3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

לקראת שבוע הספר העברי פגשנו את נחמה לבנדל אמנית ויוצרת שהופכת ספרים שנזרקים לציורים מופשטים, פסלים מעוצבים ואיך הכל קשור למהפכה הדיגיטלית

חדר העבודה של האמנית נחמה לבנדל בכניסה לכפר האמנים עין הוד לא יכול להותיר אותך אדיש.מכל עבר ניבטים אלייך ספרים שלא נועדו לקריאה. תחת ידיה וללא שימוש כמעט בעזרים היא מקימה לתחייה ספרים שהושלכו לפח לציורי נוף שרק מבט מקרוב ניתן להבחין בקפלי הנייר. כך גם המונומנטים היחודים שניצבים בפינות החדר. לבנדל למעשה פיתחה שיטת יצירה מקורית שמתכתבת עם העידן הדיגיטלי הפוסט תעשייתי בו לא אחת ספרים מוצאים את דרכם אל הפחים “אני נותנת לספר חיים אחרים” אומרת לבנדל “אני מפרקת את הספר לגורמים. התוכן לא מעניין אותי. אני מוציאה את הכריכות ואת הדפים הראשונים אותם דפים ריקים שרק הזמן ניכר עליהם בגוונים השונים שנוצרים על הנייר עם הזמן. איתם אני יוצרת נופים חדשים. מציאות אחרת. אני משתמשת בספרים כחומר גלם. התחלתי עם העניין בשנת 2000 כאשר הייתי בגרמניה. כבת לאב ניצול שואה מצאתי ספרים משומשים בשוק הפשפשים שם. עד אותה תקופה עסקתי בציור ‘רגיל’ ומה שקרה זה שלקחתי את הספרים לסטודיו שלי ושיחקתי איתם. בראש הידהד לי המשפט הידוע ‘במקום שבו שורפים ספרים, ישרפו בני אדם’ ובאמת העבודה הראשונה שלי עסקה בפחד בפני הזר”.

משם לבנדל הלכה ופיתחה את שיטת העבודה הייחודית שלה עם הספרים “האריגה של הדפים יחדיו מבטאת עבורית אקט סימבולי לכך שאנו אורגים אותיות למילים, מילים למשפטים. ואז לרעיונות. ואיך אותם רעיונות יושבים לנו בראש כאידאות מאוד חשובות וכל זה הופך למבנה שקשה לנו להיפתר ממנו”.

0

העור הוא עטיפה חיצונית של הגוף, המאחדת בתוכה תכונות רבות ומופלאות הוא משמש כחיץ בין גופנו ורקמותיו לבין הסביבה החיצונית.העור בנוי משלוש שכבות שונות :השכבה העליונה – האפידרמיס השכבה האמצעית- דרמיס השכבה התחתונה – תת עור או הפודרמיס

בתהליך ההתבגרות העור הגוף מפסיק לייצר קולגן ואלסטין וזה קורה לקראת סוף שנות העשרים שלנו ואט אט אנחנו נפרדים ממראה העור החלק והיפה ומתחילים לשים לב לסימני התבגרות ראשונים השינויים הם רבים ופוגעים בכל שכבות העור ובכל הרקמות שלו, בהמשך יגיעו אובדן אלסטיות של העור, הופעת כתמים ואובדן הנפחים של הרקמה התת עורית. זה לא רק השנים, ישנם גם גורמים חיצוניים כמו קרינת  השמש, העישון, הזיהום הסביבתי, גנטיקה והרגלי תזונה לא נכונים שגם הם תורמים להתבלות והתבגרות מואצת של   העור שלנו.

ניסיון שימור הנעורים דרך עולם הקוסמטיקה  

תעשיית הקוסמטיקה נמצאת במרדף בלתי פוסק לספק לנו פתרונות הוליסטיים, אבל חשוב לדעת כי מוצר שמונח על העור, גם אם יחולל בו שינוי כלשהו, יישאר תמיד מוצר קוסמטי ולא ירשם כתרופה. לפיכך  לא קיים מוצר קוסמטי שביכולתו לחולל בעור שלנו שינוי מהותי. אז כדאי לזכור, קרמים ומסכות זה טוב לכמה שעות. אבל לא אלה יעלימו לנו את הקמטים ופגעי הטבע, וודאי שלא יחזירו לנו את העור החלק והגמיש.  

זה בדיוק הזמן הנכון , להתקדם ולנקוט אמצעים רציניים וחדשניים. ולא, לא מדובר בניתוח למתיחת פנים וגם לא בהתערבות אגרסיבית קיצונית אחרת. מדובר בפלאי המדע והטכנולוגיה שמביאים לנו חידושים ותוצאות מקסימליות ומפתיעות. אחת מהן היא טיפול באמצעות “אלנסה” שזכה לכינוי “זריקת הנעורים”

מהו האלנסה ? ג’ל פעיל אורגני לחלוטין ויחודו  הניכר של האלנסה שהוא אינו חומצה הילרואנית תרכובת ה בתוכה 30% פוליקפרון – אותם חלקיקים בעור שמעודדים את זרימת הדם לייצור וחידוש רקמות העור והאלסטין שבו.

חברת סלע מדיקל המייבאת ומשווקת מגוון מכשור בתחום הרפואה  אחראית על הפצתו הבלעדית של ELLANSE  בארץ.

אזורי הטיפול העיקריים הם באזור הרקות והגבות, עצמות הלחיים, קו הלסת, עיצוב האף הסנטר ועוד. משך הטיפול כ– 30 דקות, ואין צורך להסתגר לצורך החלמה, הטיפול  מאפשר לחזור באופן מידי לשגרה, התוצאות נראות מידית והן מחזיקות בין שנה ל- 4 שנים, תלוי בסוג זריקת האלנסה שהמליץ הרופא. תוצאה הסופית אפשר לראות כבר לאחר 3 חודשים. כל זאת הודות לתכונות הייחודיות של  ELLANSE  שייחודו בכך שהוא משפר את מראה הקמטים והקמטוטים ומעורר את יצירת הקולגן העצמית בעור הפנים.     

בשנים האחרונות אנחנו עדים להתפתחות רבה בתחום טיפולי האסתטיקה, בעיקר בעור הפנים ואופן הטיפול בו. בניגוד לטיפולים שנעשו בעבר לדרמיס וייעודם היה טיפול נקודתי, מילוי קמט או הענקת נפח, הטכנולוגיה הייחודית והמרכיבים החדשניים מביאים אותנו ליהנות מטיפול שמביא לתוצאה מקיפה. לא עוד מילוי נקודתי של קמט אלא  טיפול אפקטיבי שפועל מתחת לשכבת הדרמיס ומעודד את העור לייצר ולחדש את הקולגן הנכסף אותם סיבי קולגן , המהווים כ 75% מהמשקל היבש של העור והאחראים לחוזקו של העור.

התוצאה  מעבר למראה טבעי היא תעניק שיפור במרקם העור, קווי המתאר ורשת תמיכה לעור להתמודד עם תהליך צניחת העור בהיקף של 360 מעלות.

האלנסה מגיע ב- 4 גרסאות שונות. משך ההשפעה על עור הפנים משתנה לפי הגרסה. החל משנה אחת – ועד 4 שנים

4 האפשרויות של מזרק  ELLANSE

S-  ELLANSE

ELLANSE- M

ELLANSE-  E

ELLANSE-  L

טווח מחיר – 3000- 4500 ₪  {תלוי באופיו של המזרק שיבחר בייעוץ מול הרופא המטפל}

הטיפול באלנסה מתבצע רק על ידי רופאים שעברו הסמכה לטיפול בו, ניתן להשיג קליניקות  רופאים לכירורגיה פלסטית , מומחים לרפואת עור, קליניקות לאסתטיקה רפואית ובמרפאות פרטיות.

ELLANSE   מאושר ה CE   ומשרד הבריאות הישראלי.

אתר הבית : www.selamedical.co.il

פייסבוק : https://www.facebook.com/Selamedical

 

0

שמעתם על טקס המלידה ? קהילת יהודי הודו מקיימת מזה מאות בשנים את המלידה : מנהג שהתפתח בימי בית ראשון עת גלו יהודים להודו ורצו לחבר בין הקהילה המקומית הצמחונית למסורת הקרבת הקורבנות בבית המקדש ויצרו מעין ‘קורבן מנחה’ שעשוי מסולת או אורז בלול עליו מונחים חמישה פירות העץ והאדמה עליהם מניחים עלי הדס ריחניים ועל כל אחד מהם מברכים את הברכה היחודית לו ומודים לאל ולאליהו הנביא. המלידה נערכת בעת אירועים משמחים – לידה, חתונה או כניסה לבית חדש. וגם בחגים שונים כמו סוכות או ט”ו בשבט לו יש משמעות ייחודית כאשר לפי המסורת המסופרת אבותיה של הקהילה ההודית שהגיעו בספינה להודו בשנת 175 לפנה”ס טבעו ושבעת הגברים שניצלו נגלה לפניהם חיזיון של אליהו הנביא שהבטיח להם שהם יחזרו לא”י. גם בל”ג נהוגים לקיים את המלידה וכך היום התקיים הטקס במערת אליהו הנביא בחיפה

“חשוב להדגיש” מספר הפעיל החברתי גולן שריקר “שזו קבוצת בנה ישראל.אלה עם סיומת הקר בשם משפחתם (לרוב) שגרו בעיקר באיזור מהרשטרה. יש עוד 4 קבוצות יהודיות בתת היבשת ההודית”.

“זהו טקס שמבשר את האמונה בגאולה ובאליהו הנביא” סיפר אחד מעורכי הטקס אליהו בן אהרון שהגיע עם קבוצה גדולה מבאר שבע יחד עם קבוצות נוספות שהגיעו מכל הארץ אל מערת אליהו הנביא “אנחנו עורכים את הטקס לכל יהודי במהלך אירועים שמלווים את מסכת חייו”. הטקס הוא מסורת ייחודית של יהודים יוצאי הודו ובשנים האחרונות מנסים פעילים חברתיים מן העדה להביא לידיעת הציבור את יופיו של הטקס באמצעות אירועים מיוחדים בין היתר בט”ו בשבט וכן לציינו בלוח השנה העברי.

 

0
ספרים רבותי. צילום: יוסי יזראלוב

לאחר הפסקה של עשר שנים, שבוע הספר העברי יצוין ברחבי חיפה בשבוע הבא בסימן קריאה משותפת. החגיגות יחלו בגן הכט ב-12.6 ויפתחו ב”שעת הסיפור הגדולה ביותר בישראל”, בהשתתפות ראש העיר עינת קליש-רותם. בנוסף, סופרים, כותבים בולטים ואנשי תרבות יגיעו למפגשי קוראים, סדנאות וחתימה על ספרים

 בסימן קריאה משותפת: התאחדות המוציאים לאור בישראל בשיתוף עם הרשויות המקומיות תקיים השנה את שבוע הספר העברי ברחבי המדינה ב-12-22 ביוני. השנה, יצוין שבוע הספר העברי בסימן קריאה משותפת, זאת במסגרת שיתוף הפעולה של התאחדות המוציאים לאור בישראל ותכנית “ספריית פיג׳מה”. המוקד העיקר והבולט של שבוע הספר העברי בחיפה יתקיים בגן הכט, שם יתקיימו מגוון רחב של פעילויות להורים, ילדים ומשפחות.

סביב הנושא הנבחר לשבוע הספר, “קריאה משותפת” יתקיים שיתוף פעולה ייחודי עם תכנית “ספריית פיג׳מה”, שהינו  מיזם פילנתרופי משותף של קרן גרינספון ומשרד החינוך שנועד להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים. הודות למיזם, מאות אלפי ילדים בישראל מקבלים מדי שנה ספרי ילדים במתנה, בתוך מסגרות החינוך שלהם.  במסגרת שיתוף הפעולה, בירידי שבוע הספר יתאפשרו אזורי קריאה משותפים של הורים וילדים, קריאה עם סופרים, הצגות בעקבות ספרים, סדנאות יצירה ופעילויות נוספות.

במסגרת אירועי שבוע הספר העברי, תתקיים השנה  “שעת הסיפור הגדולה ביותר בישראל”. ב-12.6 בשעה 18:00 במתחם הבמה המרכזית בגן הכט בחיפה יוקרא לילדי העיר הספר “אותיות מתוקות” שכתב ג’קי לוי, על ידי ראש העיר עינת קליש-רותם. ספר זה הינו הספר ה- 20 מיליון שמפיצה תכנית “ספריית פיג’מה” במסגרת עשר שנות פעילותה.

שרית אורן, מנכ”לית התאחדות המוציאים לאור בישראל: ״קריאה משותפת הורים וילדים היא זכות ולא חובה. הגיע הזמן לחזור לזכות ההורית הבסיסית שלנו לשעת איכות מעצבת עם ילדנו. הצלילה אל הספר היא חוויה פרטית. אם תרצו טיפה נוספת בחיזוק מיומנויות אישיות. אך הגדולה שלנו כהורים ובני משפחה היא ביכולת להפוך כל טיפה לים מעצב דורות. הורים אל תוותרו על החלק שלכם״.

פרטים נוספים על האירועים בעיר חיפה ניתן יהיה למצוא בעמוד הפייסבוק של שבוע הספר העברי

0

למרות החום הקשה מאות אלפים הגיעו השנה לחגיגות ל”ג בעומר בהר מירון במסגרת ההילולה השנתית לזכרו של רבי שמעון בר יוחאי. טרם תחילת החגיגות נערכה בצפת התהלוכה השנתית של ספר התורה של משפחת עבו שהשנה ימלאו לה 186 שנים

כבכל שנה החגיגות נפתחו בשעות הצהריים בבית משפחת עבו בצפת שם מתקיימת התהלוכה המסורתית של העברת ספר התורה העתיק מבית משפחת עבו – למירון. המסורת נמשכת כבר 186 שנים ברציפות. רפאל עבו, נצר לרב שמואל עבו מייסד השושלת, שלפני כמאתיים שנה עלה מאלג’יר והתיישב בצפת – הוא דור שישי לקיום התהלוכה הפותחת את החגיגות.  

בתהלוכה השנה השתתפו רבה הראשי של צפת, שמואל אליהו. ראש העיר שוקי יהושוע אוחנה, קונסול צרפת בחיפה פטריס סרבייה, וכן מנכ”ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר, יליד העיר צפת.

“27 שנים לפני ייסודה של ההסתדרות הציונית” סיפר לנוכחים ראש העיר של צפת שוקי יהושוע אוחנה על החשיבות ההיסטורית של תהלוכת עבו ומייסדה הר שמואל עבו “40 שנה לפני הקמתם של דגניה וכינרת. 12 שנה לפני העלייה הראשונה. הניחה משפחת עבו מצפת את היסודות להתיישבות היהודית בגליל. גולת הכותרת של אבי משפחת עבו – הרב שמואל עבו הייתה ללא ספק גאולת חלקת הקבר של רבי שמעון בר יוחאי במירון והקמתו של בית הכנסת שניצב מעליו עד היום. לאות הוקרה על מעשה זה העניקה לו הקהילה היהודית בצפת ספר תורה על שמו מצופה כסף וזהב.וכבר בשנת 1833 התקיים טקס הכנסת ספר התורה בפעם הראשונה מחצר משפחת עבו בצפת להר מירון”. תהלוכת ספר התורה של עבו הפכה למסורת עממית שבכל שנה מצטרפים אליה אזרחי צפת בשירה, ריקודים וחלוקת ממתקים “אני כבר יותר מחמישים שנה משתתף בטקס הזה” סיפר ורד יצחק נהג אגד בעברו ומיקירי צפת שאף חיבר שירים מיוחדים לכבוד התהלוכה שהפכו לפולקלור עממי ולחלק מהמסורת המקומית “כל מה שאני יודע אני ינקתי מזקני צפת” הוא אומר.

לקראת ערב מגיעה התהלוכה להר מירון עם החוגגים וספר התורה מוכנס לארון הקודש בבית הכנסת של רבי שמעון בר יוחאי. לקראת החגיגות בהר מירון אליהם הגיעו כחצי מיליון משתתפים התפרסו 4000 שוטרים, מתנדבים ומתדבי מד”א וזק”א . השנה החגיגות התאפיינו תחת שרב כבר ואזהרה מפני מדורות המוניות. לקראת השנה תשע בערב ניתן האות להדלקה הראשונה ששמורה מזה שנים לאדמו”ר מבוין רבי נחום דב בראייר. הרבי מבויאן מנהיג חצר קטנה יחסית, שאיננה מהמרכזיות בעולם החסידי, אך הוא נהנה מ”חזקה” של יותר ממאה שנים על הצתת האש הראשונה, ומארגני ההילולה מקפידים לשמור עבורו מדי שנה את הכבוד הגדול. אחריו, במשך 24 שעות, יעלו ויבואו עוד 18 רבנים ואדמו”רים (עד לחסידות האחרונה, כמדי שנה, “תולדות אהרן”) – שזכו בפריבילגיה הנחשקת לחגוג עם בני קהילותיהם במדורה מרכזית משלהם, כל אחד במתחם ובמועד שנקבעו לו מראש. בכל אירוע כזה משתתפים אלפי חסידים ותלמידים של המדליק, כשהם רוקדים במשך שעות לצלילי מוזיקת כלייזמרים, “ניגוני מירון”.

אחת מההדלקות שעוררה מחלוקת השנה הייתה של הרב ברלנד שהורשע בעבירות מין ובכל פעם מחדש קהל חסידיו שנוהה אחריו מעורר עניין מחדש.

מנכ”ל המקומות הקודשים הרב יוסף שווינגר מספר, שלהילולת ל”ג בעומר הוא נערך כשנה מראש. “יום למחרת ל”ג בעומר אנחנו כבר מכינים את הילולה של השנה הבאה. זה כולל: הפקת לקחים ותיאום מול משרדי ממשלה רבים רשויות מקומיות וגופים ציבוריים”.

0
ים שירת העשבים הוקמה בשנת 2015. אנו מתמחים בייצור מוצרי קוסמטיקה המבוססת על שמן זרעי הקנביס הנקרא בשמו הרפואי שמן המפ ונחשבים חלוציים בתחום זה.לאחר שנים של מחקר הצמח וחלקיו הקמנו מותג ייחודי המבוסס על שנים של  ידע ואין ספור מחקרים ע”י פיתוח נוסחאות ייחודיות ובלעדיות בעזרת טכנולוגיה מתקדמת של ייצור מבלי לגרוע מערכי הצמח.

CANNARA הוא מותג קוסמטי מוביל של מגוון מוצרים ייחודיים לעור הפנים והגוף. המוצרים שלנו הם ללא פראבנים, בעלי רכיבים טבעיים בלבד ובעלי תו תקן ייצור מהגבוהים בעולם. אנו משתמשים במחקרים רפואיים פורצי דרך בתחום הצמח ובעזרת תגליות בתחום זה הצלחנו להשתמש ביתרונות הרבים של הצמח בתחום הקוסמטיקה הטבעית.
הנוסחאות שלנו נבנו דרך מודל מושלם להצערת העור והסרת הקמטים. אנו מעסיקים אנשי מקצוע מהרמה הגבוהה ביותר עם שלל ניסיון מעולם היופי והטיפוח. נוסחאות אלו הביאו לנו את התוצאה הטובה ביותר בכדי שנוכל לדאוג לעור פנייך ועור גופך בצורה הבטוחה והטבעית ביותר תוך מתן תשומת לב שכל מוצר מטפל בבעיית העור הרצויה.
את הפתרונות שלנו אנחנו מביאים מהמדע. מחקרים מוכיחים את האפקטיביות של צמח זה בתחום הרפואי.

הקדשנו זמן, חקרנו ושדרגנו את התוצאות של המחקרים הרפואיים במעבדות שלנו עם מיטב המומחים אשר עובדים עם הציוד החדשני וביותר שקיים בעולם. אצלנו כל איש מקצוע הוא אדם שבא מהתחום ויודע עליו הכל מבפנים ומבחוץ ויכול לפרק אותו לגורמים כדי להגיע למטרה שלנו. המטרה שהיא: לדאוג, לטפל ולטפח את עור הפנים והגוף בצורה הטבעית, הבטוחה והאפקטיבית ביותר בשבילך .
הקרמים המשובחים שלנו , מוצרי הסרום  והרול-און שלנו עובדים בצורה הטובה ביותר ומבטיחים טיפול יוצא דופן לעור הפנים והגוף. השימוש במוצרי CANNARA נותנת לך את ההגשמה ליופי נצחי.

אנחנו בטוחים בכך שהפקת מוצרינו משמן הקנאביס (המפ), חיוני לתפקוד העור ושמירה עליו בחיי היום יום, במיוחד בתנאי האקלים המשתנים בעולם.
המסע שלנו התחיל ואתם מוזמנים להצטרף אליו..

0

עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, בשיתוף ענקית העיצוב היפנית MINISO יארחו ביום שני ה-20.5, מפגש מעריצים עם משפחת טרסוב, משפחת היוטיוברים המפורסמים.

מורן וג’וזף טרסוב יוצאים מהרשתות החברתיות ומגיעים לעופר גרנד קניון חיפה למפגש מעריצים ראשון וייחודי בעיר, שבו יוכלו המשתתפים לפגוש את הכוכבים ולהצטלם איתם.

מורן היא יוטיוברית, גורו יופי וכוכבת רשת, מחלוצות היוטיוב בישראל, בעלת ערוץ יוטיוב מוביל בתחום הלייף-סטייל בישראל. ג’וזף הוא דיג’יי נחשב, שמתקלט ברחבי העולם ויוטיובר מוביל. יחד עם ילדיהם, הפכו בשנים האחרונות לאחת המשפחות הכי אהודות ברשת, ובבעלותם שלושה ערוצי יוטיוב פופולריים, אחריהם עוקבים ביחד כ-400 אלף איש באופן קבוע.

המפגש ייערך בשיתוף רשת MINISO,  רשת עיצוב יפנית חדשה שפרצה לחיינו במחירים אטרקטיביים.

היזמים הצעירים יצאו לייצג את ישראל בתחרות העולמית שתתקיים השנה בצרפת.

יריד “יזמים צעירים ישראל” נערך בקניון עופר לב חדרה, במסגרת זו  השתתפו למעלה מ- 300 בני נוער מרחבי הארץ המשתתפים בתוכנית “עושים עסקים”.  

במסגרת התוכנית “עושים עסקים” קבוצות בני הנוער של יזמים צעירים עוברות הלכה למעשה תהליך של הקמת  סטארט-אפ. הקבוצה הוגה רעיון למוצר, מכינה תכנית עסקית, מייצרת ומוכרת את המוצר.

את הקבוצה מלווה יעל חן – מנכ”ל יזמים, מורה מבית הספר, מנחה מתנדב מהתעשייה וסטודנטים למנהל עסקים מהמרכז האקדמי רופין, ביחד הם מהווים את צוות ההנחיה.

בן דבש, מנכ”ל קניון עופר לב חדרה, מסר: “פעילות יזמים צעירים הינה חלק מתכנית אסטרטגית במסגרתה קניון עופר לב חדרה, מתוקף היותו קניון מרכזי ומוביל בעיר חדרה רבתי, יקיים מגוון רחב של פעילויות ייחודיות ומקוריות לרווחת הקהל הרחב.

אנו שמחים לארח את היריד ולהיות שותפים לפרויקט המדהים הזה. אנו גאים ב3 קבוצות שהתארחו בקניון בשנים האחרונות, הגיעו לגמר האירופאי ואף זכו במקום הראשון! “

יריד המכירות הינו שלב אחד לפני אירוע השיא של התוכנית, התחרות האזורית הסופית שתתקיים במרכז האקדמי רופין, בתאריך 20.05.19 במהלך כל היום. בתחרות זו תבחר הקבוצה הזוכה במחוז. קבוצה זו תייצג את המחוז בתחרות הארצית של “יזמים צעירים ישראל”. הקבוצות המנצחות בתחרות הארצית יצאו לייצג את ישראל התחרות העולמית שתתקיים השנה בצרפת.

עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מעניק חוויית צפייה גדולה מהחיים לילדים במהלך חודש מאי. במסגרת ה- GRAND CINEMA KIDS, יוצגו מגוון סרטי ילדים חדשים במחיר שווה לכל כיס: כרטיס לאחד מסרטי הילדים שבמבצע + פופקורן ושתיה קלה ב- 35 ₪ בלבד.לוח ההקרנות – מדי יום שני, בשעה 17:30:

 

  • ביום שני ה- 6.5  “מיסטר לינק”-  מיסטר לינק הוא סרט אנימציה אמריקאי. בסרט ההרפתקאות הקומי מיסטר לינק חי בצפון מערב האוקיינוס השקט ונמאס לו להיות לבד. הוא מחליט לגייס את שירותיו של מגלה הארצות, ליונל פרוסט, בכדי שיוביל אותו במסע לאיתור בני משפחתו האבודים בארץ הפלאות שנגרי-לה. אל הצמד המוזר חוברת אדלינה פורטנייט ההרפתקנית וכך נוצרת משלחת משולשת, המסוגלת להתמודד עם כל מכשול שיקרה בדרכם. ביחד יגלו השלושה ש”משפחה” ניתן לפעמים למצוא גם במקומות הכי לא צפויים.

 

    • ביום שני ה- 13.5 “משימה חתולית בהחלט”- מארני היא חתולת בית מנומנמת, שחולמת על הרפתקאות חוץ. שגרת חייה מופרת, כשהיא מקבלת הצעה מפתה, להיות סוכנת חשאית במשימה סודית. מרוגשת מההזדמנות הנדירה, יוצאת מארני למסע אל הלא נודע, רק כדי למצוא את עצמה אבודה באמצע שום מקום. אלביס, כלב פרוע שמסתיר את ביישנותו, אנטון, חמור המחופש לזברה, שחולם להיות מפורסם, ואגברט התרנגול הנוירוטי, מנסים לעזור למארני לחזור הביתה, אבל בדרך הכל משתבש, כשהמשטרה חושבת שהם כנופיית גנבים ומנהלת אחריהם מצוד. במרוץ משעשע אחר הזמן מנסים החברים לאתר את הגנבים האמיתיים ומוצאים בדרך את עצמם.

 

  • ביום שני ה- 20.5 “רקסי המלך” – מאז הגעתו לארמון בקינגהאם רקסי חי חיי מותרות. הוא הכלב הראשי בארמון ואפילו עקף שלושה מחבריו הקורגיים במאבק על ליבה של המלכה. היהירות שלו יכולה להיות די מעצבנת, וכאשר הוא גורם לתקרית דיפלומטית במהלך ארוחה רשמית עם נשיא ארצות הברית, הוא במהרה יורד מגדולתו . כאשר הוא נבגד על ידי אחד מחבריו, הופך רקסי להיות כלב משוטט ברחובות לונדון. כיצד יוכל להציל את עצמו? באמצעות האהבה הוא ימצא את הדרך לעמוד בפני הסכנות הגדולות. 
  • ביום שני ה- 27.5 “לגו 2”- “סרט לגו 2″ המוערך הוא סרט ההמשך ל”סרט לגו”, שזכה בשבחי המבקרים והיה שובר קופות עולמי. הסרט  מאחד את הגיבורים של בריקסבורג בהרפתקת אקשן חדשה, במשימתם להציל את העיר האהובה שלהם.
    עברו חמש שנים מאז שהכל היה טוב והאזרחים כעת מתמודדים מול איום ענק חדש: פולשי לגו דופלו מהחלל, אשר מחריבים הכול בקצב מהיר יותר משניתן לבנות אותו מחדש. הקרב להביס את הפולשים ולהשיב את ההרמוניה ליקום הלגו ייקח את אמט, לוסי, באטמן והחברים החדשים שלהם לעולמות מרוחקים ונסתרים, כולל גלקסיה המלאה בצמחים אגדיים, דמויות מוזרות, ושירים קליטים חדשים. המסע יבחן את האומץ, היצירתיות ואת מומחיות כישורי הבנייה שלהם, ויחשוף עד כמה הם מיוחדים באמת.

 

  • לרכישת כרטיס להקרנה יש להוריד את קופון ההטבה באפליקציית my OFER ולהזמין כרטיס בקופות הקולנוע או באתר:www.hotcinema.co.il
  • * בכפוף לתקנון החברה * אין כפל מבצעים * עד גמר המלאי * התמונות להמחשה בלבד * יתכן שינוי בלו”ז או בתוכן האירועים * ט.ל.ח

הקרנות גרנד סינימה קידס יתקיימו במהלך כל חודש מאי, מדי יום שני, ב-17:30 אחר הצהרים בהוט סינמה, גרנד קניון חיפה, קומה 7-.

0

אמה שם בה אילון, היא רבה, ציירת ומלווה רוחנית שיצרה בשנים האחרונות טקס אלטרנטיבי לזיכרון השואה יחד עם שותפתה לדרך דינה עוואד, פעילת שלום פלשתינית שהמשותף לשניהם הוא ההשראה שהן לוקחות מאתי הילסום – צעירה יהודיה מהולנד שכתבה בשנתיים האחרונות לחייה יומן אישי מעורר השראה בו היא מפגינה שלווה סטואית אל מול התופת הנוראה עד שהיא נספית באושוויץ “המטרה שלנו היא לרפא את השואה ומתוך כך אולי יהיה ניתן להשכין שלום”.

בחנות הספרים העצמאית ‘סיפור פשוט’ בנווה צדק התכנסו לקראת יום השואה כמה עשרות אנשים בני כל הגילאים שהמשותף להם הוא העניין בכתביה של אתי הילסום צעירה יהודיה שחייתה בתקופת הכיבוש הנאצי בהולנד ובשנתיים האחרונות לחייה כתבה יומן מעורר השראה שיש בו משום עמידה סטואית למול הסבל ועוולות העולם. מנחות הערב היו אמה שם – בה אילון, רבה, מלווה רוחנית, ציירת ומי שפועלת רבות להשכנת שלום בין העמים ובכלל. שותפתה לדרך היא דינה עוואד, פלשתינית נוצריה מבית לחם שכעת גרה בעילבון שאף היא נשאבה אל כתביה של אתי הילסום. המנחות מחלקות קלפים מתוך ערכת קלפים שיצאה לאור בימים אלו. על הקלפים כתובים משפטים מעוררי השראה מתוך יומנה של הילסום, “אדם לא משנה עד כמה הוא אהוב” מקריא אחד המשתתפים “זה הכל עניין של מטרה ואמצעים. והמטרה היא החיים עצמם על כל צורותיהם וכל אדם הוא מתווך בינך לבין החיים” המשתתף שהקריא אותם סיפר “זה מאוד משעשע  הקלף הזה שיצא לי מכיוון שהייתי נשוי 20 שנה ולפני כמה שנים עברתי גירושין ואבדתי משמעות. נוסף על כך אני לא בקשר עם ילדיי ואני עושה על כך עבודה רוחנית כדי להתמודד עם זה”.

יש הרבה דרכים לזכור את השואה, וזוהי אולי דרך שיכולה להיראות קצת מוזרה עבור מי שהורגל בטקסים פומפוזיים אבל החידוש בכך הוא החיבור בין האישי ביותר לבין הפוליטי וזה מה שאמה ועוואד מנסות לעשות בעבודתם.

“כבר למעלה מעשור שנים” מספרת אילון, “אני עורכת טקסים בערב יום השואה בהשראת אתי הילסום. זה התחיל כמפגש בין יהודים לגרמנים שהמטרה שלו היא לרפא את השואה. בהמשך הצטרפו לטקס הזה גם פלשתינאים. כיום הטקסים מתקיימים בפרדס חנה, טבעון, תל אביב וירושלים”.

אתי הילסום החלה לכתוב את יומנה במרץ 42′ באמסטרדם כשהייתה בת 27 כמעט שנתיים לאחר פלישת הנאצים לשם. היא נרצחה באושוויץ בנובמבר 43′ ביומנה אין כמעט אזכור לעובדת היותה יהודיה ולכן אולי זו הסיבה מדוע לא רבים שמעו עליה בישראל. יומנה התפרסם שנים רבות לאחר, מכן רק בתחילת שנות השמונים. אסף נברו שכתב ביקורת ספרים על יומנה כותב כי “מי שקורא ביומנה והתחנך על ערכי המרד והתתנגדות היהודית בשואה יתקשה להבין, ואף יתקומם למקרא ההתבוננות הפאסיבית של הילסום, ועל קבלת הדין הסטואית שלה”.

יומנה התכנס לספר בשם ‘השמיים שבתוכי’ (הוא בגרסתו המוקדמת ‘חיים כרותים’) ולדבריה של אילון הוא “מלא באהבת אדם, בחמלה ויכולת להעריך את החיים כמשמעותיים בלב המלחמה הנוראה. אני חושבת שהתפיסה הזאת יכולה להוות השראה מאוד עמוקה בשבילנו פה בארץ ומיוחד כיהודים שצריכים להתחיל תהליך ריפוי עם השואה שמשפיעה על החיים של כולנו ומקרינה על הסכסוך היהודי – ערבי באופן מאוד עמוק”. החיבור בין אילון לעוואד נולד בדרך חנה סרור, רופא מעילבון שגם לקח חלק בטקסים בהשראה הילסום. כיום סרור הוא בן זוגה של עוואד והם חיים יחדיו “הכרנו כנשים שמתענינות באיך החיים האישים והשאלות המאוד אינטימיות שלנו קשורות לעשיית שלום. איך עשיית שלום בין גברים לנשים קשורה לעשיית שלום בין ישראלים לפלשתינאים. וזה גם נושאים שאתי התעסקה בהם הקישור הזה בין המאוד אישי לגלובלי”.