על שפת הכנרת, במגדלה יתקיים הכנס השנתי ה – 8 בתחילת מרס, לרגל יום האישה הבינלאומי *  מפגש עוצמתי של נשים מעוררות השראה ותקווה בעת משבר דרך המוסיקה. הכנס מופק ע"י מכון מגדלנה ומוקדש לקידום כבוד האדם, בדגש מיוחד על כבוד האישה.

מפגש הנשים השנה נקרא, "דרך היופי" וישלב מפגש בין מוזיקאיות מעוררות תקווה בעתות משבר. יחד איתן, נציין ונדגיש את ייחודיות המין הנשי בכנס מוזיקלי,  בדיאלוג, שיח ותפילה על פי המסורת היהודית והנוצרית, על שפת הכינרת.

בכנס ייקחו חלק אורחות מרתקות שיכניסו לצד צלילי המוסיקה, עניין ותוכן מרומם ומלא תקוה. מירנה דיוק, מוזיקאית ישראלית ילידת ברזיל, תנצח על קונצרט "תהילת ונציה" עם אנסמבל פיניקס וזמרי מדריגל בבימויו של איתי ברקוביץ' ותשתף את סיפורה האישי והאופן בו המוזיקה עוררה תקווה בחייה שלה. (שבת בצהרים)

אלה מדינה, המנהלת האמנותית של קול האישה הישראלית עלמה, אנסמבל ווקאלי נשי, אלה ומקהלת הנשים יבצעו שילוב של יצירות ליטורגיות יהודיות ונוצריות ושירי אהבה בדיאלוג מוזיקלי עם כלי הקשה. המופע יתקיים בפארק הארכיאולוגי כסיור מוסיקלי וקונצרט במגדלה העתיקה. (בשבת אחר הצהריים).

ישקה הראני, חוקרת תל אביבית המעורבת בדיאלוג בין-דתי, ישקה תעביר הרצאה בת שני חלקים בנושא מוזיקה ליטורגית יהודית ונוצרית: "מוזיקת קודש בארץ הקודש". ( שישי בערב ושבת בבוקר).

האחות פילאר והאחות סוקורו, יובילו תפילה מוזיקלית ווקאלית, מזמורי תהילים מהמסורת הנוצרית וישתפו בניסיונן לפעול כדי להביא תקווה לאלה שנמצאים במצבי משבר באמצעות מוסיקה.

הרבנית לאנה זילברמן, יחד עם ישקה הראני, תוביל "קבלת תהייה", הקדמה מיסטית מוזיקלית לשבת, בבית הכנסת העתיק של מגדלה. (שישי בערב)

רוסיו מיקאלה אורטיז-אזנקוט, ילידת סביליה, ספרד, תבצע את גרסתה עטורת הפרסים של הזמרת הערבייה, נוצרייה,  לינה שאלבי, 'לאון ד'באשמאיו', תפילת האדון בארמית בבימת הפסיפס בחצר מגדלה. (שישי בערב)

קתלין ניקולס, תנחה את מפגש הנשים, תתייחס למשמעות ייחודיות הגן הנשי, ותוביל סיור זריחה להר ארבל, כולל  מבט על בית הכנסת השני שנחשף לאחרונה במגדלה העתיקה וביקור בחורבות ביזנטיות באתר.

הקהל הרחב מוזמן להשתתף במפגש המלא או להצטרף לאירועים המרכזיים, הרצאתה של ישקה הראני בנושא  'מוזיקה ליטורגית יהודית ונוצרית',  קונצרט "תפארת ונציה" בניצוחה של מירנה הרצוג עם יותר מ-40 אמנים על במה אחת, "קונצרט-Tour במגדלה העתיקה" עם "קולה של עלמה ישראלית, מקהלה נשית באתר הארכיאולוגי, או המיסה הקתולית במרכז הרוחני 'דוק אין אלתום' המרהיב.

הגיעה השעה שייעודן של נשים יוכר במלואו, השפעתן של נשים בעולם וכוחן לייצר שינוי. הרגע בו עובר המין האנושי שינוי כה עמוק, בכוחן של נשים לסייע לאנושות לא ליפול.  (האפיפיור פאולוס השישי)

התכניה המלאהbit.ly/2022encounter_program

מלון מגדלה מציע למשתתפי הכנס אפשרות לשלב חופשה חורפית על שפת הכנרת באווירה נשית ייחודית.

פרטים והזמנות: לפרטים והזמנות:  www.magdalahotel.com   או 0747003204  [email protected]

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY