בצליעה, אבל 3 נקודות

חוגגים. שחקני מכבי הערב צילום: מכבי חיפה
חוגגים. שחקני מכבי הערב
צילום: מכבי חיפה

הניסיונות להציג יכולת, נבלעים להם במעמקי הבקשה להישאר בחיים. וכך מכבי חיפה צריכה לשחק בתקופה הקרובה, זו צריכה להיות נקודת המוצא

“לחיות מכוער מאשר למות יפה”. זה צריך להיות המוטו של מכבי חיפה מעתה ועד אשר יחזרו באופן אמיתי לחיים. המוטו הזה ליווה הערב (שני) את רוני לוי והוליך אותו לניצחון יפיפה בצליעתו על הפועל תל אביב. סתם, אם תנסו לחזור 14 שנים אחורה, תוכלו להיזכר בניצחון של מכבי חיפה בתוצאה דומה, על יריבה דומה. אז על הקווים עמדו דרור קשטן בצד האדום ואברם גרנט בצד הירוק. קשטן בראיון שלאחר המשחק אמר דברים ברוח: “שלטנו בצורה מוחלטת במשחק והם משני מצבים עשו שלושה שערים”. ה”לחיות מכוער” ההוא של אברם, הוביל אותו בסיום אותה עונה לאליפות.

אז נכון שרוני לוי לא יוביל השנה את מכבי חיפה לאליפות, אבל הוא בהחלט יכול וצריך לקחת את מכבי חיפה למקום בפלייאוף העליון. ואיך עושים את זה? רק עם לחיות מכוער. נכון שבחלקים רבים מעשרת המחזורים הראשונים, מכבי חיפה מתה מכוערת, אבל ברגע שיפנימו שם שמה שהקבוצה צריכה אלה נקודות, זה יכול להוביל את רוני לוי לא רק למקום מכובד בהרבה מזה בו הוא נמצא היום, אלא אפילו למקום באירופה ולעונה נוספת על הקווים של מכבי חיפה.

בפני הירוקים עומדים עכשיו שני משחקים בסמי עופר. האחד נגד מכבי נתניה והשני זה הדרבי. על פניו, מכבי חיפה יכולה לסמן לה כיעד שש נקודות. אלא שמוטב לה למכבי חיפה, על מאמניה, קברניטיה, שחקני וגם אוהדיה, לחשוב קטן. לחשוב הישרדותי. חיה פצועה יכולה להשיג הרבה יותר. מכבי חיפה צריכה להסתכל אך ורק על המשחק הזה מול ראובן עטר ומכבי נתניה. למרות שהיהלומים מגיעים כקבוצה הכי גרועה בליגת העל, הכל יכול לקרות. מכבי חיפה צריכה להגיע, לחפש את ה-0:1 הקטן ובעיקר את שלוש הנקודות הגדולות. ומה אז אתם שואלים: רק אז יהיה מותר לחשוב על הדרבי.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY