שופטים, רשמים נציגי הנהלת מע”מ והוצאה לפועל פשטו השבוע על בית הפרקליט בחיפה, חבר הועד שהדרים לשאת דברי פתיחה בכנס באילת ומה עוד התרחש השבוע בלשכת עורכי הדין של מחוז חיפה

1.עשרות עורכי דין למדו וגם נהנו השבוע מהרצאה מתובלת בסיפורים משעשעים של עו”ד משה יונאי בבית הפרקליט בחיפה ובהרצאתו התייחס לניגודי עניינים ולניהול הליך הבוררות כאשר “חרב הזמנים” מרחפת על ראשו של הבורר והצדדים. ההרצאה ניתנה במסגרת השתלמות פרקטיקה של הליכי בוררות, שריכזו  עו”ד ד”ר יהודית קורן  ועו”ד רן פינגרר שהרצתה גם על סיוע בית המשפט להליכי בוררות.

2. עו”ד ומגשרת גלית סנה לוריה הנחתה השבוע קורס גישור כללי ולימדה את הנוכחים נושאים כמו משא ומתן המבוסס על הגישה המשלבת ודרכים להתמודדות עם מחלוקות.
3.כיצד ניתן לקבוע כי נהג סיכן בנהיגתו? מה הם המבחנים שחייבים להתקיים למדידת רמת הסיכון? על דברים אלה ואחרים הרצה עו”ד גל מוטאי במפגש השני של השתלמות תעבורה השבוע בבית הפרליקט בחיפה. עו”ד חגית יוסף שסייעה לרכז את ההשתלמות נשאה דברים גם כן כשבראש ובראשונה כולם התרכזו בהרצאתו של ד”ר רון שפירא, נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה.
4.בשנים האחרונות חלו תמורות משמעותיות בחוק תובענות ייצוגיות ובהלכתו החדשה של בית המשפט העליון, בנושא זה דנו השבוע חברי ועדת תביעות ייצוגיות של לשכת עורכי הדין מחוז חיפה, עוה”ד שי פניני, אורן אוזן, צאלח מרזוק וקורן נוימרק, כשלבסוף הוחלט לכנס יום עיון מיוחד בנושא לציבור עורכי הדין במחוז.
5. ממונה מע”מ חיפה צביקה רחמים, סגנו אריה גונן וראש תחום מע”מ חיפה יעקב אמדו התארחו השבוע בלשכת עורכי הדין בחיפה בועדת מיסים ומיסוי פלילי בראשותם של עורכי הדין עוה”ד לירון פריימן, פטריק אלגז, מימון טולדנו ותמיר קלדרון. סקרנים? אז נוכל לספר שנשמעה סקירה רחבה בנושא מפי מנהל מע”מ חיפה.
6. ישנה חשיבות רבה להגשת בקשות בסעד נכון להוצאה לפועל וגם הניסוח חשוב, על דברים אלה ואחרים דיברה השבוע הרשמת אלה פטל, הממונה על הרשמים במחוז חיפה והצפון בועדת הוצאה לפועל של לשכת עורכי הדין בחיפה. יושבי הראש של הועדה עו”ד קרן אבריאל, אוסאמה חזבון, פרג’ טאהא ומשה ישראל הודו לפטל ולנציגים הנוספים שהתארחו בועדה: הרשמת לינא בולוס – רשמת הוצאה לפועל עכו, שרונה דהן – מנהלת מחוז חיפה והצפון רשות האכיפה והגבייה, ארז אוחנה -,מנהל תחום חדלות פרעון מחוז חיפה ואת יושבי ראש ועדת חדלות פרעון במחוז,עוה”ד איתי פרימן,ענבל בית הלחמי ואסיא סיוון.
7. עו”ד גיא פייביש העביר השבוע הרצאה בבית הפרקליט בחיפה בנושא “עסקאות מקרקעין ותביעות המקרקעין”. את ההרצאה העביר במסגרת המפגש הרביעי של השתלמות ניהול תיק אזרחי, בו התארח גם שופט בית משפט השלום בחיפה אפריים צ’יזיק ועו”ד יורם גורי. היה מרתק.
8.עו”ד איתי פריימן, יו”ר משותף ועדת חדלות פרעון ארצית ורכז אקדמי של כנס חדלות פרעון באילת נשא השבוע את דברי הפתיחה בכנס חדלות פירעון שנערך בעיר: “מברך על השתתפותם ושילובם של כל חברי המחוזות במושבים המרתקים ותודה גדולה ליו”ר לשכת עורכי הדין, עוה”ד אבי חימי, שאיפשר זאת”.
9. לשכת עורכי הדין מחוז חיפה, בראשותה של עו”ד תמי אולמן, יו”ר משותפים של ועדת מיסים, עורכי הדין  לירון פריימן, פטריק אלגז, מימון טולדנו ותמיר קלדרון, אירחו השבוע בבית הפרקליט בעיר את לשכת רואי החשבון בראשותה של רו”ח גלית יחזקאלי ליום עיון מרתק בנושא תכנוני מס, במהלכו זכו לסקירה מפי של סגן פקיד שומה חיפה ירון חושקובר ועו”ד טלי ירון אלדר. רואה החשבון רפעת עוואד דיבר על עולם הנאמנויות מהפרספקטיבה של דיני המס, עו״ד רו״ח מיקי מיכאלוביץ דיבר על על כללי קיזוז הפסדים וחובות אבודים והצליח להצחיק את האולם לקראת סיום.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY