להקת המחול הקיבוצית מעלה מופע חדש בשם ‘האזרח הטוב’. בשיחה עם המנהל האמנותי של הלהקה רמי באר הוא מספר על המופע החדש שמעלה רמיזות פוליטיות עכשוויות ועל כפר המחול שהקים בקיבוץ געתון 

בחזרות למופע החדש ‘האזרח הטוב’ בכפר המחול בקיבוץ געתון אנו פוגשים את המנהל האמנותי הוותיק של הלהקה כבר כמעט ארבעים שנה. להקת המחול הקיבוצית נוסדה על ידי יהודית ארנון ז”ל בשנת 1973 בקיבוץ געתון שבגליל המערבי. כיום עומדת הלהקה בשורה אחת עם להקות המחול המודרני מהטובות בעולם ומייצגת את ישראל בפסטיבלים בינלאומיים מעל בימות מחול נחשבות  ומובילות. ארנון פעלה לשלב את המחול בתוך הקיבוץ ולשם כך יצרה כפר של רקדנים אליו מגיעים משלחות מכל העולם כך יוצא ששני שליש מהקיבוץ מורכב מרקדנים. 

“זו בעצם הצעה לצופה לבוא ולהתחבר למקום הזה של ‘אזרח טוב’. אני באמת פחות מגיע עם תשובות ויותר תהיות : ‘מי הוא האזרח הטוב’ ‘מהו האזרח הטוב’ ? המופע לוקח את הצופה בין אסוציאציות שונות חלקם רלבנטיים לקיום שלנו כחברה כאינדיבידואלים ואיך הכל קשור לארץ שלנו”. 

במקום מתנהל כפר רקדנים תוסס בו מתאמנים להקת המחול השנייה שמופעיה מיועדים לנוער ולכל המשפחה. יש גם את תוכנית ‘מסע’ אליו מצטרפים 40 רקדנים למעין ‘תגלית’ אומנותית של שלושה חודשים בישראל. יש במקום בית ספר של 500 רקדנים שחלקם גם גרים בקיבוץ. שפת המחול גם עוזרת לחיבור בין המגזרים בגליל כך רוקדים ומשתתפים במקום ערבים מהסביבה “החזון של יהודית ארנון המייסדת הוא שמחול ותנועה מביאה עמה כוח ומוזר לנפש”. 

לפרטים על מופעים קרובים בקיבוץ געתון ניתן לברר באתר הלהקה

כפר המחול בקיבוץ געתון מצטרף לשורה שלמה של אטרקציות ופסטיבלים בגליל המערבי שמתוכננים לקיץ הקרוב :

פסטיבל מסרחיד בעיר עכו – הפסטיבל משקף באופן הרחב ביותר את העשייה המקומית של יוצרים פלסטינים ישראלים בתחום אמנויות הבמה ויוצר דיאלוג אמנותי בין ערבים ליהודים.מתקיים בחודש אוגוסט

בקיבוץ קשת איילון מתקיים בקיץ סדנת מוזיקה אליה מגיעים מאות שוחרי מוסיקה מכל רחבי הארץ. הסמינרים לכנרים ישראלים וכן סדרת הקונצרטים, תורמים גם הם להגדלת קהל זה ובעקיפין גם לעידוד תיירות הפנים בגליל המערבי. ההכנסות מקונצרטים אלה הן קודש לפעילות קשת אילון, כולל לאחזקת האולם. 

הופעות ואירועים מיוחדים באולמות האבירים בעיר העתיקה בעכו 

סיור עששיות לילי בראש הנקרה

עוד פרטים והצעות לאירוח מפתיע בגליל ניתן למצוא פה https://www.bgalil.co.il/

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY