למדנו בסגר הראשון איך להמציא את עצמינו מחדש: להעביר שירותים לדיגיטל, להוסיף שירות משלוחים או לתת שירות בבית הלקוח (בהתאם להנחיות כמובן). אבל מה עכשיו? מה עוד אפשר לעשות כדי להכניס כסף לעסק? אולי יש עוד דברים שלא חשבתם עליהם? התשובה לכל השאלה האלה היא – ברור שאפשר לעשות עוד דברים. ולא רק אפשר, אלא צריך ואפילו מומלץ. 

כל בעל או בעלת עסק שרוצים להצליח, מכינים תוכנית עבודה לרבעון הקרוב או לחצי השנה הקרובה…אבל מה קורה כשדברים משתנים יותר מדי מהר? איך אפשר לתכנן כשההנחיות משתנות לפעמים מהיום למחר? נדמה שעבור בעלי העסקים שעוד עובדים, התכנון הוא מהיום למחר. 

מה שבעלי העסקים צריכים לעשות כדי לשרוד בימים של אי וודאות הוא לייצר גמישות עסקית ולא הרבה יודעים מה זה אומר ובעיקר הם לא יודעים מה לעשות עם זה. גמישות עסקית היא היכולת לשנות את העסק בכל מיני תחומים, תמחור, שיווק, משלוחים וכמובן מוצרים וכל מה שאפשר וצריך לעשות על מנת שהעסק ימשיך לפעול. לדוגמא, בעלי מסעדה – יכולים להציע תפריט משלוחים, יכולים להציע מנות לבישול בבית ורק לשלוח לכם את המרכיבים, יכולים להציע לבשל אצלכם במטבח (מה שנקרא שף ביתי), יכולים לעשות קורס בישול בזום – וואו! המון רעיונות שיכולים להכניס חיים ומוטיבציה לכל מי שעובד בעסק ומתפרנס ממנו.

גמישות עיסקית היא בעצם היכולת לחשוב על דברים שיכולים לקרות ולתכנן מראש את ההתנהלות של העסק בהתאם, דבר ראשון זה מפחית לחץ. מהסיבה הפשוטה שאם זה יקרה – כבר יש לכם תוכנית מגירה שפשוט תצטרכו לשלוף ולעבוד לפיה. 

גמישות עיסקית היא היכולת להתאים את הלך הרוח של העסק ושל העובדים למצב הקיים, עובדים שמגיעים בלי מצב רוח לעבודה, יביאו אנרגיות שליליות וישפיעו על התפוקה. עובדים שיגיעו לעבודה עם מצב רוח טוב, שמחה ויצירתיות, ירצו להשקיע ולתת את כל הלב גם אם יש פחות לקוחות עכשיו. 

גמישות עסקית היא היכולת לחשוב לאיזה עוד לקוחות אני יכול להגיע עם השירות א המוצר שלי? מה עוד אני יכול לנסות? אילו עוד גבולות אני יכול למתוח ולבדוק כדי באמת להגיד מכל הלב שניסיתי הכל – אבל באמת הכל לפני שסגרתי את העסק. 

מלווה עיסקי, הוא אדם שיודע לחשוב כמה מהלכים קדימה כדי לנסות עוד דברים, הוא אדם שיודע לקחת סיכונים מחושבים ויודע להדריך את בעלי העסקים למקומות שלא חשבו עליהם קודם. מי חשב שאפשר לעשות אימון כושר דרך הזום? מי חשב שאפשר לשלוח ערכות יצירה בדואר? תמיד מוצאים פתרון – צריך רק למצוא את האדם הנכון להתייעץ איתו. בני משפחה וחברים, הם תמיד מקור נהדר לעצות ולחוות דעת, אבל כשמגיעים לעסק – צריך להתייעץ עם מי שיודע איך עסק עובד. 

מכירים את זה שאתם מדברים עם מישהו ופתאום נופלים המון אסימונים? פתאום אתם חוזרים הביתה עם מלא רעיונות חדשים שאתם רק מחכים להוציא את הפועל? אז רגע לפני שאתם חושבים על לסגור את העסק, נסו לייצר לכם גמישות מחשבתית. 

אם לא תנסו, לא תדעו. 

הכותבת היא הילה ברהון, ליווי עיסקי באופן אישי

פייסבוק https://www.facebook.com/Hila.Barhon/

אתר http://www.hilabarhon.com/

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY