון של התאבדות תאים והוא נחוץ כי לפעמים התא לא מתפקד או הופך לסרטני ולכן חשוב שקיים המנגנון הזה שנקרא אפופטוזיס.

0

עשרות מפגינים מחו השבוע מול עיריית חיפה, ומעל למאה מפגינות שהשתתפו בזום, במחאה כנגד הופעתו הצפויה של  הזמר אייל גולן בחגיגות ה-72 שנים לעצמאות מדינת ישראל, בחיפה.

עשרות מחו היום בצהריים מול בניין עיריית חיפה כנגד הופעתו המתוכננת של אייל גולן ביום העצמאות בחיפה, הזמר כזכור היה מעורב באשמות לניצול מיני של נערות צעירות לפני מספר שנים, פרשה שבעקבותיה אביו ישב בכלא. 

המפגינים נשאו שלטים המעבירים את תמיכתם באותן מתלוננות שלא נעשה איתן צדק. ובמכתב ששלחו ארגוני הנשים; אשה לאשה, איתך מעכי, ומרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית – חיפה והצפון, לראש אגף התרבות בחיפה – מר ניר טיין, נכתב: “אין זו הפעם הראשונה, לצערנו, שסוגיית הזמנתו של אייל גולן מגיעה לפתחה של חיפה”. בשנת 2014 הפגינו אותם ארגוני הנשים למטרת ביטול הופעתו של אייל גולן, והיא אכן בוטלה. אך בשנת 2017, למרות המחאה הציבורית בחיפה, הופעתו התקיימה. השנה, לאותם ארגוני הנשים אין שום כוונה לאפשר להופעה זו להתקיים שוב.

עוד נכתב במכתב: “אמנם האישומים הפליליים כנגד הזמר אייל גולן בוטלו, אולם סיפורי הנערות (נערות בסיכון בהגדרתן), שהיו חשופות למעשים בזויים כששמו של הזמר משמש בכדי לנצלן, לפגוע בהן רגשית ומינית – הן כתב אישום מוסרי וציבורי שעדיין עומד בעינו. הזמנת אייל גולן לחיפה מעבירה מסר בעייתי ביותר של התעלמות העיריה ממאבקן הקשה של נשים, נשים צעירות, נערות וילדות לביטחון אישי”.

ארגוני הנשים דרשו בהפגנתם לבטל את השתתפותו של אייל גולן באירועי ערב יום העצמאות, ולא לשלם לו מכספי תושבי ותושבות העיר עבור הופעתו. את התשובה למכתבה זה הן דרשו לקבל עוד היום וזאת על מנת לשקול את הצעדים הבאים.

עתליה שיינפלד, מנהלת מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית – חיפה והצפון הוסיפה: “לא יתכן שדווקא בזמנים של סולידריות חזקה, עיריית חיפה בוחרת להשתמש בכספי המיסים שלנו כדי לתת במה מיותרת לאמן שעננה שחורה משחור מרחפת מעל ראשו. אמן שלא מייצג בשום צורה את גאוותנו אלא את בושתנו הלאומית. בושה על שלא הצלחנו כחברה להגן על נערות שנפגעו פעם ראשונה על ידי ובחסותו של גולן ופעם שניה על ידי מערכות החוק שעוד לא מיצו את הדין ולא עשו צדק עימן.

אנו קוראות לעיריית חיפה לחזור בה ולבטל את הופעתו של גולן ביום העצמאות- יום שבו אנו רוצות לעלות על נס את כל מה שטוב בחברה הישראלית ולא את מי שעשה שימוש איום ונורא בכוח שלו כדי לאפשר ניצול מיני של נערות”.

לקבלת תמיכה בטלפון: 1202, לקבלת תמיכה ב-WhatsApp: 052-8361202

0

נערים מתנועות הנוער השונות בחיפה בשיתוף ארגון תופעת טבע, עיריית חיפה ויד לבנים התגייסו למען המשפחות השכולות וכדי שאלה לא יסכנו עצמם הגיעו אחר הצהריים לבית העלמין הצבאי בחיפה כדי להניח זרים והתייחדות עם הנופלים בדקת דומייה ובאמירת יזכור

חמשים וחמישה בני נוער מתנועות הנוער השונות בחיפה, הגיעו ביום ראשון אחר הצהרים לבית העלמין הצבאי כדי לשמש שליחים של המשפחות השכולות בפרויקט מיוחד שנולד כתוצאה ממשבר הקורונה “נקראנו על ידי עיריית חיפה” מספרת כרמל מהנהגת צופי חיפה “כדי להניח פרחים על כמעט 2000 קברים שנמצאים כאן”. בי הנוער הגיעו לבושים לבן וליד כל קבר הניחו פרח, הדליקו נר זיכרון וכן עמדו דקת דומייה. אלון גוטר מארגון תופעת טבע שיזמה את הפרוייקט מספר “ראינו שדווקא ביום הזיכרון בגלל המצב משפחות שכולות לא יוכלו לפקוד את הקברים כפי שהם עושות במשך השנה אז חשבנו איך בכל זאת ניתן לעשות כן”. 

0

חברת “רונדוGO ” מרמת הגולן בעלת מרחבי בריחה בשטח הפתוח, מציעה ערכת משחק און ליין ביתית לקראת יום העצמאות.

“מדינה בסרט” – הינה פעילות מהסרטים המתקיימת כולה באון ליין מול “הדמות המיסתורית” באמצעות אפליקציית המשחק ואביזרים וירטואליים הנשלחים אינטרנטית ובשילוב אביזרים הקיימים בסביבה הביתית.
המשחק עובר לסלון הביתי שהופך לקולנוע וירטואלי המקרין משימות מתוך סרטים המייצגים את שבעת עשורי הקולנוע הישראלי.

המשתתפים הופכים לבמאים, צלמים ושחקנים שעל במת המשחק, בדרך לפענוח כל המשימות ולזכייה באוסקר הביתי.
דורון שמיר הבעלים של חברת “רונדוGO ” מרמת הגולן בעל עסק ביתי של מרחבי בריחה בשטחים הפתוח:” בעקבות המצב והסגר הפכנו את חלק ממוצרי השטח של מרחבי הבריחה לערכות משחק ביתיות, המאפשרות למשפחות פעילות אינטראקיבית מהנה ביום העצמאות. בעקבות המצב הכלכלי החלטנו גם לאפשר ללקוחות לשחק, ליהנות ורק אחר כך לשלם לנו לפי בחירתם. בנוסף, הסכום שיבחרו לשלם יקוזז במלואו ממחיר משחקי השטח שבמרחבי הבריחה שלנו לאחר שנשוב לפעילות מלאה

​לפרטים והורדת ערכת המשחק:
https://www.time2escape.co.il/escape-cinema