3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

אגודת הסופרים בחיפה, יחד עם ליאורה בינג היידקר, במקור חיפאית, הצליחו להביא למרכז חדרים בעיר סדרת הרצאות יוקרתית של בית עגנון מירושלים, לרגל 80 שנה לספרו של זוכה פרס נובל

מירושלים לחיפה: לרגל חגיגות 80 שנה ל”אורח נטה ללון”, ספרו של ש”י עגנון שצוין לשבח במיוחד על ידי ועדת פרס נובל, מצפין מוסד התרבות הגבוה בית עגנון לראשונה מירושלים לחיפה. “אורח נטה ללון” הוא גם השם שניתן לסדרת הרצאות שתתקיים במרכז חדרים בשיתוף אגודת הסופרים בחיפה.

מאחורי היוזמה עומדת אגודת הסופרים בחיפה, שפנתה לבית עגנון בבקשה לשתף פעולה גם בצפון. ליאורה בינג היידקר, ילידת חיפה ובוגרת ביה״ס הריאלי, המכהנת היום כחברת הוועד המנהל בבית עגנון, נענתה ליוזמה בשמחה רבה: “לאור בקשות של מאות אנשי תרבות בחיפה שלא יכלו להגיע להרצאות השבועיות המרתקות הנערכות בבית עגנון בירושלים, שמחתי שניתנת לנו האפשרות לזכות גם את תושבי עיר הולדתי בסדרה נפלאה שכולה ספרות ותרבות”, היא אומרת. “סדרת ההרצאות נועדה להפגיש את הקהל החיפאי עם היבטים חדשים, עדכניים ומפתיעים בחקר עגנון, באמצעות מיטב החוקרים”.

בתום לימודיה באקדמיה המלכותית למחול בלונדון, חזרה בינג היידקר לחיפה וניהלה בה במשך שנים את הסטודיו לבלט מיסודה של ארכיפובה. לימים ריכזה בעיר את מגמת המחול בתיכון לעיצוב ולאומניות ולימדה בבתי הספר המובילים למחול בארץ. בינג היידקר היא היום משוררת, מתרגמת וחוקרת מחול. ספרה ״תנועה לאומית: על מחול וציונות״ ראה אור בשנת 2015 בתמיכת מרכז הספר והספריות בישראל, ומאמריה מתפרסמים בעיתונות המקצועית בארץ ובעולם ועוסקים בקשר בין תנועה למילה. בסדרה זו תבחן את היחס בין ריקוד למחול בתפיסתו של עגנון.

הסדרה תיפתח ב-4 בנובמבר, בהרצאה של ד”ר יחיל צבן בנושא “אימהות, חתנים ושדכנים: נפתולי האהבה ביצירת עגנון”, בליווי קטעים מתוך ההצגה “בן מלך נרדם, דיאלוגים מסיפורי האהבה של עגנון”, מופע תיאטרלי מבית היוצר של בית עגנון (בימוי: אסף אופק, שחקנים: לנה פוגוסוב ואלי ריינמן); ותימשך כמדי יום שני, כאשר לאחריה תרצה ד”ר סיגל נאור-פרלמן בנושא “להיעשות אישה בלי אימא בסביבה – קריאה בבדמי ימיה, סיפור פשוט, פנים אחרות, הרופא וגרושתו”.

הרצאות מתוכננות נוספות: פרופ’ מיכאל גלוזמן ירצה על ש”י עגנון והרומן המודרניסטי, הרב יוסף (ג’פרי) סאקס ישוחח אודות “לא תוכל לחזור הביתה” – 80 שנה ל”אורח נטה ללון”, ליאורה בינג היידקר תשוחח תבחן את היחס בין ריקוד למחול בתפיסתו של עגנון, ופרופ’ ניצה בן-דב תסכם את הסדרה בהרצאה על “מתאוות בשרים לאהבה אפלטונית ברומן שירה של עגנון”.

המחיר אטרקטיבי – 20 שקלים בלבד להרצאה, כרטיסים ניתן לרכוש באתר חדרים:  hadarim.reali.org.il

0

חוות דרך התבלינים פותחת בפניכם את שדות הפפריקה לחוויה חקלאית משפחתית, עם מגוון פעילויות לכל המשפחה הכוללות סדנאות במתחם הפפריקה, פעילויות יצירה לילדים, סיורים בטרקטור בשדות התבלינים וקטיף פפריקה, בריכת פפריקה, שוק תבלינים, מתחם מים ובועות סבון ריחניות, כתב חידה בשדות התבלינים, סוכה כשרה עם קישוטי פפריקה וארבעת המינים והרכבת מייצג הפפריקה הגדול בעולם!

בתאריכים: 12-21/10/2019  בשעות: 9:00-17:00  (ערב חג / שישי עד 15:00)

בין הפעילויות:סדנת תערובת הפפריקה הסודית,סדנת עציץ פפריקה לגידול בייתי

סדנת קישוט עפיפוני תבלינים והפרחתם במתחם העפיפונים האדומים

שעות פתיחת המתחם:  10:00-16:00 . משך הפעילות במתחם – כשעה וחצי.
כרטיס בודד-45 ₪  לכרטיס | 3 כרטיסים ומעלה- 40 ₪ לכרטיס | סדנא בודדת – 20 ₪ .

סוכת הפלפלים בבית לחם הגלילית

סיור בטרקטור לשדות הגידול וקטיף פפריקה 

נעלה על עגלת הטרקטור של ‘סבא צבי’ ונצא לסיור בשדות התבלינים. במהלך הסיור נלמד על הגידולים השונים, נריח ונטעם ולבסוף נקטוף פפריקה מתוקה.

מחיר : 30 שקלים למשתתף. משך הפעילות – כ 50 דק’ , היציאה לסיור מותנת במינימום של 10 משתתפים. ההרשמה במקום.

הקונים כרטיס לאחת מהפעילויות זכאים לכרטיס טרקטור בעלות של
20 ₪ בלבד!

0

במתחם הנמל בעיר תחתית תוצג “ח.י.פ.ה V.R A.R” – תערוכה בינלאומית ייחודית בהיקפה שתכלול מגוון פעילויות והתפתחויות טכנולוגיות עדכניות, הקרנות בכורה בישראל של עשרות סרטי מציאות מדומה ורבודה חדשים ועטורי פרסים מרחבי העולם, סרטים עתידניים וטכנולוגיים של סטודנטים במרכז הבינתחומי הרצליה וביה”ס לאמנויות מוסררה ירושלים ושל יוצרים ישראלים בני הדור החדש ועוד

בין הפעילויות התערוכה בהשתתפותIntel  העולמית וסטראטפים ישראלים פורצי דרך:

הקהל יוזמן דרך הדמיית מחשב לטייל בת”א בלב חיפה, לרקוד לצלילי “גריז” עם ג’ון טרבולטה ואוליביה ניוטון ג’ון, להשתתף במסיבת רטרו בתוך חנות תקליטים לצד המוזיקאי והקומיקאי רג’י וואטס ולחזור לרייב מחתרתי שהתקיים במפעל תל אביבי נטוש בשנת 2007

במקביל, בבית הכט במתחם הסינמטק ייערכו “ימי תעשייה ניו מדיה” – הרצאות וסדנאות בהשתתפות נציגים בינלאומיים בכירים ומהפכנים מובילים בעולם בתחומי קולנוע ותוכן טכנולוגי

הכניסה חופשית לכל האירועים

17-15 לאוקטובר, ימי שלישי עד חמישי, חוה”מ סוכות

0

לא רבים יודעים אבל בכל שנה בתאריך ה – 23 לספטמבר נערך בבית הקברות הבריטי בחיפה טקס מרשים בהשתתפות עשרות חיילים הודים לציון שחרור חיפה לאחר 400 שנות שלטון עותמאני בידי שני גדודים של חיל הפרשים ההודי שנחשב ליחידת עלית אותו הקפיצו הבריטים לאחר שכשלו בכיבוש העיר . אלו באמצעות כידונים ותרבות הביאו לשחרור העיר וגבו מהם מחיר כבד של יותר מ 80 הרוגים. מה שמדהים בכל הסיפור הזה זה שרק לפני פחות מעשור שנים הוא ‘נחשף’ בזכות התושייה והסקרנות של גורמים בעמותה לתולדות חיפה שגילו שבעיר הבירה של הודו – דלהי מתקיים כל שנה טקס ממלכתי ל’גיבור חיפה’ רב סרן דלפאט סינק שהיה מפקד הכוח ונפל עם חבריו.

בשנה שעברה במלאות 100 שנים לקרב הגיע למקום נכדו של סגנו של דלפאט שלקח את הפיקוד על החיילים והוא לקח חלק במשמר הכבוד. באותה שנה חלק כבוד לגיבור חיפה ראש ממשלת הודו – מודי עם רה”מ נתניהו. עוד פרט מעניין בסיפור המופלא הזה הוא שהחלקה ההודית בבית הקברות הבריטי מחולקת לשתי חלקות שבכל אחת מהם מצבת זיכרון כך שבעוד שמתחת למצבה שמוקדשת לחיילים המוסלמים שלחמו בשורות הצבא ההודי קבורים בקבר אחים 41 חיילים הרי שמתחת למצבה שמוקדשת לחיילים ההינדים לא קבור אף חייל. בתום הקרב נלקחו ההרוגים ההינדים ונשרפו באחד היערות ליד חיפה . את האפר שלחו בכדים למשפחות.

0
צילם-אילן-ברק

יוסי עמנואל עבר הרבה דברים בחיים. ילדות קשה, דיכאונות ועוד. אולם דווקא אז, מהתחתית, הצליח לא רק להוציא את עצמו משם אלא לפתח תורה חדשה שזיכתה אותו בשם “ד”ר חיוך”. עמנואל אומר כי תורת החיוך הפנימי מבוססת על הכלל: “אחרי הפעולות נמשכים הלבבות”, וכן על הכלל “Fake it until you make it”.
 לתפיסתו, כאשר הפער בין המצוי לרצוי בחיינו גדול מאוד, תופיע תחושת התסכול ובעקבותיו הפחד. הפחד שמא חרב עלינו עולמנו מעתה ועד עולם. תפיסת הפער בין המצוי לרצוי סובייקטיבית, מושפעת ממצב הרוח וניתנת לשינוי, כאשר הנחת הבסיס היא שלא מדובר כאן בהדחקה או בריחה מהמציאות האמתית.

עמנואל גם מבקש להשריש את “יום החיוך” בישראל. יום החיוך העולמי הוא מועד בינלאומי המצוין כל שנה ביום שישי הראשון באוקטובר, להעלאת המודעות לחיוך. היום הוכרז על ידי הארווי בל מווסטר, יוצרו של הסמיילי ב-1963. היום צוין לראשונה בשנת 1999, ומאז מצוין מדי שנה, לזכרו של הארווי בל ולמען המטרה: “לשפר את העולם, חיוך אחד בכל פעם”. במהלך היום נערכים מפגשים וכנסים לחינוך ולמודעות בנושא החיוך והפצת מעשים טובים בעולם.

בשיטתו של יוסי משולבים תרגילי האנרגיה של הצ’י קונג הרפואי, מדיטציה רפואית של פסל החיוך, תרגילי עיסוי תאילנדי בעמידה, חיוך פנימי וחיצוני, תרגילי צחוק, אמירות תודה, ברכה, סליחה עצמית והצבת יעדים שבועיים מדידים. הכלי המרכזי הוא חיוך עצמי, אשר אינו תלוי בנסיבות חיצונית. חיוך הוא הכלי הזמין ונוח ליישום בכל מקום. בכוחו של החיוך לבדו ליצור מהפך בתפיסת המציאות שלנו תוך דקות ספורות בלבד.

יוסי, “ד”ר חיוך” נותן מספר טיפים לאלו שנתקפים דיכאון או תחושת חוסר מסוגלות מעת לעת:
תרגיל 1: פוטותרפיה בחיוך- זהו תרגיל בסיסי במישור המניעה למתחילים אשר סובלים ממחשבות מדכאות ומעיקות, שבסופו של דבר ישליטו פחד על  מחשבתנו, שמה חרב עלינו העולם. בתרגיל זה עלינו לחשוף בין 10-12 שיניים בלסתנו העליונה ולצלם את פנינו בתמונת סלפי אישית לחלוטין מהנייד. בכל יום נצלם 10 תמונות כאלה בכל שעה עגולה ונוודא שבאמת חשפנו בתמונות 10-12 שיניים בלסת העליונה או לחלופין נחשוף לפחות 20 שניים בלסת העליונה והתחתונה יחדיו. בסוף כל יום נמחק את התמונות בזמן שאנחנו מחייכים לעצמנו 

ישנם תריסר מחקרים המוכיחים שחיוך,  גם מאולץ מחולל פלאים תוך 5 דק’ במדדים הפיזיולוגים וכן גם בתפיסת המציאות במוחנו.

תרגיל 2:  גם הוא עוסק במניעה, למתקדמים. בתרגיל הזה נצלם את עצמנו בוידאו סלפי בחיוך חושף שיניים כמו בתרגיל 1, למשך 10 דק’ במצטבר ביום. התרגיל לא מתבצע ברציפות אלא בהתאם לזמן הפנוי, מס’ פעמים עד שמגיעים ל10 דק’ יומיות. 

2 התרגילים האלה, במישור המניעה, נקראים תרפיה בצילום 10/10 (כלומר 10 תמונות+ 10 דק’ צילום וידאו).

תרגיל 3: וידאותרפיה בחיוך – תרגיל במישור הטיפולי. התרגיל נועד לתת מענה מיידי להשתלטות הפחד על  מחשבתנו, שמה חרב עלינו העולם לעולם ועד. בסופו של דבר, כמעט כל מחשבה או תחושה רגשית מעיקה נובעת מפחד שמא אין לנו מסוגלות עצמית לגשר על הפער בין המצוי לרצוי. ככל שהפחד נוגע בתחושת החשיבות שלנו בעיני עצמנו ובעיני אחרים, אז הפחד יקבל ביטוי אכזרי יותר של הרס עצמי.
95% מפחדים האלה הם אזעקות שווא ולא יותר מאשר מהומה על לא מאומה. 

בתרגיל זה אנחנו ניצור סרטון  בווידאו סלפי בחיוך, בו נצלם את הפנים שלנו בלבד. בסרטון נדבר למצלמה תוך חשיפת השיניים שלנו לפי הכלל בתרגיל הפוטותרפיה בחיוך: נחשוף 10-12 שיניים בלסת העליונה שלנו או לחלופין נחשוף למצלמה 20 שיניים לפחות ב-2 הלסתות יחדיו. נשאל את עצמנו, “מה אני מרגיש/ה עכשיו?” נענה על שאלתנו לעצמנו בלא יותר מ-3 מילים. לאחר מכן נשאל את עצמנו “ממה אנחנו חוששים או מפחדים עכשיו?” ונענה בלא יותר מ 6 מילים. השאלה השלישית שנשאל את עצמנו היא, “מהו המהלך שאנחנו הולכים לעשות עכשיו בכדי לנסות לפתור את הבעיה שלנו?” וגם כאן נענה בלא יותר מ-6 מילים. 

תרגיל 4:  תרגיל קסם-  התרגיל הזה משחרר כעס ועצבנות ב-30 שניות. תרגיל זה, כשמו כן הוא, עובד כמו קסם. כאשר אנחנו מרגישים שאנחנו יוצאים מדעתנו מרוב כעס ועצבנות כדאי שנמצא לנו, למשך 30 שניות, מקום שבו איש לא ישמע או יראה אותנו. אז נתחיל לאגרף את הידיים וליצור בהם מתח ובאופן הדרגתי ניצור בהם מתח ונכווץ את כל הגוף, כולל ובמיוחד את שרירי החיוך והמצח. לאחר שכיווצנו את כל הגוף, נתחיל לצעוק אהההה למשך 30 שניות…אז התודעה תרגע, ויגיע הזמן לחשוב באובייקטיביות על איך פותרים את הבעיה שלנו, אם היא בכלל קיימת מלבד סערה בכוס מים. 

תרגיל 5: דלקת קרום החשק-  כאשר אין לנו חשק ומוטיבציה לביצוע פעילויות כמו לסדר, לנקות את הבית, להתעמל, לעשות סידורים ועבודות סיזיפיות אנחנו מלקים את עצמנו על היותנו עצלנים. אנחנו מאוכזבים מעצמנו דבר שרק מרוקן אותנו עוד יותר מאנרגיה. מה נעשה? 

נארגן לעצמנו טיימר ל5 דק’, נשים לעצמנו מוזיקה קצבית, ונעמיד פנים שאנחנו שחקנים למשך 5 דק’ בפרסומת למשקה סודי שגורם לאנשים להיות פנתרים ונמרצים וממש להיות בהיי מהמטלה שאנחנו בורחים ממנה. החשוב ביותר הוא להיות באש חי”ה (חיוך+יציבה+הרפיית הגוף). לדבר בקול ולהגיד, “איזה כייף”, למחוא כפיים, להרים ידיים באוויר ולהגיד “יש”, לתופף על הגוף ולעשות כל פעולה שתסמל שאנחנו בשיא השמחה וההתלהבות שלנו. לאחר כ5 דק’ בערך ניווכח שהצלחנו לעשות תחבולה למוח שלנו, ובאמת נתחיל ליהנות לעשות את מה ששנאנו ורק לפני 5 דק’ ברחנו ממנו כמו מאש. המוח מתחיל להאמין לנו ועלינו על דרך המלך.

0

“במתיחות הביטחונית הקיימת כיום, בדגש על המרחב הצפוני בואך מטרופולין חיפה והקריות, ארגונים חייבים כוח אדם המיומן בהגנת סייבר על מערכות הבקרה שלהם- עליהם להיות מוכנים בכל רגע לאירוע סייבר גדול, הגנת סייבר על מתקני טיהור מים, בתי חולים ומתקנים לייצור חשמל תבטיח פעולה אמינה ורציפה שלהם גם במקרה של פגיעה במתקן עקב פעולה עוינת”

תקיפות סייבר של גופי טרור או מדינות על תשתיות חיוניות בישראל ובמיוחד במרחב הצפוני הרגיש, עלולות לשבש את מרקם החיים האזרחי במדינה ולפגוע פגיעה משמעותית בתעשייה, בייצור, בכלכלה ואף לעלות בחיי אדם רבים. כיצד מקטינים את סיכוני פגיעות הסייבר על מתקנים רגישים במגזרי התעשייה, השירותים, מערכות הייצור והתשתיות החיוניות ונערכים לסיכוני הסייבר לקראת 2020? ב- ICS CyberSec 2019 הוועידה השנתית הרביעית להגנת הסייבר במערכות ייצור, בניינים ותעשייה, ידונו בהרחבה בשאלות המורכבות השונות הנוגעות לאבטחת הסייבר.

הוועידה שצפויה להיות גדולה מקודמותיה תתקיים במתחם הכנסים LAGO ראשל”צ ב- 24/9 בהפקת קבוצת אנשים ומחשבים, ובמסגרתה יחשפו טכנולוגיות חדישות עבור מערכות שו”ב-שליטה ובקרה ,שתפקידן להבטיח פעולה אמינה ורציפה של מתקנים אסטרטגיים. באירוע תוצג הדגמה של הגנה על מערכת בקרה אמיתית שהותקפה, לצד “ארגז כלים” של פתרונות להתמודדות. עוד בוועידה, פתרונות IIOT חדישים של חברות ישראליות ובינלאומיות, פתרונות להקטנת סיכוני “הגורם האנושי” ודיון בקבלת החלטות בבחירת טכנולוגיות הגנת הסייבר המתאימות. דניאל ארנרייךיועץ SCCE-SCADA Security  ויו”ר הוועידה: “אבטחת הסייבר עבור מערכות שליטה ובקרה תעשייתיות (שו”ב) חייבת להיות מדורגת בפסגת המשימות של ההנהלה הבכירה ​​בארגונים שעוסקים בתעשייה, אספקת חשמל ומים, נפט וגז, ביטחון הציבור, תקשורת, תעבורה בערים חכמות ועוד. ארגונים תעשייתיים חייבים לפעול על פי מתודולוגיה מתועדת למוכנות הקשורה לאירועי סייבר ותגובה מהירה ויעילה כאשר אירוע כזה מתרחש. פעולה זו מאפשרת להגיב נכון למגוון אירועים העלולים לסכן חיי אנשים, לגרום להשבתה ולנזקים. השנה תדון ועידת סייברסק בדרכים בהן צריך כל מגזר להיערך להגנה מפני איומי סייבר עתידיים, רמות האחריות של ההנהלות, העובדים ושותפי הארגון, דרכים לבלימת תוקפים מקצועיים “ברמת מדינה” ומזעור נזקי תקיפה. עוד ידונו בשאלות כמו כיצד למזער סיכונים עקב תקלות, טעויות אנוש ורשלנות בשרשרת האספקה? ולבסוף, מה תפקידם של הממשלה, מערך הסייבר הלאומי ומוסדות להשכלה גבוהה בהגנת סייבר?”.

2

כאשר בנה הקטן של איה קידר שאל אותה למה אנשים מחטטים בפחים הבינה קידר שזו העת לעשות מעשה: יחד עם בעלה רביד הם פתחו דוכן בלב חדרה לחלוקת כריכים בחינם מה שהפך במהרה לתופעה ארצית שרק הולכת וצוברת תאוצה וגורמת לאנשים מצפון ומדרום לקום בבוקר ולהכין כריכים למי שזקוק לכך 

מכירים את השיר ‘פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש שהוא ….’ לאיה קידר סטרול זה קרה לפני כשלושה חודשים כאשר נתקלה בשאלה של בנה מתיא בן השבע. שאלה שלא נתנה לה מנוח וכך היא כותבת בדף הפייסבוק שיצרה :”אמא, אבל למה היא מחטטת בפח אשפה?’, אני יודעת? אולי נפל לה משהו”, השבתי והאצתי את צעדיי. מתיא בני בן השבע התעקש, ומשך בידי, זה היה באחה”צ חם אחד, כשהלכנו לקנות אייס קפה ב”קופיקס” ברחוב “הנשיא” בחדרה. ידעתי שאם אסתובב לאחור, אקפא, אהפוך לנציב של מלח, אצטרך להסתכל, להתמודד, לראות את מה שקשה, אנשים מחטטים בפחי אשפה ברחוב ומחפשים משהו לאכול!”. המראה שראתה לא הרפה ממנה כמו גם השאלה של בנה לכן היא החליטה לעשות מעשה “אנשים רעבים ברחובות” אמרתי לבעלי בארוחת הערב, “נכין אוכל ונחלק” הוספתי “אי אפשר יותר לא לראות”,רביד הציע שנפתח דוכן של כריכים לאנשים ומי שצריך ייקח כריך”. מה שהתחיל תחילה בצעדים הססניים “לא ידענו איך יגיבו לזה” אומר רביד ומספר שתוך חודשים ספורים המיזם צבר תאוצה וכיום אלפי אנשים חברים בדף הפיסבוק ‘כריך למי שצריך’ שמאגד תחתיו יותר מעשרים ישובים בהם נפתחו באופן וולנטרי דוכנים לחלוקת כריכים שנעשים בלב חפץ והמון השקעה ומיועדים לאנשים שצריכים אותם “ישנם אנשים שזו הארוחה היחידה שלהם ביום” אומרת איה ונזכרת איך הגיעה אליה סיפור מאחד הדוכנים על  ניצולת שואה סיפרה לה שאם היה דבר כזה בשואה החיים שלהם היו נראים אחרת “בדוכן אחר סיפרו לי שעבר שם אבא שאמר לילד שלו שכדאי לו לקחת סנדוויץ שכן זו אולי תהיה הארוחה היחידה שלו היום”. הזוג סטרול נשואים פלוס שלושה הם זוג לא שגרתי : איה היא חילונית ואילו בעלה חרדי “הכרתי אותו ומיד התאהבתי” היא נזכרת איך אחרי יממה לאחר ההיכרות הוא הציע לה נישואין “למדנו לגשר על הפערים” היא אומרת. שניהם אגב עוסקים במקצועות טיפוליים אלטרנטיביים ונראה שהמשותף רב על המפריד במיוחד כשהם מגוייסים לפרוייקט הזה שיש להם חזון עתיד לגביו “נרצה שזה גם יגיע לבתי הספר” מציע רביד ואילו איה חולמת שזה יתפשט בכל העולם

שעת בוקר באחד הרחובות הראשיים בחדרה ובקצהו נמצא אותה אנומליה קרי – דוכן שמציע כריכים חינם לכל דיכפין אשר צריך. נדמה שאנשים לא מאמינים שמישהו במדינה יציע להם משהו כזה ללא עלות “כמה זה עולה’ מסננת אישה שעוברת ולא שמה לב לשלט שמציע כריך  בחינם. אנשים שכבר מכירים את הדוכן ניגשים עם חיוך רחב ומברכים את איה ורביד אחד מהם שסיפר איך המדינה מתעמרת בו על אף נכותו מפליא אותם כשהוא רוכש עבורם פחית קרה של מיץ מרענן כאות תודה

גם נוי סקפה ואסף אלבוחר החליטו להקים דוכן לחלוקת סנדוויצ’ים טריים בעיר יהודה “אסף ואשתו איה יזמו את הרעיון ביהוד ואני הצטרפתי אליהם בשמחה”. מספרת סקפה אזרחית עובדת צה”ל שבכל יום שישי בשבע וחצי בבוקר ניתן לפגוש אותה יחד עם אלבוחר בדוכן שלהם 

“כשנחשפתי לפרויקט דרך דף הפייסבוק ‘כריך למי שצריך’, החלטתי שגם אני מצטרפת וכשהמטרה היא לתת למי שצריך ללא שום רווח. אנחנו בעתיד נרצה להתרחב ולפתוח עוד סניפים ועוד עמדות ולכן אני מזמינה אנשים להצטרף לקבוצת הוואצפ הייעודית ‘כריך למי שצריך ביהוד'”. 

סקפה ואלבוחר מכינים 60 סנדוויצ’ים בהם יש שוקולד, חביתה, טונה וגבינה צהובה “אנשים לשמחתנו לוקחים וזה משמח כי זאת המטרה. כמובן שיש אנשים שעוצרים מבקשים להצטלם, מופתעים על כך שיש מעשה כזה ללא שום תרומה או מקור מימון. לאט לאט אני מאמינה שהדבר יחלחל וכאשר אנשים יתרגלו לראות אותנו הם יבינו  שאפשר במעשה קטן לעשות הרבה טוב. הכי חשוב הוא להיות עקבי להגיע באותו היום ובאותה השעה, האנשים מתרגלים ומחכים לכריכים יכול להיות מאוד שזאת תהיה הארוחה היחידה שלהם לאותו היום ואולי אפילו לימים הקרובים מקווים להצליח “יש כאלו שזאת הארוחה היחידה שלהם באותו היום”

 

0

ירידי האופנה “בראשית” מבית הסטייליסטית ויזמית האופנה לימור כץ מגיעים לבית אבא חושי בעיר חיפה! היריד יתקיים במשך יום אחד בלבד, ב- 20 בספטמבר ויעזור לנשות העיר והסביבה לפתור את השאלה הנצחית “מה נלבש בחג?”. הירידים ככלל יתקיימו בלא פחות מ-8 ערים בישראל!

כמיטב המסורת יתקיימו ירידי טרום החגים על טהרת העיצוב הישראלי ויכללו עשרות מעצבות ומותגים מתוצרת כחול- לבן תחת קורת גג אחת. בכל אחד משמונת הירידים יהיה תמהיל שונה של מעצבות ועיצובים, כך שאף יריד אינו דומה לאלו שקדמו לו. בין הפריטים הרבים ניתן יהיה למצוא מגוון רחב של פרטי ביגוד מכל קשת האופנה, החל מחולצות, חצאיות, גלביות, שמלות ערב ויום, תכשיטים, תיקים, כובעים, כיסויי ראש, בגדים במידות גדולות, בגדי הנקה והריון, בגדי ילדות ונערות ואף מתנות חג אישיות, לבית ולמארחים! 

אלו שמחפשות מציאות והנחות יוכלו להתרשם לצד הקולקציות החדשות גם מפריטי סוף עונה של קולקציות הקיץ הנוכחיות שיוצעו בהנחות ענק של עד 70%. כמו כן, מציעים המארגנים מגוון קופוני הנחה בשווי מצטבר של כ-500 שקלים לרכישה ממעצבי היריד בהרשמה מראש בעמוד הפייסבוק.

בין המעצבות הרבות ניתן למצוא את: HADAS, שדה בר, סטודיו טנא, הילולים – מטפחות עם שיק, עדי שרעבי, גילית עיצוב אופנה, סהר שטרית כיסויי ראש, הודולה, COOKAZ, feyge, סטודיו שני, הכיפות של אילת, רותיק, תאירי – עיצוב שמלות הריון והנקה, עדושה בגדי מעצבים ותכשיטים, LIZA, סיגל ויזל קצת אחרת, סיי’לה, עימגה, נעלי קטלינה, פנגאה, SCELLE By Linda, So.Me – My Size.My Style, ג’ודי ביגוד, שופריא בוטיק בסטייל ארופאי, תלמה לירן תכשיטים, אלמוג כיסויי ראש, ליאור פאשן בוטיק.

יריד “בראשית” בבית אבא חושי בחיפה:

 20 בספטמבר, יום ו’, בין השעות 9:00- 14:30

לפרטים נוספים, שעות הרשמה לקבלת קופוני הנחות בעמוד הפייסבוק: SHEEK ME LIMOR KATZ

0
אינדי פארק

הפנינג סיום החופש הגדול יום שישי הקרוב 30.08 ב”אינדי פארק”/ בתכנית מגלשת מים מתנפחת, מגוון כלי שייט: סאפ, קאנו אינדיאני ייחודיסירות פדלים, קיאקים וחוויות ואטרקציות לכל הגילאים. 

אתר השייט והאטרקציות “אינדי פארק” על הירדן, ליד יסוד המעלה, עורך הפנינג ענק לסיום החופש הגדול, לכל המשפחהיום שישי, 30.8, בין השעות 9:00-16:00בכרטיס הכל כלול!

באתר מגוון כלי שייט– סאפ-גלשן, קייאקים, סירות פדלים ושייט קאנו אינדיאני.

בין הפעילויות בפארק– חץ וקשת לילדים ולמבוגרים, משחקי שולחן: ביליארד, פינג פונג, מבוכים, קיר טיפוס, מפל מים, מתחם מיני גולף, פארק חבלים לילדים, אומגה, קיר טיפוס עם מפל מים, חץ וקשת לילדים ומבוגרים, מיני גולף, ג’ימבורי, משחקי שולחן ועוד.

כמו כן, מתחם לסדנאות יצירה עם חומרים מהטבע וחומרי מחזור.

באתר מציעים גם השכרת אופניים, מותאמים לגיל הרוכב, וקסדות- לטיול אופניים לאורך הירדן.

אינדי פארק” הינו האתר היחיד בגליל בו תכננו פעילות לכל הגילאים במשפחה, כלי השייט מותאמים לפי גילאים, סירת פדלים מגיל שנה ומעלה, קאנו מגיל 3, קייאקים מגיל 5, סאפ מגיל 12, אופניים מגיל 10 ומעלה לילדים שיודעים לרכב (מותאם גובה), אופניים לגיל צעיר יותר שיודעים לרכוב ואופניים עם כיסאות תינוק.במתחם משטחי פעילות לפעוטות.

מחיר כרטיס הכל כלול – 119 שקלים לאדם (מגיל שנתיים).

מזנון בתשלום במקום. תינוק בגילאי 1-2, תשלום ביטוח שייט בלבד במידה ושט בסירת פדלים.

אינדי פארק” ממוקם על גדות הירדן בסמוך למושבה יסוד המעלה, ההגעה מכביש 90 – צומת מחניים לכיוון כביש 918 גונן-גדות, לפי השילוט וההכוונה לדרך נוחה

עד לרחבת החנייה שבכניסה לפארקwaze – אינדי פארק.

לפרטים “אינדי פארק”-  04-8434444, www.indipark.co.il

0

מסתבר שגם שרים לשעבר מאוד אוהבים במהלך חופשה בצפון להנות משייט צונן בקייקי כפר בלום.

השר לשעבר דן מרידור הגיע בליווי משפחתי מלא, להנות מזמן איכות עם הנכדים.

צילום: קייקי כפר בלום

כתבות נוספות