בגיל 17 ירין שחף נסע ללמוד איפור באיטליה, שחזר התגייס לצה’ל ושירת בפנימייה הצבאית בחיפה. בזמן הפנוי עשה את הסטאז’ על  החיילות בבסיס,  עכשיו אחרי שהפך לאימפריה, עם קרוב למאה עובדים הוא סוגר מעגל ובשבוע הבא, יפתח בחיפה את הסניף הראשון שלו מחוץ ת”א – ראיון אישי בלי טיפת כיסוי של מייק אפ

כל מי שהחזיקה אי פעם בידיה מברשות איפור שמעה על השם ירין שחף.  הוא מיתג את בחזית הביוטי הישראלית. אין כמעט סלבריטאית שהוא לא מכיר את פניה מקרוב ובמקביל  לא שכח ל אפ פעם להנחיל את תורת הפודרה לדור הבא. מעל 30 שנה הוא מנהל את בית הספר למקצועות האיפור הסטיילינג והתסרוקות – ונהנה מכל רגע.

שחף, מאיפה כל הזוהר הזה?

“כשהייתי נער נסעתי לטיול באיטליה וברכבת מרומא לפירנצה פגשתי במאפר ומאפרת. השיחה איתם מילאה אותי בהתלהבות על התחום ונרשמתי ללימודי איפור במחוז פירנצה. מאז ועד היום מלווה אותי אותה התלהבות בכל צעד. את בית הספר פתחתי כדי לאפשר לאוהבי האסתטיקה והסטייל להגשים חלום ולעסוק בתחום בלי לנסוע לחול. המקצועיות מתבטאת גם בכך שלבית הספר אין קו של מוצרי איפור, ולכן הוא לא חוטא בהתמסחרות או חוסר אובייקטיביות. הדבר משתקף גם במסגרת לימודי מקצועות היופי , בהם נחשפים התלמידים לכל סוגי המוצרים והטכניקות”.

הרגע הכי קשה בשנת 2020?

“כשנאלצתי לסגור את בית הספר בסגר הראשון. זה היה שוק .יש לי מעל מאה עובדים. זו אחריות עצומה דאגתי לצוות. היה לי גם רגע אישי לא קל. זה קרה כאשר בעלה של אימי נדבק בקורונה. מאוד חששנו בהתחלה אבל לשמחתי הוא חטף את זה  בקטנה. עכשיו הוא בריא לחלוטין”.

הייתה נקודת אור בתקופה הקשה?

 “בימי הסגר הראשון בניתי בבית הספר -אולפן מקצועי ועד היום אנחנו משדרים בלייב באופן קבוע בפייסבוק ובאינסטגרם בימי ראשון בשעה 20.00. באחת התוכניות הגענו לרייטינג של  250 אלף גולשים. זה היה רגע מרגש במיוחד”.  תבין, מדובר בקהל מפולח של נשים שאוהבות איפור.   בכל משדר עודדנו עסקים קטנים ע”י חשיפת אנשי מקצוע כישרוניים בתחום היופי ובכך לעודד את פרנסתם.

חשיפה לצפון?

“דווקא בתקופת הקורונה, מסתבר שנשים רבות ביקשו ללמוד מקצוע הקרוב ללב, אך נמנעו מכך, בשל הריחוק הפיזי מתל אביב.  עכשיו, שאנחנו אחרי, אני שמח להשיק סניף חדש וראשון מחוץ לתל אביב”.

ולמה דווקא בחיפה?

“זו היא סגירת מעגל עבורי: התגייסתי לצה”ל ושירתי בפנימייה הצבאית בחיפה. בזמן הפנוי עשיתי את הסטא’ז על החיילות בבסיס. עכשיו עם קרוב למאה עובדים בת”א אני יותר ממתרגש לפתוח את הסניף החיפאי”.

לא נפרד בלי טיפ לאיפור לקיץ הקרוב?

“ככל שעולות הטמפרטורות יש להמעיט באיפור. יש להקפיד על שכבת מייק אפ דקה, אוורירית נוזלית ועם מקדם הגנה. הבשורה העונתית מתרכזת בגווני  ניוד לצד  צבעי יין. מברישים את הריסים בהרבה מסקרה , מצלילים מעט את עצמות הלחיים. זהו אין צורך להעמיס, מראה טבעי ולא מתאמץ-עושה את העבודה”.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY