אלכס אמסטר, דוגמא אישית להעצמת נשים בישראל 

חברות וארגונים בתחום ההייטק והסטארט אפ, בארץ ובעולם אוהבים להתהדר בעובדה שהם מקדמים שוויון מגדרי והעצמת נשים. אך בפועל, אם נבחן את הנתונים, ברוב חברות הטכנולוגיה המובילות עדיין קשה למצוא רב נשי  בעמדות בכירות ובתפקידים מובילים. הדרך היחידה לעשות שינוי הוא לא לדבר עליו- אלא לעשות אותו.

אם ניקח את ארצות הברית לדוגמא, או את עמק הסיליקון ליתר דיוק- בשנת 2008 היה ניתן לספור על כף יד אחת את מספר הנשים שכיהנו תפקידים מובילים ובעמדות בעלות השפעה, ויותר מעשור לאחר מכן ניתן לספור אותן בעזרת היד השנייה, אך לא יותר מכך.

למרות הקידמה ולמרות עידן הפוליטיקלי קורקט שבו אנו חיים, נשים עדיין אינן מקבלות את הזדמנות שווה להוכיח את היכולות שלהן ולהשפיע.  לדברי ג'ני לפקורט, מייסדת עמותת ALL RISE המקדמת שוויון מגדרי, בסוף שנת 2020 מתוך מאה וחמישים חברות טכנולוגיה המדורגות ראשונות ברשימת ההכנסה פחות מחמישה אחוזים מהן נוהלו והובלו על ידי נשים.

בתוך הנתונים הפסימיים האלה בולטת לטובה דווקא- ALLSTARS IT חברה ישראלית עם מומחיות בתחום שירותי פיתוח תוכנה ומיקור חוץ הפועלת עם חברות ישראליות מהמובילות במשק במדינות רבות ברחבי העולם

בהנהלת החברה יד ביד עם הבעלים והמנכ"ל שלמה (סולומון) עמר ניתן למצוא אך ורק נשים, וביניהן אלכס אמסטר, מנהלת ראשית של החברה בישראל, המתגוררת עם משפחתה בחיפה.

גם בתפקידיי בק אופיס של החברה ניתן למצוא שלושה גברים בלבד מתוך כמאה עובדים, או יותר נכון- עובדות. ביחד עם תשע נשים נוספות מובילה אלכס את החברה קדימה ואחראית על כל האספקט המקצועי המסחרי והעסקי של ניהול הלקוח מתהליך הגיוס ועד שימור לקוחות.

בעבר, עבדה אלכס בתחום הגיוס וההשמה בחברות ישראליות ובחברות בינלאומיות ותמיד מילאה תפקידים בולטים ובכירים בהם הייתה לה יכולת השפעה. "על מנת לשרוד בתחום באופן כללי ובתור אישה בפרט יש צורך למלא את כל התפקידים בארגון- אשת מכירות, עורכת דין, נציגת שירות לקוחות ובעיקר להיות ממוקדת מטרה" היא משתפת אותנו בטיפים להצלחה בעולם העסקים.

במאה ה- 21 אין עוד מקום לאפליה תעסוקתית על רקע מגדרי בטח ובטח לא כאשר מדובר בנשים בעלות ידע ערך רב היכולות לתרום לקידום החברה, לעיתים אפילו יותר טוב מאשר גברים מנהלים.

ענקיות הטכנולוגיה המובילות מעמק הסיליקון ובכלל צריכות לשאת את עיניהן וללמוד מחברות כמו ALLSTARS IT המדגימה מקצועיות, ערכיות, קדמה וחדשנות לא רק עבור הלקוחות שלה אלא בניהול של החברה עצמה.

צילום:אודי יוגב

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY