תזמורת הבארוק ירושלים פותחת את העונה ה-31 בקונצרט חגיגי בהובלתה של הכנרת הווירטואוזית והמנצחת לינה טור-בונט ונגן הצ’מבלו דני אספזה (ספרד) דווקא בחיפה!

חדשות נפלאות לחיפאים חובבי המוזיקה הקלאסית: המנצחת והכנרת הווירטואוזית לינה טור-בונט מספרד חוזרת לישראל לפתיחת עונת הקונצרטים ה-31 בתכנית שנותנת דגש לקונצ’רטי הברנדנבורגים מאת י.ס. באך. בקונצרט תבצע התזמורת בניצוחה של טור-בונט את הקונצ’רטו מס’ 3 שייתן את הבמה לנגני כלי הקשת. טור-בונט נחשבת לאחת הכנרות המסעירות של דורה. היא עבדה עם המוסיקאים המובילים בעולם בתחומי הבארוק, מוסיקה רומנטית ומוסיקה בת זמננו מאז היתה נערה. מנעד הרפרטואר שלה רחב וכולל 400 שנים של מוסיקה והיא מקפידה לבצע מוסיקה בכלים המתאימים – וכך שולטת בכינור בארוק, קלאסי, מודרני וכו’ באותה המידה ובטכניקה והרטוריקה של כל אחד מהכלים והתקופות. 

בין השאר מתמחה לינה במוסיקה של יוהן סבסטיאן באך: ביצוע מוסיקה קאמרית שלו לכינור סולו; ניצוח על תזמורות בביצוע רפרטואר באך ומחקר על ההיבטים הרטוריים וסימבולים של המוסיקה שלו – היא זכתה בתואר כבוד מיוחד על ידי בית הספר הגבוה למוסיקה בווינה עבור התיזה שחיברה על “רטוריקה, סימבוליות והשאקונה של יוהן סבסטיאן באך”. 

בין הופעותיה בשנים האחרונות: מחזור 16 הסונטות לכינור סולו “סונטות המיסתורין” מאת ביבר ביום אחד בלבד בווינה; הובילה את קונצ’רטו קלן בביצוע המתיאוס פסיון בקונצרטחבאו, אמסטרדם; ביצעה את הבכורה ל”מלנכוליה” – יצירה לכינור סולו שחוברה עבורה על ידי המלחין חוזה מריה סנצ’ס וורדו; הופיעה באולמות ופסטיבלים חשובים בהם אולם וויגמור בלונדון, פסטיבל סטריארטה גראץ, פסטיבל “מוסיקה לפני 1800” בניו יורק, הפסטיבל למוסיקה עתיקה בסן דיאגו, פסטיבל לופטהנזה בלונדון, ואחרים; סיירה כמובילה עם תזמורת הבארוק של האיחוד האירופאי ועוד. כמו כן הופיעה עם תזמורת האמנויות הפורחות, התזמורת הקאמרית מהלר, תזמורת מוצרט של קלאודיו אבאדו ואחרים. הקליטה כמובילה עם ג’ון אליוט גרדינר, דניאל הרדינג, מרק מינקובסקי, קלאודיו אבאדו, פביו ביונדי, קנט נגנו, אוטביו דנטונה ורבים אחרים. היא מונתה לנציגת קידום התרבות הספרדית על ידי המשרד לשיתופי פעולה ופיתוח בינלאומי בספרד. 

מנהלת אמנותית, מנצחת וכנרת ראשית של ההרכב מוסיקה אלכמיקה אותו הקימה ואיתו מרבה להופיע ברחבי העולם ולהקליט. ההרכב משלב גם הפקות מוסיקה עם אמנויות אחרות כמו מחול, תאטרון בובות ועוד. ההרכב הופיע בפסטיבלים הגדולים באירופה. היא חיברה בין שירה למוסיקה עם המשורר הספרדי אנטוניו קולינס. היא מרבה לבנות פרויקטים ולבצע ולהקליט מחוץ לאולמות הקונצרטים בלוקיישנים מפתיעים ולא שגרתיים. 

היצירה “הברנדנבורגים של באך”, יחד עם תזמורת הבארוק ירושלים, תבוצע בשבת, 2.11.2019 בשעה 13:00 בכנסייה היוונית אורתודוקסית בחיפה. מחירי כרטיס החל מ-120 שקלים (הנחות לאזרחים ותיקים, סטודנטים וילדים). לרכישת כרטיסים: www.jbo.co.il; ובטלפון 6119*

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY