ספינת הטילים אח"י ניצחון מדגם סער 6 הגיעה בשבוע שעבר לישראל. הספינה עגנה בבסיס זרוע הים בחיפה, לאחר מסע מגרמניה שארך כשבועיים

טקס לציון הגעת אח"י ניצחון מגרמניה במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי ומפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט. בטקס השתתפו צוות אח״י ניצחון אשר שבו עם הספינה ארצה, לאחר שהות ארוכה במספנות גרמניה.

אח״י ניצחון הינה הספינה הרביעית והאחרונה מבין ארבע ספינות המגן, ובהגעתה מסכמת את פרויקט המגן – פרויקט הדגל של זרוע הים בשנים האחרונות, כאשר ארבע הספינות מדגם סער 6 שהצטרפו לצי הישראלי מהוות אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה של מדינת ישראל, ויהוו נדבך מרכזי במערך הגנת המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל.

במהלך החודשים הקרובים, יושלם תהליך התקנת מערכות הלחימה על גבי הספינה במספנת זרוע הים. בסיום התהליך, אח"י ניצחון תהיה מוכנה ליציאה לפעילות מבצעית.

מדברי הרמטכ”ל, רב-אלוף אביב כוכבי: אח”י ניצחון – היא כלי מלחמה ימי מהמשוכללים והעוצמתיים שיש בעולם, אמל”ח חדש ומודרני המבטא יותר מכל שני ערכים מרכזיים שחרתנו על דגלנו – ערך הניצחון וערך ההשתנות. ייעודו המרכזי של צה״ל הוא לנצח במלחמה ועלינו לעשות זאת בתוצאה המובהקת ביותר, בזמן הקצר ביותר ובמחיר הנמוך ביותר; זהו היעד שהצבנו לעצמנו כאשר פיתחנו את ׳תפיסת ההפעלה לניצחון׳. כוחות צה״ל שבשנה החולפת מנעו חדירות וסיכולי פיגועים רבים ימשיכו לעמוד על המשמר. ידעו תושבי רצועת עזה שמציאות חייהם יכולה להיות שונה לחלוטין, ואיכות חייהם יכולה להשתפר באופן ניכר, אך היא לא תהיה כזו כל עוד ימשכו פעולות הטרור מכל סוג. שקט וביטחון יאפשרו שיפרו בתנאים האזרחיים, אבל הפרות סדר וטרור – יובילו לתגובה חריפה או מבצע. כבר עם סיום מבצע ׳שומר החומות׳ החל צה״ל להיערך למערכה נוספת – שיפרנו ואנחנו ממשיכים לשפר את כושר התקיפה שלנו ברצועה ואת תכניותינו המבצעיות – אם השקט בדרום לא ישמר לא נהסס לצאת למערכה נוספת, ואם נידרש לה אני יודע שזרוע הים ערוכה ומוכנה לקחת חלק מרכזי, כפי שלקחה בעבר, להגן בזירה הימית, לתקוף אויב ולנצח. עם שרוצה ביטחון צריך צבא מעולה. עם שצריך צבא מעולה – צריך לגבות, להוקיר ולתגמל את משרתיו. לצד זאת, נדרשים אמון הציבור בצה״ל ולא פחות מכך, אמון המשרתים – בצה״ל. חובתנו לשמור מכל משמר על המשרתים – הם שקובעים את איכות הצבא ואת איכות ביטחון". 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY