הורים ואנשי חינוך מזכרון יעקב יזמו בימי סגר בית ספר לילדי השכונה שמתקיים בקפסולות בפארק המקומי. במערכת השעות תמצאו :סדנת יזמות, איור ופילאטיס “היכן שהשלטון מייצר ואקום האזרחים לוקחים אחריות’ סיפרה צילה רשף חברת מועצה שלקחה חלק ביוזמה

 בזכרון יעקב יזמו השבוע בית ספר שכונתי על בסיס התנדבות של תושבי השכונות שמציע שיעורי העשרה ובריאות בתחומי עניין שונים כמו טבע, איור ויזמות  “היכן שהשלטון מייצר ואקום בתהליך קבלת החלטות איטי ומסורבל אז האזרחים לוקחים אחריות”. אומרת צילה רשף חברת מועצת זכרון יעקב שיזמה את הפרויקט יחד עם חברות סיעתה .

בשעת אחר הצהרים הגעתי לגן פסל התות בשכונת השמורה בזכרון יעקב. ליד הפסל הגדול התיישבו ילדים קטנים ולידם הוריהם ובסמוך אליהם המורה לציור טלי שחם זילברמן הדריכה את הקטנים איך לצייר איור על כן ציור שהביאה עמה “הפעילות נעשית בהתנדבות מלאה” סיפרה קרן קטקו איילי, מורה וחברת מועצה שבעצמה העבירה שיעור על ערכים סביבתיים “זהו נושא שקרוב ללבי” סיפרה “זו תקופה ארוכה שלילדים אין מענה אנושי והם תקועים בזום ולא רואים את חבריהם. וגם אנחנו המורים חווים צורך מאוד גדול במפגש האנושי”. איילי רצתה להעביר תכנים בהקשר סביבתי דרך ספרים. לצורך כך תושבים מהשכונה נרתמו והציעו לה ספרים בנושא. הספרייה העירונית השאילה לה מערכת הגברה וכך יצא לדרך בית הספר של הסגר. לסכום אומרת רשף כי “להורים אין זמן ותרופה לא נראית באופק. אז אנחנו בתקופה של בין הסגרים ומזה להפיק את המקסימום. 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY