3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0
Mock-up created for smartymockups.com

שניצלים חדשים, יוגורט מועשר בחלבון, תה קר וניחוחות חדשים ומסעירים של מותג בינלאומי.חדש על המדף

“יופיקס” משיקה טעם חדש בסדרת ONLY המשווקת על ידי שטראוס:ONLY מעדן פרוביוטי טבעוני ללא חלב עם תות עם שיבולת שועל ובתוספת חיידקים פרוביוטיים, ללא מייצבים וללא צבעי מאכל הסדרה כוללת מעדנים פרוביוטיים עם אפרסק ועם אננס ומשקאות פרוביוטיים עם תות ופטל ועם תות ובננה.

המותג Free מביא את הבשורה בעולם חטיפי הבריאות בישראל  משיק את “ילדודס” חטיף בריאות לילדים שאינו מכיל סוכר ומ- 100% מרכיבים טבעיים, ללא תוספת סוכר, ללא גלוטן, ללא חומרים משמרים,ללא צבעי מאכל – ועם 99 קלוריות ליחידה.

מותג התה הבינלאומי פומפדור משיק חליטות קרות מפירות וצמחים ללא תוספת סוכר,ללא קפאין וללא קלוריות.מדובר במהדורה מוגבלת בשלושה טעמים מרעננים: תות שדה תפוז, מוחיטו פירות יער, אפרסק פסיפלורה.

עוף טוב משיקה: את צ’ונגו – רצועות שניצל עסיסיות מנתח שלם, המיוצרות בטכנולוגיה ייחודית המשיגה עסיסיות מרבית מבפנים וציפוי קריספי במיוחד מבחוץ בציפוי קריספי במיוחד בסדרה בת 4 ציפויים מיוחדים: שומשום, שבבי צ’יפס, תיבול גריל ותיבול חריף מתוק.

יקב טפרברג מציין השנה 150 שנה להקמתו ומשיק ארבעה יינות חדשים המבטאים את החזון שהנחה את משפחת טפרברג מאז ומעולם: שמירה על מסורת יין עתיקה תוך השתכללות מתמדת ויצירת חתימת יין ברורה הנשענת על שורשים איתנים. IMPRESSION -פרנץ קולומבר 2019 – IMPRESSION- פטיט סירה 2019 -IMSPIRE- סוביניון בלאן – ויוניה 2019 -I IMSPIRE קברנה סוביניון & סירה.

Mirinda, מותג המוגזים מבית פפסיקו המיוצר בישראל על-ידי טמפו משקאות, ישיק טעמים חדשים שיצטרפו למשפחה: Mirinda MIX-IT בטעם ענבים ומלון, ו- Mirinda MIX-ITבטעם אוכמניות ותפוז.

תנובה מרחיבה את סדרת יופלה GO, המועשר בחלבון עם WHEY, ומשיקה את GO EXTRA –  יוגורט לבן טבעי שמועשר ב-25 גרם חלבון עם כמות WHEY משמעותית, עשיר ב BCAA המספק לצרכן כ-2.5- 2.8 גר’ לאוצין למנה של 200 גרם/ הסדרה החדשה תגיע בגביע נוח עם מפתח רחב ותכיל 200 גרם.

מותג הלייף סטייל והניחוחות הבינלאומי, SABON, משיק קולקציית מוצרים במהדורה מוגבלת, בעיצובה הבלעדי של אמנית הקליגרפיה היפנית MAMI.לרגל השקת הקולקציה נרקח הניחוח האהוב, המרענן והקיצי בשם Clear Dream המלווה את כל מוצריה ולראשונה אי פעם משיקה SABON  במסגרת הקולקציה מוצר חדש: Hair Mist  – לחות קלילה עם ניחוח לשיער- עוד בסדרה, סבון נוזלי על בסיס שמנים, פילינג גוף,חלב גוף וקרם ידיים בניחוח Clear Dream. 

Oral b משיקים את סדרת Oral-B 3D White Luxe עם טכנולוגיה חדשנית שתסיר את שכבות הלכלוך והכתמים מהשן, בתוך  שלושה ימים בלבד לא מאמינים? תנסו.

מותג הדרמו קוסמטיקה סרווה משיק קרם רגליים משקם,המיועד לעור יבש במיוחד,מחוספס וגבשושי. הקרם אמור להקל על היובש ומסייע בשיקום שכבת ההגנה של העור, להעניק לעור לחות ולשפר את מרקמו. הקרם מאושר ע”י האגודה הישראלית לסכרת.

קרליין מרחיבה את סדרת המסקרות האייקונית BOLD, ומשיקה את Bold Lash Primer, פריימר חדש לריסים בגוון מייק-אפ, המסייע להשיג את עובי הריסים הרצוי ומשיג מראה ריסים בעלי נפח, אורך ועוצמה – במשיכה אחת. הפריימר מכיל קומפלקס שמנים טבעיים הכוללים שמן זרעי המפ, שמן זית ושמן קיקיון צמחי, המזינים את הריסים ומעניקים להם חוזק, רכות ומרקם חלק ואחיד. 

מותג טיפוח השיער STYLE משיק את “מתולתלות” – הסדרה הראשונה המביאה את הבשורה הכוללת למוצרי שיער ייעודים למתולתלות. הסדרה פותחה במיוחד עם טכנולוגיה ייחודית של FRIZZ CONTROL. בין מוצרי הסדרה שמפו לניקוי יסודי, מרכך מגביר לחות,מסכה לטיפול עמוק, ריכוך והפחתת פריז, קרם לחות להורדת פריז, גלייז מעצב ומאיץ ברק לשיער ומסכה טיפולית לשעות הלילה ללא שטיפה.

מותג הטיפוח ניוטרוג’ינה משיק את סדרת Clear & Sooth עם שורש כורכום, הידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות להרגעת העור. הסדרה החדשה מתאימה לבעלי עור יבש עד מעורב ולעור הסובל מפצעונים וראשים שחורים. הסדרה כוללת 4 מוצרי טיפוח  ובינהם ג’ל מיסלרי לניקוי והסרת איפור, קרם לחות לעור הפנים, מוס לניקוי הפנים וספריי עדין לריענון וריכוך העור- את המוצרים ניתן להשיג בסניפי סופר פארם.

 

0

יום חמישי שבע וחצי בבוקר,נכנסים לרכב עם הדלקן ונוסעים, הכיון צפון הארץ- ואם להיות יותר ספציפיים- ראש הנקרה- שם נתחיל את היום שלנו שיסתיים 24 שעות אחרי במקום אחר לגמרי.מתחילים.

כמעט שעתיים נסיעה והגענו לנקודה הכי צפונית על המפה, מלמעלה נוף עוצר נשימה של חוף הים הכחול, המים שמתנפצים על הסלעים והמון מבקרים. באתר של ראש הנקרה הייתי לפני למעלה מ-30 שנים, הרכבל הכחול שהוריד אותנו אז לנקרות צרוב לי בזיכרון והיה נחמד להיזכר במראות שוב, בראיה שונה קצת.

כניסה לאתר של ראש הנקרה כוללת את הרכבל הקצר בעולם שיורד ועולה לגובה של 70 מטר. הוא נמשך דקותיים והוא למעשה הדרך היחידה לרדת אל הנקרות בגובה פני הים.

הנקרות עצמן עוצרות נשימה, המים כחולים וצלולים בתוכן, הגלים מתנפצים על הסלעים והרחש משכר, במקום מספר נקודות תצפית לים התיכון ומנהרות שמובילות אל ומהנקרות הן באורך של 200 מטרים.

בחזרה למעלה תמצאו את מסעדת הצוק, מסעדת שף יקרה להחריד הנושקת ממש לקו הגבול, ואם תרצו מים מינרלים בבקבוק קטן תאלצו להיפרד מלא פחות מ-14 שקל בלי למצמץ. למה? כי הם יכולים.

הכניסה לנקרות תעלה לכם 48 שקל למבוגר ו- 38 שקל לילד עד גיל 18 ואם אתם חיילים בסדיר או אזרחים ותיקים תהנו מהנחה נוספת.

אחרי שגמענו אויר של ים, ירדנו חזרה- היעד ראש פינה, שם מחכה לנו מלון אדמונד, מלון בוטיקי חדש, בן 66 חדרים שנפתח בנובמבר האחרון, נסגר לשלושה חודשים בגלל הקורונה ונפתח מחדש עם כל ההנחיות של התו הסגול.

הקונספט- מרשים למדי, בלי ילדים ועם הרבה שקט. הוא ממוקם בלב המושבה הציורית, סמוך לו, סופרמרקט שעובד 24 שעות ביממה ומחזיק כמעט הכל, אבל אין בו צורך, כי במלון יש לכם הכל.

במלון,חדרים רגילים  בגודל של 22 מטר, וסוויטות של 35 מטרים, בריכה מרשימה, חדר כושר מסעדה ואפילו ספא וניכר שמי שמגיע לשם בא כדי לנוח מתלאות היום.

דלפק הקבלה עובד 24 שעות ונכון לענות על כל שאלה(גם ב4 בבוקר..בדקתי)  בחדרים מוצרים של SABON לשימוש אישי במקלחות ובטלויזיה ערוצים של YES.

לא תשמעו פה שירים שבוקעים מרמקולים, עשן סיגריות וילדים בתור לארוחת הבוקר שצווחים “אמא- שוקו!” כן תקבלו יחס ושירות מצויינים, מענה מהיר לכל בעיה שצצה, אוכל נפלא והיצע מצויין בחדר האוכל שממוקם בקומה התחתונה, חדר הכושר מרווח מאובזר ונעים והספא מציע שלל טיפולים מיוחדים יותר ופחות. בשורה התחתונה- יופי של מלון ועם תמורה מלאה לכסף שלכם.

מכיון שאני מיטיב לכת, הקצתי ב4 בבוקר במטרה לצאת להליכה- לאן? לא ברור אבל כמו שאומר השיר המוכר “יש ללכת ללכת”.

פקיד הקבלה במלון המליץ על חצור שנמצאת במרחק קצר ברגל ואני יצאתי לדרך,עברתי את חצור,  צומת מחניים, איילת השחר והגעתי בטעות לגן הלאומי של “תל חצור” הממוקם על ראש גבעה, הוא שייך לרשות הטבע והגנים ושם תוכלו לראות ארמון כנעני ואתרי פולחן קדומים, בימים אלה הוא סגור בגלל הקורונה וניתן לבקר בו בתיאום מראש, אבל השער היה פתוח אז למה לפספס?

כשברקע זריחה מרהיבה, קקטוסים ועליהם סברסים בשלים ונוף מרהיב, לא עצרתי את עצמי והתפנתי לצילומים, הרבה התפעלות מיפי הבריאה והופ- חזרה, בסך הכל 13 קילומטרים של הליכה. הכניסה לגן הלאומי תל חצור היא בתשלום והכניסה היא בתיאום עם רשות הטבע והגנים.

09.00 בבוקר, אחרי הליכה מהירה של שעה וחצי, ואז ארוחת הבוקר שכללה אין ספור לחמים, קינוחים סלטים ומנות חמות בחדר המלון, אנחנו אורזים את עצמנו ונוסעים לכיון קריית שמונה, הפעם נתחיל את היום בקייאקים של “הגושרים” ואם לדייק- במסלול האתגרי שלהם.

באופן כללי, אני מת על כל מקווה מים, ים בריכה, נהר אדם נחל ואפילו אמבטיה. הקייאקים של הגושרים מתחילים בחניון מעיין ברוך, על מימיו של נהר החצבני השוצף והמסלול האתגרי מוביל אותך במהירות עם זרם המים החזק, בדרך סלעים, נופים והרבה מים קרירים שמצננים את הגוף כשבחוץ מעל ל30 מעלות.

אורך המסלול הוא כ-6 קילומטרים והוא לוקח בין שעה וחצי לשעתיים, תלוי במהירות החתירה שלכם ועד כמה אתם נחושים להגיע.אנחנו בחרנו לזרום עם הנהר, לרדת קצת למים, לעצור קצת בדרך ובעיקר להנות מהשקט והשלווה שאופפת את המקום גם כשהוא עמוס לעייפה.

כרטיס כניסה למסלול האתגרי של הקייאקים בגושרים יעלה לכם 122 שקל לאדם ואם תקנו מראש באתר של התשלמו רק 97 שקל.

אחרי שעתיים ועשר דקות סיימנו את המסלול, רטובים, רעננים ומוכנים לנסיעה חזרה, הווייז מראה שעתיים של נסיעה ותכלס, למי יש כוח עכשיו- מצד שני, אין כמו בבית.

0

גנבות ומעילות עובדיםזהו הנזק הגדול ביותר לארגון. גניבות עובדים פוגעות באופן ישר ועקיף ברווחיות העסק. בל נשכח כי העובדים מכירים את המערכת מבפנים, לכן הם חשופים לפריצות הקיימות. כמו כן, חייב כל מנהל באשר הוא לדעת כי לעולם יהיה הקופאי בקיא ממנו ברזי הקופה, המחסנאי – בקיא ממנו ברזי המחסן, וכל עובד מקצועי אחר בקיא יותר ברזי תפקיד, לפיכך יהיו חשופות בפניו פרצות רבות יותר שלעתים ינוצלו לרעה.

במהלך עבודתנו נתקלנו בגניבות עובדים למכביר, גם מצד בעלי תפקידים בכירים בארגונים. רק מיעוט מן העובדים מתחיל את עבודתו במקום עם כוונה ראשונית של ביצוע עבירת גניבה. רוב העובדים הגונבים מתפתים לאפשרות הנוחה “הנקרית בדרכם”, ובדרך כלל ניסיונם מתחיל ערך כספי נמוך. אם זה “מצליח” הם עולים בערך הגניבה, לאחר שגילו כי יש ביכולתם להגדיל את הכנסותיהם, או לשלם חובות במקרים רבים.

בשלב מסוים הדבר הופך להרגל, והסיבה לחריצות בעבודה הינה בעצם “הקופה הצדדית”.

ניסיוננו הראה לנו שדווקא עובדים שנתפסו בגניבה הפגינו חריצות ואכפתיות במקום עבודתם ואף תרמו ממרצם האישי לטובת הארגון. מובן שאין הדבר מעיד על כך שכל עובד שמשקיע בעבודה הוא גנב, חלילה.

לא פעם כשנתפס עובד בגניבה, שאלנו אותו לאחר הודאתו בביצוע העבירה – “למה?” ואחת התשובות הנפוצות ביותר הייתה “נתתי את הנשמה שלי ואף אחד לא העריך אותי”.

בחלק גדול מהמקרים העובד שגונב יוצר ביוזמתו את “העובד המשקיען והאכפתי”, וזאת כדי לתת הצדקה למעשיו, ובכך לנסות להרגיע את מצפונו: “אני נותן, אז זה בסדר, אני לוקח מה שמגיע לי”.

חלק אחר של העובדים מתפתה, בעקבות גילוי פרצה בתוך המערכת – בין בטעות ובין בעקבות חיפושים – ולאחר ה”הצלחה” ראשונית ממשיכים הלאה.

צריך לזכור שבקופה קיים כסף זמין שלעתים מפתה את העובד, על אחת כמה וכמה אם הוא נמצא במצוקה כספית.

מספר עובדים שנתפס סיפרו כי בפעם הראשונה חשבו לקחת את הכסף ולהחזירו מאוחר יותר. לאחר שהצליחו בפעם הראשונה, המשיכו לקחת כסף כשהם “מרגיעים” את עצמם בכך שעוד מעט ישתפר מזלם והם יחזירו את הכסף, שבדרך כלל מגיע כבר לסכומים שאין ביכולתם להשיב.

עלינו לדעת שככל שתפקידו של העובד המועל בכיר יותר ונגיש יותר, כך הנזק שהוא יכול לגרום גדול יותר.

מכאן ניתן להבין כי בעצם כל נקודת תורפה במערכת יכולה לעורר אצל העובד את הפיתוי לביצוע העבירה, או אצל האחר (המנוסה יותר) את ההזדמנות לביצוע העבירה. אולם שניהם גם יחד יחפשו תירוץ טוב כדי להשקיט את מצפונם ולהצדיק את מעשיהם, חלק ע”י עבודה קשה וחלקם ע”י השלכת האחריות מהם והלאה (מצב כלכלי, הבוס, החברה וכו’).

מתוך הספר “סוד התוצאה”.

 

0

עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מציע שעות של הנאה, מחשבה ויצירה לכל המשפחה בין התאריכים 2-28.8: ברחבת המודיעין, שבקומה הראשונה, יחכה לכם במהלך כל אוגוסט מתחם פעילות ייחודי לילדים, שיהפוך את חופשת הקיץ ליצירתית במיוחד!

סדנאות היצירה המקוריות יפעלו במהלך כל השבוע, יתחלפו מידי יום ויאפשרו לילדים בילוי מהנה, שבסופו יקבלו את היצירות שהכינו. לכל ילד/ה ערכה אישית עם כל מה שצריך להכנת יצירת קיץ מושלמת. בין היצירות: סירות מעוצבות לחדר, עפיפונים בעיצוב אישי, תיקים בעבודת-יד, אקססוריז מושלמים לקיץ ועוד.

בימי שישי יופעלו סדנאות מיוחדות להכנת צעצועי עץ אקטיביים, כגון: מכוניות, ספינת פיראטים, מטוסים ועוד.

כל הסדנאות הינן בחינם ויתקיימו בסבבים, על-בסיס מקום פנוי. הסדנאות מיועדות לכל הגילאים, אך מתחת לגיל 5 נדרש ליווי מבוגר. הפעילות הינה בהתאם לתנאי  “התו הסגול”.

פירוט שעות הפעילות במתחם היצירה:

בימים א’ -ה’: בשעות 11:00-18:00  (עם הפסקה בשעות  13:30-14:30)

בימי ו’: בשעות 10:00-13:00

עופר גרנד קניון – יוצאים מהקופסא ויוצרים בילוי מושלם!

מתחם היצירה יחכה לכם ברחבת המודיעין בקומה א’

* *ייתכנו שינויים בלו”ז או בתכני האירועים, בהתאם להחלטת הנהלת הקניון. *ט.ל.ח.

ההשתתפות בפעילויות הינה בחינם!

0

בוגרי המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מהמחלקות לתקשורת חזותית, ארכיטקטורה, צילום ועיצוב אופנה, יציגו השנה את תערוכת הבוגרים,  בסימן תקופת הקורונה והלימודים המקוונים. השנה לראשונה התערוכה תוצג כתערוכה וירטואלית ותכלול פרזנטציות דיגיטליות, לצד אובייקטים פיזיים, תוך שימוש בטכנולוגיות וריבוי מסכים ומדיה

הסטודנטים של המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה יצרו את תערוכת הבוגרים בתקופה מבלבלת, שונה ומסעירה, במסגרתה נתבקשו להסתגר במרחב האישי בשל גזרות מגפת הקורונה ולסגל לעצמם שיטות עבודה ולמידה חדשות. הלך הדברים והמעבר ללמידה מקוונת, לא השפיעו על רוח היצירה ואף אפשרו לבטא חוויות אישיות של כל אחד ואחת מהסטודנטים מתוך סיטואציית הבידוד הקיצונית. גם השנה, תערוכת הבוגרים מעבירה מסרים אקטיביסטיים התורמים לשיח הפוליטי והחברתי בו הם חיים, בעיר חיפה ובחברה הישראלית. כל אחד בדרכו הייחודית משתף את הקהל בביקורת או חוויה אישית, שמקורן בחקר של נושאים אקולוגיים, חברתיים, פוליטיים, סביבתיים ולאומיים, אשר נוגעים בכל אחד מאיתנו. מבקרי התערוכה ייהנו מתערוכה המשלבת במספר חללים מגוון פרויקטים, דיסציפלינות, חומרים, מדיות ודימויים, המשקפים את מורכבות הנושאים.

עבודות הבוגרים של מחלקת עיצוב האופנה יוצגו לראשונה בהפקת ווידיאו ייחודית ומושקעת

מחלקות מציגות: תקשורת חזותית | ארכיטקטורה | צילום | עיצוב אופנה

פתיחה: 28.7.2020 | נעילה: 10.8.2020

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בהתאם להנחיות של משרד הבריאות על פי התו הסגול, בתיאום מראש

0

קורונה קורונה קורונה, באיזו מציאות הזויה אנחנו חיים. קצת כמו סרט קלישאתי עתידני על מגפה שמאיימת לחרב את עתיד המציאות, רק בגרסא הדוקומנטרית הארוכה והמייגעת, שבלשון המעטה, לא ידענו למה נכנסנו כשההקרנה התחילה.
במקום להיזהר שמא תדבק מהזומבים שמטילים מורע ברחובות, לא ברור ממי אנחנו צריכים להזהר ולכן פשוט נאמר לנו “זהרו מכולם”. הנגיף שקוף והסכנה עורבת בכל מקום כי לא ברור מי “זומבי” שנדבק ומי בעצם “אדם רגיל”.
אולי בגלל זה אנחנו לא מרגישים צורך “להלחם” על חיינו בכך שנתרחק מהסכנה. הסכנה נראית לנו לא מסוכנת ואפילו לא ממשית. סביר להניח שזה נובע מהאמצעי ההגנה העומד לרשותנו, עטיית מסכות מראה “קצת פחות” לוחמני מלהסתובב עם נשק ברחובות ולירות בזומבים מהלכים.

אנחנו ישראלים אחרי הכל, עם כל העצב שבדבר – מלחמתיות זה קצת המציאות שאנחנו חיים בה. גם השיח המתגבר על ה”סיפוח” נראה כי נועד קצת להסית את האש מהמלחמה האמיתית שיש בימים אלו. כי למה בעצם להתמודד עם מגבלות, עוצר ונגיף בלתי צפוי, כשאפשר בעצם להתעסק במשהו מוכר – גיוס מילואים נרחב ופעולות צבאיות, הרי בזה יש לנו רזומה מרשים.

השאלה היא למה “הישראלי המצוי” מסרב להשתמש ב”נשק” (המסכה) כדי לשמור על חייו ועל חיי הסובבים בו. אני חושבת שזה בגלל שתי תפישות מרכזיות. הראשונה: איך החתיכת בד הזאת צפויה לשמור עלינו מהסכנה הגוברת?! זהו כישלון הסברתי על המדינה ובעיקר של משרד הבריאות. השנייה והלא פחות חשובה, שאני חושבת שרובנו מזדהים איתה היא המחשבה – “לי זה לא יקרה”. אותה הנחה שגויה שגורמת לנו לשתות ולנהוג. האמונה, שאנחנו כל יכולים או לחילופין, יש מישהו ששומר עלינו.

אולי בעצם, העקב האכילס שלנו בחברה הוא לא עטיית המסכה, אלא המחשבה שמישהו, ולא סתם, אלא הממשלה, קובעים לנו מה לעשות. מי מאיתנו אוהב שנותנים לו הוראות מלמעלה? בטח שלא נותנים לנו הסברים למה חד”כ-לא וחוגים-כן? למה אירועים-לא ומסעדות-כן?
מילא אם ההוראות האלו היו מגיעות מהמפקד בצבא או ממשלם השכר בעבודה, הלא הוא ה”בוס” – שזה עצם מהותם. אבל הממשלה, לא רק שלא משלמת לנו שכר, היא נכשלת בלספק לאזרחיה את ההגנה הבסיסית אליה היא מחוייבת בריאותית וכלכלית.
מטרתי היא לשקף את המציאות אליה נקלענו ובעיקר לבצע חושבים למה “הגל השני” התחיל כזה מוקדם בישראל, כאשר נראה שבשאר מדינות העולם המצב השתפר (למרות שהייתי לוקחת בעירבון מוגבל את הנאמר בחדשות) אז נניח שזה נכון, מה ההבדל בין ישראל לביניהן? הרי גם שם היה עוצר והגבלות, גם שם הכלכלה נפגעה. אז איפה קבור הכלב אני שואלת?

אולי הבעיה נובעת מכך שהפגיעה היא בכיס ופגיעה בכיס משמע פגיעה ביכולת שלנו לחיות טוב. הפגיעה בכיס בשילוב סגירת מקומות הבילוי ושפע ההגבלות פוגעת באפשרות שלנו “להנות מהחיים”, או אפילו יותר מכך – בחופש שלנו. אותו חופש עליו נלחמנו לאורך כל הסטוריית העם היהודי ומדינת ישראל. אצטט את מאיר אריאל לסיום “עברנו את פרעה, נעבור גם את זה”.

הכותבת היא לבי מנש, חיפאית בת 24, סטודנטית להנדסת מערכות מידע בטכניון ודוברת האגודה.
דוברת פוליטית (סגן השר מייקל אורן ) בעבר

0

עיקר האובדן בארגון נגרם ע”י גורמים פנימיים בארגון.

חלק מהנזקים נגרמים בשוגג עקב חוסר תשומת לב מספקת, שיקול דעת מוטעה, ניהול שאינו מקצועי, חוסר אכפתיות וחסר שייכות ואחריות. זהו פחת מנהלי.

אולם החלק הגדול של האובדן נגרם ע”י גורמים פנימיים – בזדון, על ידי ניצול מקום העבודה לתועלת ולטובת הנאה אישית על חשבון המעסיק והעסק.

גורמי נזק בשוגג – פחת ניהולי (17%) :

אי-עמידה בנוהלי הארגון.

תמחור שגוי.

הזמנת סחורה מעבר לכוח הקנייה.

שעות עבודה לא מותאמות לצורכי הארגון.

השארת כסף, סחורה או חומר רגיש ללא השגחה או במקום נגיש לכל דכפין.

שימוש מוגזם בצורכי העבודה (לצרכים אישיים).

בזבוז – השארת מזגנים, אור, מחשבים וכו’ פועלים ללא צורך.

חוסר תכנון או שת”פ במבצעים של כל הגורמים במערכת.

חוסר שת”פ של הארגון עם מחלקת מניעת אובדן.

ביצוע הנחות ללא אישור על מנת לקדם מכירה.

צורכי משרד שותפים בהגזמה (חלב, קפה, נייר טואלט וכו’).

השארת מפתחות/קודים באופן גלוי וידוע.

ברצוני לבהיר נקודות אלה כהכנה להמשך:

רוב העובדים הגונים.

נזק שיכול להיגרם ע”י עובד, גדול בעשרות מונים מגניבה ע”י לקוח.

עובד אחד גנב יכול לגרום לאי נוחות בקרב כל העובדים.

 

מתוך הספר “סוד התוצאה”.

0

המחאה החברתית מתרחבת לחברה הערבית: ״מפעל חיי מתפורר לי בידיים – נגמר הסיפור של סגירת מסעדות בלי פיצוי״

עצמאיים ושכירים מתחום המסעדנות, אולמות אירועים, תיירות, ותרבות הגיעו ביום שלישי האחרון למושבה הגרמנית בחיפה כדי להפגין נגד השיתוק הכלכלי שנגרם מכשלונה המתגלגל של הממשלה בהתמודדות עם הקורונה. החברה הערבית ספגה מכה כלכלית אנושה בעקבות הנחיות משרד הבריאות כאשר רשויות מקומיות עומדות בפני קריסה, אבטלה גואה ועסקים עומדים בפני פשיטת רגל. פאדי נג׳אר, בעל מסעדת דוזאן זה עשרים שנה: ״הסיפור של סגירת מסעדות בלי פיצויים נגמר – אם הממשלה לא עושה את העבודה שלה אני אמשיך לעשות את שלי. לא אתן להם להרוס מפעל חיים שבניתי בשתי ידיים.״

 

0

החודשים האחרונים שינו את שוק העבודה מקצה אל קצה. החל מעובדים שיצאו לחופשה כפויה ללא תשלום וללא צפי חזרה, פיטורים מעכשיו לעכשיו, סגירת עסקים או העברת העסק לאון ליין. משפחות רבות הגיעו למצב בו אין כסף לקנות אוכל ובין רגע הפכה שכבת הביניים לאוכלוסייה נזקקת ושורדת מיום ליום. 

העמותות השונות התומכות בנזקקים דיווחו על עליה של מאות אחוזים בבקשות לסיוע. יש הרבה ארגונים ועמותות המעניקות סיוע ועזרה, אבל אין מקום אחד שבו ניתן למצוא בקלות את דרכי ההתקשרות עם העמותות והארגונים האלה. המקום היחיד בו תוכלו למצוא את ריכוז המידע הוא אתר גיידסטאר – רשם העמותות של משרד המשפטים אך המידע באתר לא מועדכן.

רוני קנטור, יזמית ואקטיביסטית ודפני ליף פעילה חברתית החליטו לפתור את הבעיה וליצור את “אינדקס העזרה הגדול” –  אתר אחד שמרכז את כל המקומות שמספקים מענה תמיכה ועזרה. באתר תוכלו למצוא את כל העמותות הפעילות, ארגוני הסיוע לפי תחומים, מערכים התנדבותיים ואף מוקדי סיוע ציבוריים.

אל קנטור וליף חברו הרשת הישראלית להתנדבות ועמותת אופק (שירות לאומי) הצטרפו כשותפות לדרך, וסייעו באספקת תשתית לאחסון האתר ובהקמת מערך מתנדבים לצורך מיפוי והזנת נתונים. ככל שיותר ויותר אנשים נחשפו לאינדקס, יותר אנשים הבינו את החשיבות שלו והחלו לתרום מזמנם ומכישוריהם על מנת שאינדקס זה יקום במהירות וישרת את מטרתו.

אבל הייחודיות של האינדקס היא לא רק בריכוז המידע אלא גם בריכוז של העמותות והארגונים המחפשים מתנדבים, כך שכל מי שנכנס לאתר ורוצה לתרום יכול למצוא תחת קורת גג אחת את כל האפשרויות העומדות בפניו להתנדב בעמותה כזו או אחרת. 

האתר שהוקם דווקא בתקופת הקורונה, מדגיש כי “כל ישראל ערבים זה לזה” וכל מי שרוצה לתת, יכול לתת וכל מי שצריך לקבל – יקבל. ימי הקורונה הפכו את האינטרנט לכלי שימושי, בין אם זה לעבודה מהבית, הזמנת אוכל או חיפוש תמיכה ריגשית וכלכלית, כל אלה הפכו את האינדקס לחיוני יותר מתמיד. אנחנו צופים כי גם לאחר שהקורונה תעבור ותהיה לזיכרון, האינדקס ימשיך לפעול, לעזור ולנזקקים ולחבר בין האנשים שרוצים לתרום ולעזור. 

לאינדקס: www.alefbet.org.il

0

אתר מורשת לאומי עין קשתות (אום אל קאנטיר) 

מה? סיור יום עצמאי בעין קשתות, אתר מורשת לאומית, המלמד כיצד רעידת אדמה הרסנית, טכניקה של שחזור וארכיאולוגים עם חזון, פוגשים את ראשית ההתיישבות היהודית בגולן. סיור בין עתיקות הכפר בני 1500 שנים. הביקור כולל סרטון החושף את סיפורם של יהודי הכפר הקדום וכיצד שוחזר וקומם . משך הביקור כשעה. מותאם לכל המשפחה.

מתי?  יולי: א, ג’, ה’ 9.00-17.00 | ב’, ד’ 9.00-19.30, ימי ו’ 9.00-16.00 | שבת 9.00-18.00 (כניסה אחרונה שעה לפני סגירה) *באוגוסט האתר יהיה פתוח עד הערב גם בימי ג’. 

כמה? 25 ₪  מבוגר, 15 ₪  ילד/ גמלאי/ סטודנט – יש להזמין כרטיסים מראש באתר! 

איפה? אתר מורשת לאומי “עין קשתות”

לפרטים: 04-6851002 |  www.einkeshatot.org.il | בפייסבוק “עין קשתות” 

הערות: הסיור הינו כשעה וכרוך בהליכה רגלית | מסלול הסיור אינו מותאם לעגלת תינוק | בשעות היום הביקור עצמאי כולל סרט קצר | הכניסה לאתר בהתאם להנחיות “התו הסגול”. 

פעילות קיץ בחרמון:

מה? מגוון אטרקציות קיץ לכל המשפחה: רכבל קרוניות חדש, מזחלות אקסטרים, סקיי ריידר, אבובי קיץ, קרטינג.

סיורים מודרכים ללא תשלום בכל יום בהרשמה מראש באתר. הכניסה לאתר חופשית, השימוש במתקנים כרוך בתשלום.

מתי? האתר פתוח כל השבוע, כולל שישי ושבת בין השעות 8:30- 16:00, כניסת רכבים עד השעה 15:00, המתקנים פעילים עד השעה 15:30

כמה? רכבל: 49 ₪/ מחיר כל אטרקציה 30 ₪ / כרטיסיית אטרקציות 125 ₪ (את כל הכרטיסים ניתן להשיג במחירים זולים יותר ברכישה אינטרנטית)

איפה?  אתר החרמון 

לפרטים: www.skihermon.co.il

שם קוד: האיש שלנו בדמשק  -פעילות אתגר בריחה בטבע

מה?     הזדמנות לפצח את קוד הריגול ולהכיר את סיפורו של אלי כהן האיש שלנו בדמשק וכל זאת בתוך מרחב בית המפקדה הסורי הישן של העיר קוינטרה, ממש במקום האוטנטי בו אלי כהן ביקר במהלך מתי? בימים א’-שבת בין השעות 10:00-14:00  משך הפעילות כשעה וחצי.

כמה?  54 ₪ למשתתף מגיל 6 ומעלה או 200 ₪ למשפחה גרעינית (הורים וילדים עד גיל 18)

איפה?  בנין מפקדת הכוחות הסוריים כביש 98 

לפרטים: 050-4066800 | https://www.time2escape.co.il/spyescape  הפעילות מחייבת הזמנה מראש    

מי הזיז את הגבינה שלי -פעילות אתגר בריחה בטבע

מה?  מרכיבי המתכון הסודי של עוגת הגבינה הקייצית התפזרו בין עצי היער וכמו בכל אגדה טובה עם סוף טוב המשתתפים צריכים לאסוף את מרכיבי המתכון ולייצר בעזרתם את עוגת הגבינה המנצחת 

מתי? בימים א’-שבת בין השעות 16:00-19:00  משך הפעילות כשעה.

כמה? 40 ₪ למשתתף מגיל 6 ומעלה או 150 ₪ למשפחה גרעינית (הורים וילדים עד גיל 18)  

איפה?  מרום גולן    

לפרטים: 0504066800 |  https://www.time2escape.co.il/cheese    הפעילות מחייבת הזמנה מראש  

InsideOut חדרי בריחה קצרין

מה? 2 חדרי בריחה- “אובססיה ו”סוד הגילגל”, פענוח תעלומה והרפתקה מרתקת  , של משחק בריחה מאתגר

מתי? 09:00-00:00 כל ימות השבוע (הזמנה מראש)

כמה? המחיר תלוי בכמות אנשים, החל מ-90 ₪ (הנחות סטודנטים וחיילים)

איפה?  רחוב הכרם, קצרין

לפרטים:  04-6990951 | www.insideoutroom.co.il | בפייסבוק “InsideOut חדרי בריחה ראש פינה וקצרין” 

קיץ של אריות במבצר נמרוד

סיור מודרך סיור מודרך במורדות החרמון, באקלים נהדר מול נוף משגע, בתוך מעברי סתרים ואולמות מבצר נמרוד הקרירים, סיפורים  מרתקים אודות שליטי המבצר, ועל 3 אריות בתקופות השונות של המבצר. 

מתי? ימי שבת 8/8,15/8, 18/7,25/7 בשעות 11:00, 13:00

איפה?  גן לאומי מבצר נמרוד

לפרטים: 3639* | www.parks.org.il

הערות: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

סדנאות ויצירה 

העדי שבמטבח-סדנאות שוקולד

מה? בסטודיו של ‘העדי שבמטבח’ בחספין שברמת הגולן, מתקיימות סדנאות שוקולד חווייתיות ומיוחדות. בסדנה ניצור פרלינים משוקולד, ממתק נוגט קראנצ’י, כדורי טאפלס, ציורים משוקולד ועוד הפתעות.  נלמד על ההיסטוריה של השוקולד, נכיר את סוגי השוקולד השונים וההבדלים ביניהם. אטרקציה חווייתית, מהנה ומתוקה לכל המשפחה. 

כל המשתתפים פעילים, יוצרים, טועמים, ויוצאים עם שלל השוקולדים שהכינו.

מתי? א’-ה’ בין השעות 9:00-20:00, וביום ו’ בין השעות 9:00-15:00 בתיאום מראש.

כמה?  79 ₪ לאדם, מינימום לסדנה 4 משתתפים. מתאים מגיל 3 ומעלה. הנחה לקבוצות. 

לפרטים: 054-9772524 | https://theadi.co.il/  

הערות: כשר למהדרין | הסדנה ניידת בכל הארץ, ניתן להזמין אותנו אליכם.

סדנת דלועי נוי במשק לוין

מה? הכנת עציצים וכלי קיבול אחרים, מדלועים חצויים ונקיים, בסגנון אריגה או צביעה לפי בחירתכם. משך הפעילות כשעתיים.

מתי? ימים א’ עד ה’

כמה? 100 ש”ח למשתתף, מינימום 5 משתתפים.

איפה? מושב נוב 

לפרטים: 052-4425577 | [email protected] 

דה קרינה מרכז המבקרים – עולם קסום של שוקולד 

מה? סדנאות שוקולד לכל המשפחה לקבוצות וליחידים 

סיור חוויתי במפעל השוקולד דה קרינה בעין זיוון שבגולן –מסע מרתק בעקבות ההיסטוריה של השוקולד, טעימות של מגוון סוגי שוקולד, ו וסדנת שוקולד המתאימה למשפחות עם ילדים ובני נוער והן למבוגרים.

במקום ישנו גם בית קפה שמציע תפריט עשיר במשקאות שוקולד ייחודים.

מתי?  יולי – ימים ב’-ו’ בשעות 10:00-16:00  | אוגוסט – ימים א’-ו בשעות 10:00-16:00 

כמה? 69 ₪ לאדם (ילד /מבוגר) 

איפה? קיבוץ עין זיוון 

לפרטים: 04-6993622

הערות חשובות: כשר למהדרין – חלב ישראל | בשבתות וחגים מרכז המבקרים אינו פתוח | מרכז המבקרים ובית הקפה נגישים לנכים ולאנשים עם מוגבלויות | לחנות ולבית הקפה במרכז המבקרים אין צורך בתיאום מראש  | לטעימות ולסדנאות יש לתאם מראש | כל הפעילויות והסדנאות מתקיימות בעברית ובאנגלית | הסדנאות מתאימות לילדים מגיל 3 ומעלה בלבד | לילדים מגיל 12 ומעלה מומלץ להזמין סדנאות מבוגרים | לא ניתן להיכנס למרכז המבקרים ולסדנאות עם עגלות לתינוקות.

 

כתבות נוספות