מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון, חיפה חוגג את ט"ו באב בערב קסום המשלב ביקור בתערוכה הבינלאומית החושפת את עולמו הסוחף של גוסטב קלימט, הצייר האייקוני מהמפורסמים בעולם, אשר רוב יצירותיו הססגוניות נוצרו בהשראת מערכות יחסיו הרומנטיות, עם הרצאתה של ד"ר קרן אור-חן על הנפש התאומה שלנו – אותו אדם שמתאים לנו כחבר קרוב או כשותף רומנטי – הסימנים שמאפשרים לדעת אם מצאנו אותה, ואיך מערכת היחסים מעצימה את הצדדים והופכת אותנו לגרסה משודרגת של עצמנו.

התערוכה היא עולם שכולו קלימט, שהתמחה בציורים השופעים צבע, קישוטים וזהב. יש בה מידע על חייו ועל תרומתו האדירה לאמנות, מנהרה מוזהבת של מראות אין-סופיות, אולם, שבו מוקרנות יצירותיו של קלימט במופע מהפנט של 360 מעלות, בליווי אורות וצלילים. עוד בתערוכה מגלים מחדש את "הנשיקה", מציוריו המפורסמים, שהפך לאייקון תרבותי מהמוכרים של המאה העשרים, במוצג תלת-ממדי בטכניקת אנמורפוזה, ומבקרים במתחם מציאות מדומה, הלוקח למסע בין יצירותיו, המתעוררות לחיים בתלת מימד.

ד"ר קרן אור-חן מרצה באוניברסיטת חיפה בבית הספר לעבודה סוציאלית, החוג לפסיכולוגיה, החוג לתקשורת, החוג למשאבי טבע והסביבה. בעלת דוקטורט בתחום קבלת החלטות בתנאי אי ודאות ומרצה בבית ספר לרפואה בטכניון בתחומי הפסיכולוגיה.

ט"ו באב, 11.8, 19:00 ביקור עצמאי בתערוכה KLIMT – כשמדע פוגש אומנות, 19:45 ההרצאה "הנפש התאומה שלי", במדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון, רחוב שמריהו לוין 25, חיפה. הכניסה לערב זה מגיל 18 ומעלה. מספר המקומות מוגבל, עלות: 80 ₪ בהזמנה דרך אתר האינטרנט. מחיר ברכישה ישירה בקופה: 89 ₪ לכרטיס: https://madate.ch/tubeav

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY