רינה דהן ומרינה לויש התגייסו למען חברה משותפת שחלתה בלוקמיה והקימו עבורה ויתר החולים בית קפה וחנות מוצרי יד שנייה שנתרמים ביד רחבה. ההכנסות קודש לחולים

את בית הקפה מפעילות לגמרי בעצמן יו”ר עמותת “מתגייסים למען חולי לוקמיה” רינה דהן וסגניתה מרינה לויש, כחלק מפעילות גיוס הכספים של העמותה שהקימו יחד לפני שנתיים.

הנשים שעובדות יחדיו בקבלה של בית החולים כרמל, הכירו לפני שנתיים את פטרה, אשתו של חבר משותף שלהם שחלתה בלוקמיה. הן החליטו לגייס עבורה כסף ופנו לכנסיות (היא נוצרייה) ואפילו לנציגות של הותיקן. סה”כ גייסו עבורה סכום של מיליון ומאתיים אלף שקל, “הבנו שזו בעייה של חולים נוספים. למרות שהתרופות מכוסות בחלקן על ידי סל התרופות עדיין ישנם דברים שאותם חולים זקוקים להן”.

במשך השנתיים האחרונות שבהן השתיים פועלות ללא לאות הן הצליחו לגייס כ800,000 ש”ח בלבד. “הרגשנו שלבקש מאנשים כסף זה לא מספיק והרגשנו שאנחנו צריכות לעשות גם משהו אחר כדי לגייס את הכסף. משהו קבוע שאנשים ירצו לשלם עבורו ואנחנו נוכל לגייס באמצעותו כסף לעמותה- ככה עלה הרעיון לפתוח את החנות” החנות ממוקמת בלב שכונת הדר והיא מציעה מגוון רחב של פריטי נוי ולבוש במחירים מצחיקים הודות לכך שהם נתרמים על ידי אזרחים. בית קפה שנמצא בחנות מציע מרקים תוצרת בית וקפה חלומי (עם מקופלת).

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY