כך עולה מסקר עמותת חסדי נעמי שנערך בקרב מדגם מייצג באמצעות מכון המחקר ZETATOOLS שנעשה לקראת חלוקת המזון השנתית של העמותה התומכת ביותר מ50 אלף בני אדם.כמו החיפאים כך גם בירושלים 15% יאלצו לחסוך, נתון זה הופך את תושבי חיפה וירושלים לאזורים שבהם יחסכו הכי מעט אנשים. בתושבי הדרום והשרון יחסכו 21% מהציבור ובצפון ובת”א 23%.

בנוסף עולה מהסקר של חסדי נעמי ש 1037 ₪ זה הסכום שיוציאו תושבי חיפה על סל המזון , לצורך ההשוואה בצפון יוציאו 1026, במרכז 1127 בירושלים 1033  בדרום 1013 ובתא יוציאו 1165 ₪. לדברי העמותה עולה שההוצאה הממוצעת לקראת שנת הלימודים הקרובה היתה כ 2200 ₪ למשפחה, כך עולה מסקר שעשתה חסדי נעמי ממש לפני שנת הלימודים. לדבריה הקרבה בין שנת הלימודים לראש השנה מכבידה כלכלית על המשפחות, וכאשר מדובר במשפחות שנתמכות על ידי עמותות מלכתחילה הרי שאלו נמצאות בקשיים כלכליים.

לדברי משה כהן מנכ”ל חסדי נעמי “בעוד שהרגליים והידיים עובדות במרץ נמרצות , הנשמה מלאה בכוונה טובה  – הלב מתקשה להכיל את הכאב של כל כך הרבה קשישים ילדים ומשפחות נזקקות. אנו עובדים במלוא הכוח המחסנים מלאים ומתמלאים בכל טוב אך זה לא מספיק, נותר זמן קצר עד לחג ואנחנו זקוקים לכל סיוע אפשרי” . תרומה למשפחות נזקקות ניתן לתרום ב036777-777 או באתר חסדי נעמי

תגובות